Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Faurecia wyzysk pracowników

Faurecia wyzysk praca

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1790 odpowiedzi w tym temacie

#1781 ~Operator~

~Operator~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 11:46:59

Zamiast rozwijać kompetencje i mieć wyższy stopień operatora, lepiej odjebać byle jak swoje 8h, do domu i żalić się jaka to firma zła jest. Wyższy stopień wiąże się z wyższym kominem płacowym i wtedy nie ma problemu. W obecnej sytuacji na świecie, akurat Faurecia zachowała się więcej niż dobrze.

#1782 ~Poziom 4~

~Poziom 4~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 13:36:08

Zamiast rozwijać kompetencje i mieć wyższy stopień operatora, lepiej odjebać byle jak swoje 8h, do domu i żalić się jaka to firma zła jest. Wyższy stopień wiąże się z wyższym kominem płacowym i wtedy nie ma problemu. W obecnej sytuacji na świecie, akurat Faurecia zachowała się więcej niż dobrze.

 


KOMIN JEST JEDEN!!!

Czy masz pierwszy czy drugi  a nawet trzeci poziom to  wg DYREKCJI masz KOMIN

I nie licz na kokosy jełopie...#1783 ~Mmm~

~Mmm~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 13:45:30

Na 1 poziom masz komin przy podstawie 3 750 zł, na drugi 4250 (chyba), na trzecim wyżej a czwarty poziom bez ograniczeń. Ale widać nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i tym samym tacy kretyni jak ty szerzą to zidiocenie. Wiem na swoim przykładzie, że się da, tylko trzeba czegoś więcej niż odbicie 2 x na dzień karty. Większość zachowuje się, jakby zatrzymała się na poziomie przedszkola. Tylko daj daj daj i mało. Roszczeniowe zjeby.

#1784 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 13:53:06

Czy możesz mi łaskawie powiedzieć jak rozwijać swoje kompetencje mam ja i moi współpracownicy. Bardzo mnie to ciekawi. Generalnie dwa lata robię to co robię i nikt nigdy nie zapytał mnie czy nie chciałbym rozwiać swoich kompetencji na innym stanowsku.

#1785 ~Mmm~

~Mmm~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 13:55:56

To może sam się zapytaj? Poproś przełożonego? Pokaż, że potrafisz? Pisz konkretne sugestie? Serio można zarobić, tylko nie słuchaj tych, co pieprzą jak to jest źle i starają się podkładać nogi. Pozdrawiam.

#1786 ~Szalony wózkowy G. Olczak~

~Szalony wózkowy G. Olczak~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 18:58:36

Grójecka fabryka wyposażenia samochodów oraz metalowych konstrukcji siedzeń, Faurecia  Automotive Polska w obliczu koronawirusa.

Jak poinformowała nas rzecznik prasowy Faurecia Automotive Polska, Ewa Kwiecińska, fabryka każdego dnia podejmuje decyzję o dalszej organizacji pracy w związku z wprowadzonym stanem epidemii.
– Sytuacja jest bardzo dynamiczna i uzależniona od zamówień naszych klientów, a także rozporządzeń rządu – mówi Ewa Kwiecińska. – W tej chwili pracujemy, ale już wiemy, że  od przyszłego tygodnia czekają nas przestoje i znaczne spowolnienie na produkcji, dlatego już teraz skupiamy się na tym jak utrzymać pracowników, żeby jak tylko minie ten trudny moment, wrócić do pełnej wydajności w jak najkrótszym czasie. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na utratę zespołu, który tworzyliśmy przez wiele lat. Dodatkową kluczową sprawą są kwestie bezpieczeństwa i prewencji. Nie planujemy grupowych zwolnień, a podejmowane przez nas działania są w ramach obowiązującego prawa. Rozpatrujemy różne scenariusze i jesteśmy w ciągłym kontakcie z naszymi pracownikami. Szukamy rozwiązań, które pozwolą nam przeczekać ten trudny dla wszystkich okres. Na przykład w Wałbrzychu wykorzystaliśmy spowolnienie i zaangażowaliśmy nasz zespół w zupełnie nowy dla nas projekt. 
Rzecznik prasowy nawiązuje do decyzji kierownictwa wałbrzyskiej fabryki akcesoriów Faurecii, które zdecydowało o rozpoczęciu produkcji maseczek ochronnych z których część zostanie przekazana na przykład do szpitali, wykorzystując czasowo wyłączone z funkcjonowania linie produkcyjne. Jak podkreśliła Ewa Kwiecińska, firma chce zatrzymać pracowników, którzy po zakończeniu pandemii, w chwili gdy fabryka ruszy pełną parą, będą niezbędni do realizacji nowych zamówień.
– Nasi pracownicy, którzy bardzo często związani są z naszą firmą od wielu lat, wiedzą już jak funkcjonuje nasz fabryka, mają wiedzę i doświadczenie, a to wartość której nie da się odbudować z dnia na dzień – komentuje Ewa Kwiecińska.
Jak dodaje Ewa Kwiecińska na terenie żadnej z fabryk w Polsce, gdzie zatrudnionych jest 9,5 tysiąca osób nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. – Wpływa do nas pewna liczba zwolnień lekarskich, część zespołu musi być na kwarantannie zgodnie z wytycznymi rządu. Mamy też pracowników korzystających z opieki na dzieckiem. Reagujemy na bieżąco i oceniamy sytuacje w kraju, na świecie i w naszej branży.   

 #1787 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 21:36:38

Jedyne na co reagujecie to spadek zamówień.#1788 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 09:21:14

Idioto jak spadna zamówienia to zwolnia niepotrzebnych ludzi. A jak zwolnia i Ciebie to ciekawe jak poplacisz rachunki. Nie kazdy ma pole i sady. A ci co maja i tak im zle niech nie blokuja miejsc tym co chca pracowac

#1789 ~Marcin~

~Marcin~
 • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 23:55:25

I wiadomo co dalej ?? Jakieś postojowe ? Czy cały urlop wykorzystać i potem bezpłatny?

#1790 gosc1234567890

gosc1234567890

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 07 maj 2020 - 17:35:05

jak tam drodzy pracownicy i pracownice z faurecii Grójec,...
zadowoleni jesteście z dzisiejszej wypłaty?
osobiście napiszę, że wypłata to qupa :/
na L4 płatne 80% wypłata była lepsza o 400-500zł, a tu rzekomo miało być płatne 95% podstawy zasadniczej :/
no kupa :/#1791 Karolenko

Karolenko

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 7 postów

Napisano 28 maj 2020 - 19:35:07

Sprawa, która może niebawem dotyczyć pracowników.

 

W firmach z problemami możliwa jest obniżka pensji o połowę!

 

https://www.money.pl...Q5jY8ySZbENsn_U

 

Tarcza 4.0 wystraszyła pracowników i rozwścieczyła związkowców. Poszło o obniżkę pensji.

 

Blady strach padł na część pracowników po ogłoszeniu rozwiązań z tzw. "tarczy antykryzysowej 4.0". W firmach z problemami możliwa jest obniżka pensji o połowę. - Żaden z pracodawców nie ma zamiaru obniżać pensji, bo tak mu się podoba - przekonuje Maciej Witucki z Konfederacji Lewiatan, zrzeszającej przedsiębiorców. A same rozwiązania wcale nie są nowe.


Użytkownik Karolenko edytował ten post 28 maj 2020 - 19:36:00
Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych