Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy dobrze dzieje się w Sefako

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2574 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~janek~

~janek~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 21:32:10

Miałem kiedyś sie tam zatrudnic ale na etapie formalności dowiedziałem sie że jestem pijakiem wiec w to gówno gdzie pelno podpier..czy lizusów i pomawiaczy wolałem nie wchodzić teraz pracuje sam na siebie i dziekuje bogu że mnie tak poprowadził .

#42 ~robotnik~

~robotnik~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:54:39

a ten kolega ma jeszcze chyba pożyczkę do spłacenia - trochę nie możliwe jakieś kłamstewko to jest.
Płaca minimalna w Polsce jest trochę większa.

chyba śnisz na jawie.... od tej pory jak nie ma nadgodzin nie da się nawet 1000zł przekroczyć jak masz minimalną .odprowadzają tyle składek ze 1/4 albo 1/3 wypłaty odpada.I ten status pracownika na pewno jeszcze długo potrwa.

#43 ~kont~

~kont~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 14:36:08

wreszcie ktos opisał cała prawde jak jest i nawet o kontroli jak tam robia czyli nic nie robia a teraz jeszcze w grudniu podwyzki dostali no ciekawe za co pramia i podwyżki zawsze sa ale dla bióra a dla zwykłego pracownika niema nic nawet obiady zabrali w sezonie zimowym zeby zaoszczedzic zdzierstwo. NA WEJSCIU TAM GDZIE KIEDYS BYŁ NAPIS POWINIEN POJAWIC SIE NOWY PRACA CZYNI WOLNYM!!!!!!!!!

#44 ~KJ~

~KJ~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 18:06:00

wreszcie ktos opisał cała prawde jak jest i nawet o kontroli jak tam robia czyli nic nie robia a teraz jeszcze w grudniu podwyzki dostali no ciekawe za co pramia i podwyżki zawsze sa ale dla bióra a dla zwykłego pracownika niema nic nawet obiady zabrali w sezonie zimowym zeby zaoszczedzic zdzierstwo. NA WEJSCIU TAM GDZIE KIEDYS BYŁ NAPIS POWINIEN POJAWIC SIE NOWY PRACA CZYNI WOLNYM!!!!!!!!!

#45 KJ.

KJ.

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 grudzień 2010 - 18:26:29

,

Użytkownik KJ. edytował ten post 31 grudzień 2010 - 09:29:22

#46 ~bolek~

~bolek~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2010 - 22:56:49

opiszcie coś o innych DZIAŁACH............ co tam się dzieje bo napewno coś CIEKAWEGO np. HP,NO,RS,RD oraz innych bo napewno jeszcze gorzej niż w kontroli?????

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2011 - 21:08:05

A gdzie marketing toć to podstawa firmy w dzisiejszych czasach trzeba mieć dobrych chandlowców bo towaru jest w bród widac u was wszystko po staremu jak za komuny

#48 ~J.~

~J.~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 18:01:17

Dobrze że firma prosperuje na wsi i zbiera ogromne żniwo wiesniaków którzy mają 2ha i mówią że jak zarobią 1,500 zł to im wystarczy. Sefako to jeden wielki CHŁAM :lol: :lol: :lol:

smutne to jest.ludzie pracują za głodowe stawki,ale nie każdy może sobie pozwolić na szukanie pracy(dojazdy)do Warszawy,Krakowa....w miastach się z nas śmieją(naprawdę!!!!!!) za jakie pieniadze ludzie ciężko harują!!!! sefako daje pracę wielu ludziom,ale te pieniądze nie zapewniają godziwych warunków, jak ma wyżyć 4-osobowa rodzina za 1200zł miesięcznie??? ludzie chcą pracować,to niech też godnie zarabiają!!!!!!!!!!!!!!

#49 ~dawi~

~dawi~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:45:59

Co do SYLWESTRA na placu to wyglądał tak - zobacz na stronie Mój odnośnik Życzę zdrówka w Nowym Roku.

#50 ~elo~

~elo~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:57:53

Znów zostały skasowane posty, chyba ktoś nie lubi kontroli, ciekawe dlaczego????

#51 ~frantic~

~frantic~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 16:39:31

Tak czytam i wszelkie przedstawiane zarzuty są słuszne jakie tu stawiacie, ciężko by było to naprawić, ale jeśli by się zdarzyło że przeczyta to nasz pan prezes

Łaskawiec Jerzy Mieczysław

To proponuje rozbicie towarzystwa wzajemnej adoracji, występuje na każdym stopniu począwszy od pracowników szeregowych (tych z wieloletnim stażem), aż po dyrekcje im wyżej tym gorzej. Złodziej złodzieja kryje.

A proponuje po pierwsze poprzez likwidacje straży SEFAKO i zastąpienie jej prywatną firmą ochroniarską, której to pracownicy by pracowali rotacyjnie ochraniając nasz zakład (głównie przed nami samymi).

Po drugie mogę tu jeszcze wiele dopisać, ale ma ktoś inne pomysły niech to niech pisze. Może coś konstruktywnego wymyślimy, może dotrze to naszego zarządu i sprawy zaczną iść ku lepszemu.

#52 ~felek~

~felek~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 07:56:41

Tak czytam i wszelkie przedstawiane zarzuty są słuszne jakie tu stawiacie, ciężko by było to naprawić, ale jeśli by się zdarzyło że przeczyta to nasz pan prezes

Łaskawiec Jerzy Mieczysław

To proponuje rozbicie towarzystwa wzajemnej adoracji, występuje na każdym stopniu począwszy od pracowników szeregowych (tych z wieloletnim stażem), aż po dyrekcje im wyżej tym gorzej. Złodziej złodzieja kryje.

A proponuje po pierwsze poprzez likwidacje straży SEFAKO i zastąpienie jej prywatną firmą ochroniarską, której to pracownicy by pracowali rotacyjnie ochraniając nasz zakład (głównie przed nami samymi).

Po drugie mogę tu jeszcze wiele dopisać, ale ma ktoś inne pomysły niech to niech pisze. Może coś konstruktywnego wymyślimy, może dotrze to naszego zarządu i sprawy zaczną iść ku lepszemu.

Jeśli wiesz, że ktoś coś ukradł to zgłoś na policję. Równie dobrze mogę powiedzieć, że to ty jesteś złodziejem jeśli wiesz co się w tej branży dzieje.

#53 ~benek~

~benek~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 09:48:43

Odnośnie jeszcze kadry "fachowej" na SEFAKO -to mistrzem zostaje absolwent JĘDRZEJOWSKIEJ ALFY, a człowiek, ktory zajmował to miejsce -absolwent KRAKOWSKIEJ AGH-zostaje z tego stanowiska przesunięty wbrew jego woli by zrobić miejsce dla ALFISTY.

-ZAMIENIŁ STRYJEK SIEKIERKĘ NA KIJEK-

#54 ~frantic~

~frantic~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 17:09:25

Jeśli wiesz, że ktoś coś ukradł to zgłoś na policję. Równie dobrze mogę powiedzieć, że to ty jesteś złodziejem jeśli wiesz co się w tej branży dzieje.

#55 ~frantic~

~frantic~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 18:02:00

No chodziło nie, o kradzieże w sensie tym, że ktoś np. spawarkę,, czy inny sprzęt, wyprowadzi poza zakład:)żeby go potem sprzedać. Tylko robienie sobie tak zwanych przysług, "FUCH" pracy wykonywanej nielegalnie, za przyzwoleniem kogoś dla kogoś np wysoko postawionego. Np, palone na laserze różne duperele, ale i dość poważne rzeczy, pod względem długości pracy lasera. Widziałem przedmioty palone na fuchy, które trzeba wypalać ponad 3 godziny. Koszt godziny palenia ok 250 euro. 1000zł. Jedna wypłata:):) netto. Takiego lewego palenia jest kilka godzin w tygodniu. Razy 52 tygodnie w roku. I jest na podwyżki dla najmniej zarabiających. Materiału nie liczę. Ale tona gatunkowej blachy, kosztuje kilkadziesiąt tysięcy (mat użytkowy). Ci co to wykonują, robią to pod presją tego kto im, to każe robić (żeby mieć święty spokój, żeby liczyć na premię, której już pewnie nie dostanie nigdy). Ten (zleceniodawca pracy)robi to dla kogoś, lub dla siebie. Jeśli dla kogoś, może liczyć na wdzięczność, (ze str tych osóB) np na premię. Lub na łaskawe spojrzenie na osobę, którą poleci do przyjęcia do pracy (te tak zwane plecy) osoby, która się nie nadaje do tej pracy. Oczywiście "przysługi" robi się wszędzie. Zwłaszcza na wydziałach przygotowujących detale najwięcej, nie można zapomnieć też o narzędziowni, mechanikach. I oczywiście programistach. Ale pisze o laserze, że ten jest szczególnie koszto-chłonny. Poza kosztami bezpośrednimi pojawiają się tu też, pośrednie, obniżenie wydajności na produkcji właściwej legalnej. Ludzie nie robią tego co powinni tylko te właśnie fuchy (też kradzież).

A co do strażników, ci jak każdy człowiek, też może mu coś być potrzebne. Fuchę trzeba mu zrobić. Jeśli mu się zrobi, to jak temu co to robił będzie coś potrzebne i to coś sobie zrobi, to dzięki temu, że zrobił to strażnikowi, będzie to coś sobie mógł wynieść z zakładu, dziki temu, że strażnikowi w odpowiednim momencie niby coś odwróci uwagę:)

Kapujesz już tak mniej więcej?

Jako, że tego typu sprawy są powszechne i nie można by wszystkich zamknąć dlatego propunuje właśnie przerwanie tego procederu
Po drugie, strażników ze zlikwidowanej straży proponuję przenieść na produkcje, nie koniecznie by trzeba ich zwalniać
Po trzecie proponuje zakaz wjazdu na teren zamknięty zakładu pracownikom ( kierownikom i dyrektorom) prywatnymi samochodami. Samochodem można wywieść więcej niż wynieść w rękach.

#56 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 21:05:38

Jak nie wiesz gdzie jest majster to zajżyj do bunkra na nowym etapie bo najprawdopodobniej tam się znajduje i zamiast pracować filmy na laptopie ogląda wraz z kolesiami z kontroli. mówiąc krótko przegięcie

#57 ~Operator~

~Operator~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 21:23:03

Ogólnie rządy na Sefako są do d... do niczego, to fakt nr 1. Rączka rączkę myje. Fuszki są bardzo częste i nie zdajecie sobie sprawy nawet, jak bardzo błache! Zwykłemu pracownikowi co zarabia niewiele ponad tys zł jest wstyd przyniesć sobie zrobic coś nie wielkiego, woli iść sobie kupić, kierownik zaś co zarabia TROCHE więcej bez żadnych oporów przynosi jakiś badziew co w sklepie kosztuje 10 zł ba 5 zł! SEFAKO marką wyzysku i biurokracji!

Poruszmy temat wyjazdów zagranicznych.
Czy każdemu dane jest wyjechać?
Czyżby wyjeżdżały prawie te same osoby?
Czym można wyjechać będąc sumiennym i pracowitym nie prosząc się o to?

#58 ~młoda_zdolna_bezrobotna~

~młoda_zdolna_bezrobotna~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 21:41:04

Czy jest coś co się wam w tym Sędziszowie podoba? :)

#59 ~elo~

~elo~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 21:50:31

Czy jest coś co się wam w tym Sędziszowie podoba? :)

Stodoła Pani Danuty K.;
Kopcenie z kominów domków jednorodzinnych;
Odśnieżone chodniki, które odśnieżać powinna grupa specjalna.
na chwile obecną to tyle.

#60 ~Pracownik~

~Pracownik~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2011 - 00:17:09

Mówicie że w kontroli jest źle i się mało zarabia... to chyba na MALARNI nie byliście :)

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych