Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dobre inkaso od podatków dla sołtysów w gminie Brody :: zobacz komentowany artykuł

147 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Toya~

~Toya~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 06:38:49

No właśnie, gdzie jest rada. Wybrano, kogo wybrano do tej pożal sie Boże rady.Wybór świadczy nie tylko o wybranych, którzy to radni są b e z r a d n i , świadczy też przede wszystkim o wyborcach.To nie jest świadome społeczeństwo, a wspólnota roszczeniowa, którą łatwo kupić czczymi obietnicami, półlitróweczką podłego trunku, wyprasowaniem garderoby, ucałowaniem ręki.Taka jest prawda, jesteśmy bardzo niedojrzali społecznie,nie dostrzegamy tego, co wspólne, nasze. Liczy się "moje"Biedna nasza gmina nie dlatego że liche gleby ,brak przemysłu, zalew zielony.Biedna jest przede wszystkim mieszkańcami.

To prawda :)

#42 ~ED~

~ED~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 06:54:47

I znowu nic nierozumiecie ja nic niesugerowalem tylko. ?...mielismy inny wybor. PS. Pan P. Moze i byl kilkanalascie lat w samorzadzie ale chyba sie niczego nie nauczyl bo bedac na tym stanowisku trzeba byc aktywnym miec znajomosci i checi dzialania,pomysly a tu tylko patrzec w okno i nic. A co do biznesmena skad wiesz jakie ma pomysly skoro nie wiesz nawet jakie ma wyksztalcenie. Moge ci zagwarantowac ze realne i mozliwe do realzacji, oparte nie na checi zagarniecia czegokolwiek ale na dobru gminy. ?.......... I twoim

Dziękuję, sam zadbam o swoje dobro.Rzeczywiście nikt tego lepiej nie zrobi.Rusza jakaś kampani?Przecież mamy władze,  niedawno wybieraliśmy.Czyżby biznesmen aktywnie zaczał wykorzystywać w tym celu te swoje znajomości  ?

#43 ~wyborca~

~wyborca~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 08:05:24

Radny Rudnika to porazka! Jedyne co robi to pije wodke u sołtyski! Tacy ludzie to skarby :P Gratulacje wyboru

#44 ~Kret~

~Kret~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 09:27:01

Jak wygląda sprawa sianokiszonki. Czy ktoś już wie jaka jest jej sprawność w oczyszczaniu zalewu?

#45 ~ED~

~ED~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 11:12:47

"ED" weź się człowieku wypróżnij bo masz niestrawność i zionie od Ciebie

Już sam twój nick świadczy o tym jak jesteś łagodnie usposobionym killerem, chamstwo też ci nieobce, wypróżnienia także sam reguluję, ale dzięki za radę

#46 ~po sąsiedzku~

~po sąsiedzku~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 11:26:06

Ludzie, puszczają wam nerwy, nie opluwajcje się ,tylko rozmawiajcie, jednoczcie się,może jesteście sąsiadami, może pijecie razem piwo i lubicie te same filmy.Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Uczcie się na błędach, a jeśli wam się coś nie podoba to spóbujcie zmienić.Razem, w zgodzie, inaczej nic nie wyjdzie.Spoko kochani, spoko. :wub:

#47 ~Aśka~

~Aśka~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 15:59:23

Jak wygląda sprawa sianokiszonki. Czy ktoś już wie jaka jest jej sprawność w oczyszczaniu zalewu?

Podobne działanie mają kiszone ogórki.Warto spróbować.

#48 ~dominik~

~dominik~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 20:51:38

W tej gminie to tylko przydupasom dzieli się kasę, jak długo to będzie trwać? Czekamy na obiecane  zmiany!!!!!!!!!! Miało nam się żyć lepiej, przeciętny mieszkaniec tego nie odczuwa, jedynie grupa trzymająca władzę. My też chcemy!!!!!!!!!!!! ludowi prostemu też się coś należy. Co z tą służbą zdrowia wie ktoś? co z drogami? edukacją?

Jak to? Zmiany w edukacji są poczynione. , mamy nowych dyrektorów na miarę nowej władzy. Podobno sami wybitni fachowcy, niektórzy nawet podobno mają święcenie :lol:  Niektórzy nie znani nikomu, bo dopiero się tu zadomowili a już dostrzeżono ich fachowość po jednej rozmowie. Nowe już jest, będzie jeszcze więcej a to radość dla tych którzy tak oczekiwali zmian :lol:

#49 ~płotka~

~płotka~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 22:38:49

Podobne działanie mają kiszone ogórki.Warto spróbować.

"Asieńko" no co Ty? Kiszone ogórki oczyszczą Ci zalew?W tym zalewie to można jedynie "ogóra zakisić" lub klisze fotograficzną wywołać.Tylko sianokiszonka i radny z rudnika intelektem i wzrokiem zabije wszystkie glony, bakterie, sinice i wodorosty.

#50 ~Adamowianka~

~Adamowianka~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 05:37:34

Jak to? Zmiany w edukacji są poczynione. , mamy nowych dyrektorów na miarę nowej władzy. Podobno sami wybitni fachowcy, niektórzy nawet podobno mają święcenie :lol:  Niektórzy nie znani nikomu, bo dopiero się tu zadomowili a już dostrzeżono ich fachowość po jednej rozmowie. Nowe już jest, będzie jeszcze więcej a to radość dla tych którzy tak oczekiwali zmian :lol:

Zapomniałeś o starowince ze Starachowic oczywiście, która podobno mogłaby już być na emeryturze.Ale jazda!A krzyczno podczas wyborów, że trzeba zmienić władzę bo za stara i zm eczona .To teraz mamy dyrektora emeryta(nie mam nic przeciwko ludfziom starym,( kocham przecież moją babunię)

#51 ~Obserwator~

~Obserwator~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 05:42:39

Bycie aktywnym nie oznacza bycia nawiedzonim krzykaczem plakatującym się nawet na cmentarzu- człowiek władzy powinnien być aktywny odpowiedzialnie, żeby się nie ośmieszać.Przeceniasz znajomości twojego kandydata, chwalić się śniadaniem z Kulczykiem(Śp) może każdy. Samorząd to nie biznes, to bardzo złe połączenie.Jesteś żałośnie niesprawiedliwy w ocenie ludzi,bardzo widać ,że pan P. ci nie pasował i to mogę zrozumieć, bo nie pasował wielu,ale nie dowalaj człowiekowi, który naprawdę sporo zrobił w tych trudnych czasach dla tej biednej gmny.Patrzenie w okno nie wyklucza aktywnościTyllko nieodpowiedzialne oszołomy mają w sekundzie odpowiedz na wsystko i pomysł-jest nawet taki termin medyczny -mania.Strzeż nas Panie od pomysłowych aktywistów tego typu.Gmina jest biedna,trzeba czasu , trzeba rozwagi ,trzeba lat.Nie jestem ślepa, widzę ,jak się zmieniła, wiem ,że jeszcze wiele trzeba.Myślę , że wszystkich nie zadowoli nikt i nigdy(.Nawet Jezusowi to się nie udało.)Ale wszystko spokojnym rytmem szło w dobrym kierunku aż nadeszły tak długo oczekiwane przez malkontentów zmiany...A ciąg dalszy dopiero nastąpi. :ph34r:Wszystkim krzyczącym more&more życzę aktywności osobistej.Nikt tak nie zmieni waszego życia na lepsze jak wy sami.I nigdy nie patrzcie w okno, bo to żle działa na aktywność.

tylko bla bla bla faktycznie jedynie sluszny to dawny wojt, nikt inny to on ma doswiadczenie ale nie wiem do czego, ale chyba dziala w tej gminie przyslowie "dlaczego biedny bo glupi dlaczego glupi bo biedny" tak swoim tempem doganiajcie swiat(patrac w okno) ja popieram Jaska

#52 ~Adamowianka~

~Adamowianka~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 05:46:36

Co wy pleciecie trzeba zabrac sie do roboty a nie biedolic trzeba wymagac od tej czy innej wladzy by stala sie gospodarzem a nie poltykobiznesmenami. To wladaza stwarza warunki do tego zeby gmina se rozwijala. Gdzie jest rada ktora powinna sprawowac kontrole i wymagac konkretow od tej wladzy ale mam wrazenie ze radni boja sie tych czerwonych pazurkow. Mowicie ze p.wojt P byl besciakiem smiech smiech. ?....... Zadajcie sobie pytanie jaka ta gmina jest rolnicza chyba nie przemyslowa tym bardziej a moze turystyczna. Jak sa wykorzystane walory tej gminy,jakie macie marzenia, ach macie drogi tylko po co.a moze bylo sie zastanowic kto ma najwieksze umiejetnosci i predyspozycje do zarzadzania nauczyciel muzyki,policjant, biznesmen, czy kasierka (przeprsazam pracownica dzialu kontroli UM) wybralismy brawo nasze postrzeganie rzeczywistosci

Zapomniałeś wymienić generała z Lipia ,emeryta.On napewno wprowadziłby pruski dryl w gminie, ale nasza pani wójt, chociaż kobietka i tak poradziła se z urzędasami, każda armia mogłaby pozazdrościć karności w urzędzie.On zaprowadziłby w całej gminie taką kindersztubę że wszyscy chodziliby na paluszkach.szkoda że nie wygrał ten emeryt, mieszkańcom tej gmny tego właśnie było trzeba,ale nic straconego.Znając upór tego pana, będzie jeszcze startował w kolejnych wyborach i może się uda.

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 05:56:06

Bycie aktywnym nie oznacza bycia nawiedzonim krzykaczem plakatującym się nawet na cmentarzu- człowiek władzy powinnien być aktywny odpowiedzialnie, żeby się nie ośmieszać.Przeceniasz znajomości twojego kandydata, chwalić się śniadaniem z Kulczykiem(Śp) może każdy. Samorząd to nie biznes, to bardzo złe połączenie.Jesteś żałośnie niesprawiedliwy w ocenie ludzi,bardzo widać ,że pan P. ci nie pasował i to mogę zrozumieć, bo nie pasował wielu,ale nie dowalaj człowiekowi, który naprawdę sporo zrobił w tych trudnych czasach dla tej biednej gmny.Patrzenie w okno nie wyklucza aktywnościTyllko nieodpowiedzialne oszołomy mają w sekundzie odpowiedz na wsystko i pomysł-jest nawet taki termin medyczny -mania.Strzeż nas Panie od pomysłowych aktywistów tego typu.Gmina jest biedna,trzeba czasu , trzeba rozwagi ,trzeba lat.Nie jestem ślepa, widzę ,jak się zmieniła, wiem ,że jeszcze wiele trzeba.Myślę , że wszystkich nie zadowoli  nikt i nigdy(.Nawet Jezusowi to się nie udało.)Ale wszystko spokojnym rytmem szło w dobrym kierunku aż nadeszły tak długo oczekiwane przez malkontentów zmiany...A ciąg dalszy dopiero nastąpi. :ph34r:Wszystkim krzyczącym more&more życzę aktywności osobistej.Nikt tak nie zmieni waszego życia na lepsze jak wy sami.I nigdy nie patrzcie w okno, bo to żle działa na aktywność.

Z Kulczykiem to nie każdy minister mógł dostąpić zaszczytu a nie jakiś tam nikomu nie znany biznesmen ze wsi świętokrzyskiej.Jakie on biznesy robi, kto o nim słyszał do wyborów?Kto go widział? nawet na Budach nie wszyscy go znamy.

#54 ~swojak~

~swojak~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 06:11:05

Co wy pleciecie trzeba zabrac sie do roboty a nie biedolic trzeba wymagac od tej czy innej wladzy by stala sie gospodarzem a nie poltykobiznesmenami. To wladaza stwarza warunki do tego zeby gmina se rozwijala. Gdzie jest rada ktora powinna sprawowac kontrole i wymagac konkretow od tej wladzy ale mam wrazenie ze radni boja sie tych czerwonych pazurkow. Mowicie ze p.wojt P byl besciakiem smiech smiech. ?....... Zadajcie sobie pytanie jaka ta gmina jest rolnicza chyba nie przemyslowa tym bardziej a moze turystyczna. Jak sa wykorzystane walory tej gminy,jakie macie marzenia, ach macie drogi tylko po co.

Nie dość że obcy to jeszcze głupoty plecie i ludziom w głowach miesz.Drogi to podstawa wszelkiego rozwoju.Każdy gospodarz wie, że najpierw drogi ,infrastruktura ,dopiero potem można pomyśleć o inwestorach, którzy mogliby na tym ugorze wyłożyć jakieś pieniądze na inwestycje,które z kolei pomogłyby wyjść z zadupia ekonomicznego, może komuś dałyby pracę?Jaki inwestor przyjedzie tu glinianką albo jakimś innym tłuczniem?Tylko kto tu się zgodzi na inwestycje, zaraz krzyk sie podniesie, że ziemi nie damy, że naszą krwawicą będą się bogacić .W ten sposób inwestor poszuka sobie innej gminy, gdzie ludzie dostrzegą korzyści także dla siebie.Przerabialiśmy już ten problem.Ale drogi są konieczne , zwłaszcza drogi. Może nowa władza swoimi czarami przekona jakiegoś inwestora, a potem ludziska ,że warto oddać te ugory pod jakieś inwestycje.

#55 ~jeszcze stąd~

~jeszcze stąd~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 09:44:41

Tak, najgorsze i nie do naprawienia to są "ugory mózgowe". Ta jednostka chorobowa trawi większość populacji tej gminy.Aby cokolwiek zmienić trzeba mieć poukładane pod kopułką i odpowiednich wykształconych, mądrych ludzi, rozsądnych radnych , sołtysów i mieszkańców. To co się wyrabia na tym forum niestety rysuje bardzo przykry obraz. Macie widzę zakodowany jad, nienawiść, poziom intelektualny ćwoka. Niszczycie sami dobrych , mądrych ludzi od lat i na tym gruncie do władzy sprytnie to wykorzystując doszło "to" co doszło. Zapytajcie o papiery i o wykształcenie bo studiowanie nie oznacza jeszcze skończenie i to mizernej płatnej szkółki.To jeden z przykładów "ugoru" tej gminy.Człowiek wykształcony, dobry będzie szedł w życiu prostą, uczciwą, jasną drogą a "ten drugi" zawsze będzie korzystał w życiu z intryg, oszustw, obietnic, obłudy itd. A gdy osiągnie szczyt swoich celów będzie niszczył życiowo, degradował, oczerniał, odsuwał mądrzejszych ponieważ stale żyć będzie w zagrożeniu .Jakim? takim, że jednak któregoś dnia pęknie ta nadmuchana bańka mydlana i trzeba będzie już nie z góry spojrzeć w oczy tym, których się niszczyło tylko dlatego, że byli mądrzejsi, lepsi, ludzcy.Współczuję i jednym i drugim.Żyjecie moi drodzy w okropnym miejscu.Szczęście mam w życiu , że już tu nie mieszkam a jestem tylko przyjezdna.

Fajnie to napisałaś, czasami potrzeba oceny ludzi, którzy te ugory postrzegają już tylko z dystansu.Szkoda, że co mądrzejsi i nardziej światli wyjechali, pozostawiając tu miernotę intelektualną, która swoją wartość mierzy papierkiem lichej płatnej"uczelni"ukończonej zaocznie i z wielkim finansowym trudem całej rodziny.Ci "rozprażency" myślą ,że Pana Boga ZŁA PALI ZA STOPY, ŻE ŚWIAT JEST TYLKO DLA NICH, ŻE SĄ NAJMĄDZEJSI, BO PO TAKIEJ UCZELNI , TO MĄDROŚĆ KUPUJE SIĘ WRAZ Z DYPLOMEM.A tak nie jest, ale oni tego po prostu w swej dyplomowanej mądrości nie wiedzą.Prą więc do przodu bez pomysłu , a właściueie z pomyslem...jak dokopać drugiemu i co z tego będę miał.Na razie jest.... :ph34r:Taka gmina...

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 09:55:05

I znowu nic nierozumiecie ja nic niesugerowalem tylko. ?...mielismy inny wybor. PS. Pan P. Moze i byl kilkanalascie lat w samorzadzie ale chyba sie niczego nie nauczyl bo bedac na tym stanowisku trzeba byc aktywnym miec znajomosci i checi dzialania,pomysly a tu tylko patrzec w okno i nic. A co do biznesmena skad wiesz jakie ma pomysly skoro nie wiesz nawet jakie ma wyksztalcenie. Moge ci zagwarantowac ze realne i mozliwe do realzacji, oparte nie na checi zagarniecia czegokolwiek ale na dobru gminy. ?.......... I twoim

Widzisz ,Janku ,już w średniowieczu wyróżniano dwie drogi ludzkiego życia"vita activa i vita contemplativa"Żadna nie jest zła ani gorsza od drugiej.Jedni działają natychmiast, inni myślą zanim podejmą decyzje, a że przy tym patrzą w okno...?Nie ma się czego czepiać, no chyba że jesteś złośliwcem i zależy ci na dokopani człowiekowi, który nie jest już osobą PUBLICZNĄ

#57 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 17:43:09

Widzisz ,Janku ,już w średniowieczu wyróżniano dwie drogi ludzkiego życia"vita activa i vita contemplativa"Żadna nie jest zła ani gorsza od drugiej.Jedni działają natychmiast, inni myślą zanim podejmą decyzje, a że przy tym patrzą w okno...?Nie ma się czego czepiać, no chyba że jesteś złośliwcem i zależy ci na dokopani człowiekowi, który nie jest już osobą PUBLICZNĄ

urzednik to osoba publiczna

#58 ~zadowolona~

~zadowolona~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 17:59:24

Przegladajac to forum mam wrazenie ,ze 99proc to zwolennicy bylego wojta p.Andrzeja P.A ja i bardzo wielu moich znajomych cieszymy sie ,ze go juz nie ma:).Sadze ze nie ma sensu polemizowac z tym jazgotem saczacym jadem nienawisci wobec wygranych .

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 18:19:38

Przegladajac to forum mam wrazenie ,ze 99proc to zwolennicy bylego wojta p.Andrzeja P.A ja i bardzo wielu moich znajomych cieszymy sie ,ze go juz nie ma:).Sadze ze nie ma sensu polemizowac z tym jazgotem saczacym jadem nienawisci wobec wygranych .

Jesteś jedną z tych ,którzy dostali pracę w urzędzie , gratuluję mnie też coś obiecano ale nie dotrzymano słowa, nie głosowałam na pzna P.  i czuję się zawiedziona nową władzą.Nie sączę jadem , nie udaje też że wszystko mi się podoba.

#60 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 19:57:02

A mnie sie teraz podoba wszystko i mam nadzieje ,ze rodzina Sli

wy tj.te trzy siostrzenice na cieplych posadkach zostana wyp...bo przeciez im sie zawsze wszystko nalezalo .Czas skruszyc ten zagrzybialy beton.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych