Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaki pellet najlepszy?

opal pellet. opalanie domu.

336 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Marcin M.~

~Marcin M.~
  • Goście

Napisano 31 październik 2013 - 14:41:46

Na różnych forach przeczytałem dość sporo o opalaniu domu pelletem. Wywnioskowałem ze jest jego kilka gatunków .Chciałbym się dowiedzieć czym się różnią  i jaki wybrać .

#2 ~darko~

~darko~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2013 - 11:21:17

najlepszy pellet jest z trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością i kalorycznością.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2013 - 18:18:55

My opalamy dom Olimpem ze Stelmetu . Jest to dobrej jakości produkt o wysokiej kaloryczności . Dlatego uważam ze Pellety tej firmy sa  bardzo dobre .

#4 ~komandos~

~komandos~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2013 - 10:11:18

Witam!

Bardzo dziękuję za te pochlebne opinie o naszych produktach!

Jeżeli ktokolwiek z Państa ma jakieś pytania, zachęcam do ich zadawania.

Pozdrawiam!

Andrzej Wysocki

A czy można dostosować piec olejowy do palenia pelletem?

#5 ~Molisak~

~Molisak~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 23:37:20

Według mnie stelmetowski Olimp jest najlepszy . Dobrej jakości wysokokaloryczny . Jak do tej pory nie spotkałem lepszego. 

Ja również palę u siebie pelletem ze Stelmetu, tyle że Lavą. U mnie sprawdza się znakomicie. Czysto w kotłowni, malo popiołu i kosztowo lepiej wychodzę niż przy wcześniejszym opalaniu domu olejem.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:20:13

Czym się różni Lava od Stelmetu, bo jednak jest trochę tańsza. Wiem, że trochę ma mniejszą kaloryczność, ale czy ta różnica będzie naprawdę mocno odczuwalna w ilości spalanego pelletu dla ocieplanego domku 150 m2?

Stelmet to nazwa firmy która produkuje pellet o nazwie Lava 

#7 ~Morszuk~

~Morszuk~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:29:44

Dla mnie Olimp jest najlepszy ze względu na jego wysoką kaloryczność ma ok 20 GJ/ kg co znaczy że przekracza parametry wartości opałowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.

#8 ~Molisak~

~Molisak~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 22:09:09

Czym się różni Lava od Stelmetu, bo jednak jest trochę tańsza. Wiem, że trochę ma mniejszą kaloryczność, ale czy ta różnica będzie naprawdę mocno odczuwalna w ilości spalanego pelletu dla ocieplanego domku 150 m2?

#9 ~Molisak~

~Molisak~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 22:10:39

LAVA ma kaloryczność na poziomie 19,00 MJ/kg a OLIMP 20,00 MJ/kg. różnica może być ale bardzo mała, ale nie ulega watpliwości, że to pewne i nie oszukane pellety, jakie można spotkać na składach.

#10 ~hejhejhej~

~hejhejhej~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 22:33:04

Dzięki za info. Ja kiedyś paliłem słomianym pelletem i to jest dopiero tragedia. Kaloryczność chyba na poziomie 11-13. Człowiek chciał zaosczędzić, a dopłacił. 

#11 ~Molisak~

~Molisak~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:49:19

Podejrzewam, że nawet i tego 11MJ nie miały... A nie ma za co. Tylko przy zakupie uważaj na różne promocje, różnych dziwnych firm produkujących pellet. Ja w pierwszym sezonie nadziałem się na taką "okazję" i koszty ogrzewania o mało mnie nie zrujnowały. Dopiero zakup certyfikowanych pelletów Lava ze Stelmetu sprawił, że koszty są takie jak zakładałem, a do tego mam gwarancję odpowiedniej jakości i kaloryczności.

#12 ~Roman~

~Roman~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2014 - 00:21:51

Panie Andrzeju,
Mieszkam w Koluszkach (łódzkie), chcialbym zakupic "na probe"mniejsze ilosci Panstwa pelletu (obydwa warianty). Niestety najblizszy autoryzowany dystrybutor jest w Piotrkowie Tryb. Jest na to jakies rozwiazanie? Chcialbym zakupic powiedzmy po ok. 300 kg kazdego.
Z gory dziekuje za informacje zwrotna.
Roman S.

#13 ~Roland~

~Roland~
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 14:55:10

Dlaczego tak dużo ? Nie przewidzieliście że potrzeba mniejszych ilości?

#14 ~fif tAssibu~

~fif tAssibu~
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 15:21:30

To chyba zależy od pieca . Mój osiąga najlepszą wydajność przy spalaniu Olimpu . Osiąga wysoka temperaturę ,spala się niemalże w całości dlatego nie mam problemu z popiołem

#15 ~Konek~

~Konek~
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 20:07:35

Ja również potwierdzam że pellet sprasowany z resztek drzew jest dobry . Daje gwarancje optymalnego ciepła w pomieszczeniach .Dlatego zaopatruje się już od trzech sezonów w pellet z Stelmetu

#16 ~mario~

~mario~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 22:06:00

Najlepszy jest Ekopal z Pisza

#17 ~mariusz~

~mariusz~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 22:08:37

Najlepszy pellet to Ekopal z Pisza nie ma lepszego

#18 ~opolska ciekawość~

~opolska ciekawość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2014 - 14:14:40

skąd taki wniosek że najlepszy??

sprawdzałeś inny pellet??

#19 ~JanuszB~

~JanuszB~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2014 - 21:31:40

Najlepszy wg mnie jest jak na tą chwilę Olimp ze Stelmetu. Nie bez kozery ma cefrtyfikaty potwierdzające jego jakość. Przynajmniej wie się, że nie jest oszukany jak wiele na lokalnych składach.

#20 ~natan~

~natan~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 12:25:59

Dołączam się dla mnie też najlepszy olimp ze stelmetu, słyszałem też że Lava dobry ale osobiście nie paliłem nim.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: opal, pellet. opalanie domu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych