Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak Komorowski bronił "prawdziwej mafii", czyli WSI


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 22:53:40

Jak Komorowski bronił "prawdziwej mafii", czyli WSI

Dołączona grafika

- Prawdziwa mafia to były Wojskowe Służby Informacyjne, stare SB, ludzie, którzy zostali źle zweryfikowani, nie kontynuowali służby i musieli się gdzieś podziać. I to była ta prawdziwa mafia - powiedział świadek koronny, były gangster Jarosław S. "Masa" w rozmowie z "Wprost". Dla prezydenta Komorowskiego likwidacja WSI za rządów PiS była jednak "rzeczą haniebną".
Jarosław S. potwierdził, że to WSI były animatorem wielu poczynań tzw. mafii pruszkowskiej, która przy wojskowych służbach specjalnych była - jak to określił - jedynie "mafią trzepakową".
Prawdziwa według "Masy" mafia, czyli Wojskowe Służby Informacyjne, zostały zlikwidowane za rządów PiS. Z działaniami tymi nie zgadzał się wówczas Bronisław Komorowski, który jako jedyny poseł PO głosował w 2006 r. przeciwko rozwiązaniu WSI.
O raporcie z likwidacji WSI, przygotowanym przez Antoniego Macierewicza i jego współpracowników, Komorowski mówił w lutym 2010 r.: "roblem polega na tym, że raport WSI był wymierzony przeciwko mnie osobiście. Jako były minister obrony narodowej musiałem się przeciwstawić, niestety udanej, próbie likwidacji kontrwywiadu i wywiadu Polski. To jest eksces, wydarzenie bez precedensu". I groził: "Ekipa braci Kaczyńskich doprowadziła do poważnego osłabienia polskiego wywiadu. Oni będą za to odpowiadać".
Bronisław Komorowski dodawał też: "Raport WSI to rzecz haniebna, wielu ludziom, którym Polska zaufała po odzyskaniu niepodległości, zrobiono gigantyczną krzywdę, przedstawiono ich jako zdrajców".
Ludzie, którym według Komorowskiego zrobiono jakoby wielką krzywdę, działali według Jarosława Sokołowskiego następująco: "To WSI były animatorem tych poczynań. Przyszli najpierw do nas, czyli do Kiełbachy i do mnie. Chcieli sprzedać helikoptery, wozy pancerne, różną broń. Mieli szeroki asortyment do zaoferowania. My nie wiedzieliśmy, co z tym zrobić [...] Wtedy poszliśmy do Pershinga z Kiełbasą i daliśmy mu ten kontakt. On od razu się zorientował, że można na tym zarobić i poprzez B. i G. poszedł duży transport helikopterów i czołgów do Syrii".


#2 ~Kibic~

~Kibic~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 23:01:58

Protektorem WSI jest bul z ruskiej budy, agentura PO-PSL_SLD-palikot
Masa mówi prawdę
początek WSI to 'nocna zmiana' afera FOZZ, założenie TVN
WSI miała monopol na handel bronią zawsze tak jak GRU/FSB/KGB
afera Art B - Baksik Gąsiorowski
a podstawowa wiedza to raport.pdf
PRZEWODNICZĄCY KOMISJI WERYFIKACYJNEJ
Antoni MACIEREWICZ
RAPORT o działaniach żołnierzy i pracowników WSI

#3 ~Oliwia~

~Oliwia~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 23:05:46

A pisał, przestrzegał wspaniały pubicysta A. SCIOS;
"Komorowski to bardzoe niebezpieczny człowiek dla Polski", po tzw. wygranej Komorowskiego napisał: "Polska straciła honor", a teraz pisze tak: "boje sie tego nieuka co on moze zrobic z państwem polsmkim"........

#4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 23:09:22

Ofiara Komorowski
POchodzacy ze WSI,ten co POtrafi zebrac wody burzowe i skierowac do Baltyku,to ten co przeforsowal przetarg Tupolewa na remont w Rosji za 68 mln,nowy kosztowal 120mln,to ten co stawia POmniki ruskim,to ten co walczyl z krzyzem,to ten co POdpisal OFE i wiek emerytalny do 67lat[co na to POlki o 7 lat dluzej]!!!
To też jest ten, dla którego ci ze WSI odzyskali znaczne jego "oszczędności", które wsadził do tzw parabanku, to też nic dziwnego, że głosował przeciw likwidacji WSI i jest na krótkiej smyczy u nich.

#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 23:11:15

Ten bul to taki
kupny chrabia od Wójciakowej...pokraka moralna i polityczna

#6 ~Polonus~

~Polonus~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 23:12:36

Kto wie?
Moze to ten "szlachcic" ze WSI maczal swoje "szlacheckie" brudne raczki w katastrofie smolenskiej!?

#7 ~Oko~

~Oko~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 23:20:22

MAFIA SB/WSI DZIAŁA NADAL!! Bo my im na to pozwalamy!!!
Donek/Broneki i reszta towarzyszy TO POST-PRL-wska MAFIA!!! Czerwoni bandyci naklamali oglupionemu i wyczerpanemu kilkudziesiecioletnia walka z komunizmem NARODOWI, wykorzystujac BOLKOW zagarneli wladze, ktora WYKREOWALY RUSKIE SERWERY i KRADNA NA NIESPOTYKANA SKALE!!!! A otumaniony Narod CIAGLE nie do konca zdaje sobie sprawe z tego, ZE TE MILIARDY ZLOTYCH, KTORE KRADNIE MAFIA hersztow Donków/Bronków. TO NASZA KRWAWICA!!!! NASZA KRWAWICA!!! My i nasze dzieci GLODUJEMY a MAFIA POST-PRLu zyje i zre jak nigdy przedtem! jak nigdy przedtem!!!! WEZMY SIE WRESZCIE W GARSC I POGONMY TYCH PRZEKLETYCH LAJDAKOW!
I jeszcze PYTANIE: Dlaczego unia i USA pozwolily, nawet POMOGLY (!!!), niektorym komuchom pozostac u wladzy??? Nie miejcie zadnych zludzen co do tego, ze USA/UNIA NIE WIEDZA, ZE Wal-esa to bolek!!!! Oni wiedzieli! Od samego poczatku!!! Bolek nadwal sie, jak nikt inny, do recznego sterowania przez rozne lobby!!! USA/unia pozostawili komuchow u wladzy, zeby skutecznie niszczyli nasza gospodarka i hamowaly rozwoj, ktory by ruszyl z wielka dynamika i zagrozil gospodarkom Europy zach.!!! Dlatego oni zostawili - SWIADOMIE - KOMUCHOW, pomogli im utrwalic wladze a komuchy, przefarbowaly piorka i wyszly na zer! teraz KOMUCHY I TZW. EUROPA ZACH. ZRA I ZYJA Z NASZEJ KRWAWICY!!! DLATEGO, ze komuchy - w zamian za ten "gest" - WPUSCILY NA ZER CWANIAKOW Z bogatej Europy zach!!!! Te wszystkie sieci ogromnych hangarow sprzedajacych buble za bajonksie sumy to wynik TEGO UKLADU!!!! Miliardy, miliardy zlotych ZNIKAJA Z POLSKI przelewane na konta MAGNATOW z unii A POLAK POZOSTAJE Z DLUGAMI!!! Bo te zakupy w unijnych marketach SA NA KREDYT ZACZERPNIETY W UNIJNYCH BANKACH!!! Polak jest jeb.... z przodu, z tylu i gdzie sie tylko da PRZEZ POST-KOMUCHOW I CWANIAKOW Z UNII!!!! Mozna by odniesc wrazenie, ze Polak rodzi sie po to, zeby byc jeb.... przez cale swoje zycie! LUDZIE, ZACZNIJCIE WRESZCIE MYSLEC!!!

#8 ~Antybolszewik~

~Antybolszewik~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 23:31:54

Bul rozpoczął swoje urzędowanie w 2010r. od walki z
krzyżem na Krakowskim Przedmieściu oraz od odsłonięcia pomnika bolszewików w Ossowie.
BUL to były agent działający w polskich Wojskowych Służbach Informacyjnych, który pierwsze co zrobił w kilka godzin po tragedii w Smoleńsku jako p.o. Prezydenta, to przejął tajny aneks do raportu WSI w którym na podstawie zebranych dokumentów obecna Głowa Państwa odegrała negatywną rolę dla bezpieczeństwa i suwerenności Państwa Polskiego. Nazwisko Komorowskiego przewija się w raporcie kilkadziesiąt razy!!
Dziadek BUla Osip Szczynukowicz, jak i ojciec działali zawsze na szkodę Państwa Polskiego, pierwszy walcząc w 1920r przeciwko Polsce, drugi będąc oficerem LWP był także sowieckim agentem.
Dlaczego nie piętnuje się kłamstw które serwował podczas kampanii wyborczej??? Dlaczego temat odszedł w zapomnienie ??? przecież okłamał cały naród o jego rzekomym szlacheckim pochodzeniu, pamiętacie jak szczycił się herbem ???
Dziadkowi bula udało się zbiec z polskiej niewoli ( do której trafił po bitwie pod Niemnem w 1920r- zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego ) i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku wkrótce zginęli z rąk Rosjan, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko. Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon , ojciec Bronisława Marii.
Dlaczego po ujawnieniu kłamstw o rzekomym tytule szlacheckim i herbie rodzinnym szybko te informacje znikły z oficjalnej strony Komorowskiego ??
Dlaczego dziś bul , któremu najbardziej powinno zależeć na wyjaśnieniu tragedii w Smoleńsku powtarza kłamstwa MAK'u, obarcza winą polskich pilotów wytykając im szkolne błędy a nowe ustalenia wybitnych specjalistów i prof. Biniendy, dr Nowaczyka czy inż. Szuladzińskiego i ich samych nazywa " egzotycznymi naukowcami" i wyśmiewa ich szanowany na całym świecie dorobek naukowy i ceniony profesjonalizm.
BUl zna się prywatnie z wieloma oficerami GRU ( radzieckie służb specjalne ) mało kto wie tajemniczych jego spotkaniach na terenie Rosji i Armenii czy nawet Szwajcarii z przedstawicielami GRU i FSB, sam fakt,że o tych spotkaniach nie została poinformowana opinia publiczna jest szokujące!
To wszystko składa się w dziwną podejrzaną całość, czy również zbiegiem okoliczności jest fakt, że serwery Państwowej Komisji Wyborczej w 2010r i 2011r znajdowały się na terenie Rosji i głosy oddane podczas wyborów w Polsce najpierw trafiały do Rosji a potem ponownie do Polski, a szef rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej Władimir Czurow ( zwany przez Rosjan "czarodziejem" ) gościł w Polsce na zaproszenie...PKW, to wszystko ujawnia szokujący raport zmarłego w ubiegłym roku profesora Urbanowicza, wybitnego naukowca i kryptografa.

#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 09:26:37

Niedawno widzieliśmy Tuska jako posłusznego synusia u mamusi Angeli na urodzinach.Poskarżył się jej publicznie, jakich miał kłopotliwych dziadków.
Za chwilę zobaczymy Komoruska jako posłusznego synusia u Wołodii na 1 albo 9 maja.Też mu przypomni publicznie jakiego miał zasłużonego pradziadka dla Rosji.

#10 ~Why~

~Why~
 • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 14:50:29

Patologia Obywatelska rządzi Polską od 6 lat, wiec co się dziwić, że kręcenie lodów po wyroku Sawickiej zostało zalegalizowane przez komuszych sędziów. Od 89 roku w 38 mln kraju wybiera się nieudaczników, nieuków, najpierw bolka donosiciela, który nie skończył podstawówki, później kłamcę prawie mgr z chorobą filipińską, jedynie Lech Kaczyński prezentował sobą poziom( kilka języków, ogromna wiedza historyczna), a teraz mamy przybranego hrabiego bula, specjalistę od drzwi stodoły i analfabetę, których przodkowie walczyli z Polską i Polakami!!! A jeszcze na domiar złego od 6 lat ,,plemierem,, jest człowiek z patologicznej rodziny (bity przez ojca ), dla którego Polska to nienormalność, a przodkowie (dziadek) to Volksdeutsche. Czy Polacy nie mogą wybrać kogoś kto będzie dbał o Polaków? Jaka wielka strata św. pamięci KURTYKI i wielu innych straconych 10.04.2010.

#11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 14:56:44

Wybór Komorowskiego na Prezydenta Polski świadczy o totalnej głupocie Polaków, albo Polacy nie mają już WPŁYWU NA WYBORY . jak w 1947 wybory przebiegały do urny wyborczej wrzuciłi głos na Mikołajczaka a za każdym razem wyskoczył z urny Bierut który wygrał w 99% na skalę krajową .

#12 slawomir.gajewski

slawomir.gajewski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 445 postów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 15:30:31

Wybór Komorowskiego na Prezydenta Polski świadczy o totalnej głupocie Polaków, albo Polacy nie mają już WPŁYWU NA WYBORY . jak w 1947 wybory przebiegały do urny wyborczej wrzuciłi głos na Mikołajczaka a za każdym razem wyskoczył z urny Bierut który wygrał w 99% na skalę krajową .


Szanowny Panie.
1. W języku polskim nie ma takiego wyrazu jak " wrzuciłi"
2. Historii trzeba się uczyć. ;) Dlatego nie był to wymieniony wyżej "Mikołajczak", tylko Mikołajczyk (przez "y") Stanislaw. Premier rządu na uchodźstwie i zarazem Prezes PSL-u.
3. Wybory w 1947 (oczywiście sfałszowane) dotyczyły wyborów do Sejmu (ustawodawczego), a nie "pomiędzy Bierutem, a Mikolajczykiem"

Oczywiście jak zawsze.... i za naukę prosi się nie dziękować :D
Sławomir Gajewski

#13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 15:44:58

Wybór Komorowskiego na Prezydenta Polski świadczy o totalnej głupocie Polaków, albo Polacy nie mają już WPŁYWU NA WYBORY . jak w 1947 wybory przebiegały do urny wyborczej wrzuciłi głos na Mikołajczaka a za każdym razem wyskoczył z urny Bierut który wygrał w 99% na skalę krajową .Co to za bełkot? Nie tylko napisany przez deb***a co nie zna polskiego, ale też i nieuka nie znającego historii.

#14 ~nie_czerwonoarmista~

~nie_czerwonoarmista~
 • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 17:11:18

Doktór pręzydęt Bul Bubel Doktór
Chyba WSI-oki wpuściły go w te wszystkie maliny - bo to nie jakiś orzeł czy sokół, a orła ma w dużym poważaniu anyway - a teraz nie wie jak z tego wyjść, więc odruchem Pawłowa rżnie głupa, kradnie krzyż, "wychodzi" se z NATO i do cna go ...bało. Więc dają mu na osłodę a to doktóra, a to nadzieję w sondażach, a to lewatywę, a to facjatę mu zmieniają, jakby z wąsikami odpadł cały Smoleńsk.
I szkoda, że nie ma "Pruszkowa", bo może i tym razem WSI-oki przyszłyby do oprychów z pytaniem co mają zrobić z tym wyjątkowo celnie zamkniętym w słowo przez Matkę Kurkę. I może Syria byłaby tu też najlepszym rozwiązaniem.
Pytanie do zdjęcia:
na jakie cycki ześ siem tak zapatsył?

#15 ~PO-MAFIA~

~PO-MAFIA~
 • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 20:36:31

Historia niepoprawnej tablicy

BUL KOMOROWSKI W AKCJI
Ludzie Bronisława Komorowskiego do ostatnich chwil przed wizytą prezydenta Pala Schmitta blokowali inicjatywę umieszczenia na frontonie jednego z warszawskich budynków tablicy upamiętniającej pomoc Budapesztu w czasie wojny z bolszewikami w 1920 roku. Kancelaria zwlekała też z podjęciem decyzji o uczestnictwie Bronisława Komorowskiego w uroczystości odsłonięcia tablicy. Minister Jaromir Sokołowski tłumaczył to obawą przed reakcją… Rosjan. Doszło do tego, że ambasada Węgier musiała “zagrozić”, że jeśli do odsłonięcia tablicy nie dojdzie, o kompromitującym Kancelarię Prezydenta zdarzeniu poinformuje media.

Oto ta gnida, doradca Bronka ds.zagranicznych


Dołączona grafika

dzielnie wojujący z krzyżem pod Pałacem Prezydenckim, ale na kolanach przed Rosją.
Jaromir Sokołowski, minister odpowiedzialny w Kancelarii Prezydenta za politykę zagraniczną, nie chciał się zgodzić na to, by Bronisław Komorowski wziął udział w odsłonięciu tablicy. – O godzinie 15.00 w poniedziałek, na dzień przed przyjazdem prezydenta Węgier, ludzie prezydenta Komorowskiego zdecydowali, że tablica nie zostanie powieszona.

Wielodniowe zwlekanie z potwierdzeniem tego punktu programu spowodowało konsternację strony węgierskiej, która poczuła się niezwykle zakłopotana piętrzonymi trudnościami. Faktycznym realizatorem projektu tablicy był Attyla Szalai, attaché kulturalny ambasady Węgier w Warszawie. Gorączkowe pertraktacje i oczekiwania na decyzje Kancelarii Prezydenta trwały przez cały poniedziałek. W końcu Szalai miał zagrozić, że jeśli do uroczystości podczas wizyty prezydenta Węgier nie dojdzie, a tablica nie zostanie nawet zawieszona na murze, to sprawa przedostanie się do węgierskich mediów, a dalszemu ciągowi wizyty węgierskiego gościa towarzyszyć będą niesmak i atmosfera międzynarodowego skandalu. Ostatecznie takie dictum miało wieczorem przekonać Sokołowskiego do podjęcia decyzji o umieszczeniu tablicy na frontonie Domu Bez Kantów od strony placu Piłsudskiego oraz włączenia prezydenta do udziału w tej uroczystości i wspólnego jej odsłonięcia. Również dopiero wtedy, co wydaje się kuriozum, Andrzej Kunert jako sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zdecydował o jej zainstalowaniu na ścianie budynku.

Oto ta niepoprawna i wstydliwa dla sługusów Kremla tablica.


Dołączona grafika

Uroczystość przebiegła bardzo skromnie. Nie wiedzieli o niej nawet przedstawiciele Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej.

Tak oto wygląda historia niepoprawnej i niechcianej tablicy.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika#16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 23:03:28

Szanowny Panie.
1. W języku polskim nie ma takiego wyrazu jak " wrzuciłi"
2. Historii trzeba się uczyć. ;) Dlatego nie był to wymieniony wyżej "Mikołajczak", tylko Mikołajczyk (przez "y") Stanislaw. Premier rządu na uchodźstwie i zarazem Prezes PSL-u.
3. Wybory w 1947 (oczywiście sfałszowane) dotyczyły wyborów do Sejmu (ustawodawczego), a nie "pomiędzy Bierutem, a Mikolajczykiem"

Oczywiście jak zawsze.... i za naukę prosi się nie dziękować :D
Sławomir Gajewski


Tak toczna tow. bystracha. jak byscie siem jeszczem tak nparawdem PO polski naumieli to i

WSI-e byliby hura!dowani.Wasz zainstalowanij namiestniku PO polszu toze bieglijijjjy...


#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 23:09:48

Aneks nr 13 strony 319-329 - to 295 oficerów WSI szkolonych w GRU
WSI to jest sowiecka mafia w Polsce szkolona przez GRU

#18 ~PO-ŻYWE TRUPY~

~PO-ŻYWE TRUPY~
 • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 20:40:24

KOMITET HONOROWY PREZYDENTA  BRONISŁAWA BUL KOMOROWSKIEGO---A W NIM ALFONS WOJCIECH FIBAK

wojciech_fibak_zalatwial_dziewczyny_boga

fibak_udaje_ze_jest_nikim_16579292.jpg

okladka_tygodnika_wprost_z_wojciechem_16

 #19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 22:25:47

Grupa Bilderberga, Światowy Rząd, Nowy Porządek…  Brzmi dość niepokojąco, tym bardziej, że o szczegółach związanych z działalnością organizacji, które dążą do celu kryjącego się pod wymienionymi pojęciami, wie jedynie wąska grupa osób.

Ostatnio Bronisław Komorowski odznaczył amerykańskiego miliardera George’a Sorosa, którego Fundacja im. Batorego działa w Polsce od dawna.  Wraz z Sorosem odznaczono innych bankierów: Rokefelera i Forda, którzy też pozakładali oddziały swoich organizacji w naszym kraju.

Fundacja Sorosa bazuje na sieci 29 stowarzyszeń rezydujących się we wszystkich częściach globu a szczególnie tam, gdzie demokracja jest jeszcze  ułomna i poszczególne społeczności zaczynają dopiero budzić się z letargu, żądając większych swobód. Tam wtedy wkracza Soros i oferuje pomoc. Dotąd okazał swoją hojność w Afryce, Azji, Europie Środkowo-Wschodniej, Środkowej Euroazji, w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach a także w Rosji, Ukrainie i Białorusi, w Europie Południowo-Wschodniej, Turcji i na Bliskim Wschodzie i oczywiście w Stanach Zjednoczonych, gdzie ma swą siedzibę główną. Zadaniem jego fundacji jest  „tworzenie społeczeństw otwartych” czyli takich, które miałyby działać „na zasadzie poszanowania prawa, demokratycznie wybranym rządzie, zróżnicowanym społeczeństwie obywatelskim, poszanowaniu praw mniejszości oraz gospodarce wolnorynkowej”.

Dlatego Fundacja w każdym z miejsc swego działania oferuje programy współtworzące zręby właściwej edukacji, zgodnej z kryteriami określonymi przez założyciela, również pragnie mieć wpływ na formowanie się szkolnictwa wyższego, mediów i komunikacji społecznej a dalej na rozwój nauki i medycyny, na ochronę środowiska naturalnego, na kształt kultury i sztuki oraz, co wydaje się być najważniejsze, na kierunki przemian ekonomicznych i reform prawnych. Dlatego środki Fundacji przekazywane są na programy pozwalające zmienić istniejący sektor bankowy, mechanizmy ekonomiczne, na reformy oświatowe, na organizacje seminariów a także na stypendia studenckie w wybranych uczelniach Europy zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

W Fundacji Batorego powstałej w Polsce w 1988 roku widzimy osoby, które Soros sam nominował. Są to reprezentanci określonych poglądów i środowisk. Wśród nich najwięcej jest polityków związanych w Unią Wolności. Od lat na czelne zarządu stoi Aleksander Smolar, a poza nim są tam: Jarosław Kurski z "Gazety Wyborczej" oraz inni politycy jednej opcji: Krzysztof Bielecki, Olga Krzyżanowska, Bogdan Borusewicz Andrzej Olechowski, Helena Łuczywo, Henryk Woźniakowski, Agnieszka Holland, Zbigniew Pełczyński, był Bronisław Geremek i Hanna Suchocka, przewinęło się tez wiele innych postaci: ks. bp. Tadeusza Pieronek, filozof Leszek Kołakowski, były tenisista Wojciech Fibak, Marcin Król, felietonista "Tygodnika Powszechnego" – obecny przewodniczący Rady Fundacji, ale i Adam Michnik, Jerzy Turowicz, Anna Radziwiłł, Klemens Szaniawski, Andrzej Szczypiorski, ks. Józef Tischner, Andrzej Rapaczyński (mąż Wandy Rapaczyńskiej), Jan Tomasz Gross… a na początku lat dziewięćdziesiątych dyrektorem programu reformy administracyjnej Fundacji Batorego był Jan Maria Rokita. Interesująca jest również lista darczyńców, gdzie poczytne miejsce zajmuje koncern Agora.

Zadania edukacyjne Fundacji są pojmowane w sposób szczególny, bo dotąd poszczyciła się ona m.in. lobbingiem na rzecz zniesieniem kar za posiadanie drobnej ilości narkotyków na własny użytek w czym odniosła sukces, bowiem za czasów Premiera Belki Sejm uchwalił tę zmianę.

Dodatkową wymowę przekazanym przez B. Komorowskiego honorom dla G. Sorosa przydaje informacja o miejscu pracy jego córki Marii. Zatrudniona jest bowiem jako trenerka w Stowarzyszeniu Szkoły Liderów, prowadzącym szkolenia dla młodych polityków i liderów lokalnych. Jej Szefem jest prof. A. Pełczyński, który w 1988 roku w imieniu Georga'a Sorosa zakładał w Polsce Fundację im. Stefana Batorego a obecnie zasiada w jej radzie.#20 ~BUL~

~BUL~
 • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 22:31:18

:wub: 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych