Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ile kosztuje remont łazienki? :: zobacz komentowany artykuł

227 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~fachowiec~

~fachowiec~
  • Goście

Napisano 31 maj 2009 - 06:40:47

chyba mają rację ci, którzy mało pochlebnie wyrażają się o waszych "pisarzach". różnie mnie nazywali, najczęściej glazurnikiem ale co za głąb wymyślił "glazurkarza"? do szkół panowie, do szkół czas wrócić

#2 ~nitka7~

~nitka7~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2009 - 07:10:10

witam,
muszę przynać rację "fachowcowi" - pierwszy raz spotykam się z takim słowotworem... kafelkarz jest ok, glazurnik jest ok ale GLAZURKARZ...?
Z całym szacunkiem dla Pani autorki, ale GAFA...
Poza tym artykuł w miarę ok, chociaż z cenami niektórych towarów bym podyskutowała, tylko po co, każdy wybiera co mu się podoba lub to na co go stać :)
pozdrawiam

#3 ~GLAZURNIK :)~

~GLAZURNIK :)~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2010 - 18:45:18

:blink: Ceny trochę z kosmosu,35zł/m2 położenia płytek to albo ukrainiec kladzie(czy przetrwają próbę czasu?wie tylko on)albo GLAZURKARZ :D amator.Najpierw rozmawiamy z glazurnikiem to w końcu jego pracę oglądamy potem przez długie lata a jeśli ma być ładnie tak jak wymarzyliśmy to sobie to pomyślmy raczej o fachowcu z doświadczeniem.A tu ceny startują od 45pln nawet do 80 zależy od klienta co chce.Zwykle glazurnicy to też hydraulicy,wiem co mówię robie to od 10 lat.A jeżeli autor proponuje glazurkę za 20złociszy to u niego w łazience nie umył bym rąk :)Pozdrawiam

#4 ~GLAZURNIK :)~

~GLAZURNIK :)~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2010 - 18:52:35

Moniek jeśli potrzebujesz pomocy i jesteś z warszawy pisz na ocbaj@vp.pl Można zrobić od a do z dogadując się z jedna osoba I nie zostać bankrutem duża robota korzystniejsze ceny.Pozdr. B)

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2010 - 16:14:02

:blink: Ceny trochę z kosmosu,35zł/m2 położenia płytek to albo ukrainiec kladzie(czy przetrwają próbę czasu?wie tylko on)albo GLAZURKARZ :D amator.Najpierw rozmawiamy z glazurnikiem to w końcu jego pracę oglądamy potem przez długie lata a jeśli ma być ładnie tak jak wymarzyliśmy to sobie to pomyślmy raczej o fachowcu z doświadczeniem.A tu ceny startują od 45pln nawet do 80 zależy od klienta co chce.Zwykle glazurnicy to też hydraulicy,wiem co mówię robie to od 10 lat.A jeżeli autor proponuje glazurkę za 20złociszy to u niego w łazience nie umył bym rąk :)Pozdrawiam

Ty snobie !

#6 ~zona~

~zona~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:37:04

Nie remontowałam całej łazienki a za niewielkie pieniądze wstawiłam nową wannę metodą "wanna w wannie" a reszta to była już czysta fantazja, niedrogie farby i lustra... Uwierzcie, że kasa to nie wszystko, trzeba mieć fantazję :D

#7 ~janek123~

~janek123~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 11:56:07

remont mojej łazienki - 18m2 czyli taka nawet obszerna wyniósł mnie w okolicach 10000zł
same akcesoria firmy hansgrohe wyniosły mnie jakieś 5000zł i tą kasę najciężej mi było przełknąć ale moja luba się uparła i koniec kropka jak to się mówi
kafelki i montaż wykonałem razem ze znajomym, który się tym zajmuje i tak po kosztach nie drogo wziął ode mnie, kolejna część wydatków to właśnie glazura, która też do tanich nie należy szczerze mowiąc, ale trafiłem akurat na promocje w casto i jakoś mi się udało nie zbankrutować
generalnie remont łazienki to i tak spory wydatek

#8 ~palma~

~palma~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2011 - 11:27:48

Właśnie zalewa mnie sąsiad z góry :(

#9 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2011 - 00:09:48

Cyrk nie teatr kobieta robi wykład z kosztów remontu

#10 ~gość.~

~gość.~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2011 - 10:08:36

Dodawania to już w przedszkolu uczyli błaźnie cyrkowy.

#11 ~chwalipięta~

~chwalipięta~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2011 - 21:26:24

Przy takim metrażu to się trzeba zastanowić, gdzie umieścić sedes z zabudową. Dodać do tego kabinę... no cóż- trzeba będzie dbać o linię bo ciężko się będzie zmieścić we dwoje w takiej klitce. Miałem podobny problem ale zrezygnowaliśmy z kabiny na rzecz wanny( znatryskiem). Weszła jeszcze pralka i trochę innych drobiazgów. Polożenie plytek, malowanie sufitu, obudowa wanny i wymiana wszystkich zaworów plus likwidacja zlewu- za to zapłaciliśmy chyba 2.500( robocizna). Wyszło nieco taniej ale ślicznie. Jak ktoś lubi to co robi to tak to pięknie wygląda.

#12 domex

domex

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 157 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 17:10:31

Wszystko zależy od wysokości kosztów robociny no i jeszcze cen elementów wykończeniowych na jakie się zdecydujesz.
Sama wysokiej klasy wanna potrafi kosztować, zobacz:
http://www.e-inclusi...-175x80-cm.html

#13 ~Jo_anna~

~Jo_anna~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 07:31:49

Ja w tym roku na wiosnę zleciłam remont. Ponieważ nie znam się na tym najpierw duzo poczytałam w sieci.Nawet z pozoru banalne wskazówki często moga pomóc : http://artelis.pl/ar...malej-lazienki. Najlepiej przygotować sie merytorycznie zanim zamówimy u fachowca usługę. Ja dzięki poradom z sieci uniknęłam katastrofy :)Fachowiec "życzliwie" chciał mi pomóc w zakupie materiałów...z ponad 20% prowizją oczywiście dla niego!

#14 ~marellsanmorentai~

~marellsanmorentai~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 08:18:56

U moich znajomych gość robił takie rzeczy.
-kafelki w przedpokoju (podłoga)
-kafelki w łazience (ściany nieco więcej niż płowa półeczka z kafelków )
-ubikacja (podłoga)
-kuchnia (podłoga)
Jak by było mało sam demontował rzeczy których nie zdemontowali znajomi (wanna muszla i zlewy i jakieś tam pierdoły)
i wszystko za jakieś 1000 (robocizna) koleś jest rozchwytywany.

#15 ~mariszko~

~mariszko~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2011 - 10:13:08

U moich znajomych gość robił takie rzeczy.
-kafelki w przedpokoju (podłoga)
-kafelki w łazience (ściany nieco więcej niż płowa półeczka z kafelków )
-ubikacja (podłoga)
-kuchnia (podłoga)
Jak by było mało sam demontował rzeczy których nie zdemontowali znajomi (wanna muszla i zlewy i jakieś tam pierdoły)
i wszystko za jakieś 1000 (robocizna) koleś jest rozchwytywany.

remont robiłem rok temu, trafiłem przypadkiem na ekipę poleconą przez znajomego - ludzie byli z Opatowa i dojeżdżali codziennie, ale im to jakoś strasznie nie przeszkadzało, ale jeżeli chodzi o cenę to byli konkurencyjni

ostatnio dla mojej siostry szukałem ekipy remontowej w kielcach przez panoramę firm http://panoramafirm....rzyskie,,kielce (polecam, bo reklamuje się tam dużo firm), porównałem ceny, jak dzwoniłem pytałem o ewentualny czas zrealizowania remontu, itp. i wybrałem trzy ekipy, oni potem przyszli ocenili co i jak w jej mieszkaniu i podpisaliśmy umowę z jedną ekipą. na razie pracują dwa tygodnie i sobie chwalę, zobaczymy jak będzie dalej...

#16 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 07 październik 2011 - 18:55:35

Panie fachowcu występuje takie nazewnictwo jak "Glazurkarz" jest to wyrażenie urzywane jako kierunek zawodu w szkole Z.S.B np. w Kielcach

#17 ~Adrianek~

~Adrianek~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 18:12:32

Według mnie w łazience przede wszystkim trzeba postawić na sprawdzonego producenta wanny/kabiny prysznicowej, aby później nie mieć problemów. Jeżeli miałabym doradzac to polecam produkty firmy Sanplas SA. Jestem ich stałym klientem i zawsze byłam zadowolona. Rewelacyjnie sprawdza się wanna Altus ;)

#18 ~ceejaay~

~ceejaay~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 11:50:07

ja zapraszam na moją stronę i tam jest podany zakres prac i kontakt. Możemy się dogadać :)

http://twojdom-nisko.pl/index.html

#19 katarzynafrog

katarzynafrog

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2012 - 14:32:55

Witam,
Mam nowe mieszkanie w stanie developerskim. Zrobiłem wstępny kosztorys i kwota jaka wyszła zmroziła mi krew w żyłach. Koszt wykończenia samej łazienki w standardzie średnim (wg oferty wyższym) to prawie 20 tyś. zł dla 4,8m2. W zakres prac wchodzi oczywiście zmiana instalacji, ponieważ obecna i tak wymaga schowania w ściany. Kafelki pod sufit, sufit obniżany czyli bez rewelacji. Jedyna wybijająca się pozycja w kosztorysie to kabina z armaturą za 4 tyś.
Nie jestem złotą rączką i sam poradzę sobie jedynie z wymianą żarówki, dlatego potrzebuję wykonania od A do Z.
Łazienka jest najdroższa, lecz pozostaje jeszcze kuchnia. Bez AGD tzn. meble proste 2,4m plus kafle (podłoga + fartuch) to jedyne 6 tyś. zł. Pozostają dwa pokoje łącznie 27m2 samej podłogi. Za całość prawie 30 tyś. zł i wszystko bez AGD i szaf i łóżek.
Sąsiad już mieszka. Zrobił wszystko sam w mieszkaniu, wg mnie niezbędne minimum i niski standard za 7 tyś. zł, ale z łóżkami i AGD. Jestem w szoku!
Pozdrawiam

wooow, realia w naszym kraju przerazaja. ceny sa niesamowite. zgadzam sie z przedmowca, powinienes poszperac w necie za nizszymi cenami, jest wiele ciekawych i przystepnych cenowo ofert. ja kiedys znalazlam stronke, ktora mi sie bardzo spodobala, jednak nie prowadza chyba oni sprzedazy online ;/ jest to bathrooms showroom glasgow, jesli oczywiscie sie nie myle

Użytkownik katarzynafrog edytował ten post 21 styczeń 2012 - 14:33:25

#20 ~ismanuel~

~ismanuel~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2012 - 23:37:24

Panie Adamie. Żeby kogoś poprawiać w kwestii wyrażeń, należy ich płynnie używać... Nie "urzywać"... Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych