Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

DZIŚ PRZYJMOWALIŚMY KSIĘDZA - ŻENADA

ksiądz Końskie po kolędzie

41 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~kameleon~

~kameleon~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 20:47:58

Dlaczego kłamiesz?  Jaki efekt tym kłamstwem chcesz osiągnąć? Nie boisz się Pana Boga?  Owszem odwiedzający ksiądz mógł nie zajrzeć do zeszytu z religii. Nie możliwe,żeby się z wami wspólnie nie pomodlił, nie pobłogosławił rodziny. nie pokropił wodą święconą.  KOPERTY TRZEBA BYŁO NIE SZYKOWAĆ - bylibyście bogatsi o te kilka złotych!

Wal się na ryj moherowy berecie! nie byłeś nie widziałeś!

#22 ~kameleon~

~kameleon~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 20:49:18

gdzie tak bylo-pewnie w stodolach

Jak masz budę to pewnie sami omijają...

#23 ~do kameleona~

~do kameleona~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:30:06

Cały rok czekaliśmy na księdza a tu wielki rozczarowanie

Naszykowana woda święcona - NAWET NIE PODNIÓSŁ KROPIDŁA

Zeszyt dziecka z Religi - NIE PODPISAŁ SIĘ

Koperta naszykowana - WZIĄŁ :)

Nasze postanowienie Noworoczne - OSTATNI RAZ PRZYJMUJEMY KSIĘDZA - OSTATNI!!!

:) :) :) :) :)

Nazwisko i imię księdza podaj i z jakiej parafii. Niech wszyscy się dowiedzą !!!

#24 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:40:43

A mój synek numer odwalił.Ma 3 lata.Gdy my się modliliśmy, podłożył kropidło pod świecę i się zhajcowało:-))))))))) I jeszcze księdzu pod sutanne z tyłu podłożył:-)

#25 ~kościelny~

~kościelny~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:41:20

W Polsce kolendowanie po Bożym Narodzeniu to piękny zwyczaj. Tylko że on się żle kojarzy ze zbiórką pieniędzy na potrzeby parafji. Lepiej żeby to zostało rozłączone tak jak to robią niektórzy (nieliczni) proboszczowie i wtedy nie ma zgrzytów.

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 07:48:57

deb***owata wypowiedx i zwykla prowokacja. pewno jakis lewak a wkonskich ich nie brakuje. Tylko deb***ek zapijaczony uwierzy w takie brednie.

i podpisz sie pod swoja wypowiedzią ksiądz ROBAK

#27 ~niekatoliczka~

~niekatoliczka~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 07:57:33

Dlaczego kłamiesz?  Jaki efekt tym kłamstwem chcesz osiągnąć? Nie boisz się Pana Boga?  Owszem odwiedzający ksiądz mógł nie zajrzeć do zeszytu z religii. Nie możliwe,żeby się z wami wspólnie nie pomodlił, nie pobłogosławił rodziny. nie pokropił wodą święconą.  KOPERTY TRZEBA BYŁO NIE SZYKOWAĆ - bylibyście bogatsi o te kilka złotych!

Chodzi o to że PAN BÓG nie ma tu nic wspólnego z ludzkimi zachowaniami. Bóg jest wszędzie niezależnie od pokropionego domu czy nie. Wiem, że powiecie że to tradycja, ale ja powiem, że nie tęsknię żeby pukali do moich drzwi i już ich nie przyjmuję. Bo nie wierzę w obłudę. Biblię w domu ,mam, czytam, z Jezusem rozmawiam codziennie, tzn ja do NIEGO. Nie odczuwam przy tym braku kogoś w czarnej szacie co przychodzi i sam nie wie dobrze po co. Ma schemat do wykonania i tyle. Jeśli chodzi o wiarę można ją szerzyć na wiele sposobów, być wobec każdego zwyczajnie dobrym i tolerować nasze wady. JA ich toleruję, ale rozumiem rozczarowania ludzi, bo one nie biorą się znikąd. Nie powiesz że to wypowiedź ateisty ani propaganda "niewiernej", bo wierzę :). W szacie czy bez jesteśmy tylko ludźmi.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 08:40:53

Chodzi o to że PAN BÓG nie ma tu nic wspólnego z ludzkimi zachowaniami. Bóg jest wszędzie niezależnie od pokropionego domu czy nie. Wiem, że powiecie że to tradycja, ale ja powiem, że nie tęsknię żeby pukali do moich drzwi i już ich nie przyjmuję. Bo nie wierzę w obłudę. Biblię w domu ,mam, czytam, z Jezusem rozmawiam codziennie, tzn ja do NIEGO. Nie odczuwam przy tym braku kogoś w czarnej szacie co przychodzi i sam nie wie dobrze po co. Ma schemat do wykonania i tyle. Jeśli chodzi o wiarę można ją szerzyć na wiele sposobów, być wobec każdego zwyczajnie dobrym i tolerować nasze wady. JA ich toleruję, ale rozumiem rozczarowania ludzi, bo one nie biorą się znikąd. Nie powiesz że to wypowiedź ateisty ani propaganda "niewiernej", bo wierzę :). W szacie czy bez jesteśmy tylko ludźmi.

Zgadzam się z Tą panią w100%,popatrz jak wygląda spowiedż ,po co komu takie opowiadanie w konfesjonale.Nie można wyspowiadać się przed obrazem.Wszędzie muszą być pośrednikami pomiędzy Bogiem a człowiekiem.A wszystkie te obrzadki mają jeden cel kasę.Ciekawe ilu z nich pozostałoby w roli kapłana gdyby nie pieniądze,Może garstka.Pouczają kogoś z ambony,ale o pedofili w ich szeregach nic nie wspominają na mszy,może potrzebna modlitwa za tych wyświęconych co tak robią.Jednym słowem wszystko oparte jest na pieniądzu,i tyle.Nie ma żadnych ludzi świętych,tylko oni sobie takie osoby kreuja,a ludzie bez wykształcenia,robią im poklask.Potrzebna mocna edukacja,i otwarcie na religię protestancką.Wprowadzić zasady że ksiądz ma rodzinę,i zarabia chodząc do pracy.Po pracy odprawia mszę i wtedy może się wypowiadać na temat rodziny.A nie tak jak teraz ,każdego wyśmiewają bo młodzi żyją na kocią łapę,jakoś za komuny  tak nie żyli.To oni razem z solidarnością stworzyli młodym takie warunki.Wszystko jest zakłamanee,aby mądrzy w pisaniu encyklik i przemówień,ale co się dziwić jak nie muszą martwić się o chleb bo poddani na nich łożą.Ja również nie potrzebuje pośredników,tym bardziej że juz nawet w szpitalu nie ma spokoju.Pozostało jeszcze jedno miejsce gdzie nie zaglądają.Kabaret nie kraj,rodziny górników strajkują,a oni msze odprawiaja,może tak dać pieniądze z wizyt duszpasterskich.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 10:52:42

: są kolejne filmy z Gowarczowa,YouTube,kanał MrFranko28 oraz TheKosa07

#30 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 11:09:08

Zgadzam się z Tą panią w100%,popatrz jak wygląda spowiedż ,po co komu takie opowiadanie w konfesjonale.Nie można wyspowiadać się przed obrazem.Wszędzie muszą być pośrednikami pomiędzy Bogiem a człowiekiem.A wszystkie te obrzadki mają jeden cel kasę.Ciekawe ilu z nich pozostałoby w roli kapłana gdyby nie pieniądze,Może garstka.Pouczają kogoś z ambony,ale o pedofili w ich szeregach nic nie wspominają na mszy,może potrzebna modlitwa za tych wyświęconych co tak robią.Jednym słowem wszystko oparte jest na pieniądzu,i tyle.Nie ma żadnych ludzi świętych,tylko oni sobie takie osoby kreuja,a ludzie bez wykształcenia,robią im poklask.Potrzebna mocna edukacja,i otwarcie na religię protestancką.Wprowadzić zasady że ksiądz ma rodzinę,i zarabia chodząc do pracy.Po pracy odprawia mszę i wtedy może się wypowiadać na temat rodziny.A nie tak jak teraz ,każdego wyśmiewają bo młodzi żyją na kocią łapę,jakoś za komuny  tak nie żyli.To oni razem z solidarnością stworzyli młodym takie warunki.Wszystko jest zakłamanee,aby mądrzy w pisaniu encyklik i przemówień,ale co się dziwić jak nie muszą martwić się o chleb bo poddani na nich łożą.Ja również nie potrzebuje pośredników,tym bardziej że juz nawet w szpitalu nie ma spokoju.Pozostało jeszcze jedno miejsce gdzie nie zaglądają.Kabaret nie kraj,rodziny górników strajkują,a oni msze odprawiaja,może tak dać pieniądze z wizyt duszpasterskich.

POPIERAM!!!!

#31 ~niekatoliczka~

~niekatoliczka~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 11:39:32

Minie wiele wiele lat zanim instytucja kościoła padnie, dzieje się to już teraz co widać nawet na tych filmikach z Gowarczowa. Ksiądz już nie jest osobą nietykalną. Zaczynamy patrzyć na nich  jak na równych to pewien przełom. Biciem i groźbami ogniem piekielnym nic już się nie wskóra. Ostatnio dziecko przyszło ze szkoły i pyta mi się czy jest szatan i piekło. Odpowiedziałam, że w każdym z nas jest anioł i diabeł ale to od nas zależy komu damy dojść do głosu. Już się nie boi że jak nie pójdzie w niedziele do kościoła ma ciężki grzech i pójdzie do piekła. Zamiast wiara skupić się na szerzeniu dobra ciągle ludzi straszyła. tylko że teraz ludzie czytają, poznają różne religie, zwiedzają świat i trudniej jest ludźmi manipulować. Wiedza i rozwój, poszerzanie horyzontów, to chyba ratunek.

#32 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 11:59:08

Minie wiele wiele lat zanim instytucja kościoła padnie, dzieje się to już teraz co widać nawet na tych filmikach z Gowarczowa. Ksiądz już nie jest osobą nietykalną. Zaczynamy patrzyć na nich  jak na równych to pewien przełom. Biciem i groźbami ogniem piekielnym nic już się nie wskóra. Ostatnio dziecko przyszło ze szkoły i pyta mi się czy jest szatan i piekło. Odpowiedziałam, że w każdym z nas jest anioł i diabeł ale to od nas zależy komu damy dojść do głosu. Już się nie boi że jak nie pójdzie w niedziele do kościoła ma ciężki grzech i pójdzie do piekła. Zamiast wiara skupić się na szerzeniu dobra ciągle ludzi straszyła. tylko że teraz ludzie czytają, poznają różne religie, zwiedzają świat i trudniej jest ludźmi manipulować. Wiedza i rozwój, poszerzanie horyzontów, to chyba ratunek.

Mądre słowa!

Księża mieliby gdzieś, czy wierni są na mszy, czy nie.Ale chodzi o KASĘ!

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 13:52:30

Dlaczego skasowaliście linka do mojej ulubionej sceny o kolędzie z filmu "Job"?

Zamieszczę jeszcze raz:

youtube.com/watch?v=08ZHw0eNvjQ

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 19:26:43

Jak długo czarna mafia będzie nas okradać...a może by tak wzorem innych państw zmienić relacje kościół-państwo.

#35 Jumanji

Jumanji

Władca Ognia

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 8337 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 19:30:21

i podpisz sie pod swoja wypowiedzią ksiądz ROBAK

No, no tylko bez takich mi tu proszę ! :angry:

#36 ~echo~

~echo~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:07:17

Nikt nikogo nie zmusza do dawania księdzu koperty.Próbujmy porozmawiać o swoich rodzinnych problemach.

#37 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:55:26

Obawiam się że to nie kłamstwo. U mnie było bardzo podobnie. Rok temu tez. W parafii św. Mikołaja jest dwóch księży którzy tak szybko chodzą po kolędzie i nie jest to żadna tajemnicą. Olewaja wszystko i już

Dlaczego od razu kłamstwo, nie jestem za tym by mówić, że wszyscy księża tacy sami ale:

od 3 lat przyjmuję księdza jako gospodarz domu i 2razy byla to wizyta 3-5 min (ekspres modlitwa, zapytanie czy 1500zl zarabiam, koperta i tyle) nadmienie, że ksiądz z św.Mikołaja w Końskich

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 07:12:53

Dlaczego od razu kłamstwo, nie jestem za tym by mówić, że wszyscy księża tacy sami ale:
od 3 lat przyjmuję księdza jako gospodarz domu i 2razy byla to wizyta 3-5 min (ekspres modlitwa, zapytanie czy 1500zl zarabiam, koperta i tyle) nadmienie, że ksiądz z św.Mikołaja w Końskich

Witaj w klubie jestem też z parafi św Mikołaja i wizyta księdza w zeszlym roku trwala u mnie 3 minuty a u sąsiadki że ma dwoje dzieci to 4 minuty bo zeszty podpisywal.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 09:17:01

Witaj w klubie jestem też z parafi św Mikołaja i wizyta księdza w zeszlym roku trwala u mnie 3 minuty a u sąsiadki że ma dwoje dzieci to 4 minuty bo zeszty podpisywal.

To miał siedzieć u Ciebie poł godziny żebyś póżniej posądziła go o molestowanie.

#40 ~głaskający bobra~

~głaskający bobra~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 09:23:39

To miał siedzieć u Ciebie poł godziny żebyś póżniej posądziła go o molestowanie.

no pewnie że tak, za taką koperte to powinien co najmniej parafianke zlapać za 'kijanke"

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ksiądz, Końskie, po kolędzie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych