Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

70 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~sebastian~

~sebastian~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 20:39:10

TO tego szpitala ludzie w podeszłym wieku trafiają, ale już z niego nie wychodzą. Smutne, ale prawdziwe.

A z resztą Ci co powinni wiedzą, dlaczego szpital nie ma zadłuzenia.

Tak.Smutne ale prawdziwe...Matkę 77 lat zabiera pogotowie z domu na SOR ciśnienie 205/105 cukier 193, zapalenie stawów biodrowych  godz 18.Dostaję telefon o godz.20 matka do zabrania z SOR???Rozmawiam z lekarzem, który przejął dyżur,zadaję pytanie "a co z ciśnieniem i poziomem cukru?"lekarz na to "a co z ciśnieniem i cukrem"puszczają mi nerwy...lekarz "zaprasza" do gabinetu,gdyż głośno zrobiło się na korytarzu...przychodzi jeszcze pani doktor!matkę siedzącą na wózku inwalidzkim wprowadza do gabinetu z korytarza pielęgniarka,jestem poproszony o opuszczenie gabinetu prze panią doktor...miałem nadzieję,że matka zostanie otoczona już dobrą opieką!Rano wyjeżdżam do pracy godz 7 tak "ustawiam" pracę żeby maxymalnie być w szpitalu na godz.9 ....godz 8 POLICJA puka do drzwi otwiera syn.Funkcjonariusz pyta o kogoś z dorosłych,syn mówi że rodzice są w pracy prosi o kontakt z rodzicami, twierdzi że ktoś ze szpitala dzwonił ok 2 w nocy do rodziców żeby zabrać matkę ze szpitala...Fakt mam nieodebrane połączenie na tel 2.05 Zabieram matkę z SOR 8.50 razem z żoną,wnosimy ją do domu na drugim piętrze.Powiadamiam lekarza rodzinnego,wypisuje natychmiast skierowanie do szpitala!Doktor z oddziału wewnętrznego stwierdza że matka zostaje przyjęta na oddział w stanie ogólnie ciężkim!Po leczeniu antybiotykami  i podawaniu insuliny słaby organizm zostaje zainfekowany Clostridium wyjątkowo zajadłą bakterią układu pokarmowego...ostra biegunka odwodnienie organizmu.Po dwóch tygodniach leczenia metronidazolem vankomycyną enterolem mama zostaje wypisana do domu...nawrót następuje po ok 8 dniach wraca na oddział wewnętrzny WSZZ doktor podejmuje decyzję o przeniesieniu matki do szpitala na ul.Radiowej na oddział zakażny Dziękuję p.doktor S żeby jej ktoś nie zeżarł jakbym napisał pełne nazwisko...mama żyje, jeszcze muszą wybić bakterię która się przypałętała od cewnika

#42 ~KI~

~KI~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 20:51:53

pier***ICIE CHIPOLICIE 77 TO JUZ CZAS NA TAMTEN ŚWIAT:)

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 21:10:48

Czytaliście informację z GAZETY dotyczącą odejścia JG na emeryturę ?!

Nie,to przeczytajcie......

Osoba pełniąca funkcję publiczną nie powinna tak się wyrażać...

Ale brak ogłady i dobrych manier temu panu niestety brakuje!!!

Myślę że dobrze byłoby aby temu panu już podziękować.

Pan V-ce Marszałek GŚ optuje za pozostaniem W/W na stanowisku. ALE SWÓJ SWOJEGO WSPIERA!!!!!

#44 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 21:27:38

Ja akurat znam p. Gieradę bardzo dobrze, ponieważ jestem pracownikiem tego szpitala. Jedno mogę powiedzieć z pewnością - nie znam drugiej tak pracownitej i skutecznej w działaniu osoby. Jedni wezmą jego charakter za wadę (to raczej Ci, którzy dostają uwagi za opieszałość albo niedokładność), drudzy powiedzą, że potrafi zmobilizować ludzi do solidnej pracy. Ktoś nazwie go komuchem (i ciekawe co to ma znaczyć? - może ktoś napisze co dokładnie miał na myśli?), ktoś inny z kolei doceni właśnie to, że szpital nie jest sprywatyzowany i nie trzeba być  milordem, żeby pozwolić sobie na leczenie w nim. Doceniajmy trud innych. Szanujmy czyjąć pracę, inicjatywę i upór w działaniu, bo inaczej do niczego nie dojdziemy jako ludzie w ogóle i jako mieszkańcy i tak już biednego regionu... Jeśli chcemy zmieniać na lepsze, to przede wszystkim nie krytykujmy czegoś, co bezsprzecznie służy nam wszystkim (dlaczego "budowniczy ma być kimś do skrytykowania, do oblania żółcią?). Zastanówmy się raczej nad efektami własnej pracy.  Co udało mi się dzisiaj "zdziałać"(w ciągu miesiąca, roku?) Czy krytyka sprawi, że będę miał/miała motywację do pracy kolejnego dnia? Jeśli nie lubimy kogoś za charakter, sposób bycia, wygląd - nie opluwajmy chociaż jego pracy. Lejąc nienawiść z każdej strony, pogubimy się w tym trudnym świecie...  

Ja akurat znam p. Gieradę bardzo dobrze, ponieważ jestem pracownikiem tego szpitala. Jedno mogę powiedzieć z pewnością - nie znam drugiej tak pracownitej i skutecznej w działaniu osoby. Jedni wezmą jego charakter za wadę (to raczej Ci, którzy dostają uwagi za opieszałość albo niedokładność), drudzy powiedzą, że potrafi zmobilizować ludzi do solidnej pracy. Ktoś nazwie go komuchem (i ciekawe co to ma znaczyć? - może ktoś napisze co dokładnie miał na myśli?), ktoś inny z kolei doceni właśnie to, że szpital nie jest sprywatyzowany i nie trzeba być  milordem, żeby pozwolić sobie na leczenie w nim. Doceniajmy trud innych. Szanujmy czyjąć pracę, inicjatywę i upór w działaniu, bo inaczej do niczego nie dojdziemy jako ludzie w ogóle i jako mieszkańcy i tak już biednego regionu... Jeśli chcemy zmieniać na lepsze, to przede wszystkim nie krytykujmy czegoś, co bezsprzecznie służy nam wszystkim (dlaczego "budowniczy ma być kimś do skrytykowania, do oblania żółcią?). Zastanówmy się raczej nad efektami własnej pracy.  Co udało mi się dzisiaj "zdziałać"(w ciągu miesiąca, roku?) Czy krytyka sprawi, że będę miał/miała motywację do pracy kolejnego dnia? Jeśli nie lubimy kogoś za charakter, sposób bycia, wygląd - nie opluwajmy chociaż jego pracy. Lejąc nienawiść z każdej strony, pogubimy się w tym trudnym świecie...  PODPISANO CÓRKA  notabene  pracuje w tym szpitalu

#45 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 22:50:14

Tak.Smutne ale prawdziwe...Matkę 77 lat zabiera pogotowie z domu na SOR ciśnienie 205/105 cukier 193, zapalenie stawów biodrowych  godz 18.Dostaję telefon o godz.20 matka do zabrania z SOR???Rozmawiam z lekarzem, który przejął dyżur,zadaję pytanie "a co z ciśnieniem i poziomem cukru?"lekarz na to "a co z ciśnieniem i cukrem"puszczają mi nerwy...lekarz "zaprasza" do gabinetu,gdyż głośno zrobiło się na korytarzu...przychodzi jeszcze pani doktor!matkę siedzącą na wózku inwalidzkim wprowadza do gabinetu z korytarza pielęgniarka,jestem poproszony o opuszczenie gabinetu prze panią doktor...miałem nadzieję,że matka zostanie otoczona już dobrą opieką!Rano wyjeżdżam do pracy godz 7 tak "ustawiam" pracę żeby maxymalnie być w szpitalu na godz.9 ....godz 8 POLICJA puka do drzwi otwiera syn.Funkcjonariusz pyta o kogoś z dorosłych,syn mówi że rodzice są w pracy prosi o kontakt z rodzicami, twierdzi że ktoś ze szpitala dzwonił ok 2 w nocy do rodziców żeby zabrać matkę ze szpitala...Fakt mam nieodebrane połączenie na tel 2.05 Zabieram matkę z SOR 8.50 razem z żoną,wnosimy ją do domu na drugim piętrze.Powiadamiam lekarza rodzinnego,wypisuje natychmiast skierowanie do szpitala!Doktor z oddziału wewnętrznego stwierdza że matka zostaje przyjęta na oddział w stanie ogólnie ciężkim!Po leczeniu antybiotykami  i podawaniu insuliny słaby organizm zostaje zainfekowany Clostridium wyjątkowo zajadłą bakterią układu pokarmowego...ostra biegunka odwodnienie organizmu.Po dwóch tygodniach leczenia metronidazolem vankomycyną enterolem mama zostaje wypisana do domu...nawrót następuje po ok 8 dniach wraca na oddział wewnętrzny WSZZ doktor podejmuje decyzję o przeniesieniu matki do szpitala na ul.Radiowej na oddział zakażny Dziękuję p.doktor S żeby jej ktoś nie zeżarł jakbym napisał pełne nazwisko...mama żyje, jeszcze muszą wybić bakterię która się przypałętała od cewnika

no smutne, ale prawdziwe. bo dotyka bliskich, ale ... ile byś chciał 120 lat ?? tyle to żółwie żyją

#46 ~chop~

~chop~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 23:03:31

Matkę 77 lat, ciśnienie 205/105 cukier 193,  - pytanie "a co z ciśnieniem i poziomem cukru?"

chłopie, czego ty żądasz??? w tym wielu takie parametry bez wspomagania to tylko pozazdrościć. przecież ma już ósmy krzyżyk na plecach. ty sobie zmierz cukier, bo pewnie masz lepszy. Nikt nie jest wieczny, w średniowieczu ludzie żyli średnio 5-6 dekad, nie wymagaj od matki nieśmiertelności.

#47 ~selena~

~selena~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 23:09:27

Zarządcą jest doskonałym nie można powiedzieć , że to nie prawda , umie utrzynać tak duży szpital w ryzach ale za to nie potrafi docenić pracy jego podwładnych wszyscy się go boją oprócz lekarzy oni najchętnie to by wszystkie pieniądze jakie tylko wpływają do kasy szpitala garneli do siebie a o pozostałych nie pomyślą ile pracy za nich odwala "personel średni" bo takie byki w zleceniach strzelają . Szkoda mówić jak na niektórych oddziałach lekarze traktują i pielęgniarki i salowe a i samych pacjentów czasem.

Bardzo źle traktuje personel. Nie wiem dlaczego według tego pana nie ma znaczenia wykształcenie np. pielęgniarek czy ma wyższe czy średnie.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 23:34:49

Dyrektor ma jaja i tyle w temacie też mu się odpoczynek należy bo na pewno dużo dobrego zrobił dla nas wszystkich a facet zamiast odpoczywać to słyszy często słowa krytyki i jeszcze mu izbę wytrzezwień na odziale otwarli a nie każdy jest nie śmiertelny myślę że pan Gierada wie co robi  i należy uszanować jego decyzję. 

#49 ~tituś~

~tituś~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 01:50:01

Brawo za odwagę !

#50 ~bk~

~bk~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 07:31:21

Prawnicy nie muszą sie zastanawiać. ZUS własnie będzie zwracał zawieszone świadczenia, Czyli krótko - należy sie emerytura i można dalej pracować u tego samego pracodawcy nie rozwiązując umowy.

#51 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 08:17:31

Jeszcze dyrektora WUP odesłać w końcu na emeryturę, ludzie odetchną.

#52 ~michał~

~michał~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 09:07:04

No to drodzy państwo skończą się dobre lata szpitala na Czarnowie.Odchodzi super zarządca,a na jego miejsce jeśli nie przyjdzie ktoś taki jak on,będzie bankructwo.

#53 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 09:14:34

No to drodzy państwo skończą się dobre lata szpitala na Czarnowie.Odchodzi super zarządca,a na jego miejsce jeśli nie przyjdzie ktoś taki jak on,będzie bankructwo.

chodzą słuchy, że następcą ma być Wielgus (oby nie, bo rozłoży placówkę, tak jak to zrobił ze Szpitalikiem)

#54 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 09:26:43

Panie Marszałku

Chciałbym przypomnieć Panu, że między innymi i Pana brak zainteresowania Szpitalem Dziecięcym w Kielcach doprowadził do jego upadku. To co buduje Dyr. Gierada to jest Pawilon Dziecięcy przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. To tak jakby przyłączyć woj. świętokrzyskie do małopolskiego. Proszę o tym pamiętać i nie mamić ludzi.

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 09:38:00

Panie Marszałku

Chciałbym przypomnieć Panu, że między innymi i Pana brak zainteresowania Szpitalem Dziecięcym w Kielcach doprowadził do jego upadku. To co buduje Dyr. Gierada to jest Pawilon Dziecięcy przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. To tak jakby przyłączyć woj. świętokrzyskie do małopolskiego. Proszę o tym pamiętać i nie mamić ludzi.

I ma być 90 łóżek MNIEJ niż na Langiewicza to dużo. Gdzie bedą leżały dzieci na korytarzu jak to jest na internie.

#56 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 11:43:25

Sprowadzić tu natychmiast proszę Panie Marszałku fachowca z braży zdrowotnej posła dr (od pszenicy jarej) Marka  Gosa .

To najlepszy fachowiec jakim dysponuje PSL i Pan Marszałek.

Przyczynił się do rozwoju Słuzby Zdrowai w całym naszym świętkorzyskim w tym wybudopwał 6 sal operacyjnych w Szpitalu w Czerwonej Górze, a teraz stoją puste -bo Gosa brak.

W Staszowie też wybudowął chyba ze trzy .Pracował pilnie w Radzie Nadzorczej WSZON-U (Neuropsychiatryczny)Kielce,który został zlikwidowany z braku finansówWprowadzi ł na fotel Dyrektora w ŚCO Kielce Pani Sekretary Wojewdyk PZPR ktora miala uzdrowic ale Gos poszedl w posly . Wiele ,wiele jego zasług ,a teraz para się w Komisji Zdrowia Sejmu RP z najważniejszymi sprawami dotyczącego całego kraju.

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 11:57:36

Wielka szkoda.I to nie piszę wcale z ironią.Zastał szpital w stanie opłakanym , zadłużony , wyprowadził go na prostą rozbudowując dochodowe oddziały , zostawiając jednocześnie i nierentowne,przeciwstawił sie żądaniom lekarzy ws płacy(rzadko który by się odważył tej grupie zawodowej)

Szkoda panie Janku.

#58 ~Kielczanin~

~Kielczanin~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 12:19:46

Pan Gierada niech pełni obowiązki dyrektora szpityala do konca 2014 roku z tym, że niech  zawiesi na ten czas swoją emeryturę.  Dochody z dwoch źródeł w dobie panującej biedy to  byłoby nie fer.

A tak na ścisłość nie ma ludzi nie zastępionych

#59 ~Jarek~

~Jarek~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 12:36:38

O co robicie tyle zamieszania.Zeby otrzymać prawo do emerytury trzeba choć na jeden dzień złożyć wypowiedzenie.Zrobił to a ponieważ chce oprócz emerytury brać wypłatę to zgadza się dalej pracować. i to wszystko. Tak stanowią przepisy/ głupie/ i tak musi facet robić a reszta wymyśla jakieś powody i robi zamieszanie.

#60 ~Karolina~

~Karolina~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 17:50:08

Jeszcze dyrektora WUP odesłać w końcu na emeryturę, ludzie odetchną.

Hahahahaha dowcipas!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: super

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych