Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

CZARNA ZARAZA

Kościół KATolicki

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Jan~

~Jan~
 • Goście

Napisano 04 sierpień 2019 - 07:53:45

W 2013 r. na spotkaniu z młodzieżą w Pabianicach abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, wypowiedział te oto haniebne słowa: „Mogę sobie wyobrazić, że w roku 2050 nieliczni biali będą pokazywani tak, jak dzisiaj Indianie w rezerwatach”. Wypowiedź ta oparta została na przeciwstawieniu sobie tzw. ras ludzkich i wskazaniu „ras” innych niż biała jako groźnych i niebezpiecznych dla tej jednej, która jest „nasza” i której przed obcymi „rasami” trzeba bronić.
Była to w sposób oczywisty wypowiedź rasistowska, siejąca strach i nienawiść rasową, wypowiedź, owszem, bardzo typowa dla katolickich biskupów, lecz nie współczesnych, ale biskupów niemieckich, chorwackich czy słowackich w okresie hitleryzmu, słowem – biskupów nazistów.

Do tej tradycji twórczo nawiązał przed sześcioma laty polski hierarcha. Nigdy nie przeprosił, a kilka lat później papież – wiedząc bądź nie wiedząc, co czyni – awansował tego pana na stolicę biskupią w Krakowie. Może i dobrze się stało. Wyniesiona na szczyty podłość bardziej jaśnieje, a właściwie straszliwiej czerni się nad miastem i krajem.

Słowa te padły w kontekście ówczesnej kościelnej kampanii zniesławień wobec etyki społeczeństwa wolności i równości, kampanii opartej na pełnym pogardy i nienawiści haśle „ideologia gender”. Od tego czasu p. Jędraszewski najwyraźniej niczego się nie nauczył, a Kościół rzymskokatolicki niewiele, bo zamiast o „ideologii gender” jako parawanie dla kościelnej pedofilii i obnażonej na oczach świata totalnej nicości moralnej instytucji Kościoła rzymskokatolickiego prowadzi dziś kampanię oszczerstw i zniesławień pod hasłem „ideologii LGBT”, której symbolem ma być tęcza.

Oto 1 sierpnia tego roku w kościele Mariackim w Krakowie pan Jędraszewski miał czelność wyrzec te oto słowa pogardy:

To nie pierwsza wypowiedź Jędraszewskiego, w której mówi o lewicy jako zarazie, nawiązując do retoryki nazistowskiej, odnoszącej ten epitet do współwyznawców i ziomków Matki Bożej Królowej Polski. „Lewacka, czerwona zaraza” – był już niegdyś uprzejmy wyrazić się o obrońcach praw osób nieheteroseksualnych.

Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.

 

I kto to mówi? Ano pan z listy 24 polskich biskupów dopuszczających się chronienia księży pedofilów, polegającego na przenoszeniu ich na inne stanowiska pracy i niewykonywaniu prawnego obowiązku powiadamiania o przestępstwie organów ścigania. I żeby była jasność: fundacja Nie lękajcie się ma na to twarde dowody i wszyscy bylibyśmy bardzo szczęśliwi, gdyby pan Jędraszewski był łaskaw zaprzeczyć, a najlepiej wytoczyć jakiś proces o zniesławienie. Ofiary zwyrodnialców w sutannach i ich purpurowych protektorów tylko czekają na takie procesy!

Skoro nazywa się nas (nas, bo identyfikuję się z postulatami ruchów LGBT, które w skrócie podsumowałem  tutaj) tęczową zarazą, to chyba, jak rozumiem, pan Jędraszewski nie odmówi nam prawa nazwania katolicyzmu i działalności Kościoła rzymskokatolickiego czarną zarazą, prawda? Bo chyba nawet biskup może pojąć, że skoro sam używa wobec nas chamskiego epitetu, to nie możemy sobie pozwolić na to, by odpowiadać z pokorną uniżonością. My też mamy swoją godność i jeśli ktoś nas lży, to musimy w obronie tej naszej godności zadbać o to, by nie zginać karku przed przemocą i agresją. Albowiem uniżenie pogłębia tylko poniżenie, jakiego dopuszcza się na nas agresor.

Nie możemy się temu poddać, nie możemy być słabi i ulękli. Mamy prawo do samoobrony przed katolicką agresją, która dziś wyraża się w chamskich słowach przebranego w genderowe szatki prostaka, sprzedającego nienawiść i odpusty, lecz przez tyle stuleci wyrażała się łamaniem kołem, paleniem żywcem i wyciąganiem wnętrzności gejów i lesbijek. I nikt nam tego prawa do samoobrony odebrać nie może.

Poza tym, gdybyśmy powstrzymali się od zapłaty pięknym za nadobne, wy, zachęceni naszą słabością i strachem, posuwalibyście się coraz dalej, i kto wie, czy nie zaszlibyście w końcu tam, gdzie byliście w latach 30 XX w., gdy na masową skalę, od papieża do prostych księży, w wielu krajach Europy współpracowaliście z nazistami, i to mimo że tak wielu księży katolickich było przez hitlerowców mordowanych. Albo choćby tam, gdzie byliście w czasach PRL, gdy tak wielu księży wspierało opozycję i cierpiało z tego powodu, a jednocześnie wielokrotnie większa ich liczba (sami szacujecie ją na 10 proc.!) była donosicielami i agentami „czerwonej zarazy”.

Więc nie chcemy, abyście w szale autodestrukcji i demoralizacji, złachmanieni przez huragan pedofilski walący was na kolana jak świat długi i szeroki (nigdzie w świecie, gdzie powstały raporty, władze publiczne nie doliczyły się pośród księży mniej niż 4 proc. pedofilów!!!), upadali tak nisko. Dlatego powiemy wam „stop” i obiecujemy: po pierwsze, odpowiadać na epitety epitetami, a po drugie, gdy skończy się wasza władza w tym kraju, uciśnionym przez was od tysiąca lat – wepchnąć was do końca waszych dni w piekło praworządności i równego traktowania.

I pamiętajcie – wszystko ma swój kres. Kościół rzymskokatolicki też nie będzie trwał wiecznie. Jak na razie nie zanosi się na to, aby pozostawił po sobie lepsze wspomnienia niż opinia, jaką ma dziś w świecie. I pozwólcie, że powstrzymam się od wymienienia państw i organizacji, które budzą w świecie jeszcze większe zgorszenie niż wy. Cieszcie się, że są takie.

Słów tych nie kieruję do pana Jędraszewskiego, który nie zasługuje na to, bym fatygował się dla niego. Zresztą tak zatwardziałego grzesznika, oszalałego z pychy i nienawiści, nie zmieni byle etyk. Słowa te kieruję do innych księży (mam nadzieję, że mających jeszcze sumienie), którzy wszak dość licznie mnie czytają. A zwłaszcza do tych księży, zwykle dość młodych, którzy będą to czytać z obowiązku – do sług p. Jędraszewskiego na jego dworze, do księży pracujących dla nuncjatury i dla konferencji episkopatu, gdzie przygotowują prasówki, wreszcie do księży z agencji prasowych i katolickich redakcji, a także do świeckich sług tej firmy oraz sterowanego przez nią reżimu, którzy z obowiązku po niemal każdej mojej wypowiedzi przygotowują wulgarne paszkwile na mój temat, by wypełnić swe media jakąś treścią i wykonać swą powinność oficerów propagandy partyjnej.

Do was to piszę – nie w nadziei, że porzucicie niegodną pracę i sutannę albo np. powstrzymacie się od swej psiej powinności wulgarnego zniesławiania mnie, wrednych łgarstw, wyzwisk i całego tego szamba, które produkujecie hurtowo za marne srebrniki czy złocisze, lecz po to, abyście w zaciszu waszych głów, gdy nikt nie usłyszy i nikt nie podejrzy, przez chwilę zastanowili się, kim jesteście, co czynicie, komu służycie.

I nie pocieszajcie się, że ten tekst czy też jakieś inne moje teksty uderzające w Kościół rzymskokatolicki są przesadzone i przez to niewiarygodne. No, spróbujcie znaleźć jakąś nieścisłość choćby w niniejszym artykule. Co, może coś nie tak z biskupami nazistami? Albo z tymi wnętrznościami? A może skala się nie zgadza, gdy piszę o tysiącach czy setkach tysięcy ofiar?

Przykro mi, wszystko się zgadza, a zbrodnie tej przerażającej instytucji mógłbym wymieniać długo – nie czynię tego jednak, bo każdy z was ma dostęp do tych samych, świetnie udokumentowanych książek i artykułów. I jeśli któremuś z was powstała teraz w głowie myśl, że „przecież Kościół budował szpitale i uniwersytety”, to wstydźcie się tak obrzydliwego zestawienia: tu morze niewinnie przelewanej przez tysiąc lat średniowiecza (i jeszcze kilka stuleci nowych czasów) krwi, masowe mordy na „poganach” i „niewiernych”, szaleńcze rzezie w imię Chrystusa – od Jerozolimy po Warmię, nie mówiąc już o obu Amerykach – terror i totalitaryzm, getta dla Żydów i inkwizycja, a tam parę tysięcy nędznych przytułków i kilkaset wyznaniowych szkół. Żałosne, prawda?

Ale wróćmy do rzeczy. Oto my, tęczowa zaraza. Chcemy, aby ludzie wszystkich orientacji mogli śmiało i bez lęku okazywać publicznie swoją tożsamość osobistą, w tym płciową i seksualną, tak jak mogą to robić osoby heteroseksualne. Chcemy, aby miłość gejów i lesbijek mogła wyrażać się uroczystym aktem uznania przez państwo, tak jak mogą się nim cieszyć osoby należące do większości seksualnej i genderowej.

Chcemy, aby dzieci w szkole były uczone, że są na świecie różni ludzie i różne rodziny. I żeby wiedziały, czym jest miłość i odpowiedzialność w miłości. I żeby umiały reagować, gdy molestuje je ktoś z rodziny, ksiądz lub jeszcze ktoś inny. Tęczowa zaraza głosi te postulaty, będąc dumną spadkobierczynią tej wcześniejszej zarazy, która walczyła o to, by gejów i lesbijek nie wsadzano do więzień i nie zabijano.

I jest ta druga zaraza, czarna zaraza. To wy – waszym kolorem jest czerń sutanny, waszym znakiem zwłoki rozpięte na krzyżu jako narzędziu tortur i kaźni. Wasza sprawa. Wasza wrażliwość. Wasza estetyka. Wierzycie w wiele rzeczy, np. w to, że jedyny niematerialny Bóg nie gniewa się, gdy oddajecie cześć boską człowiekowi, którego to uważacie tyleż za istotę cielesną, co i Boga jedynego. Albo że wstaniecie kiedyś z grobów w nowych ciałach i będziecie żyć w raju, razem z Chińczykami (nie mylę się, z Chińczykami też?), którzy albo nawrócą się na jedyną prawdziwą wiarę, albo marny ich los.

Wierzycie, że przez obrzęd zwany chrztem uzyskujecie specjalne cnoty i specjalne łaski wywyższające was ponad innych ludzi, którzy jeszcze nie przyjęli dobrej nowiny i rezydują w nich demony. Wierzycie, że miłość bliźniego jest waszą specjalnością i jesteście w niej lepsi do Chińczyków, buddystów, mahometan i oczywiście od nas.

Porównanie naszej i waszej wiary, naszych i waszych celów i wartości – zostawiam na boku. Niechaj każdy sobie wierzy, w co chce. Jego i jej sprawa. Pozwólcie jednak, że zadam wam kilka pytań odnośnie do tego, co sprawia, że nasze bądź wasze poglądy można by nazywać (albo odwrotnie – nie powinno się nazywać) zarazą. A chodzi mianowicie o to, co w imię tych poglądów wy – czarna zaraza – oraz my – tęczowa zaraza – my i wy dotychczas robiliśmy i chcielibyśmy robić.

Bo przecież zarazą nie są słowa, lecz czyny jakoś z tymi słowami powiązane, a także skutki, jakie wywiera głoszenie i wprowadzanie w życie „zaraźliwych” poglądów. Oto więc te pytania, w których – pozwólcie – dam wyraz pewnym dysproporcjom i różnicom między tęczową i czarną zarazą. Ocenę, która zaraza straszliwsza i niebezpieczniejsza, pozostawiam wam.

 

1. Wasi eksperci i znawcy tematu donoszą, że od jednej trzeciej do połowy duchownych katolickich to geje, a wśród biskupów i kardynałów w kurii rzymskiej odsetek ten jest znacznie wyższy. U nas jest podobnie – znaczna większość działaczy LGBT to osoby nieheteronormatywne. Tylko my uważamy, że uczciwie jest, gdy otwarcie mówi się o swojej orientacji i należy bronić swojej tożsamości i swych praw do bycia sobą.

Czy nie uważacie, że to dwulicowość i zakłamanie, gdy z taką wrogością mówicie o osobach LGBT, podczas gdy sami jesteście w tak wielkim odsetku gejami? Dlaczego tak robicie? Czy chodzi o jakieś wyparcie własnej tożsamości, jakieś jej zaprzeczanie? A może to taka „zasłona dymna” dla tym wygodniejszego urządzania się jako geje?

 

2. Kogo krzywdzą kochający się geje lub lesbijki? Jakie szkody małżeństwom katolickim wyrządziłyby małżeństwa jednopłciowe? Co was w ogóle to obchodzi, co robią ludzie nienależący do waszej organizacji i w jaki sposób prawo reguluje ich związki? Czy ktoś wtrąca się wam do waszych praw?

 

3. Czy słyszeliście kiedyś, aby działacze LGBT namawiali innych do wstępowania w szeregi ich organizacji, obiecując im za to nagrodę pośmiertną oraz pobierali opłaty za wysłuchiwanie tego rodzaju obietnic? Czy wydaje się wam uczciwe wmawianie ludziom tego rodzaju rzeczy i zarabianie na niesprawdzonych i niesprawdzalnych obietnicach?

 

4. Czy słyszeliście, aby działacze LGBT zamordowali choćby jeden marny tysiąc osób niepopierających ich ruchu? Czy słyszeliście, aby podżegali choćby do setki pogromów albo trzymali Żydów bądź kogokolwiek innego w gettach, nakazując im noszenie specjalnych piętnujących opasek?

 

5. Czy słyszeliście kiedyś, aby działacze LGBT korzystali z pracy niewolniczej, pobierali obowiązkowe daniny i haracze, karali chłostą osoby zaniedbujące uczestnictwo w organizowanych przez nich szkoleniach czy spotkaniach?

 

6. Czy słyszeliście kiedyś, aby działacze LGBT straszyli małe dzieci piekłem, nieustającym nadzorem anioła stróża czy też dopytywali o masturbację i „grzeszne myśli”?

 

7. Czy nie wydaje się wam, że skoro przez kilkanaście stuleci (!!!) torturowaliście i mordowaliście osoby nieheteronormatywne, to czymś niesłychanie podłym i odrażającym jest zniesławianie ich, obrzucanie obelgami, szkalowanie i na inne sposoby atakowania ich dzisiaj? Czy nie sądzicie, że wszystkim, ale to wszystkim, co moglibyście uczynić dziś dla przebłagania milionów skrzywdzonych przez siebie w ciągu kilkunastu stuleci (!!!) osób nieheteroseksualnych, które skazaliście na piekło życia w śmiertelnym strachu bądź dopadliście i zarżnęliście jak świnie, jest regularna ekspiacja, błaganie o wybaczenie oraz ciągłe starania o dokonanie częściowego zadośćuczynienia waszych niewybaczalnych i nienaprawialnych przewin?

 

I jeszcze jedno pytanie poza konkursem. Przez tysiąc lat istniał potworny totalitarny reżim, oparty na dwuwładzy cesarsko-papieskiej. Za każdą niesubordynację, za każde odstępstwo od nakazanych dogmatów groziły tortury i śmierć. Każdy bez wyjątku musiał składać hołdy waszej władzy, potwierdzać niezachwianą wiarę w wasze tezy, płacić pieniądze lub świadczyć niewolniczą pracę na waszą rzecz.

Każdy musiał składać (często publiczną) samokrytykę, aby tym bardziej czuł się kontrolowany, przytłoczony i słaby – jako nędzny grzesznik. Swoje terytoria poszerzaliście przez stulecia, mordując tych, którzy bronili swojej ziemi, wiary i kultury, odmawiając chrztu i podporządkowania się wam. Z pomocą wojsk katolickich książąt i królów, lecz również własnymi siłami militarnymi niszczyliście świątynie i dewastowaliście całe społeczności, które z pogardą do dziś nazywacie pogańskimi.

Sialiście nienawiść do inaczej wierzących i urządzaliście krwawe rajdy i podboje, w czasie których zwyrodnialcy, pośmiertnie mianowani przez was świętymi, mordowali, gwałcili i rabowali. Następnie przez stulecia terroryzowaliście ludność podbitych ziem najwymyślniejszymi torturami i stosami, wmawiając im, że to dla ich dobra.

Wasi papieże przez stulecia trzymali Żydów w gettach i kazali im nosić opaski albo ośmieszające czapki. Wasze antyżydowskie ustawy stały się bezpośrednim wzorcem dla prawa nazistowskich Niemiec, a i inne wynalazki waszego totalitaryzmu, jak spowiedź, zostały wykorzystane przez totalitaryzmy XX w.

Wysługiwaliście się Hitlerowi i Mussoliniemu i pozwoliliście na to, żeby wasza religia stała się oficjalnym wyznaniem w państwach faszystowskich: we Włoszech, w Hiszpanii, w Portugalii. Jeden w waszych księży, jako dyktator nazistowskiej Słowacji, napadł na Polskę 1 września 1939 r. razem z Hitlerem. Jeszcze po wojnie chroniliście nazistowskich zbrodniarzy i pomagaliście im w ucieczkach do Ameryki Południowej.

Pytanie brzmi: czy biorąc to wszystko pod uwagę, jakoż i przytułki, uniwersytety, katedry, muzykę kościelną i sakralne malarstwo, a także biorąc w nawias faszyzm/nazizm oraz komunizm, które choć na różne sposoby powiązane z wami i z waszych doświadczeń korzystające, były czymś jeszcze straszniejszym; otóż czy biorąc to wszystko pod uwagę, znacie, oprócz Hitlera, Stalina czy Pol-Pota, coś bardziej przerażającego niż wy?

Jeśli znajdziecie w powyższym tekście jakąś nieścisłość – czy to umniejszającą wasze zasługi, czy to powiększającą wasze winy (a bardzo w to wątpię) – to zanim wpadniecie w pułapkę żałosnej małostkowości, zastanówcie się, czy warto ową nieścisłość wytykać i czy jej skorygowanie zmieni cokolwiek w całości obrazu i przekazu?

A jeśli już zechcecie mnie zaczepić albo i znieważyć, to co, pytam, co powstrzyma was przed tym, żeby wyrzekając na mnie, potępić również Jędraszewskiego? Może solidarność z nim i jego podłymi słowami? Uważajcie, bo bronić Jędraszewskiego to naprawdę niebezpieczna zabawa.

 

Jan Hartman.

 #2 ~psycholog.~

~psycholog.~
 • Goście

Napisano 05 sierpień 2019 - 18:40:12

To co zrobił ostatnio M. Jędraszewski to wielki  skandal.Ten człowiek  powinien całe swoje pozostałe życie leżeć krzyżem.Głoszenie nienawiści wobec ludzi  odmiennych jest WIELKIM GRZECHEM.Ciekawe gdzie ten człowiek kończył studia katolickie.Czy  tak go uczyli jako przyszłego księdza ?.Panie Jędraszewski Chrystus  tolerował wszystkich.Być może Twoje powołanie to wielka ściema.Jak na człowieka z taką funkcją w Kościele to jedyne wyjście porzucić sutann,ę i zrezygnować z kapłaństwa.Szanowny Klerze czy ty  nie widzisz że Kościoły świecą pustkami.Do tego doprowadziło Wasze  pogardliwe zachowanie wobec wiernych..Opanujcie się póki nie jest za póżno.????????????????????????????????/.#3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 sierpień 2019 - 20:40:12

Najważniejsze wybory po 1989 roku ! Od nas zależy czy uratujemy kraj przed tęczowo-bolszewicką zarazą !

 #4 ~Dźereło~

~Dźereło~
 • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 04:34:02

3 km od mojego domu, w Topoli ksiądz proboszcz z filmu Sekielskiego molestował małe, ufne dziewczynki. I to dla mnie jest prawdziwa zaraza, nie LGBT.#5 ~Parafianka~

~Parafianka~
 • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 06:29:11

Głupota i kłamstwo zapisane nawet największymi literami są nadal jedynie głupotą i kłamstwem

#6 ~psychiatra~

~psychiatra~
 • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 13:22:17

Janie tak się upisałeś że nawet nikomu się nie chce tego czytać!

Jestem psychiatrą i leczę z tęczowej zarazy takich nawiedzonych jak ty i kolega psycholog. Jedno jest pewne tęczowi pedzie nic społeczeństwu nie dają poza seksistowskimi wygłupami i roznoszeniem tęczowej zarazy i Aids, ale to się leczy i mają szanse wyzdrowieć. Niestety wcześniej czy później i tak wymrą jak dinozaury chyba ze się nauczą rozmnażać przez pączkowanie!#7 ~Antek z Łękawy~

~Antek z Łękawy~
 • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 14:38:48

Janie tak się upisałeś że nawet nikomu się nie chce tego czytać!

Jestem psychiatrą i leczę z tęczowej zarazy takich nawiedzonych jak ty i kolega psycholog. Jedno jest pewne tęczowi pedzie nic społeczeństwu nie dają poza seksistowskimi wygłupami i roznoszeniem tęczowej zarazy i Aids, ale to się leczy i mają szanse wyzdrowieć. Niestety wcześniej czy później i tak wymrą jak dinozaury chyba ze się nauczą rozmnażać przez pączkowanie!

 

Chciałem zapoznać Murzynke. No bo atrakcyjna, nikt Murzynki prawie nie ma. Ale czy ona nie jest czymś takim jak Belzebub?

 

Jakby była czymś takim Jak Belzebub, to mam czas, spoko. Dostanę się tam gdzieś głęboko do piekła i tam same Czarne Ludy będą. I wtedy znowu odwrotnie, będę chciał mieć Białą.

 

Z tego wynika, że teraz powinienem mieć Białą a potem dopiero w piekle Czarną.

PS

Boje się trochę, czy czarne cipki nie pieką tak, że szczypie jak woda utleniona. Ktoś coś wie?#8 ~Amto~

~Amto~
 • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 15:55:14

Żebyś zdechl pedale pier***ony

#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 19:01:33

TYLKO POD KRZYŻEM, TYLKO POD TYM ZNAKIEM, POLSKA JEST POLSKĄ A POLAK POLAKIEM !

 #10 ~Antek z Łękawy~

~Antek z Łękawy~
 • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 19:05:03

Ale nie wypada pod krzyżem się kochać z kobietą.

Najlepiej żeby nie było ani Krzyżów ani Orzełków.

Krzaki żeby były, bez flag.#11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 19:56:54

 

Damy odpór tęczowej hołocie co atakuje księży i katolików !

 

 #12 ~wielebny~

~wielebny~
 • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 02:44:33

 

Popieram - niech se księża w spokojności grzebią ministrantom w rozporkach...#13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 08:13:08

Na spędzie zwyrodnialców w Płocku nie było ani jednego mieszkańca ! Wszystkie zboki włącznie z czarzastym zostały przywiezione   ;)  :D  :lol: 

 

 

Wiedząc o tym prezydent z PO (Przestępcza Organizacja) spierddolił z miasta, żeby nie zostać sam jak ten chój    :P 

 

 #14 ~Tupac Amaru~

~Tupac Amaru~
 • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 14:56:20 

Mądrość Syracha 43
11 Patrz na tęczę i wychwalaj Tego, kto ją uczynił, 
nadzwyczaj piękna jest w swoim blasku: 
12 otacza niebo kręgiem wspaniałym, 
a napięły ją ręce Najwyższego. 

 

Mądrość Syracha 50
5 Jakże wspaniale wyglądał, gdy wracał do ludu, 
przy wyjściu z Domu Zasłony. 
6 Jak gwiazda zaranna pośród chmur, 
jak księżyc w pełni w dniach świątecznych, 
7 jak słońce świecące na przybytek Najwyższego, 
jak tęcza wspaniale błyszcząca w chmurach, 
8 jak kwiat róży na wiosnę, 
jak lilie przy źródle, 
jak młody las Libanu w dniach letnich, 
9 jak ogień i kadzidło w kadzielnicy, 
jak naczynie szczerozłote, 
ozdobione drogimi kamieniami wszelkiego rodzaju, 
10 jak drzewo oliwne, pokryte owocami, 
jak cyprys wznoszący się do chmur.

 

Apokalipsa św. Jana 4 
1 Potem ujrzałem: 
Oto drzwi otwarte w niebie, 
a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, 
jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział: 
«Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać». 
2 Doznałem natychmiast zachwycenia: 
A oto w niebie stał tron 
i na tronie [ktoś] zasiadał. 
3 A Zasiadający był podobny z wyglądu do jaspisu i do krwawnika, 
a tęcza dokoła tronu - podobna z wyglądu do szmaragdu.

 

Apokalipsa św. Jana 10
1 I ujrzałem innego potężnego anioła, 
zstępującego z nieba, 
obleczonego w obłok, 
tęcza była nad jego głową, 
a oblicze jego było jak słońce

 

W tym nieszczęsnym kraju rządziły duszami ludzkimi przez wieki zdeprawowana religia i sprzedajny Kościół. Religia na usługach państwa, religia kierowana przez głowę państwa. A istotą tej religii była zawsze forma: rozdęta, zabsolutyzowana, zmitologizowana forma. A w tej formie najważniejsze było słowo. Słowo stało się krwawym tyranem, okrutnym zabobonem i bezlitosnym bogiem.#15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 19:43:04 

Mądrość Syracha 43
11 Patrz na tęczę i wychwalaj Tego, kto ją uczynił, 
nadzwyczaj piękna jest w swoim blasku: 
12 otacza niebo kręgiem wspaniałym, 
a napięły ją ręce Najwyższego. 

 

Mądrość Syracha 50
5 Jakże wspaniale wyglądał, gdy wracał do ludu, 
przy wyjściu z Domu Zasłony. 
6 Jak gwiazda zaranna pośród chmur, 
jak księżyc w pełni w dniach świątecznych, 
7 jak słońce świecące na przybytek Najwyższego, 
jak tęcza wspaniale błyszcząca w chmurach, 
8 jak kwiat róży na wiosnę, 
jak lilie przy źródle, 
jak młody las Libanu w dniach letnich, 
9 jak ogień i kadzidło w kadzielnicy, 
jak naczynie szczerozłote, 
ozdobione drogimi kamieniami wszelkiego rodzaju, 
10 jak drzewo oliwne, pokryte owocami, 
jak cyprys wznoszący się do chmur.

 

Apokalipsa św. Jana 4 
1 Potem ujrzałem: 
Oto drzwi otwarte w niebie, 
a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, 
jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział: 
«Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać». 
2 Doznałem natychmiast zachwycenia: 
A oto w niebie stał tron 
i na tronie [ktoś] zasiadał. 
3 A Zasiadający był podobny z wyglądu do jaspisu i do krwawnika, 
a tęcza dokoła tronu - podobna z wyglądu do szmaragdu.

 

Apokalipsa św. Jana 10
1 I ujrzałem innego potężnego anioła, 
zstępującego z nieba, 
obleczonego w obłok, 
tęcza była nad jego głową, 
a oblicze jego było jak słońce

 

W tym nieszczęsnym kraju rządziły duszami ludzkimi przez wieki zdeprawowana religia i sprzedajny Kościół. Religia na usługach państwa, religia kierowana przez głowę państwa. A istotą tej religii była zawsze forma: rozdęta, zabsolutyzowana, zmitologizowana forma. A w tej formie najważniejsze było słowo. Słowo stało się krwawym tyranem, okrutnym zabobonem i bezlitosnym bogiem.

 

Co ma wspólnego cytowanie Biblii ( są to zresztą fragmenty wyrwane z kontekstu), z toczącą się wojną tęczowych z rodziną? Nie mieszaj w to Kościoła! Z Kościołem nikt nie wygra, bo jest w NIM Chrystus. Pamiętaj o tym. Życzę Ci spokojnej refleksji, bez zacietrzewienia.#16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 22:17:01

Co ma wspólnego cytowanie Biblii ( są to zresztą fragmenty wyrwane z kontekstu), z toczącą się wojną tęczowych z rodziną? Nie mieszaj w to Kościoła! Z Kościołem nikt nie wygra, bo jest w NIM Chrystus. Pamiętaj o tym. Życzę Ci spokojnej refleksji, bez zacietrzewienia.

Istnieje mały robak zwany Loa Loa Filariasis. Ten pasożyt potrafi przetrwać wyłącznie w jednym środowisku – to znaczy pod skórą i wewnątrz oka istoty ludzkiej. Dzieci i starsi w rejonach tropikalnych (zazwyczaj najbiedniejszych) cierpią przez niego najbardziej. Choroba gwarantuje bolesną i powolną śmierć. Robak potrafi żyć w ciele gospodarza nawet 17 lat zanim ofiara umrze.  Czym się Chrystus kierował dając mu życie (wieczne)? Z kościołem (przez najbliższe dwadzieścia lat) nikt nie wygra, machina która pod kontrolą ma 1/3 populacji globu (i tyleż samo uśmierciła) nikt nie wygra. Ale, ale odnieś się do postu Jana który założył wątek. #17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano wczoraj, 05:32

13 października  Polacy zadecydują,czy postkomunistyczna opozycja utrzyma jeszcze swoje wpływy na losy kraju !

 #18 ~Antek z Łękawy~

~Antek z Łękawy~
 • Goście

Napisano wczoraj, 09:13

A ja mam w du*** każdom władze#19 ~Antek z Łękawy~

~Antek z Łękawy~
 • Goście

Napisano wczoraj, 09:16

A ja mam w du*** każdom władze

 

Każdego dnia mam słońce chmury krzaki i mnóstwo rzeczy oprócz wyimaginowanej Polski. Pieniądze mam bez względu na to czy Polska istnieje czy nie. A jak nie będę miał pieniędzy to inni też nie będą mieć pieniedzy. A słońce chmury krzaki będą.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Kościół KATolicki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych