Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

I JAK TAM OPATOWIEC ZADOWOLENI Z NOWEJ WŁADZY

1432 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~DUŻY_RYCERZ~

~DUŻY_RYCERZ~
  • Goście

Napisano 28 październik 2011 - 12:41:51

PRZEZ NOWEGO, ALE POSZEDŁ NA SPŁATĘ DŁUGU POZOSTAWIONEGO PRZEZ POPRZEDNIKA

#22 ~Wielbiciel Opatowca~

~Wielbiciel Opatowca~
  • Goście

Napisano 28 październik 2011 - 13:10:49

Nasza władza nie znosi krytyki.

Krytyki to raczej nikt nie lubi.Na byłym już forum Opatowca znów tak za wiele jej nie było.
Forum dyskusyjne służy do wymiany informacji i poglądów między osobami, grupami ludzi zwolennikami,przeciwnikami i tymi obojętnymi w stosunku np.do działań wójta,burmistrza czy prezydenta i innych wydarzeń na terenie danej społeczności aby mogli się anonimowo wygadać w danym temacie. W niektórych gminach działają księgi gości w których każdy i na każdy temat może coś napisać i nikomu to nie przeszkadza.Jak komuś przeszkadza może pozwać bluźnierce do sądu są ku temu sposoby i jak się okazuje bardzo proste ponieważ w internecie nikt nie jest anonimowy!!! Forum to fajna rzecz ale jak się okazuje w Opatowcu się nie przyjęło - a szkoda bo robiło się ciekawe.

#23 ~Edzik~

~Edzik~
  • Goście

Napisano 28 październik 2011 - 13:36:54

Jakie nowe kredyty? Zastanów się co ty piszesz. Popatrz w jakiej sytuacji obecny wójt objął gmine i dopiero oceniaj. Poprzednicy dziwnym trafem zaciągnęli w październiku pożyczkę na pokrycie przejściowego deficytu, bagatela ok 500 tys. zł to było. I zgadnij co z tym zrobili? Zapłacili za kanalizację? Otóż nie! Całość została przejedzona. tzn. przeznaczona na pensje i nagrody. Więc musieli sobie załątwić następny kredyt, sprawy sie przeciągały i niestety juz obecny wójt musiał podpisać umowę na ten niekorzystny kredyt na 950 tys. zł. Kredyt wzięty po 20 grudnia a na koniec roku gmina miała tylko minimalna nadwyżkę. Cała forsa poszła na pokrycie zobowiązań pozostawionych przez poprzedników. A że praktyki w tamtym okresie były różne i co niektórzy bali się jawności to kredyt został wzięty na bardzo niekorzystnych warunkach. Prawie milionowy kredyt wzięty na 5 lat? to chyba o czymś świadczy.
Podsumowując: poprzednicy biorą kredyt na kanalizację który w rzeczywistości pokrywa tylko pensje, premię, nagrody. A obecny wójt dostaje gminę z ogromnymi ratami do spłaty. Obecny kredyt w wysokości 1 614 tys. jest po to, żeby spłacić tamten niekorzystny i zapłacić za kanalizację (Na ten cel Barański i spółka kredyt przejedli czy może raczej w płyny zainwestowali).

Fakty są takie, że podpisał się pod pierwszym i drugim kredytem obecny Wójt.Tłumaczenie czy pierwszy kredyt był niekorzystny a drugi będzie korzystny nie jest argumentem.Jak się czegoś nie wie albo nie jest pewnym na 100% w szczególności jeśli chodzi o pieniądze to się w ciemno nie podpisuje.Albo negocjuje warunki korzystne dla obydwu stron.Są to na pewno trudne sprawy ale jak się pod czymś podpisuję biorę za to pełną odpowiedzialność a nie mówię, że tata czy mama mi kazała w tym przypadku "poprzednik" albo nie miałem wyjścia. Sorry funkcja Wójta wiąże się z odpowiedzialnością!!!

#24 ~Wiesio~

~Wiesio~
  • Goście

Napisano 28 październik 2011 - 16:35:58

Fakty są takie, że podpisał się pod pierwszym i drugim kredytem obecny Wójt.Tłumaczenie czy pierwszy kredyt był niekorzystny a drugi będzie korzystny nie jest argumentem.Jak się czegoś nie wie albo nie jest pewnym na 100% w szczególności jeśli chodzi o pieniądze to się w ciemno nie podpisuje.Albo negocjuje warunki korzystne dla obydwu stron.Są to na pewno trudne sprawy ale jak się pod czymś podpisuję biorę za to pełną odpowiedzialność a nie mówię, że tata czy mama mi kazała w tym przypadku "poprzednik" albo nie miałem wyjścia. Sorry funkcja Wójta wiąże się z odpowiedzialnością!!!

Oj dziecko, dziecko.... Twój wpis jest śmieszny. Jak mógł nie podpisać kredytu? Czy ty wogule wiesz jak działa gmina? Chłopcze to, że Kłos daje ci na cukierki nie oznacza, że możesz takie głupoty pisać.

#25 ~janek~

~janek~
  • Goście

Napisano 29 październik 2011 - 20:59:54

A ja uważam że inaczej to sobie wyobrażał p.Kowalczyk pochodził naobiecywał ludziom a tu rzeczywistość okazała się brutalna i poprostu GO przerosła ,niema człowiek własnego zdania ktoś nim bardzo mocno steruje no i jest jak jest walczy z pracownikami a nie z problemami wprowadził atmosferę nienawiści zaczęły się procesy i efekt łatwy do przewidzenia .Kto ludzi nie szanuje to go prawo potraktuje i raczej nie dokończy kadencji choć żle nie życzę.

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2011 - 09:10:16

tylko to dziala w dwie strony w koncu wojt jest przelozonym pracownikow a nie odwrotnie , apracownikom wydaje sie ze sa najwazniejsi tak jak bylo za starego wojtatrzeba sie wkoncu przyzwyczaic do tego ze urzad jest dla petenta a nie odwrotnie

#27 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 30 październik 2011 - 11:36:30

A ja uważam że inaczej to sobie wyobrażał p.Kowalczyk pochodził naobiecywał ludziom a tu rzeczywistość okazała się brutalna i poprostu GO przerosła ,niema człowiek własnego zdania ktoś nim bardzo mocno steruje no i jest jak jest walczy z pracownikami a nie z problemami wprowadził atmosferę nienawiści zaczęły się procesy i efekt łatwy do przewidzenia .Kto ludzi nie szanuje to go prawo potraktuje i raczej nie dokończy kadencji choć żle nie życzę.

[ janek ]ma słuszną uwagę tak było w N.Korczynie za p.KWASA i wiemy czym się skończyło a raczej kończy jedna kadencja i niekończące się procesy człowiek odchodzi a cały niechlubny spadek zostawia następcy.W Opatowcu p. BARAŃSKI nie był zwolennikiem kredytów (ok.20%)Ito może żle obecnie 50%i co dalej czarne chmury się zbierają a to wiemy co wróży.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 październik 2011 - 13:41:42

moze sprywatyzuja urzad gminy?

#29 ~gośc 23e~

~gośc 23e~
  • Goście

Napisano 31 październik 2011 - 19:58:35

jak sprywatyzują UG w Opatowcu to szkołe moze też

#30 ~GOŚC 21~

~GOŚC 21~
  • Goście

Napisano 31 październik 2011 - 20:03:15

Opłata od sprzedawców kwiatów -zasili budżet gminy -to był cel tylko najlepiej zrobic plac targowy!!!

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 październik 2011 - 20:08:52

a moze naloza podatek na rolnikow (haracz na gmine)

#32 ~Zenek~

~Zenek~
  • Goście

Napisano 31 październik 2011 - 20:43:38

http://wolny-opatowiec.dl.pl/

#33 ~manfred~

~manfred~
  • Goście

Napisano 01 listopad 2011 - 18:42:08

patrzcie nareszcie forum opatowca bez cenzury!! WYPOWIADAJCIE SIĘ!! http://www.wolny-opatowiec.dl.pl

#34 ~groszek~

~groszek~
  • Goście

Napisano 01 listopad 2011 - 18:49:27

Czytam to forum i widze, ze pieniaczy w gminie nie brakuje. Tak byle pisac bądź co, byle szkalowac. Można sobie rzucać bezkarnie błotem, można wymyślać rzeczy niestworzone i hura.
Zaczyna się robić porządek i to się może niektórym nie podobać. Widzę, że ci BEZ WINY tylko czekają na jakieś potknięcie nowej władzy i pierwsi rzucą kamieniem... jak faryzeusze.

#35 ~groszek~

~groszek~
  • Goście

Napisano 01 listopad 2011 - 18:51:26

pozdrawiam

#36 ~Miki~

~Miki~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 13:05:16

jak sprywatyzują UG w Opatowcu to szkołe moze też

Szkoła to już działa jak prywatna instytucja

#37 ~Grzesiek~

~Grzesiek~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 14:34:14

Widzę, że szczekać co niektórzy tylko potrafią. Rzeczowe argumenty do dyskusji to podstawa. Jeśli ktoś wie jak funkcjonuje gmina to musi wiedzieć, że uchwały Rady Gminy są dla wójta wiążące. Więc jeśli rada uchwaliła niekorzystny kredyt to wójt czy chce czy nie podpisuje go, bo nie ma możliwości wniesienia veta. Skoro są podstawy by sądzić, że pieniądze na kanalizację w Krzczonowie zostały "przejedzone" to sprawa jest oczywista i ganić należy poprzedników a nie tych, którzy chcą ten bałagan wyprostować i doprowadzić do ładu. Jest wiele rzeczy, które pozytywnie wpływają na obraz gminy po zmianie władzy i wystarczy przejść się do urzędu i zobaczyć jak miło dziś obsługiwani są petenci i jak wszyscy pracownicy starają się pomagać interesantom... Byłem tam niedawno i naprawdę niektórych poznać nie mogłem jak chodzi o pozytywną zmianę zachowania.

Jeśli ktoś ma dowód na to, że Pan Wójt lub pracownicy urzędu działają niekompetentnie to są odpowiednie organy do których można to zgłosić. Wiadomo, że zawsze chciałoby się więcej lub ma się "lepsze" pomysły co trzeba zrobić w pierwszej kolejności ale należy pamiętać, że nie można robić czegoś tylko dla jednej miejscowości kosztem innych a starać się dzielić w miarę po równo wszystkim....

#38 ~Leon Zawodowiec~

~Leon Zawodowiec~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 14:46:00

Nie wiem skąd masz informacje o atmosferze nienawiści i procesach... Z tego co wiem póki co z nikim p. Wójt procesu nie przegrał i raczej nie zanosi się na żadne zbiorowe pozwy... Jeszcze w dodatku piszesz o braku szacunku co nie przystoi naprawdę. Wskaż dowody na to to polemikę można będzie nawiązać jak na razie to jakaś plotka rozsiana pewnie Cię złapała gdzieś....

#39 ~Ola~

~Ola~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 19:52:47

Po co się obrzucać obelgami i obrażać. Osobiście nie głosowałam na p. Kowalczyka, ale nie życzę mu też źle.
Na tyle co obserwuję, to podejmuje on różne próby działania, aby w naszej gminie było lepiej. Życzę mu by rządził dobrze i osiągał w swojej pracy sukcesy, a tym samym by przekonał mnie do swojej osoby przed następnymi wyborami.

#40 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 22:11:32

Po co się obrzucać obelgami i obrażać. Osobiście nie głosowałam na p. Kowalczyka, ale nie życzę mu też źle.
Na tyle co obserwuję, to podejmuje on różne próby działania, aby w naszej gminie było lepiej. Życzę mu by rządził dobrze i osiągał w swojej pracy sukcesy, a tym samym by przekonał mnie do swojej osoby przed następnymi wyborami.

Podobno zmienil się prezes Związku Nida. Co to byl za powód ? Czy za tym stoi wójt Kowalczyk ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych