Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

DJ na wesele zamiast zespołu - opinie

179 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mario~

~Mario~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 01:46:39

Hej , w przyszlym roku mam wesele i ze wzgledu na duża liczbę mlodziezy wolalbym dja wodzireja niz zespol , co o tym sadzcie ? Zespol kazdy gra inaczej , wiadomo graja inaczej niz sie slyszy w oryginalach , czasem maja b.slaby wokal , a dj nie falszuje i zagra wszystko , do tego nie zaplace za niego 4 tys

wlasnie i tu 2 pytanie ile placiliscie za zespol najlepiej z okolic zwolenia / pulaw ..

Dziekuje za odpowiedzi ,

#2 ~(-:~

~(-:~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 08:46:11

Hej , w przyszlym roku mam wesele i ze wzgledu na duża liczbę mlodziezy wolalbym dja wodzireja niz zespol , co o tym sadzcie ? Zespol kazdy gra inaczej , wiadomo graja inaczej niz sie slyszy w oryginalach , czasem maja b.slaby wokal , a dj nie falszuje i zagra wszystko , do tego nie zaplace za niego 4 tys

wlasnie i tu 2 pytanie ile placiliscie za zespol najlepiej z okolic zwolenia / pulaw ..

Dziekuje za odpowiedzi ,

Byłam na takim weselu z dj'em i powiem tyle GENIALNY był :) Niestety gość, który się czymś takim zajmował przeprowadził się do Stanów i nie dam ci na niego namiarów :( Ale nie ma ludzi niezastąpionych, szukaj, a na pewno kogoś znajdziesz :) Wesele było niewielkie, ok 120 osób, i na dodatek towarzystwo mieszane, ale stanął na wysokości zadania! Dawał kawałki młodzieżowe, jak i Krzysztofa Krawczyka, Bajmu - co podobało się seniorom. Super prowadził różne "wężyki, pociągi" po sali itd. Ale cenowo chyba nie różnił się od kapeli...

#3 ~gibon~

~gibon~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 09:07:05

To chcesz z wesela zrobić zwykłą dyskotekę... nie ten klimat, kawałki radiowe mamy na codzień. A zespoły niektóre graja bardzo fajnie, naprawde nie wszyscy fałszują. Tak, dj wszystko "zagra" tylko czy to rzeczywiscie bedzie to o co chodzi na weselu? Najwazniejszy jest "weselny klimat" ;) Tyle samo zajmie ci szukanie dobrego zespołu jak i dobrego dj-a. Ja byłem na jednym weselu z dj - beznadzieja, ludzie w ogole sie nie bawili i kazdy narzekał. A o dobre zespoły grajace bardziej młodziezowo wystarczy popytac.

#4 ~Emila~

~Emila~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 09:27:57

Polecam Goraco Zespól RELAX chlopaki sa chyba ze zwolenia raczej napewno grali tydzien temu na weselu u szfagra poprostu super bylo i wlasnie sama mlodziez podkreslam szaleleli nie siedzieli:)
co do ceny to nie wiem dokladnie ale cos w granicach 2800za dwa dni trzeba zadzwonic spytac chetnie podam namiarki
..509438478
..503900208

#5 ~dendi~

~dendi~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 10:33:48

Byłem na weselu z zespolem relax o ktorym mowisz i wcale nie bylo tak bajecznie jak to "reklamujesz" , wg mnie didzej jezeli jest dobrym wodzirejem jest o wiele lepszy niz zespol , tymbardziej teraz gdzie wymagania sa wieksze od p.mlodych , wg mnie tutaj dj wygrywa , a zespol .. graja bo graja , ale tak naprawde kazdy DOBRY wodzirej potrafi dogodzic i tym starszym i tym mlodszym , cena dj-i wacha się od 1500-3000 zł , ale szczerze polecam dj niz zespol ktory niestety wszystkich naszych wymagan nie zagra a dj wrecz przeciwnie

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 11:28:15

Tylko dj! Zobaczyć własnego dziadka na weselu jak się wygina do Pokar Face Lady Gagi... b e z c e n n e B)

#7 ~dendi~

~dendi~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 13:02:09

Czemu didzeja kojarzysz tylko z taką muzyka , takie disco zagra ci zwykly dzieciak ktory wezmie komputerek i popuszcza hity , a co z prowadzeniem wesela itp. ? wiesz dla mnie dj / konferansjer to koles ktory nie dosc ze dobierze muzyke pod WSZYSTKICh gosci , to takze zabawi nas weselnikow zabawami , niespodziankami w trakcie wesela. Liczy się dla mnie to jak ktos podchodzi do pracy , w pulawach jest np. dj expresso , czlowieka widzialem w akcji pare razy i .... nie dziwie się ze wolicie zespol niz tego Pana didzeja , gdyz to co soba reprezentuje jest poprostu kiepskie i nie na poziomie .. Jednakze widzialem i b.dobrych dj/konferansjerow ktorzy tak prowadzili wesela ze dziadkowie i babcie wychwalali tych panow / pana , jak i mlodziez , a to o to wlasnie chyba chodzi ..

#8 ~max~

~max~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 17:49:33

a dj zagra obera
?
nie

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 19:32:19

Za dwa tygodnie mam ślub i nawet chwili się nie zastanawiałem - wybrałem DJ. Niektórzy zawsze będą mówić, że zespół jest lepszy więc nie będę rozstrzygał co lepsze. Napiszę tylko czemu ja wybrałem DJ:

- nie będzie fałszował lub nie trafiał w struny jak popije
- puści praktycznie wszystko o co poproszę ja lub goście
- nie będzie tworzył "weselnego klimatu", którego nie cierpię (aka biesiadne mydełka fa, jesteś szalona i tego typu gnioty)
- nie będzie robił przerw co 45 min
- nie muszę płacić za catering dla np. 5 osób - członków zespołu (dla niektórych nie ma to znaczenia, ale dla mnie to praktycznie 1000zł oszczędności)
- bierze dużo mniej kasy
- jest zaplanowany od 17 do samego rana

No chyba to tyle. Jeśli ktoś ma dylemat to tutaj ma argumenty "za". Ja "przeciw" nie widzę, choć to pewnie kwestia gustu - ktoś inny może woleć zespół z różnych względów.

Pozdrawiam

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 22:24:39

- nie będzie fałszował lub nie trafiał w struny jak popije
- puści praktycznie wszystko o co poproszę ja lub goście
- nie będzie tworzył "weselnego klimatu", którego nie cierpię (aka biesiadne mydełka fa, jesteś szalona i tego typu gnioty)
- nie będzie robił przerw co 45 min
- nie muszę płacić za catering dla np. 5 osób - członków zespołu (dla niektórych nie ma to znaczenia, ale dla mnie to praktycznie 1000zł oszczędności)
- bierze dużo mniej kasy
- jest zaplanowany od 17 do samego rana

- są zespoły które nie fałszuja i nie piją, myslisz jakimis chorymi stereotypami
- repertuar mozna ustalic
- co 45 min przerwy - ktos w ogole tanczy np. 3 godz. bez przerwy? to chore
- jak skapisz na kasie to zrób tylko cywilny, taniej wyjdzie

Ale twoje wesele, twoja decyzja, ja bym takiej lipy w zyciu nie zrobił, wstyd by mi było ludzi prosic na wesele jak bym miał tak kasy załowac.

Ludzie, wesele to jedyna impreza w zyciu, nie robcie z tego zwykłej dyskoteki.

#11 ~młody~

~młody~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2010 - 22:27:39

Po ch... mi dj jak moge sobie sam wybrac utwory i puscic je z mp3??? taniej wyjdzie, aby sprzet pozycze i sie opedzi wesele ze hej.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2010 - 07:38:16

Czemu didzeja kojarzysz tylko z taką muzyka , takie disco zagra ci zwykly dzieciak ktory wezmie komputerek i popuszcza hity , a co z prowadzeniem wesela itp. ? wiesz dla mnie dj / konferansjer to koles ktory nie dosc ze dobierze muzyke pod WSZYSTKICh gosci , to takze zabawi nas weselnikow zabawami , niespodziankami w trakcie wesela. Liczy się dla mnie to jak ktos podchodzi do pracy , w pulawach jest np. dj expresso , czlowieka widzialem w akcji pare razy i .... nie dziwie się ze wolicie zespol niz tego Pana didzeja , gdyz to co soba reprezentuje jest poprostu kiepskie i nie na poziomie .. Jednakze widzialem i b.dobrych dj/konferansjerow ktorzy tak prowadzili wesela ze dziadkowie i babcie wychwalali tych panow / pana , jak i mlodziez , a to o to wlasnie chyba chodzi ..

nie zrozumiałeś poprzedniej wypowiedzi... mój dziadek naprawdę tańczył do Gagi i to jest jeden z najlepszych kawałków jakie zarejestrował kamerzysta! A nasz dj nawet za stołami wziął akordeon i przyśpiewki prowadził - człowiek orkiestra! :) nie wchodzę już na to forum, bo nie można podyskutować... :(

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2010 - 08:45:49

- są zespoły które nie fałszuja i nie piją, myslisz jakimis chorymi stereotypami
- repertuar mozna ustalic
- co 45 min przerwy - ktos w ogole tanczy np. 3 godz. bez przerwy? to chore
- jak skapisz na kasie to zrób tylko cywilny, taniej wyjdzie

Ale twoje wesele, twoja decyzja, ja bym takiej lipy w zyciu nie zrobił, wstyd by mi było ludzi prosic na wesele jak bym miał tak kasy załowac.

Ludzie, wesele to jedyna impreza w zyciu, nie robcie z tego zwykłej dyskoteki.

Tak jak pisałem - to kwestia gustów. Ale z żadnym zespołem nie ustalisz repertuaru takiego jak Ci pasuje, bo poprostu nie będą umieli tego zagrać co ja bym chciał np. Zresztą cały repertuar taki zespół ma ograniczony stąd robią te przerwy co 45 min żeby w ogóle dotrwać do końca i nie dublować piosenek. I jak dla mnie chore są takie przerwy właśnie, bo nie wszyscy lecą tańczyć wtedy dokładnie gdy zaczyna grać zespół. Jak ktoś wejdzie na parkiet po 3 piosenkach to się mocno może zawieść, bo potańczy 15 minut i zespoł pójdzie sobie na przerwę, bo tak ma ustalone albo wokalista zgłodniał :D
I nie chodzi mi o skąpstwo - chociaż fakt jest faktem - za dobry zespół nie z keyboardami tylko normalną gitarą, perkusją, basem i wokalem płaci się 6-10 tyś. Ja w większości za swoje wesele płacę sam, więc jak ktoś ma dzianego tatusia co mu da lekką ręką 100 tysi na wesele to spoko - niech mu gra nawet Doda na weselu, ja mam inne preferencje muzyczne i możliwości finansowe. Pozdrawiam!

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2010 - 14:13:26

Przerwy to sie ustala tak zeby je zgrac z posiłkami, po co muzyka jak podane jest gorace danie? Ilez mozna tanczyc? Ile mozna słuchac muzyki? Nikt normalny nie wysiedzi kilkunastu godzin przy głosnej muzyce non stop.

A dobry zespól wcale nie kosztuje 6-10 tys. Sa zespoły grajace na zywo ponizej 4 tys. Fakt, nie ustalisz repertuaru co do numeru ale to tylko repertuar.
Widze ze chcesz zrobic wesele raczej pod siebie z muzyka dokładnie taka jak tobie pasuje ale zastanow sie czy gosciom to bedzie pasowac... wesele jest dla gosci. Wydaje ci sie ze jak sobie wybierzesz piosenki i nie bedzie przerw to wszyscy beda szczesliwi, mozesz sie gorzko rozczarowac...
Dla mnie wesele bez zespołu, jaki by on nie był to zwykłe disco. A młodziez bawi sie przy kazdej muzyce, z nimi akurat problemu nie ma, gorzej ze starszymi, ci nigdy dj-ja nie zaakceptuja.

#15 ~bosmanek~

~bosmanek~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2010 - 17:14:25

I tu się grubo mylicie koledzy , bo sam mam duża firmę eventową , obstawiam wesela, studniówki itp. i praktycznie do 2013 mam każdą sobotę zajętą , dodam iż moi dj-e nie tylko grają wszystko , lecz także 80% czasu spedzają z ludzmi na sali i zabawiają ich - liczne konkursy , zabawy itp. Dodatkowo także i dla tych najmniejszych mamy "maskotkę" ktora się nimi zajmie , wszelkiego rodzaju fontanny za darmo w kwestii naszej obsługi od strony muzyczno-oświetleniowej , a co poniektórych zdziwi - chętnie od nas biorą namiary "rodzice" przyszłych par młodych. Stereotypem jest nie pijanstwo zespolów lecz fakt ze dj-a traktujecie jak człowieka który puści kawałek i tyle - a tu się bardzo mylicie - jakbym oszukiwał i idealizowal dj-a nie mialbym nawet tylu zlecen ..

Fakt faktem , w rejonie Zwolenia i okolic w tym Puławy nie ma dobrego dj-a / wodzireja , mam nadzieje jednak ze sie to niebawem zmieni , tak samo jak Wasz pogląd że "dj nie zagra obera" bo tutaj kolego gwarantuje ci że zagra i lepiej będziesz się bawił niżli przy zespole ..

Tak samo wliczając sprzęt - zespół pare kolumn Elestry, LDM itp. , np. u mnie kolumny są na całej sali nie tylko przy didzeju , telebimy pokazujące przebieg imprezy live wprost z sali tanecznej , ponad 50 światel , dymów , oraz pirotechnika podczas zabawy i 1 tanca .. I za to nie placicie wiecej mimo iż obsługuje wesele od 2-3 osob , wrecz przeciwnie , cena by Was i tutaj zaskoczyla

#16 ~biker~

~biker~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2010 - 21:43:00

I co z tego wszystkiego? Dyskoteke to ja mam co tydzien a wesele to wesele. Co z tego że pusci obera - nie mylmy pojęć "puści", lecz nie "zagra", sam troche myslisz stereotypem ze zespoły to nie umieja grac i maja sprzet typu elestra. Nie te czasy.
Fakt ze duza czesc zespołów sie do tego przyczynia a ludzie nieraz bawia sie przy strasznie badziewnie wykonanej muzyce.

#17 ~kasterinka~

~kasterinka~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2010 - 22:56:01

Byłes kiedyś na weselu granym przed prawdziwego wodzireja ? Ja byłam i bawiłam się lepiej niż przy zespole ktory tylko grał , a na czym to nie ważne , czy cd czy mp3 czy na bebnach i gitarze , wodzirej mnie powalił i pokłony dla niego bo to jedyne wesele z którego wyszłam tak zmeczona jak nigdy

#18 ~emil~

~emil~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2010 - 07:48:31

Mozna wziac dj-ja, nie brac slubu koscielnego, ubrac sie jak na disco, zarcie z mac donalda zamowic, bo na weselu chodzi przeciez tylko o to zeby non stop tanczyc!
Wesele to klimat, oprawa, szczegolna uroczystosc, cos innego niz zwykle.
Byłem raz na weselu z dj-em, nie powiem, radził sobie dobrze na deskach tyle ze w ogole nie miałem wrazenia ze to wesele i w tym był problem, znajomi to samo, bawilismy sie ale to nie to. A za stołami.... dobrze ze kolega po swoj akordeon pojechał bo szykowała sie juz niezła zadyma.
Niedługo dojdzie do tego ze ludzie przyjda na koncert i usłysza: " utwory zespołu xxx zaprezentuje dzis dj xy", takie czasy...

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2010 - 09:55:43

Mozna wziac dj-ja, nie brac slubu koscielnego, ubrac sie jak na disco, zarcie z mac donalda zamowic, bo na weselu chodzi przeciez tylko o to zeby non stop tanczyc!
Wesele to klimat, oprawa, szczegolna uroczystosc, cos innego niz zwykle.
Byłem raz na weselu z dj-em, nie powiem, radził sobie dobrze na deskach tyle ze w ogole nie miałem wrazenia ze to wesele i w tym był problem, znajomi to samo, bawilismy sie ale to nie to. A za stołami.... dobrze ze kolega po swoj akordeon pojechał bo szykowała sie juz niezła zadyma.
Niedługo dojdzie do tego ze ludzie przyjda na koncert i usłysza: " utwory zespołu xxx zaprezentuje dzis dj xy", takie czasy...

Kompletnie nie rozumiem argumentu "Mozna wziac dj-ja, nie brac slubu koscielnego, ubrac sie jak na disco, zarcie z mac donalda zamowic, bo na weselu chodzi przeciez tylko o to zeby non stop tanczyc!"

Czyli, że jak biorę DJ to już nie mogę mieć dobrego profesjonalnego wesela? Ja wraz z DJ na weselu będę miał profesjonalną firmę cateringową, kilka rodzajów świetnych win, najlepszą wódkę, na werandzie grill z piwem, ciasta ze świetnej cukierni, piękną amerykanską limuzynę na tę okazję więc ma się to nijak do zarzutów o bylejakość imprezy. Więc mam wrażenie, że co niektórzy na tym forum nie mają pojęcia co się dzieje w większych miastach, bo ich światopogląd nie wykracza poza klimaty coweekendowych wiejskich dyskotek w Scenium, Lunie czy jeszcze na innej wiosce. W tej sytuacji rzeczywiście nie ma co dyskutować, bo DJ będzie się zawsze kojarzył z taką wiejską dyskoteką a zespół to już prawdziwy rarytas :D:D

Przypuszczam, że zespół za 4k składać się będzie z 2 gości grających na keyboardach i jakiejś młodocianej laski która śpiewa lub dośpiewuje w chórkach. Ja bym tego zespołem nie nazwał, w Warszawie obciach takich brać, a NORMALNY zespół to wydatek nieco większy.

I nie czaje w ogóle o co chodzi z tym, że DJ to "nie to" a "zespół" to jedyna weselna opcja, bo z zespołem jest klimat. Rzeczywiście jak ktoś lubi klimat wesela wiejskiego z repertuarem, który - mam wrażenie - nie zmienił się od 30-40 lat i leci disco polo i jakimiś oberkami co chwila no to OK, o gustach sie nie dyskutuje.

Jeśli chodzi o mnie to wręcz przeciwnie niż mi zarzucono - nie robie muzyki pod siebie a pod gości, z których 70% to znajomi, ludzie przed 30-tką, którzy najmniejszej ochoty nie przejawiają do pląsania przy szlagierach weselnych i biesiadnych granych przez zespół. Chcę mieć muzykę i do tańca i muzykę cichą w tle do jedzenia i do pogadania, żeby był przyjemny klimat. Zespół tego nie zagwarantuje, i musiałbym sam sobie puszczać muzykę w przerwach, a DJ i owszem - puści to o co go poproszę, dostosuje się do wszystkiego.

Nie ma co się spinać - każdemu odpowiada inny klimat na weselu, jednemu się podoba to, drugiemu tamto więc przekonywanie do DJ lub zespołu nie ma sensu ani wyśmiewanie mnie za to, że wole DJ też nic nie zmieni. Dlatego podałem argumenty ZA, Wy podaliście argumenty PRZECIW i jest ok. Każdy i tak weźmie to co będzie bardziej mu odpowiadało.

Pozdrawiam serdecznie!

#20 ~Muzykant~

~Muzykant~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2010 - 16:24:17

Kolego DJ, miałem sie tu w ogole nie wypowiadac ale popełniasz jeden bład w swoich wywodach: cały czas porównujesz profesjonalnego dj-a do stereotypowo-kiepskiego zespołu w składzie trabka pompka i organy, grajacego wyłacznie wiejskie hity.
Słowo "przypuszczam", słusznie uzyte, swiadczy ze nie orientujesz sie w rynku zespołów, to akurat nie zarzut, przyjmij tylko do wiadomosci ze podobnie jak sa dobrzy dj-e to sa tez dobre zespoły.

Zespoły tez puszczaja muzyke w przerwach, niektóre maja składy 5-6 osobowe, graja na zywo, z najnowszymi hitami w repertuarze, naprawde potrafia grac i spiewac i nie biora wcale pozyzej 4 tys. trzeba tylko poszukac, owszem, moze i ciezko znalezc, podobnie jak dobrego dj-a.
A wybor zawsze nalezy do klienta.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych