Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

CZY BURMISTRZ ADAM BODZIOCH, ROBI LUDZI W TRĄBĘ?

TWOJA KAZIMIERZA

48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piszczałka Trąbałka

Piszczałka Trąbałka

TWOJA KAZIMIERZA

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 819 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 10:29:23

Temat dotyczący wysokości zarobków samorządowców, poruszany był przeze mnie, a także przez innych internautów wielokrotnie. Osobiście często krytykowałem radnych gminnych i powiatowych, za ustalanie moim zdaniem zbyt wysokich wynagrodzeń w służbie publicznej. Być może pod wpływem krytyki, Porozumienie Samorządowe postanowiło obniżyć zarobki radnych, ale podejrzewam, że również na decyzję o obniżeniu wynagrodzeń, wpłynęła kampania wyborcza, w trakcie której, również opozycja kazimierska zarzucała niektórym samorządowcom wysokie zarobki.
Po objęciu rządów przez pana Adama Bodziocha, jego ugrupowanie chwaliło się obniżką diet radnych. Za pośrednictwem internetu, udostępnili nawet wykres, który przedstawia wysokość zarobków radnych podczas rządów różnych formacji. Z wykresu możemy się dowiedzieć, że w obecnej kadencji, radny gminy dostaje 800 złotych, natomiast za rządów ugrupowania peeselowskiego, dieta radnych w gminie wynosiła 900 złotych. Mamy sytuacje jasną, że w wyniku ustalenia przez radnych tej kadencji niższego wynagrodzenia, na jednej osobie (radnego) gmina oszczędza 100 złotych.  
Domyślam się, że przekaz do opinii publicznej może być taki:

Burmistrz Bodzioch i jego ugrupowanie samorządowe, wychodzi naprzeciw polityce prowadzonej przez formację peeselowską, która ustala zbyt wysokie wynagrodzenia kazimierskim samorządowcom.
My, w przeciwieństwie do nich, podejmujemy politykę oszczędnościową.  

Czy aby na pewno tak jest? 

Musimy wziąć pod uwagę, że przecież w poprzedniej kadencji, również zasiadali w radzie członkowie Porozumienia Samorządowego. Możemy zatem przypuszczać, że oni przyczynili się wówczas do ustalania wyższych zarobków. Oczywiście mogła zaistnieć też taka sytuacja, że akurat członkowie ugrupowania Pana Bodziocha, głosowali inaczej, aniżeli inni członkowie rady. Osobiście przyznam, że akurat w to nie wierzę.
Gdyby jednak w przeszłości, nasi samorządowcy dorośli do upubliczniania obrad rady sesji, wówczas mielibyśmy jasność, kto jak głosował i dzisiaj ten wątek nie musielibyśmy rozpatrywać w kategorii wiary. Również gdyby w starostwie były monitorowane obrady sesji, wówczas moglibyśmy się dowiedzieć, czy Pan Adam Bodzioch, jako radny powiatowy poprzedniej kadencji, głosował za ustaleniem wysokich zarobków dla starosty kazimierskiego  :angry: 

Pragnę jeszcze zwrócić uwagę, na inną, bardzo ważną kwestię. W poprzednim tygodniu dowiedzieliśmy się, że obecny burmistrz powołał na stanowisko sekretarza - Pana Łukasza Stokłosę. 
Za poprzednika, w gminie nie było stanowiska wiceburmistrza. Był za to sekretarz. O ile mnie pamięć nie myli, za kadencji śp. Waldemara Trzaski, po wyrzuceniu z urzędu Pana Czesława Kowalskiego, również nie zdecydowano się na obsadzenie tego stanowiska.  
Dzisiaj, za rządów Pana Adama Bodziocha, mamy zarówno zastępcę burmistrza, jak również sekretarza. 

Czy zatem można powiedzieć, że Pan burmistrz Adam Bodzioch prowadzi w gminie politykę oszczędnościową? 

Nowo powołany sekretarz, pełnił ostatnio w urzędzie funkcję Naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Tym samym wnioskuje, że mamy do czynienia jak na razie z przesunięciem kadrowym. Czas pokaże, czy zostaną do urzędu zatrudnione kolejne osoby i wówczas poznamy odpowiedź na powyższe pytanie. 

Użytkownik Piszczałka Trąbałka edytował ten post 24 marzec 2015 - 10:54:27

#2 ~gosć~

~gosć~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 18:33:41

Piszcząca trąbo Stokłosa ma  na imię RAFAŁ

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 21:05:07

Piszczałka nie chowaj się. Podpisz się nazwiskiem tzn.Dzi....i

a ty jak się podpisujesz?

#4 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 10:03:37

Dla młodych, zdolnych ludzi pracy nie ma, za to jest tylko dla swojaków. 

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 13:17:32

Dla młodych, zdolnych ludzi pracy nie ma, za to jest tylko dla swojaków. 

....i w dodatku niedouczonych, niekompetentnych i nieuprzejmych.

Przykład idzie z góry!

#6 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 13:21:21

....i w dodatku niedouczonych, niekompetentnych i nieuprzejmych.

Przykład idzie z góry!

Jak Pan, taki kram

#7 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 13:23:07

Mnie jest wstyd za to, kto piastuje najwyższe stanowisko urzędnicze w KW. 

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2015 - 15:41:32

Panie burmistrzu czy to prawda, że zwolnił pan dwóch pracowników pod pretekstem likwidacji stanowiska po czym zatrudnił pan nowych?????? czy to jest zgodne z prawem ????

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2015 - 20:59:11

Panie burmistrzu czy to prawda, że zwolnił pan dwóch pracowników pod pretekstem likwidacji stanowiska po czym zatrudnił pan nowych?????? czy to jest zgodne z prawem ????

Jego poprzednik zwalniał ludzi i jakoś nie miał skrupułów - w ramach oszczędności.

A podobno zadłużenie wzrosło............, dziwne oszczędności.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2015 - 06:22:54

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem to ci wyjaśnienie.Ktoś zapytał czy zgodne z prawem jest żeby zwalniać pracowników bo niby likwiduje stanowisko pracy( czyli nie powinno juz istniec) po czym zatrudniać na to miejsce znajomych? Zrozumiales?

#11 ~gosc1aa~

~gosc1aa~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2015 - 16:04:44

Co tu dużo pisać nowe sanowiska rosna jak grzyby po deszczu.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 16:28:05

Tak, panie Trąbałko.

#13 ~Layla~

~Layla~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 20:33:12

Widziałem jak się na rynkach ,

Gromadzą kupczykowie,

​Licytujący się wzajem,

Kto się najgłośniej wypowie.

Widziałem jak między ludźmi,

Ten się urządza "najtaniej",

Jak poklask zdobywa i rentę,

Kto krzyczy iż żyje dla Niej.

Widziałem jak do jego kolan,

Wstręt dotąd serce me czuje,

Z pokłonem się cisną i radą,

Najpospolitsze SZUJE !

Widziałem rozliczne tłumy,

Z pustą leniwą duszą,

Jak dźwiękiem orkiestry świątecznej,

Resztki sumienia głuszą.

Historia się kołem toczy,

Pochlebcy głośno nawołują,

Że wszystko od nowa  zbudują,

Ale oni tylko rujnują ! co jeszcze zostało ?

Za życia Kasprowicza było podobnie

i o tym jest ten fragment wiersza.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 09:34:05

Co tu dużo pisać nowe sanowiska rosna jak grzyby po deszczu.

Cały Bodzioch! Jedyny w swoim rodzaju fałszywy obłudnik!

#15 ~Klemens~

~Klemens~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 06:41:40

Może ktoś wie czy i kiedy będzie ,,plebiscyt'' na operatora koparki, którą gmina kupiła? mam uprawnienia i jestem zarejestrowany w Urzędzie Pracy,to myślę że tam będą najpierw poszukiwania chętnych.

#16 ~Antek Antek!~

~Antek Antek!~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 06:44:42

jak ktoś się nazywa Klemens to musi być durniem ubogim

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 06:57:02

2700 ludzi zagłosowało na niego, tak chciało nasze lokalne społeczeństwo.

Tak się boicie rozstrzygnięć wyborców?

Nie jestem fanem aktualnego burmistrza, ale ten drugi moim zdaniem byłby jeszcze gorszy...

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 08:03:23

Najgorszym burmistrzem jaki kiedykolwiek był, to obecny krętacz i stary wyjadacz.

Głosy pozyskał? A w jaki sposób? Cała zorganizowana ekipa wyciągała ludzi z domów i dowoziła na wybory. Jedna z działaczek to nawet była u mnie w domu, ale została przegoniona!

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 12:40:08

Może ktoś wie czy i kiedy będzie ,,plebiscyt'' na operatora koparki, którą gmina kupiła? mam uprawnienia i jestem zarejestrowany w Urzędzie Pracy,to myślę że tam będą najpierw poszukiwania chętnych.

Nie łudziłbym się że będzie jakikolwiek nabór. A jeśli nawet będzie to juz z pewnością jest kandydat

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2015 - 07:09:24

Najgorszym burmistrzem jaki kiedykolwiek był, to obecny krętacz i stary wyjadacz.
Głosy pozyskał? A w jaki sposób? Cała zorganizowana ekipa wyciągała ludzi z domów i dowoziła na wybory. Jedna z działaczek to nawet była u mnie w domu, ale została przegoniona!

Głosy w podobny sposób pozyskiwało PSL. I jaki wynik na burmistrza osiągnął PSL?
Widać po prostu ludziom styl Bodziocha się podoba.
Osobiście uważam, że był, jest i będzie słabym burmistrzem.
Ale trzeba mu przyznać, że jest sprawnym politykiem(kalibru gminnego oczywiście) i lubianym przez ludzi.
Jak wielkich głupot nie będzie popełniał to dwie kadencje murowane... szkoda

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TWOJA KAZIMIERZA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych