Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Czy młodzi odchodzą od kościoła?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ziomal6

ziomal6

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 538 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 07:58:33

Czy młodzi odchodzą od kościoła i dlaczego?  https://magazyn.wp.p...dzieci-nie-boze

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 08:10:55

"To dane na 2018 rok.

Świadczą one o ogromnej zmianie, jaka dokonała się w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Jeszcze w 2008 roku niewierzący stanowili jedynie 10 procent uczniów liceów, techników i zawodówek. Niezdecydowanych było 13 procent. W 1996 roku zaledwie 5 procent z uczniów szkół średnich zadeklarowało się jako ateiści. Niezdecydowanych było 14 procent. Dziś w to, że Bóg istnieje, wierzy 60 procent badanych - niezależnie od swojego wyznania.

Z tych 60 proc. wierzących tylko 37 procent nie ma co do istnienia Boga żadnych wątpliwości. Około jedna dziesiąta przyznaje się do kryzysów wiary, 9 procent uznaje istnienie nieokreślonej siły wyższej.

Liczby wskazują wprost – centrami polskiego ateizmu są wielkie miasta, bastionem wiary – małe i najmniejsze miejscowości. W Boga wierzy aż 75 proc. młodych mieszkańców wsi w wieku 16-19 lat. Zaledwie połowa ich rówieśników z miast powyżej 100 tys. mieszkańców deklaruje się jako wierzący lub głęboko wierzący.

Częściej praktykują dziewczęta niż chłopcy. Najrzadziej w mszach świętych uczestniczą uczniowie mieszkający w miastach od 20 tysięcy do 100 tysięcy mieszkańców oraz powyżej 500 tysięcy mieszkańców, a najczęściej – ponownie - mieszkający na wsi."

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 08:14:23

Jak wymrze pokolenie obecnych 50-60 latków kościoły staną się puste. 

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 08:38:43

Ponad 2 tysiące lat walczycie z Kościołem, wiarą i Bogiem. Przemijacie wszyscy jak pył na wietrze a Kościół trwa bo nie jest to instytucja założona przez człowieka. I trwał będzie. :) A Ciebie ta nienawiść rozsadza a egzystencjalna pustka trawi od środka.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 09:35:41

Ponad 2 tysiące lat walczycie z Kościołem, wiarą i Bogiem. Przemijacie wszyscy jak pył na wietrze a Kościół trwa bo nie jest to instytucja założona przez człowieka. I trwał będzie. :) A Ciebie ta nienawiść rozsadza a egzystencjalna pustka trawi od środka.

wali mnie to :D

#6 Zorro124

Zorro124

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1240 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 10:11:04

po przyjściu z kosciólka poczytajcie sobie to :) https://oko.press/ks...mLpK6Ogw9hCr1-M

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 11:08:27

wali mnie to :D

Żal mi Ciebie. Jesteś zwykłym pustakiem z wyżartym mózgiem.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 19:40:06

nie przejmuj się mną zajmij się sobą i swoim wnętrzem bo mnie twoje koło d...y lata  i wali mnie to

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 02:58:18

Pochlebiasz sobie twierdząc, że przejmują mnie twoje wnętrza, zewnętrza czy cokolwiek innego z tobą związane. Nawet stan twojego umysłu jest mi obojętny. Jednak jeśli uzewnętrzniasz się na publicznym forum związanym z moją rodzinną miejscowością i sądzisz, że pozwolę osobie z ewidentnymi zaburzeniami emocjonalnymi i/lub skrzywioną psychiką swobodnie pieprzyć tutaj głupoty to się mylisz wsiowy mędrku.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 05:36:16

Wiara to istotna część formuły egzystencjalnej opartej na wielowiekowej tradycji, kulturze, więzi rodzinnej i poczuciu odpowiedzialności za młodsze pokolenie. Wiara oznacza pewien system sprawdzonych wartości, które przetrwały próbę czasu. Wiara jednoczyła na polu walki i podczas odbudowy Ojczyzny po kolejnych najazdach, klęskach i zawirowaniach historii. Systemowy komunizm zaangażowany instytucjonalnie w wykorzenienie wiary nie dał rady Polakom, którym matki i ojcowie wpoili zasady uczciwości, szacunku, prawdy i odpowiedzialności. Fałszywe bóstwa komunizmu niektórzy próbują obecnie  zastąpić maszkarami przebranymi dla doraźnych potrzeb politycznych.  I kto to robi? Oczywiście wielu "odnowionych" i  reinkarnowanych pogrobowców wyciągniętych z lamusa historii.  Młodzież olśniona zabawkami elektronicznej rzeczywistości umieszczona w specyficznym świecie sterowanych poglądów nie jest często w stanie natychmiast wyczuć diabelskiej mocy ubranej w ornat i dzwoniącej ogonem na mszę. Pod płaszczykiem nowoczesności i  "europejskości" łatwo odrzucić wartości sprzeczne z narodową racją stanu opartą na tradycji, wierze i rodzinie utworzonej w oparciu o konstytucyjną podstawę związku kobiety i mężczyzny, cuchnącego dla doraźnych korzyści politycznych zacofaniem i ciemnogrodem. Zostaje nadzieja na ocknięcie się szczególnie młodych umysłów zainteresowanych spokojnym życiem w rodzinie składającej się z ojca, matki i wychowującej dzieci wg znanych sobie wartości pozbawionych zgorszenia wpajanego od wieku przedszkolnego. 

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 08:48:07

Pochlebiasz sobie twierdząc, że przejmują mnie twoje wnętrza, zewnętrza czy cokolwiek innego z tobą związane. Nawet stan twojego umysłu jest mi obojętny. Jednak jeśli uzewnętrzniasz się na publicznym forum związanym z moją rodzinną miejscowością i sądzisz, że pozwolę osobie z ewidentnymi zaburzeniami emocjonalnymi i/lub skrzywioną psychiką swobodnie pieprzyć tutaj głupoty to się mylisz wsiowy mędrku.

gosciu ale ja mam koło d..y twoje uwagi na mój temat jak nie dociera do posranego rozumku to przeczytaj dwa lub pięć razy  :D  :D

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 09:05:34

gosciu ale ja mam koło d..y twoje uwagi na mój temat jak nie dociera do posranego rozumku to przeczytaj dwa lub pięć razy  :D  :D

Wręcz przeciwnie. Drażnią cię i je notorycznie komentujesz. Niech inni forumowicze wiedzą czym charakteryzuje się największa wsiowa spier***ina umysłowa tego forum. :ph34r:

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 09:08:32

Wręcz przeciwnie. Drażnią cię i je notorycznie komentujesz. Niech inni forumowicze wiedzą czym charakteryzuje się największa wsiowa spier***ina umysłowa tego forum. :ph34r:

wali mnie to posrany rozumku kaczy  :D  :lol:  :lol:

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 09:09:52

"To dane na 2018 rok.

Świadczą one o ogromnej zmianie, jaka dokonała się w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Jeszcze w 2008 roku niewierzący stanowili jedynie 10 procent uczniów liceów, techników i zawodówek. Niezdecydowanych było 13 procent. W 1996 roku zaledwie 5 procent z uczniów szkół średnich zadeklarowało się jako ateiści. Niezdecydowanych było 14 procent. Dziś w to, że Bóg istnieje, wierzy 60 procent badanych - niezależnie od swojego wyznania.

Z tych 60 proc. wierzących tylko 37 procent nie ma co do istnienia Boga żadnych wątpliwości. Około jedna dziesiąta przyznaje się do kryzysów wiary, 9 procent uznaje istnienie nieokreślonej siły wyższej.

Liczby wskazują wprost – centrami polskiego ateizmu są wielkie miasta, bastionem wiary – małe i najmniejsze miejscowości. W Boga wierzy aż 75 proc. młodych mieszkańców wsi w wieku 16-19 lat. Zaledwie połowa ich rówieśników z miast powyżej 100 tys. mieszkańców deklaruje się jako wierzący lub głęboko wierzący.

Częściej praktykują dziewczęta niż chłopcy. Najrzadziej w mszach świętych uczestniczą uczniowie mieszkający w miastach od 20 tysięcy do 100 tysięcy mieszkańców oraz powyżej 500 tysięcy mieszkańców, a najczęściej – ponownie - mieszkający na wsi."

Jak wymrze pokolenie obecnych 50-60 latków kościoły staną się puste. 

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 09:19:37

W USA i krajach Europy Zachodniej już dawno to się dzieje ale świadomość z zachodu zawsze idzie z opóźnieniem do nas. 

Dziś młodzież ma dostęp do różnych informacji oraz nauka powoduje wzrost świadomości. Kiedyś za średniowiecza było inaczej to co powiedział kieckowy na ambonie było święte. Czasy średniowiecza już nie powrócą jakby oni chcieli. Dobrze im było nie było internetu, telewizji nie wychodziły różne sprawy wstydliwe. 

Obecnie ludzie nie tak łatwo łykają wszystko jak kiedyś. Chociaż w niektórych miejscach jeszcze tak szczególnie na wsiach widać to po poparciu kaczej partii. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych