Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy dobrze dzieje się w Sefako

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2574 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~agniesia 30~

~agniesia 30~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2010 - 22:03:11

Według mnie najgorszym działem jaki istnieje w SEFAKO to Kontrola jakości nie ma gorszego "szefowie" nie umieją postarać się w normalny sposób o podwyżki tylko przez jakieś głupie awanse i niedługo w Kontroli będą pracować sami kierownicy i zastępcy za gó.....ne pieniądze. A podwyżki kto dostał to nastęne dostanie za pięć lat o ile będzie jeszcze istnieć SEFAKO. Przeniesienia z kontroli są nie możliwe chyba że sie jest rodziną szefa kontroli bo jednemu sie podpisuje a drugiego sie wygania za drzwi. Jeden kontroler po 6 miesiącach dostaje stawke 16 zł a drugi przez 3 lata zap...prza za 9 zł. Z takimi żadami możemy życzyć tylko Powodzenia ...

#22 ~Troll~

~Troll~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2010 - 22:08:41

Dobrze że firma prosperuje na wsi i zbiera ogromne żniwo wiesniaków którzy mają 2ha i mówią że jak zarobią 1,500 zł to im wystarczy. Sefako to jeden wielki CHŁAM :lol: :lol: :lol:

No wreszcie ktoś to napisał, bo myślałem, że to wielbienie Sefako się nie skończy.
Zakład ten jest właśnie dla "chłpstw" które posiada swoje areały.
Dla osoby chcącej utrzymać rodzinę ta firma się nie nadaje.
Po prostu jej nie stać na pracowników, stać ich na wyrobników którym na nawóz wystarczy i dzięki nim w zakładzie który ma produkować połowa to administracja.

#23 ~slusarz2~

~slusarz2~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2010 - 22:34:00

Według mnie najgorszym działem jaki istnieje w SEFAKO to Kontrola jakości nie ma gorszego "szefowie" nie umieją postarać się w normalny sposób o podwyżki tylko przez jakieś głupie awanse i niedługo w Kontroli będą pracować sami kierownicy i zastępcy za gó.....ne pieniądze. A podwyżki kto dostał to nastęne dostanie za pięć lat o ile będzie jeszcze istnieć SEFAKO. Przeniesienia z kontroli są nie możliwe chyba że sie jest rodziną szefa kontroli bo jednemu sie podpisuje a drugiego sie wygania za drzwi. Jeden kontroler po 6 miesiącach dostaje stawke 16 zł a drugi przez 3 lata zap...prza za 9 zł. Z takimi żadami możemy życzyć tylko Powodzenia ...

Jakim awansem???? bo na hali to jak awans to już od razu na "mistrza" - znam przypadki(plecy).
w kontroli nie ma zastępców tak jak w innych działach (zastępca zastępcy kierownika)
ciekawy który kto kontroler dostał stawkę 16 pln po 6 miesiącach??????( duże plecy chyba ma)

#24 ~pracownik biurowy~

~pracownik biurowy~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2010 - 23:32:13

Dobrze ale chyba tylko na zewnątrz i w niektórych działach oraz na niektórych stanowiskach...
Kryzys raczej nam nie grozi bo przecież pracy jest już full na praktycznie cały przyszły rok.
A i niektóre działy i ich pracownicy sumiennie jeżdżą na wszelkiego rodzaju Targi i konferencje promując nasz zakład i to nic, że zamiast konkretnych umów wracają z wielkimi fakturami wystawionymi na SEFAKO za ich pobyt w hotelach... w końcu przecież może coś "sklepikarze" wywalczą. Stawki są różne i uzależnione od wielu czynników a najbardziej od tego czy ma się kierownika, który się wstawi za swoim pracownikiem, czy zwykłego lizusa... Nowy pracownik dostanie może z 1500 brutto, Ci co pracują dłużej mają ponad 2000, zdecydowanie na zarobki narzekać nie mogą kierownicy projektów i działów, którzy poza wynagrodzeniem mają konkretne premie... Oficjalnie zatrudnień nie ma, może poza tym w ostatnim czasie do działu HP, reszta załatwiana jest poprzez znajomości i o tym wiedzą i mówią wszyscy dookoła... Fakt, że większość osób jest słabo wykształcona i nie powinna zajmować stanowiska, które zajmuje, niestety tu potwierdza się, rzeczywistość powyższego zdania, że i awanse są poprzez odpowiednie kontakty... Poprzedni Prezes zrobił dużo dla rozwoju firmy oraz miasta i gminy, należy nie zapominać także o prezentach przed jego odejściem z których skorzystać mogli tylko nieliczni i wtajemniczeni - zakup mieszkań, sprzętu, mebli po atrakcyjnych cenach oraz samochodów firmowych. Dlaczego temat sprzedaży mieszkań był znany jedynie pewnemu gronu (księgowe, prawnik...), dlaczego mieszkania zostały sprzedane po tak niskich cenach, czyżby Pana Kluczkę nie było stać na mieszkanie za 150 tyś. zł bo przecież to norma za takie mieszkanie w naszym mieście, by zapłacił jedynie 60 tyś.? Ktoś powie nie podoba się zmieńcie pracę, wyprowadźcie się, a co z osobami, które mają tu rodziny, brakuje im parę lat do emerytur, gdzie znajdą w naszym kraju zatrudnienie, rozdają w którymś mieście pracę na kartki? Co z młodymi, ambitnymi osobami po studiach, może chcieliby widzieć jak się to miasto rozwija i przyczyniać się do tego rozwoju, być z niego dumni i czuć, że są doceniani a ich praca dobrze wynagradzana, czy też mają już sprawdzać oferty do kolejnego państwa otwartego na nasz kraj, jakim będą niebawem Niemcy? Tyle na dziś, ale myślę, że tu jeszcze wrócę...

#25 ~agniesia 30~

~agniesia 30~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 08:01:23

Jaki kontroler pytasz? to Ci powiem że już nie pracuje w kontroli tylko w dziale RS, bo tam został przeniesiony rzekomo na życzenie Szefa Kontroli (chociaż przecież z Kontroli się nie przenosi ludzi). A cała kontrola jest zależna od produkcji bo to oni podpisują im nadgodziny i jak kontroler im obierze ścianę to przyjdzie w następną sobotę, a jak nie to przyjdzie inny, więc co trzeba żyć i odbierać co się da. Więc mamy co mamy ale nie kontrolerzy wyjdą na gamoniów tylko kto ...!

#26 ~ślusarz2~

~ślusarz2~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 11:27:24

Jaki kontroler pytasz? to Ci powiem że już nie pracuje w kontroli tylko w dziale RS, bo tam został przeniesiony rzekomo na życzenie Szefa Kontroli (chociaż przecież z Kontroli się nie przenosi ludzi). A cała kontrola jest zależna od produkcji bo to oni podpisują im nadgodziny i jak kontroler im obierze ścianę to przyjdzie w następną sobotę, a jak nie to przyjdzie inny, więc co trzeba żyć i odbierać co się da. Więc mamy co mamy ale nie kontrolerzy wyjdą na gamoniów tylko kto ...!

A kojarzę który to koleżka, taki szczupły. Ja to myślałem, że przychodzą po to że są jakieś elementy do odbiorów w weekend i produkcja potrzebuje to zrobić w terminie, a tu takie rzeczy, czyli znów pewnie znajomości. "Jak będzie reklamacja to się przynajmniej pojedzie, żeby poprawić" sam to słyszałem jak mówił jeden kierownik co jeździ po montażach.

#27 ~spawacz~

~spawacz~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 20:19:46

A kojarzę który to koleżka, taki szczupły. Ja to myślałem, że przychodzą po to że są jakieś elementy do odbiorów w weekend i produkcja potrzebuje to zrobić w terminie, a tu takie rzeczy, czyli znów pewnie znajomości. "Jak będzie reklamacja to się przynajmniej pojedzie, żeby poprawić" sam to słyszałem jak mówił jeden kierownik co jeździ po montażach.

Ty ślusarz2 jesteś najmądrzejszy w Sędziszowie(w/g ciebie) tak cię w tym Krakowie wyuczyli potrafisz tylko wszystkich obrażać,oceniać, a sam jesteś nikim chcesz jakoś zaistnieć możesz tylko anonimowo na forum pisząc jakieś fantazje.Żal takich ludzi jak ty zajmij się lepiej czymś prywatnie na mierę wykształcenia np.zbieraniem puszek lub szmat,możesz zatrudnić się na oczyszczalni ścieków.Na temat sefako się nie wypowiadaj bo takich to i tak nikt nie słucha

#28 ~slusarz2~

~slusarz2~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 20:54:30

Ty ślusarz2 jesteś najmądrzejszy w Sędziszowie(w/g ciebie) tak cię w tym Krakowie wyuczyli potrafisz tylko wszystkich obrażać,oceniać, a sam jesteś nikim chcesz jakoś zaistnieć możesz tylko anonimowo na forum pisząc jakieś fantazje.Żal takich ludzi jak ty zajmij się lepiej czymś prywatnie na mierę wykształcenia np.zbieraniem puszek lub szmat,możesz zatrudnić się na oczyszczalni ścieków.Na temat sefako się nie wypowiadaj bo takich to i tak nikt nie słucha

o nauczyciel się znalazł, sam to stwierdziłeś, a ja nikogo nie obrażam tylko Ty jak już coś mnie obrażasz , bo ja przynajmniej w brudnych łachmanach nie chodzę, a na sefako i tak nie przyjdę pracować.
Napisz mi kogo obraziłem - może Ciebie??? spawaczu po zawodówce.

#29 ~bezstronna~

~bezstronna~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 22:38:44

o nauczyciel się znalazł, sam to stwierdziłeś, a ja nikogo nie obrażam tylko Ty jak już coś mnie obrażasz , bo ja przynajmniej w brudnych łachmanach nie chodzę, a na sefako i tak nie przyjdę pracować.Napisz mi kogo obraziłem - może Ciebie??? spawaczu po zawodówce.

Nie obraź się ale coś z Tobą nie tak (nawet bardzo nie tak)..... najpierw piszesz o sefako tak jakbyś tam pracował a później piszesz, że "i tak nie przyjdę tam pracować". Twoje posty są zbieżne z sobą... Jak już się wypowiadasz to mógłbyś nie kłamać..

#30 ~itaKA~

~itaKA~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 22:41:48

I TAK WŁASNIE DZIAŁA FORUM LUDZIE PO 100 RAZY PISZA TO SAMO A INNI SIE PODNIECAJĄ KŁAMSTWAMI, PLOTKAMI- GŁUPOTAMI

#31 ~slusarz2~

~slusarz2~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 23:51:01

Nie obraź się ale coś z Tobą nie tak (nawet bardzo nie tak)..... najpierw piszesz o sefako tak jakbyś tam pracował a później piszesz, że "i tak nie przyjdę tam pracować". Twoje posty są zbieżne z sobą... Jak już się wypowiadasz to mógłbyś nie kłamać..

chodziło mi o produkcję, że nie przyjdę pracować na produkcję (halę). Rozumiesz już???

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 11:22:40

Co się czepiacie tego kontrolera...jeden z 2 wykształconych w całej kontroli i znający się na rysunku technicznym.A przeniósł się bo najwidoczniej zasłużył a reszta KJ po technikum to lepiej się nie wypowiadać...No chyba że któryś studiuje to na bieżąco jakąś wiedzę zyska...heheheh

Może i wszystko jest załatwiane przez znajomości ale nie zawsze...Razi w oczy takie zachowanie jak mobbing o którym w zeszłym roku było głośno że groźbą zwolnienia wymuszano nadgodziny i takie tam.

Ja sam że swoim podaniem o pracę przyszedłem na Sefako w 2006r,bez żadnych znajomości i w tej chwili mam 11 zł na godzinę tylko dlatego że co pół roku pisałem podanie o podwyrzkę i w koncu któreś zawsze musi przejść,a tu taki Mirosław... (kolega ze szkoły kierownika) robi może z pól roku i już ma tyle co ja...
Kolega coś spier... to kierownicy i mistrzowie stają na głowie żeby to zataić przed prezesem i po cichu naprawić bo to kolega,a jak zwykły szary pracownik coś zepsuje to od razu by go karali...
Kumoterstwo i nic poza tym...
Komu chcą to załatwią podwyżki a reszta niech wegetuje na min krajowej...
Znam nawet mgr. inż po polibudzie i robi jako robol bryg. na hali za marne 15zł z takim wykształceniem!!!A ma większe pojęcie o pracy niż sam kierownik czy nawet dyrektor Nietoperz.
Może paru brygadzistów przykłada się do pracy i nawet się pobrudzi a reszta ciągnie po 5000zł i mają innych w d... bo kierownik Kolega da im premię...
Żenada...

#33 ~agniesia 30~

~agniesia 30~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 11:54:08

Co się czepiacie tego kontrolera...jeden z 2 wykształconych w całej kontroli i znający się na rysunku technicznym.A przeniósł się bo najwidoczniej zasłużył a reszta KJ po technikum to lepiej się nie wypowiadać...No chyba że któryś studiuje to na bieżąco jakąś wiedzę zyska...heheheh

Może i wszystko jest załatwiane przez znajomości ale nie zawsze...Razi w oczy takie zachowanie jak mobbing o którym w zeszłym roku było głośno że groźbą zwolnienia wymuszano nadgodziny i takie tam.

Ja sam że swoim podaniem o pracę przyszedłem na Sefako w 2006r,bez żadnych znajomości i w tej chwili mam 11 zł na godzinę tylko dlatego że co pół roku pisałem podanie o podwyrzkę i w koncu któreś zawsze musi przejść,a tu taki Mirosław... (kolega ze szkoły kierownika) robi może z pól roku i już ma tyle co ja...
Kolega coś spier... to kierownicy i mistrzowie stają na głowie żeby to zataić przed prezesem i po cichu naprawić bo to kolega,a jak zwykły szary pracownik coś zepsuje to od razu by go karali...
Kumoterstwo i nic poza tym...
Komu chcą to załatwią podwyżki a reszta niech wegetuje na min krajowej...
Znam nawet mgr. inż po polibudzie i robi jako robol bryg. na hali za marne 15zł z takim wykształceniem!!!A ma większe pojęcie o pracy niż sam kierownik czy nawet dyrektor Nietoperz.
Może paru brygadzistów przykłada się do pracy i nawet się pobrudzi a reszta ciągnie po 5000zł i mają innych w d... bo kierownik Kolega da im premię...
Żenada...

NIKT SIĘ GO NIE CZEPIA. TYLKO RZĄDÓW JAKIE SA PROWADZONE W SEFAKO I JEGO DZIAŁACH. TU SIE POKAZUJE KTO RZĄDZI W SEFAKO A NA PEWNO TO NIE JEST PREZES TYLKO CAŁA ŚWITA KIEROWNICZKÓW KTÓRZY MU WSZYSTKIEGO NIE MÓWIĄ I UKRYWAJĄ KAŻDĄ SPIEP... ROBOTĘ, JAKIE ONI BIORĄ PREMIE , JAK TO JEDEN Z KIEROWNIKÓW POWIEDZIAŁ, "ŻE ON TO JUŻ NIE WIE ZA CO PREMIE DOSTAJE". ALE CO SIĘ DZIWIĆ CZY TO KONTROLA CZYTO WYDZIAŁ WSZYSTKO I TAK JEDNO G...O.

A ODNOŚCIE DO SZKOŁY KONTROLERÓW TO NIE JEDEN Z NICH WIĘCEJ WIE NIŻ PSEUDO MAJSTER ALA SEFAKO. I NIKT ICH DOCENIĆ NIE UMIE ALBO TEŻ NIE CHCE. WEDŁUG MNIE TO W TYM ZAKŁADZIE NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI NORMALNEGO ŻYCIA I ZAROBKÓW.

#34 ~miglanc~

~miglanc~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 12:13:15

NIKT SIĘ GO NIE CZEPIA. TYLKO RZĄDÓW JAKIE SA PROWADZONE W SEFAKO I JEGO DZIAŁACH. TU SIE POKAZUJE KTO RZĄDZI W SEFAKO A NA PEWNO TO NIE JEST PREZES TYLKO CAŁA ŚWITA KIEROWNICZKÓW KTÓRZY MU WSZYSTKIEGO NIE MÓWIĄ I UKRYWAJĄ KAŻDĄ SPIEP... ROBOTĘ, JAKIE ONI BIORĄ PREMIE , JAK TO JEDEN Z KIEROWNIKÓW POWIEDZIAŁ, "ŻE ON TO JUŻ NIE WIE ZA CO PREMIE DOSTAJE". ALE CO SIĘ DZIWIĆ CZY TO KONTROLA CZYTO WYDZIAŁ WSZYSTKO I TAK JEDNO G...O.

A ODNOŚCIE DO SZKOŁY KONTROLERÓW TO NIE JEDEN Z NICH WIĘCEJ WIE NIŻ PSEUDO MAJSTER ALA SEFAKO. I NIKT ICH DOCENIĆ NIE UMIE ALBO TEŻ NIE CHCE. WEDŁUG MNIE TO W TYM ZAKŁADZIE NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI NORMALNEGO ŻYCIA I ZAROBKÓW.

Takich nieuków, prózniaków i ojszczypłotów jak w kontroli nie ma w żadnym innym dziale.

#35 ~kontroler~

~kontroler~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 12:28:04

Takich nieuków, prózniaków i ojszczypłotów jak w kontroli nie ma w żadnym innym dziale.

Przedstaw się to porozmawiamy w cztery oczy, a nie będziesz oczerniał na forum.

#36 ~dj~

~dj~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 14:22:34

no to ja powiem, że na sefako np. taki ktoś jak mistrz (zależy która nawa - wydział) ma od ponad 2000 do ponad grubo 3000 tys. brutto.
o kierownikach już nie wspomnę i o ich wymądrzaniu się.
a spawacze Ci na umowę to trochę też zarobią ponad 2000 no zdarza się jak jest robota to i ponad 5000tys.,a
ślusarz to szkoda gadać, ktoś napisał średnia krajowa, rzadko kto ma więcej, chyba że jakiś pociotek albo przydupas.
pozdrawiam

#37 ~roman~

~roman~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 14:24:22

Potwierdzam, nasz Sędziszów opanowały wszędzie mocne plecy-jak ich nie masz to zdychasz!!!

#38 ~robotnik~

~robotnik~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 15:11:34

zgadzam sie z tymi co mówią że jest zle na sefako.kto nie ma pleców zapiernicza i to ostro w wiekszości przypadków za marną kasę a mają rodziny na utrzymaniu . ogólnie tragedia na całej lini.

#39 ~operator~

~operator~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 15:54:54

Haha wypłaty w grudniu byly bogate ja niecale 1100 zl z jedna sobota to i tak niezle przy kasie kolegi bez nadgodzin 860 zł! Sporo plotek było że dadza kase na święta, tylko plotki ludzi sie łudzili mieli nadzieje będzie można kupić coś więcej na te swięta drudzy zaś nie wierzyli do poki nie zaobacza stanu konta. "Przecież dostaliście bony" HAHA

#40 ~operator~

~operator~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 18:40:04

a ten kolega ma jeszcze chyba pożyczkę do spłacenia - trochę nie możliwe jakieś kłamstewko to jest.
Płaca minimalna w Polsce jest trochę większa.

Na wlasne oczy pasek z wyplaty widzialem. Stawka godzinowa 8 zł, szkodliwe I, potracenie podatku za bony od sumy 380, zero nadgodzin. Bony wliczone w dochod miesieczny.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych