Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Fundacja złote serce!Szkoła dla dzieci niepełnosprawnych

szkoła autyzm fundacja

147 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:08:47

Za 2 - 3 miesiące trzeba będzie do Fundacji Zlote Serce wpłacać czesne np. po ok. 100 zł miesiecznie. Bedzie to ukryte jako oplata za obowiazkowe zajecia dodatkowe. Co wtedy?. Kto zapisal dziecko do Fundacji Zlote Serce będzie musial placić! Co wówczas odpowie rodzicom ten bardzo uczciwy dyrektor ? Znowu będzie jeździł po domach i namawiał, że trzeba płacić bo jak zapisali dzieci do szkoły przy Fundacji Zlote Serce to muszą placić bo nie jest to szkoła państwowa. A kto bedzie tam uczył . Cała najlepsza kadra została w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i jakoś nie przeszła na dobrodziejstwa Fundacji.

#22 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:13:20

do " JA " . Ma Pani rację. Dyrektor Kapalka nie dbał o dzieci tylko o siebie i dlatego musiał odejść. Obecnie zapanuje nareszcie normalna atmosfera i szkoła stanie sie przychylna dla dzieci.

#23 ~Wątpiący~

~Wątpiący~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2012 - 12:09:44

Dziwią te wypowiedzi a szczególnie ta, że SOSW w Pińczowie mógł się wykazać wcześniej dobrą pracą. A nie zazdościć Pięknej inicjatywie "Złotego Serca", które ma tak fantastyczną i wykwalifikowaną kadrę. Tylko czy aby nie jest tak, że:
- "Złotym Sercem" kieruje ten sam człowiek co kierował do tej pory SOSW w Pińczowie? Skoro tam się nie wykazał!
- pozyskana kadra to aby nie są osoby wyrzucone z poprzedniej Placówki?
Dobrze by było się odrobinę zastanowić! A najlepiej zasięgnąć informacji od osób zorientowanych w kulisach powstania tej "wspaniałej Fundacji".

#24 ~Mieszkanka Pińczowa~

~Mieszkanka Pińczowa~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2012 - 13:34:45

Moim zdaniem większość ludzi wypowiadających się na tym forum nie ma pojęcia o czym mówi. Wystarczy sięgnąć pamięcią (kilka lat wstecz) i przypomnieć sobie jak wyglądał SOSW przed objęciem funkcji Dyrektora przez Jacka Kapałkę. Jak również ludzie Ci nie wiedzą ile ten człowiek zrobił dobrego dla dzieci poprzez pozyskiwanie sponsorów, pomoc materialną, rzeczową itd. Jak bardzo był oddany całym sercem w funkcjonowanie tej placówki. Gdyby nie starostwo wszystko zostałoby jak dawniej... Z całego serca wierzę i trzymam kciuki za Fundacje Złote Serce!!!

#25 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2012 - 16:41:26

dobrze że powstała ta placówka w naszym mieście, życzę im sukcesu i wytrwałości, mam nadzieję że wszystko będzie ok...

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2012 - 08:04:23

Będzie ok!- bo placówka działa dla dobra dziecka tak jak ruch Anny Dymnej który działa tyle lat i cały czas powiększa grono sympatyków tego działania...w naszym mieście konkurencja robi zamieszanie w obawie o pracę...

#27 ~Wątpiący~

~Wątpiący~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2012 - 09:44:43

Ja tylko zadałem pytania a reakcja jest tak histeryczna. Ta reakcja sama w sobie rzuca swiatło na ukryte fakty i potwierdza wątpliwość w zamiary tej fundacji. A odpowiedź na pytania skąd przyszedł i dlaczego dyrektor i znacząca część kadry może wątpliwości przerodzić w pewność. Tylko proszę o PRAWDĘ!

#28 Zainteresowana

Zainteresowana

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 14:58:43

Wydaje mi się,że porównywanie dopiero co zaczynającej swą działalnosć fundacji do fundacji pani Anny Dymnej jest co najmniej nie na miejscu. Sama nazwa jeszcze o niczym nie świadczy, a wszystko wyjdzie w praniu. Te wszystkie burzliwe dyskusje dają do myślenia, a wątpliwości nie wzieły się znikąd. Chociazby sam fakt pozyskiwania uczniów jest dość kontrowersyjny. A młoda kadra, może i z potencjałem ale bez doświadczenia i pewnie z obawy przed bezrobociem. A co do pana dyrektora to owszem dbał o placówkę i wszyscy widzimy tego efekty , ale moi drodzy kto jest najbliżej dzieci, kogo darzą zaufaniem i sympatią?-jasne,że swojego nauczyciela, wychowawcę. Szkoła to nie tylko mury,ale ludzie którzy ją tworzą.I tak jak napisała jedna z mam, której dziecko uczy się w ośrodku w Broninie, liczy sie serce. I wcale nie dziwi mnie oburzenie pracowników SOSW bo pracują z dziećmi szmat czasu, znają ich słabe i mocne strony, pomagają się usamodzielnić, a któregoś pięknego dnia zostają nauczycielami"za dwa grosze". Gdyby ta sprawa nie miała ciemnej strony to myśle, że powstała fundacja nie narobiła by tyle szumu i poprostu normalnie by sobie prosperowała z korzyścią dla dzieci, może obie te placówki nawiązałyby współpracę, a tak wyszło jak zawsze.

#29 ~kara~

~kara~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 13:31:29

jak można jeżdzić i kłamać rodziców, ze wszystkie dzieci przechodzą do fundacji

#30 Zainteresowana

Zainteresowana

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 18:04:09

Po trupach do celu?!

#31 ~juras~

~juras~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 21:10:41

Szkoła Państwowa ma kase od Państwa a fundacja coby nie pisać musi zarabiać....ot co . w Fundacji liczy sie zysk, i tak było jest i bedzie.....i mam gdzieś czy państwo na tym traci, bo dla rodzica chorego dziecka liczy sie dobro dziecka, a nie zysk fundacji.
suma sumarum wole dać dziecko tam gdzie nie bedą próbowali na nim zarobić.a kadre ze złotego serca znam i raczej to nie kadra ale zbieranina tych co mogą lub ich bliscy mogą.pozdrawiam

#32 ~sara~

~sara~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 21:35:42

I tu racja fundacja bazuje na chorym dziecku czy ktoś komuś coś dał w Polsce za fri mam dziecko i które uczęszcza do szkoły już ładnych kilka lat jeszcze nic za fri nie dostało

#33 ~miska~

~miska~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2012 - 22:17:39

pierdu pierdu... ludzie jesteście chorzy -jeden drugiemu.... CHORE MIASTO

#34 ~Edyta~

~Edyta~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2012 - 08:51:07

Szkoła Państwowa ma kase od Państwa a fundacja coby nie pisać musi zarabiać....ot co . w Fundacji liczy sie zysk, i tak było jest i bedzie.....i mam gdzieś czy państwo na tym traci, bo dla rodzica chorego dziecka liczy sie dobro dziecka, a nie zysk fundacji.
suma sumarum wole dać dziecko tam gdzie nie bedą próbowali na nim zarobić.a kadre ze złotego serca znam i raczej to nie kadra ale zbieranina tych co mogą lub ich bliscy mogą.pozdrawiam

Pamietajmy ze na każde niepełnosprawne dziecko jest subwencja która idzie za dzieckiem do szkoły.
Np.przy dziecku z autyzmem jest to około 40 tyś.złotych rocznie.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2012 - 09:22:59

w fundacji ludzie po studiach ekonomicznych beda nauczycielami taka tam kadra!!!!!!!!!!

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:03:48

Parking jest wystarczający dla samochodów przeznaczonych do dowozu dzieci,uica jast faktycznie ruchliwa,ale przecież nieopodal jest ul.Grodziskowa,którą w 5 minut dojdziemy np.na Św.Annę,gdie zieleni jest pod dostatkiem!

Parking wystarczający? A pracownicy będą pieszo przychodzić, albo w rynku parkować, jak przyjedziesz do dziecka/ po dziecko/ do nauczyciela to też czeka Cię przeprawa z dzieckiem na odległy parking. Teraz jest pusto, bo jeszcze szkoła nie ruszyła.
5 minut na Św. Annę dla sprawnych... Wyobraźcie sobie przeprawę nawet z 3 niepełnosprawnymi dziećmi, upilnowanie ich w czasie drogi i zabaw na miejscu.
A te drewniane krzesła (nawet kolorowe) uniemożliwiające ruch, skierowane jak na wykładzie to tylko kojarzą mi się z zakładem zamkniętym.
W Polsce nic nie ma za darmo, a porównywanie tej fundacji do prowadzonej przez A. Dymnę jest śmieszne, bo czy ktoś niezainteresowany wie kto to jest ten "pan dyrektor", bo ja nie, ale kto to jest Dymna, to chyba mało kto się nie orientuje.
Myślę, że Fundacja padnie jak tylko nie będzie fundator mógł na niej zarobić, a zarobić to tylko kosztem dzieci, no bo jak....

#37 ~Mania~

~Mania~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2012 - 18:32:55

Parking jest wystarczający dla samochodów przeznaczonych do dowozu dzieci,uica jast faktycznie ruchliwa,ale przecież nieopodal jest ul.Grodziskowa,którą w 5 minut dojdziemy np.na Św.Annę,gdie zieleni jest pod dostatkiem!Nie przeszkadzajmy pomysłodawcom się wykazać,poczekajmy na efekty,nie krytykujmy czegoś co jeszcze nie ruszyło,nie bądżmy zaściankowym miasteczkiem!Ja życzę Im powodzenia i trzymam kciuki żeby się udało,pozdrawiam wszystkich zawistnych jasnowidzów:)))

W 5 minut z dziećmi niepełnosprawnymi na św.Annę, a to ciekawe . Zdrowe dzieci są wykończone po takiej wyprawie, a nie zapominajmy o dzieciakach na wózkach, chyba , ze ich pani wogóle nie bierze pod uwagę. Taki spacer ma być przyjemnością, a nie szkołą przetrwania.

#38 ~adunia~

~adunia~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2012 - 21:48:07

W 5 minut z dziećmi niepełnosprawnymi na św.Annę, a to ciekawe . Zdrowe dzieci są wykończone po takiej wyprawie, a nie zapominajmy o dzieciakach na wózkach, chyba , ze ich pani wogóle nie bierze pod uwagę. Taki spacer ma być przyjemnością, a nie szkołą przetrwania.

Wiem coś o tym sama mam dziecko niepełnosprawne i z nim samym wyprawa na św Annę to ciężka sprawa a już nie mówiąc o 3 dlatego ja nie mam zaufania i przekonania do tego typu fundacji już wiele odwiedzilam tz moje dziecko i teraz moje dziecko uczęszcza do państwowej szkoły gdzie mam przekonanie co państwowe to państwowe ja za darmo od państwa nic nie dostałam jedynie mam refundowane pampersy i tyle na ten temat. Za darmo to można kopa w pupę dostać nic więcej potem po miesiącu okaże się że mam płacić za to za tamto itd. Najważniejsze jest dobro tego biednego dzieciaka i środowisko w jakim przebywa.

#39 ~Edyta~

~Edyta~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2012 - 10:17:38

Są tu jacyś rodzice którzy zapisali swoje dzieci do ,,złotego serca,,?
Może nam rozjaśnią za jakiś czas jak to wyglada od kuchni?
I pytanie ...czy do was też kadra przyjerzdżała do domu i namawiała na zmianę szkoły na fundację?

#40 ~Mania~

~Mania~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2012 - 16:10:15

Są tu jacyś rodzice którzy zapisali swoje dzieci do ,,złotego serca,,?
Może nam rozjaśnią za jakiś czas jak to wyglada od kuchni?
I pytanie ...czy do was też kadra przyjerzdżała do domu i namawiała na zmianę szkoły na fundację?

Jest pani jedną z bardzo wielu osób którym została złożona taka wizyta. Jak na Pinczów dwie szkoły specjalne to za dużo więc trwa walka o każde dziecko, tym bardziej, że w przypadku fundacji -za dzieckiem idą duże pieniądze. Mam nadzieję, że rodzice w miarę upływu czasu podzielą się swoimi spostrzeżeniami bo może nie taki diabeł straszny. Jestem ciekawa jak zaklimatyzują sie dzieci przeniesione z innych placówek.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkoła, autyzm, fundacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych