Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Co sądzicie o kotłach c.o. Firmy KRZACZEK z Puław

95 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2012 - 21:09:33

KRZACZEK to jakbyś jezdził Syrenką, a piece SAS to już klasy Mercedes

Kotły SAS to najwiekszy z możliwych bubel na rynku. Zakupiłem tak iobecnie Palenie w nim po jednym sezonie to koszmar , bardzo niska stałopalnośc , trudnosci z ropalaniem i paleniem . Porozmowie z serwisem o pomoc .sewis za nie watpiwe wady pieca obwinia uzytkownika .
Seris jest niekompetentny i nie zawsze uprzejmy.

#22 ~hh~

~hh~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2012 - 07:46:05

Kotły SAS to najwiekszy z możliwych bubel na rynku. Zakupiłem tak iobecnie Palenie w nim po jednym sezonie to koszmar , bardzo niska stałopalnośc , trudnosci z ropalaniem i paleniem . Porozmowie z serwisem o pomoc .sewis za nie watpiwe wady pieca obwinia uzytkownika .
Seris jest niekompetentny i nie zawsze uprzejmy.

W SAS-ie produkcja to istna masówka. Spawanie wykonane przez roboty nie dokońca mnie przekonuje obawiam się że nie zawsze jest to szczelne. Wolę żeby jednak spawanie wykonywane było przez człowieka. Masówka nigdy nie szła w parze z jakością szczególnie w Polsce. Blachy nie są oczyszczane odpowiednio przed spawaniem co sprzyja powstawaniu przyklejeń spoiny i zbyt słabym wtopieniu w blache.
Wielu moich znajomych uważa, że piece Defro wytrzymują tylko okres gwarancyjny.

Obecnie producenci minimalizują koszty spawania jak mogą spawaczy traktując jako zło konieczne a to odbija się na jakości.
Jeśli chodzi o sterownik to nie ma lepszego sterownika od naturalnego ciągu, jak dla mnie.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2012 - 14:58:44

jezeli piec to tylko żeliwo przy tych samych gabarytach 2 x wiecej kw i gwarancja 10 lat cena ta sama a nawet tańszy tylko przy zakupie poza lipskiem sam sobie pokupywałem graty do kotłowni i wyszła połowa ceny niz w lipsku w dezecie czy w dombudzie za piec wymiiennik cwu

#24 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2012 - 21:31:32

tylko PIECBUD Radom! Najlepsze piece Polecam pierwszy miałem 20 lat a nowy juz lata 8 i wszystko ok

Popieram. Kotły o wysokiej sprawności. Niewatpliwie wadą jest krótka trwałość ok. 6 lat.

#25 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 10:39:59

Czytałem to forum przed zakupem kotła, troszkę byłem zarażony opiniami na temat Krzaczka, ale teraz - pół roku po zakupie jestem naprawdę bardzo zadowolony. Kocioł jest solidnie wykonany, z dobrych jakościowo materiałów. Plusem jest sterownik produkowany również przez Krzaczka - prosty w obsłudze (moja mama nawet umie ustawić temperature). Gwarancja na 5 lat - jeżeli komuś wytrzymał mniej niż 10 lat, znaczy że źle w nim palił. Wytłumaczył mi to pan przez telefon - jeżeli palimy na małej temperaturze - to woda na powrocie jest zimna i kocioł przez to sie poci i będzie wytwarzała się smoła a pod nią rdza. Jeżeli ktoś nie umie palić to dobry kocioł i po 5 latach mu się popsuje. Sąsiad ma Krzaczka z (chyba) 1992r i nadal w nim pali - wystarczy dobrze to robic. Reasumując w 100% polecam tą firmę! A pozatym trzeba wspierać lokalny biznes - te pieniądze do nas kiedys powróca ;)

#26 ~Elżtabie~

~Elżtabie~
  • Goście

Napisano 31 październik 2012 - 16:32:20

a ja miałam 13 lat ale czas jego sie skonczył.obecnie mam nowoczesny ale innej firmy i gdybym miała do wyboru stary krzaczka i ten nowoczesy ,to bym wybrała stary,

#27 ~marianna~

~marianna~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2012 - 23:32:06

A czy ma ktoś może kocioł z podajnikiem z Piecbudu i powie mi jak się sprawdza?
Co do firmy jestem pewna bo brat ma od nich kocioł juz 7 rok ale ma zwykły zasypowy a mnie sie marzy taki przy którym będzie mniej roboty
Jak czesto trzeba taki zasypywać? Jak z obsługą takiego pieca , nie jest to jakieś specjalnie trudne? Doradźcie proszę

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2012 - 21:09:55

Ja polecam kocioł Viessman Vitodens 200. Prawie cała moja rodzina zaopatrzyła się w tego rodzaju sprzęt. Jest wydajny, solidny. Zamawiałem przezmakroterm.pl

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 07:53:04

PIECBUD robi bardzo dobre kotły i jest z naszego regionu! było głośno o słabych piecach miałowych co chodziły maks 5 lat ale to była wina za duzej spawności! teraz jest to ok i bardzo sobie go chwale! pierwszy miałem 18 lat póżniej miałowy(ten z bardzo wykorzystanym płaszczem wodnym) był pięć lat a teraz mam nowej generacji i juz nie ma tego błędu. pozadne piece spawane elektrycznie! a nie uklejone migomatem!

#30 LipskiBlin

LipskiBlin

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 21:42:42

u kilku znajomych jest zamontowany krzaczek zarowno skg jak i skg plus a takze mialowy skm i nikt nie narzeka. Oszczedne i jakosciowo dobre. Sam polecam znajomym i sa zadowoleni.

#31 LipskiBlin

LipskiBlin

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 06:37:44

smierdzi pseudoreklama. Wiele niby wad kotlow to wynik braku wiedzy i wyobrazni przy uzytkowaniu. I to nie tylko mowa o konkretnej firmie.

#32 ~nick~

~nick~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 08:37:58

Witam
Mam piec z PIECBUDU Radom z podajnikiem na eko-groszek, paliłem cały poprzedni sezon i piec się bardzo dobrze sprawdzał. Trochę są problemy jeśli pali się na ruszcie zastępczym np. drewnem. Moje pytanko dotyczy czy ktoś z was już próbował zastosować sterownik pokojowy do obsługi tego pieca?

#33 ~baresqu~

~baresqu~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 20:42:11

myślałem nad Krzaczkiem jak wybierałem kocioł, ale w końcu zdecydowałem się na Piecbud i z całą pewnością nie żałuję - kocioł solidnie wykonany, pali się w nim bezproblemowo.
mam KJG z dołączonym sterownikiem pokojowym - ze sterownikiem nie ma żadnych problemów, obsługa jest banalna wręcz.

#34 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2012 - 08:57:31

mam awarie pieca czas wymienic na krzaczka
gdzie w lipsku mozna kupic najtaniej? ktos pisał ze1.200 zł?

#35 ~Krzyszto~

~Krzyszto~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2012 - 22:06:51

Tak to być może to ja sprzedałem używanego ok. 6 lat Krzaczka poprzez ogłoszenie w Anonsach i kupiłem też Krzaczka z podajnikiem na miał i ekogroszek.Pracujemy z żoną długo i zazwyczaj wracamy zmęczeni.Nie mieliśmy już sił aby rozpalać w piecu, teraz po wymianie na ten model mamy dużą wygodęi komfort, wracamy do ciepłego domu, raz w tygodniu wystarczy tylko zasypać kosz do pełna i jest spokój.
Chyba najbardziej polecałbym ten model, w naszym domu sprawdza się super, juz drugą zimę go użytkujemy i nie było żadnych awarii, problemów, pozdrawiam.

#36 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2012 - 22:28:02

obok dworca handluj a krzaczkiem

#37 ~mariusz~

~mariusz~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 18:01:07

Rozważałem Krzaczek, ale ostatecznie zakupiłem piec z PIECBUDU, bardzo dobry wybór, w ogóle nie żałuję. Parametry dobrali sami, piec nie spala dużo i jest łatwy w obsłudze. W dodatku żadnych awarii jeszcze nie miałem, a mam piec od 3 lat.

#38 ~tomek2020~

~tomek2020~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 16:39:56

mariusz, a jaki masz piec? bo ja zastanawiam się nad KJG z podajnikiem i szukam opinii, jak w praktyce się ma.

#39 ~mariusz~

~mariusz~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 17:25:52

KJ G nie mam, mam miałowca, ale kumpel ma i twierdzi, że wszystko ok, że jest zadowolony z wyboru. bierz, jak masz do nich blisko, bo to naprawdę solidna firma, z tradycjami, a nie komercyjna i idąca na masówkę.

#40 ~Monter~

~Monter~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 09:48:33

A co wy wiecie o piecach!!! Pracuje w tej branży i polecał bym tylko KRZACZKA!!! Narzekacie na słabą blache w koszach?? no jak się pali mokrym miałem to szkoda bardzo aby rdza go nie brała! macie problemy z wyczyszczeniem kotła? a może wystarczy książke przeczytać ;P wystarczy raz na jakis czas ostro przepalić kocioł tzn nakłaśc suchego drewna i rozbujać kocioł do 80 stopni i ogień sadze sam wypali!! ten zabieg wysusza kocioł i wydłuża jego żywotność! a jak palicie na 50 stopniach to się nie dziwcie że macie czyszczenie jak się nie spala do końca paliwo i się osadza na ściankach!! a co do podajników jeśli nie chcecie miec problemów z ustawieniem paleniska wybierajcie podajniki żeliwne a nie rynnowe gdyż rynnowe są za nisko ustawione... Jak by hujowizne robili to nie utrzymali by się 25 lat na rynku... jak jakiś instalator poleca Krzaczka to nie znbaczy że ma prowizje poprostu się zna!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych