Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Internet KSM spółdzielnia .

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2012 - 01:43:04

Cześć , mam pytanie odnośnie naszego koneckiego internetu.
Mianowicie chodzi tutaj o to że korzystam z maxymalnego pakietu ( ten za 90zł )

Wysyłanie niby 3mb/s a jest 2mb/s raz na tydzień.
Tak samo z pobieraniem.
Które powinno wynosić za dnia do 10mb/s a w nocy do 20mb/s
A wynosi pobieranie 1mb/s max.

W pewien sposób czuje się oszukiwany ponieważ takie 90zł za coś czego reasumujac nie ma to troche lipa.
Problem dotyczy ul.Mieszka 1-go oraz ul.Hubala

Ostatnio przez rozmowę telefoniczna usłyszałem od pana zajmujacego sie internetem że końskie będzie podłaczone pod polaczenie światlowodowe.
Ja sie pytam gdzie ten swiatlowod ?
Chyba nie w konskich.
Jak na kwote 90zł
To pobieranie powinno być prawidłowe z tym które jest podane na stronie ksm
I większe wysyłanie , przynajmniej 8/10mb/s
Reasumujac ksm oszukuje wszystkich korzystajacych z internetu.
Ponieważ za kwote 90zl mozna miec vectre czy tez netie która oferuje większe połaczenia o polowe mniej kwoty która opłacam ja za tzw ; pakiet maxi..
Masakra
Może ktoś od internetu ksm zajrzy ...

#2 ~rumunek~

~rumunek~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2012 - 07:19:57

Tak samo z pobieraniem.

W pewien sposób czuje się oszukiwany ponieważ takie 90zł za coś czego reasumujac nie ma to troche lipa.

Ostatnio przez rozmowę telefoniczna usłyszałem od pana zajmujacego sie internetem że końskie będzie podłaczone pod polaczenie światlowodowe.
Chyba nie w konskich.
Jak na kwote 90zł
Ponieważ za kwote 90zl mozna miec vectre czy tez netie która oferuje większe połaczenia o polowe mniej kwoty która opłacam ja za tzw ; pakiet maxi..
Masakra

Sam sobie odpowiedziałeś. U innych operatorów, choćby TP SA z jej Neozdradą, przynajmniej masz szansę skutecznej reklamacji. Przynajmniej - po każdym zgłoszeniu spowolnieia łącza wszystko wraca do normy.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2012 - 17:24:39

No tak , ale po co oszukuja mowiac ze jest swiatlowod ktorego nie ma?

#4 ~on~

~on~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2012 - 17:43:07

Sprawdź zapisy w umowie. Zazwyczaj prędkosci łącza podawane sa w bitach na sekunde, natomiast komputer informuje nas o predkosci w bajtach na sekunde. 1 bajt=8bitów. Stąd 8 krotna mniejsza prędkość niż sie spodziewamy.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:54:52

Tak samo z pobieraniem.

Chyba nie w konskich.
Jak na kwote 90zł
Masakra

Czytanie oraz słuchanie ze zrozumieniem się kłania.
Sam napisałeś, że koleś mówi będzie czyli w tej chwili ich nie ma.

Ja sie pytam gdzie ten swiatlowod ? - to pytanie nie ma sensu, ponieważ jeszcze nie ma światłowodów w Końskich.

No tak , ale po co oszukuja mowiac ze jest swiatlowod ktorego nie ma?

Nie oszukują. Mówią, że będzie światłowód. Podłączenie nie jest takie proste. Potrzebne fundusze, itp.

Zalecenia: Mniej flustracji oraz więcej świadomości co się pisze.

#6 ~rb~

~rb~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2012 - 06:46:00

Witam,
Od września tamtego roku nastąpił proces modernizacji sieci - wymiana kabli miedzianych na światłowodowe i podział całej sieci na 12 obszarów. W każdym obszarze znajduje się odbiornik światłowodowy, a stamtad do każdego z budunków trafia kabel koncentryczny rozdzielajacy sygnal do każdego z abonentów. Na razie przebudowanych jest 9 obszarów. Po dokończeniu inwestycji konieczna będzie jeszcze wymiana sprzętu w serwerowni (zmiana technologiczna - z standardu docsis 2.0 na docsis 3.0). Wtedy będą możliwe do osiągnięcia prędkości, o których pisał "Gość" w pierwszym poście porównując internet z ksm np. do Vectry - prędkosci rzędu 50 Mb/s i więcej.
Co do pierwszego posta "Gościa". Mam wątpliwości co do tego czy ten użytkownik potrafi rozróżnić prędkość podawaną w Mb/s od MB/s. (bity i bajty). W każdym badz razie proszę o zgłoszenie problemu do biura internetu KSM.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2012 - 09:27:01

Witam, Od września tamtego roku nastąpił proces modernizacji sieci - wymiana kabli miedzianych na światłowodowe i podział całej sieci na 12 obszarów. W każdym obszarze znajduje się odbiornik światłowodowy, a stamtad do każdego z budunków trafia kabel koncentryczny rozdzielajacy sygnal do każdego z abonentów. Na razie przebudowanych jest 9 obszarów. Po dokończeniu inwestycji konieczna będzie jeszcze wymiana sprzętu w serwerowni (zmiana technologiczna - z standardu docsis 2.0 na docsis 3.0). Wtedy będą możliwe do osiągnięcia prędkości, o których pisał "Gość" w pierwszym poście porównując internet z ksm np. do Vectry - prędkosci rzędu 50 Mb/s i więcej. Co do pierwszego posta "Gościa". Mam wątpliwości co do tego czy ten użytkownik potrafi rozróżnić prędkość podawaną w Mb/s od MB/s. (bity i bajty). W każdym badz razie proszę o zgłoszenie problemu do biura internetu KSM.

zgadzam się z tym, że użytkownik ma chyba trudność z rozróżnianiem prędkości.
Mam już długo internet ze spółdzielni i na naszym rynku niczego lepszego nie ma. Prędkości są nawet czasami wyższe i nie musimy płacić dodatkowego abonamenty telefonicznego. Do tego awarie i przestoje zdarzają się niezwykle rzadko.
Czy po wprowadzeniu światłowodów będziemy mogli liczyć na zwiększenie prędkości w ramach dotychczasowego abonamentu? I czy znany jest jakiś termin prac?

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2012 - 14:59:35

Właśnie dobre pytanie :)
Kiedy zostaną skończone modernizacje?
Kiedy będziemy mogli cieszyć się szybszym internetem : download/wysyłanie?
Czy będziemy musieli płacić większe kwoty?

#9 ~rb~

~rb~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 06:46:30

Modernizacja sieci dystrybucyjnej zakończy się do końca października. Po zakończonej inwestycji planowany będzie zakup/modernizacja głównego urządzenia zarządzającego modemami kablowymi (w zależności od finansów jego zakup to koniec roku, bądź wiosna kolejnego) - wtedy dopiero będzie możliwe zwiększenie prędkości. Abonament się nie zmieni. Być może dojdzie jeszcze jeden - w granicach 25 zł

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 12:53:05

A Mógłby pan podać mniej więcej prędkości jakie będą możliwe i w jakich kwotach?
Mam na myśli ten najwyższy zwłaszcza.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 12:50:28

odświeżam temat

Posiadam pakiet medium

- pobieranie (10:00 - 22:00) 10mb/s

- pobieranie (22:00 - 10:00) 20 mb/s

- wysyłanie 2 mb/s

Problem jest taki, że od dłuższego czasu oprócz pobierania 10 mb/s w dzień, to w nocy nadal mam 10mb/s, a do tego wysyłanie jest na poziomie niecałego 1 mb/s. Może ktoś także ma taki problem

#12 ~Mieszkaniec.~

~Mieszkaniec.~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 14:34:32

Tną w ch**** ostatnio z tym netem, 

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 21:57:55

a ja na neta z KSM nie nażekam.Sprawdzam często prędkość i zawsze jest wyższa niż powinna być.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 22:02:08

a ja na neta z KSM nie nażekam.Sprawdzam często prędkość i zawsze jest wyższa niż powinna być.

Tak, zgadzam się z Tobą. W tym temacie, można powiedzieć- jest ok.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 23:47:42

To samo ja.
Zazwyczaj mam większy transfer niż zapłacony.
Chociażsą czasem spowolnienia to bardzo rzadko

#16 ~rb~

~rb~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2013 - 08:40:07

odświeżam temat

Posiadam pakiet medium

- pobieranie (10:00 - 22:00) 10mb/s

- pobieranie (22:00 - 10:00) 20 mb/s

- wysyłanie 2 mb/s

Problem jest taki, że od dłuższego czasu oprócz pobierania 10 mb/s w dzień, to w nocy nadal mam 10mb/s, a do tego wysyłanie jest na poziomie niecałego 1 mb/s. Może ktoś także ma taki problem

wystarczy zadzwonic do biura obslugi klienta i zglosic,  to zaden problem chyba

#17 ~stanik~

~stanik~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2013 - 10:24:20

częściej sprawdzaj ortografie Głombiu hehe

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2013 - 15:22:54

1. w porównaniu do innych dostawców ksm wypada nieźle pod względem stabilności

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2013 - 11:04:56

Tną w ch**** ostatnio z tym netem, 

Kolego w cale nie tną. Właśnie wymieniono mi modem i jest wspaniale. Był jakiś błąd w moim modemie i dlatego nie miałem odpowiedniej prędkości.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych