Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

elektrownia wiatrowa w gminie Rzeczniów- POWIEDZMY NIE !


176 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~MIESZKANKA~

~MIESZKANKA~
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 14:12:52

Nie pozwólmy na postawienie elektrowni wiatrowej w gminie Rzeczniów. Wójt podjął taką decyzję za naszymi plecami i nie obchodzi go nasze zdanie, ale my możemy zaprotestować, piszmy protesty do wójta, nie gódżmy się na to. Jeszcze nie jest za póżno.

Wciskają nam kity że to nie jest szkodliwe dla zdrowia człowieka, ale to nie prawda, wystarczy wejść na stronę internetową i trochę poczytać, posłuchać wypowiedzi ludzi którzy mieszkają przy takich elektrowniach.Pomyślcie o naszych dzieciach i o sobie samych.

Rolnicy nie  wyrażajcie zgody aby na sąsiadujących z wami polach stały wiatraki,zgłaszajcie protesty.

POWIEDZMY NIE DLA ELEKTROWNI WIATROWEJ I DLA WÓJTA.#2 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 16:34:12

Jestem za wiatrakami stoją już w gminie Iłża , komputer z którego piszesz nie szkodzi ci? Jak rolnicy podpisali umowy z firmami nie mam zamiaru być przeciw#3 ~jestem za~

~jestem za~
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 17:36:18

Nie pozwólmy na postawienie elektrowni wiatrowej w gminie Rzeczniów. Wójt podjął taką decyzję za naszymi plecami i nie obchodzi go nasze zdanie, ale my możemy zaprotestować, piszmy protesty do wójta, nie gódżmy się na to. Jeszcze nie jest za póżno.

Wciskają nam kity że to nie jest szkodliwe dla zdrowia człowieka, ale to nie prawda, wystarczy wejść na stronę internetową i trochę poczytać, posłuchać wypowiedzi ludzi którzy mieszkają przy takich elektrowniach.Pomyślcie o naszych dzieciach i o sobie samych.

Rolnicy nie  wyrażajcie zgody aby na sąsiadujących z wami polach stały wiatraki,zgłaszajcie protesty.

POWIEDZMY NIE DLA ELEKTROWNI WIATROWEJ I DLA WÓJTA.

a powiedz co Ci przeszkadza, w jakim świecie żyjesz czlowieku-ciemnota i jeszcze raz ciemnota. wszyscy się do zachodu chcą porównywać a zachowują się jak ciemnogród. Wystarczy przekroczyć zachodnią granicę i zaraz widać ogromne farmy wiatrowe i ludzie jakoś nie poumierali, a wręcz przeciwnie, żyje im się lepiej niz nam. róbcie tak dalej to za 50 lat zaorzą tą Polskę bo każdy będzie przeciw wszystkiemu....ogranicjcie się#4 ~NEMO~

~NEMO~
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:33:07

zobacz,,,,,,,,WIELIEGO WYJCA Z MARGONINA NA YOUTUBIE,,,#5 ~OJ TAM~

~OJ TAM~
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:36:03

zobacz,,,,,,,,WIELIEGO WYJCA Z MARGONINA NA YOUTUBIE,,,

 


zobacz,,,,,,,,WIELIEGO WYJCA Z MARGONINA NA YOUTUBIE,,,

WIELKIEGO#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:06:34

Taki filmik zmontować to nie problem wystarczy jakiś odgłos z czajnika albo cośkolwiek i "wyjec z margonina "gotowy :) tylko ciekawe dlaczego w rzeczywistości ludzie którzy mieszkają blisko wiatraków twierdzą ze nic takiego nie słychać przy Jedlińsku jest ich 4 szt. Już dajcie sobie spokój z tymi wiatrakami ,a jaki inwestor ma przyjść w nasze tereny jak chociażby Iłża ,Rzeczniów czy Sienno.Może bliżej większych aglomeracji budują fabryki(osobiście wole wiatraki niż zapach z kominów fabryk).

W Polsce coraz więcej już jest takich wiatraków ,Iłża co mądra to już korzysta a tu jak zwykle kontra. Ok 6 lat wstecz firmy chodziły i rozmawiały z rolnikami,wtedy mniej może wiedzieliśmy na tema wiatraków i może bardziej dakliśmy wciągnąć się że to niby szkodzi.Przez te parę lat coraz więcej osób widziały takie wiatraki i czy faktycznie są jakieś odgłosy jak ten wyjec z margonina . To już nie te czasy że można wrzucić jakiś filmik nagrany i zmontowany nie wiadomo przez kogo  i uznać że tak jest.#7 ~x~

~x~
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:25:22

Wgminie zalezy trzem osobom  dlatego naród ma cierpic#8 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 21:27:57

panowie,panie sołtysi robcie zebrania niech sie spoleczenstwo wypowie tylko nie powszystkim#9 ~s,o,s~

~s,o,s~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 08:52:22

karzdy wiatrak osusza teren wokół siebie,, w czasie suszy da się to zaóważyć ,,kto zapłaci za straty rolnikowi ,,,GMINA?#10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 09:18:19

Pojedżcie pod taki wiatrak to zobaczycie,jaki on cichy.Nie jestem zacofana,i nie mam nic przeciwko wiatrakom,tylko niech sobie je stawiają z daleka od zabudowań i ludzi. A tym wszystkim cwaniaczkom, którzy są za zapraszam do pomieszkania przy takiej farmie, zobaczymy czy nadal będą za. Szyba że będą dostawać w łapę od firm które je stawiają i morda w kubeł,już nie będzie nie.

PISZMY PETYCJE DO WÓJTA Z PROTESTAMI.

Najwyrażniej wójt nie ma innego pomysłu na zdobycie pieniędzy dla gminy, więc wymyślił wiatraki, nie ważne że mieszkańcy są przeciwko. Niech je sobie postawi na tej pięknej łące za swoim domem, pewnie wtedy się wyprowadzi.

A może dostał już odpowiednią pulę pieniędzy do swojej kieszeni.#11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 09:30:55

Rolnicy jeśli podpiszecie umowy z inwestorami będziecie uwiązani i ubezwłasnowolnieni, reszcie wsi otworzą się oczy jak hałas będzie nie do wytrzymania, one początkowo mogą działać cicho,ale nie są stawiane na 2 lata tylko 30 lat.
A UMOWY SĄ SUPER SKOMPLIKOWANE, TYSIĄC ODNOŚNIKÓW, ODWOŁAŃ. PAMIĘTAJCIE, ŻE PODPISUJECIE UMOWY NA 30 LAT Z "MISTRZAMI W SWOIM FACHU". DLACZEGO ONI ZIEMI NIE KUPUJĄ TYLKO DZIERŻAWIĄ? BO JAK BĘDZIE PROBLEM TO SIĘ ZWINĄ A WŁAŚCICIEL ZIEMI ZOSTANIE Z BAJZLEM NA SWOJEJ ZIEMI. Jak się będą zwijać zabiorą wszystko to co cenne (np. turbine) a zostawią betonowy fundament (koło 40 metrów), stojący złom i kupe problemów.
PAMIĘTAJ ROLNIKU ŻE JAK CI NIE ZAPŁACĄ RATY PŁATNOŚCI TO VAT I TAK BĘDZIESZ MUSIAŁ ZAPŁACIĆ czyli kilka tysięcy złoty z własnej kieszieni.
To są spółeczki, które montują używany złom wycofany z zachodu. Chodzi tylko o zysk... ich zysk.
 

 #12 ~wiatrołap~

~wiatrołap~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 12:58:31

A powinna firma wziąć takiego za łep i więcej nie pisałby o tym że wycofują z zachodu złom/to nie pierwsze takie elektrownie i możesz wciskać kit/że to złom/Weż sie ogarnij.#13 ~gosc~

~gosc~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 15:05:18

Ogarnij sie sam wiatrołapie,ten czlowiek pisze prawde tylko społeczenstwo mysli z opuznieniem ,a póznij bedzie płakac a inn i  beda sie smiac#14 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 15:08:49

W tylu polskich gminach stoją wiatraki tylko jak zwykle u nas wpisy.Pewno znowu jak wszystko piszą jedni i ci sami.To jakaś choroba.#15 ~loża szyderców~

~loża szyderców~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 16:15:14

Taaaaa..... Oprotestujcie wszystko! Elektrownia wiatrowa - źle, elektrownia atomowa - jeszcze gorzej, a że rachunki za energię coraz wyższe to dobrze. Najlepiej oprotestujcie jeszcze nadajniki sieci GSM, pozbądźcie się internetu i przeprowadźcie do ziemianek w lesie. #16 ~X~

~X~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 16:17:11

CHOROBA  JEST U CIEBIE BO KTO U WLADZY TO ITY CIEKAWE MYSLENIE#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 16:39:31

Taaaaa..... Oprotestujcie wszystko! Elektrownia wiatrowa - źle, elektrownia atomowa - jeszcze gorzej, a że rachunki za energię coraz wyższe to dobrze. Najlepiej oprotestujcie jeszcze nadajniki sieci GSM, pozbądźcie się internetu i przeprowadźcie do ziemianek w lesie. 

Zanim napiszesz cokolwiek to zasięgnij wiedzy na temat kosztów wytworzenia 1kw z odnawialnych a mocno sie zadziwisz ile set % eko jest drozsze .#18 ~///..~

~///..~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 17:01:27

Zanim napiszesz cokolwiek to zasięgnij wiedzy na temat kosztów wytworzenia 1kw z odnawialnych a mocno sie zadziwisz ile set % eko jest drozsze .

 

 

To coś nie tak z twoją wiedzą.Zorientuj się dlaczego w Niemczech pełno wiatraków a lepiej ogrzewanie opłaci się na prąd niż węgiel.Tylko nie pisz,że węgiel droższy niż u nas ponieważ tak nie jest.Według mojej wiedzy energia z wiatraków jest o wiele tańsza a jeśli dochodzą duże pieniądze dla gmin i właścicieli pól więc nie ulega wątpliwości co bardziej jest opłacalne.

Może parę lat do tyłu byliśmy troszkę do tyłu z wiedzą na temat wiatraków,ale teraz coraz więcej mówi się o tym i w mediach a i wiele osób na własne oczy mogło już zobaczyć jak pracują wiatraki.Wbrew pozorom i pszczoły i ptaki wobrebie wiatraków też poruszają się.Chociażby w Iłży będzie tańsza energia  a u nas droższa,jeśli będą wiatraki? Trochę trzeba iść do przodu a nie cofać sie.#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 18:19:36

Energia konwencjonalna 0,25zł z odnawialnych o.95zł.#20 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 18:39:35

PPR » Aktualności » Zobacz artykuł

Farmy wiatrowe uczyniły życie Niemców nie do zniesienia

07.09.2013

Po katastrofie w elektrowni atomowej „Fukushima-1”  Niemcy postanowili zrezygnować z energii jądrowej, ale nie było to łatwe, ponieważ społeczeństwo sprzeciwia się alternatywnym źródłom energii. Do świadomości ludzi dociera fakt, że rzekomo ekologiczne turbiny wiatrowe są źródłem zanieczyszczeń, na przykład hałasu. 
 

Planuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat ilość energii wytwarzanej przez turbiny w Niemczech wzrośnie trzykrotnie. Wysokość nowoczesnych masztów sięga nawet 200 metrów. To tak, jakby postawić na sobie dwie Statuy Wolności. W Niemczech urządzenia wiatrowe dominuję w krajobrazie obszarów wiejskich i stale wyrastają nowe.

Z tego powodu ludzie, którzy nigdy nie interesowali się polityką, stają się działaczami. Oni starają się walczyć z lobbystami i organizacjami, które promują przyjazne środowisku źródła energii. Ich zdaniem branża ta wymknęła się spod kontroli. Zdaniem działaczy elektrownie wiatrowe są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Do tego wszystkiego dźwięki wytwarzane przez te urządzenia mają szkodliwy wpływ na psychikę.

„To są dźwięki o najniższej częstotliwości, jakie kiedykolwiek słyszałem w mojej głowie. Przenikają całe ciało. Budzą mnie w nocy. Czasem czuję, że nie mogę oddychać...”- powiedziała Petra Dahms, mieszkanka Niemiec.

Problem nie tkwi jedynie w hałasie i w wielkości masztów. Pojawienie się wiatraków zawsze ma wpływ na ceny nieruchomości. Ludzie starają się uciekać od farm wiatrowych. Problem polega na tym, że ich domy sprzedają się bardzo długo, albo wcale po prostu nikt nie chce mieszkać w pobliżu wiatraków. 

W Niemczech nie ma przepisów , które jasno określałyby, gdzie można budować elektrownie wiatrowe. Czasami można je znaleźć w odległości zaledwie 250 metrów od terenów mieszkalnych. Są one wówczas bardzo niewygodne dla mieszkańców. Jednakże, w oczekiwaniu na wybory, wszystkie główne strony zwracając szczególną uwagę na przejścia Niemiec na energię odnawialną. Oznacza to, że wytwarzanie energii wiatrowej będzie się tam zwiększać.

Warto by było zauważyć w końcu, że człowiek jest częścią natury i próba ochrony środowiska nie może się odbywać kosztem ludzi. Choroba wibroakustyczna powodowana przez infradźwięki wytwarzane przez turbiny to poważny problem, który niestety nie znalazł jeszcze odpowiednio uregulowany.

 

źródło: zmianynazi

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych