Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Dzieci w kosciele

dzieci kosciół

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 -gość-

-gość-

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 01 październik 2015 - 22:42:47

Chciałabym zwrócić uwagę na pewien problem. Podam przykład z ostatniej niedzieli. Do kościoła przyszli rodzice z trojgiem dzieci. Od początku dzieciaki zachowywały się głośno, biegały po kościele przy biernym zachowaniu rodziców, którzy siedzieli w pierwszym rzędzie i nie reagowali (bądź sporadycznie) na zachowanie swoich pociech, nawet w trakcie podniesienia. Nie można było skupić się na modlitwie. Miałam ochotę pójść do innego kościoła, lecz niestety, była to ostatnia msza w Sandomierzu. Oprócz tej rodziny była tam inna mama z dzieckiem, które widząc jak zachowują się pozostałe zaczęło robić to samo. Jednak jego mama natychmiast zareagowała i zajęła się dzieckiem, co oczywiście odniosło skutek. Szkoda, że takiej reakcji zabrakło rozmodlonym rodzicom z pierwszego rzędu. Nie mam pretensji do dzieci. Dziwię się jedynie rodzicom, że nie obchodzi ich obecność innych ludzi w kościele. Księdzu też chyba niezręcznie było zwrócić na to uwagę, bo zaraz pewnie byłyby komentarze, że co on może wiedzieć o wychowaniu dzieci. To nie jest jednostkowy przypadek. Wiem, że ten komentarz niczego nie zmieni, ale może przeczyta go ktoś kto miał podobne doświadczenia i odczucia teraz wie, ze nie jest w tym odosobniony.  

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 23:47:29

Zapamiętaj te hasła kobieto:

Tolerancja i Bezstresowe wychowanie.

a z drugiej strony:

Odwaga cywilna. Mam nadzieję, że dotarło.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 06:57:43

Napisz zażalenie do kurii.
Albo do "Przyjaciółki"list

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 13:00:28

KJa kiedys bylam swiadkiem jak ksiadz sam w kosciele mowil zeby sie nie przejmowac takim zachowaniem bo to tylko sa dzieci i nawet pochwalil rodziciw ze wzieli dzieci do kosciola a nie MARKETU.
Toleranxja i jeszxze raz tolerancja.

#5 ~jadwiga~

~jadwiga~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 13:47:55

Chciałabym zwrócić uwagę na pewien problem. Podam przykład z ostatniej niedzieli. Do kościoła przyszli rodzice z trojgiem dzieci. Od początku dzieciaki zachowywały się głośno, biegały po kościele przy biernym zachowaniu rodziców, którzy siedzieli w pierwszym rzędzie i nie reagowali (bądź sporadycznie) na zachowanie swoich pociech, nawet w trakcie podniesienia. Nie można było skupić się na modlitwie. Miałam ochotę pójść do innego kościoła, lecz niestety, była to ostatnia msza w Sandomierzu. Oprócz tej rodziny była tam inna mama z dzieckiem, które widząc jak zachowują się pozostałe zaczęło robić to samo. Jednak jego mama natychmiast zareagowała i zajęła się dzieckiem, co oczywiście odniosło skutek. Szkoda, że takiej reakcji zabrakło rozmodlonym rodzicom z pierwszego rzędu. Nie mam pretensji do dzieci. Dziwię się jedynie rodzicom, że nie obchodzi ich obecność innych ludzi w kościele. Księdzu też chyba niezręcznie było zwrócić na to uwagę, bo zaraz pewnie byłyby komentarze, że co on może wiedzieć o wychowaniu dzieci. To nie jest jednostkowy przypadek. Wiem, że ten komentarz niczego nie zmieni, ale może przeczyta go ktoś kto miał podobne doświadczenia i odczucia teraz wie, ze nie jest w tym odosobniony.  

niebywałe!!!jestem tego samego zdania!!

Obywatele nie umiejom sie zachować nawet w kościele- raz widziałam jak podczas podniesienia jakiś pan obok mnie miał podniesienie!!!

Skandal w tym kraju!!!

#6 ~ministrant~

~ministrant~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 14:10:18

trzeba mieć źle w głowie, żeby dzieci przyprowadzać do kościoła. Dziecko instynktownie czuje zagrożenie i kłamstwo więc zachowuje się głośno żeby zwrócić na siebie uwagę.

Poza tym "ojcowie" lubią dzieci pooglądać, żeby wybrać te do dalszych etapów krzewienia wiary i zaspokajania chorych żądz, spaczonych przez nieróbstwo i całe życie prania mózgu (+ kolacje u biskupa..)

#7 ~M.~

~M.~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 14:20:03

Wg mnie to świadczy źle o rodzicach. Czy to kościół, restauracja, sklep, autobus. Normy zachowania w miejscach publicznych  obowiązują wszystkich.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 15:46:14

KJa kiedys bylam swiadkiem jak ksiadz sam w kosciele mowil zeby sie nie przejmowac takim zachowaniem bo to tylko sa dzieci i nawet pochwalil rodziciw ze wzieli dzieci do kosciola a nie MARKETU.
Toleranxja i jeszxze raz tolerancja.

Mało tego!!!
Sam jesus mówił:
POZWÓLCIE DZIECIOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE!
Czego ty dewoto chcesz od dziecka?
Taka ich natura.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 16:34:37

te bachory miejskie so rozwydrzone

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2015 - 08:23:35

te bachory miejskie so rozwydrzone

A dewotki przewrażliwione.

A co do samego incydentu: nie  bierzcie dzieci do kościoła!

Nie narzucajcie im swojej wiary ,dorosną to sami wybiorą.

Inaczej to jest indoktrynacja.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2015 - 08:58:34

bachorom miejskim ryje zakleić taśmą na czas mszy i będzie ok

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 14:01:30

Wg mnie to świadczy źle o rodzicach. Czy to kościół, restauracja, sklep, autobus. Normy zachowania w miejscach publicznych  obowiązują wszystkich.

racja!

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 14:56:02

Dziecku można wybaczyć wszystko, ale rodzicom już nie. To rodzice (przynajmniej w pierwszych latach życia) mają największy wpływ na dziecko i to od nich czerpie ono wzorce zachowań.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dzieci, kosciół

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych