Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Doraźna pomoc stomatologiczna ... pomaga?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 16:37:02

Mam wątpliwość czy lekarz będący na dyżurze w doraźnej pomocy stomatologicznej w BUSKU ZDROJU może przy bolącym zębie odmówić jego usunięcia ... tłumacząc się : a jak będzie krwotok?

Odpowiadam: wzywamy pogotowie - a nie strofujemy pacjenta przychodzącego z bólem zęba...

Ale może się mylę?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 16:49:09

Mam wątpliwość czy lekarz będący na dyżurze w doraźnej pomocy stomatologicznej w BUSKU ZDROJU może przy bolącym zębie odmówić jego usunięcia ... tłumacząc się : a jak będzie krwotok?

Odpowiadam: wzywamy pogotowie - a nie strofujemy pacjenta przychodzącego z bólem zęba...

Ale może się mylę?

Z tego co mi wiadomo tam najważniejsza jest umiejętność obsługi domofonu... bo jak się dobrze nie wytłumaczysz przy furtce, to nie licz na dobry humor lekarza...

a informacja o tym (że najważniejsze jest dzwonić domofonem i przez niego powiedzieć po co się przychodzi -wisi przy drzwiach 3m za furtką... A po cóż można innego tam przyjść? Żenada.

I podobno te dyżury się nikomu nie opłacają ... To co się dziwić?

#3 ~JARDIN~

~JARDIN~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 16:53:25

Z tego co mi wiadomo tam najważniejsza jest umiejętność obsługi domofonu... bo jak się dobrze nie wytłumaczysz przy furtce, to nie licz na dobry humor lekarza...

a informacja o tym (że najważniejsze jest dzwonić domofonem i przez niego powiedzieć po co się przychodzi -wisi przy drzwiach 3m za furtką... A po cóż można innego tam przyjść? Żenada.

I podobno te dyżury się nikomu nie opłacają ... To co się dziwić?

A może macie inne zdanie , bo tych punktów Pomocy Stomatologicznej  jest chyba w świętokrzyskim ..aż cztery - czy nawet pięć . Co to za opieka ?!

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie , gdzie się zgłosić w takiej sytuacji?

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 16:55:38

A na NFOZ składki jakoś płacimy bez zwłoki. I na co płacimy...? Coś tu kuleje i to bardzo.

#5 ~B.ryson~

~B.ryson~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 17:13:38

Usunięcie (bolącego) zęba jest w ZAKRESIE- Wykazie świadczeń pod poz. 18 i 19 - patrz załącznik nr. 9 MZ, tabela 1.

#6 ~ziomek~

~ziomek~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 18:59:00

Ale może się mylę?

Ja tam wyrywałem kiedyś zęba po 19ej, a robił to akurat młody lekarz) i było ok.

Ale osobiście teraz szukam jakiejś przychodni - dentysty, który nie robi problemów i ma jakieś sensowne terminy dla pacjenta z NFZ . Znacie takie miejsce i lekarza? Podrzućcie tutaj jakieś namiary , proszę.

#7 ~krycha~

~krycha~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2018 - 19:59:29

Ale może się mylę?

Oj, chyba mój znajomy miał tę wątpliwość nieuzyskania wsparcia od tego samego pana dra w listopadzie ub. roku.

Dostał recepte na antybiotyk , wybrał , potem musiał "wyprosić" usunięcie zęba na zwykłym dyżurze... bo pan dr nie usuwa zębów ... To po co on tam jest?  O co w tym wszystkim chodzi? A gdzie w tym wszystkim jest pacjent ?!

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2018 - 20:01:14

Ale może się mylę?

A kiedy to było w twoim przypadku? Trzeba pisać o tym , bo tak być nie powinno !

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 17:08:44

A kiedy to było w twoim przypadku? Trzeba pisać o tym , bo tak być nie powinno !

Nie bardzo pamiętam - ale niedawno , chyba w marcu... nie ja tylko narzekam -inni ludzie też narzekają na takie załatwianie.

Nie pamiętam też czasów "słusznie minionych" ale wtedy pacjent z bólem był zawsze pierwszy przyjmowany na fotel - nikt go nie odsyłał do żadnej kolejki itp. Niepojęte ,że tak się dzieje.

W kwietniu może się załapę...

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 16:37:10

Ale może się mylę?

Rwanie chorego zęba jest zagrożone ogromnym bólem - najpierw antybiotyk  i dopiero rwanie , bo nawet zastrzyk nie pomoże jak ząb ma stan zapalny( tak to teraz jest)...

ja rwałem po NFZ-towskiej dawce znieczulenia in było jak rwanie na żywca...

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 17:53:23

Kumpel zrobił to tak ,że rwał na Fundusz, ale dopłacił za dodatkowe znieczulenie... Moje rwanie owszem bolało , ale  trwało 5 minut - a jego 45 minut... Kto na tym lepiej wyszedł? Co prawda łeb mnie bolał ponad godzine... ale dałem radę...

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2018 - 13:58:16

Cie choroba - jak mawiał znany sołtys KIERDZIOŁEK ... do kitu z taką pomocą w święta .... Cie choroba !

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2018 - 19:48:03

A na NFOZ składki jakoś płacimy bez zwłoki. I na co płacimy...? Coś tu kuleje i to bardzo.

Ludzie: Pisac do kieleckiego nfz-tu niech się przejadą i sprawdzą czy wspomniana pomoc działa jak nalezy ...

#14 ~Aktor~

~Aktor~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:22:31

Porażka z tą pomocą doraźną. Pan dentysta (może to jakiś weterynarz) bardzo nieprzyjemny. Jest tyłu młodych zdolnych dentystów dlaczego nie przyjmą?
Zróbcie coś z tym bo ktoś inny to zrobi i będzie problem.

#15 ~Aktor~

~Aktor~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:22:54

Porażka z tą pomocą doraźną. Pan dentysta (może to jakiś weterynarz) bardzo nieprzyjemny. Jest tyłu młodych zdolnych dentystów dlaczego nie przyjmą?
Zróbcie coś z tym bo ktoś inny to zrobi i będzie problem.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 22:25:45

boli mnie ząb

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych