Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy grozi nam epidemia sepsy? :: zobacz komentowany artykuł


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~mks~

~mks~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 00:59:42

Nie wpuszczać tego bydła z łostrowca do Kielc!!!!!!!!!

#2 ~.~

~.~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 02:12:07

ILE RAZY JESZCZE TRZEBA NAPISAĆ, ŻE SEPSA TO NIE CHOROBA ABY DZIENNIKARZE Z TEJ GAZETY PRZESTALI WYPISYWAĆ BZDURY???

#3 ~kk~

~kk~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 09:13:51

Nie wpuszczać tego bydła z łostrowca do Kielc!!!!!!!!!

Jak ty jak tak piszesz to pewnie jesteś jeszcze gorszy od "bydła".

#4 mlynek

mlynek

    Swojak

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 296 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 10:23:26

To mi przypomina sytuację sprzed kilku lat, kiedy media nagłaśniały sprawę kleszczowego zapalenia mózgu. I w telewizji i w gazetach pełno było informacji jak to zakażone, rządne krwi bestie czychają tylko, aby wysłać nas na tamten świat. Tylko osoby zaintersowane tematem wiedziały, że: w naszym kraju kleszczy zakażonych było tylko kilka procent, zarażenie człowieka występowało tylko w szczególnych przypadkach, szczepionka miała skuteczność 30%. No i co najważniejsze produkowała ją wówczas tylko jedna firma. Po jakimś czasie okazało się, że faktycznie była to zamierzona akcja marketingowa.
Szczepionka była określana, jako "szczepionka na kleszcze" (tu porównanie do "szczepionki na sepsę"). W tej sytuacji podobnie jak w sepsie KZM nie było ani najpopularniejszą, ani najpoważniejszą chorobą przenoszoną, przez te, skądinąd paskudne stawonogi, bo była i jest nią borelioza.
A teraz kilka pytań - dlaczego cały czas mówi się tylko o sepsie wywoływanej przez meningokoki, skoro powodują ją tysiące drobnoustrojów? Czy nie ma wielu innych, groźniejszych i bardziej zakaźnych chorób? Czy nie łatwiej "załapać" gruźlicę, zapalenie płuc, albo WZW?
A dla wszystkich zmęczonych informacjami o epidemii sepsy mam dobrą wiadomość. Epidemia meningokoków wkrótce ustąpi - na rynku jest już druga szczepionka na szczep typu C.

#5 ~septolette~

~septolette~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 12:27:19

A dla wszystkich zmęczonych informacjami o epidemii sepsy mam dobrą wiadomość. Epidemia meningokoków wkrótce ustąpi - na rynku jest już druga szczepionka na szczep typu C.

Na razie są dwie szczepionki, ale za 2 miesiące na rynku pozostanie tylko jedna, bo ta druga firma zmienia postać handlową z fiolki na tzw. ampułkostrzykawkę. Aby można było sprzedawać szczepionkę w tej postaci musi być przeprowadzona cała (!) procedura rejestracji leku. Niestety Procedura ciągnie się od bardzo długiego czasu bo druga firma skutecznie ją blokuje. Jestem ciekawa jak wobe c takiej sytuacji zachowa się magistrat, który chce szczepić dzieciaki z trzecich klas gimnazjów? Po wypowiedziach dyr. Sławińskiego o tym, że szczepienia będą dopiero za jakiś miesiąc należy sądzić, że ostro kombinują jak nie dac się złupić przez ta jedną firmę. Ciekawe jak to się dalej potoczy?

#6 ~milunia~

~milunia~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2008 - 12:17:51

Acha to ciekawie, bo i własnie wczoraj chłopak z Kieleckiego Reala wylądował w szpitalu i co ma sepse. Sklep zamkniety wszyscy na badaniach a wy piszecie ze nie ma epidemii, przeciez on mógł setki osób obsłużyć i moze zarazić.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych