Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Budowanie domu szkieletowego z drewna.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Zainteresowana.~

~Zainteresowana.~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 20:11:39

Witam. Czy jest tu osoba posiadajaca jakakolwiek wiedze odnosnie budowania domu wyzej wymieniona metoda ?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 20:14:30

Witam. Czy jest tu osoba posiadajaca jakakolwiek wiedze odnosnie budowania domu wyzej wymieniona metoda ?

...czy to tzw."pruski mur"../

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 20:24:54

Nie

#4 ~Mariusz~

~Mariusz~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 22:07:38

Ja budowałem rok temu

#5 ~Zainteresowana.~

~Zainteresowana.~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 23:12:16

Świetnie! Mówi Pan o sobie jako właścicielu domu czy wykonawcy ? Mogłabym prosić o jakieś wskazówki ? Jaki koszt ?

#6 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 23:33:17

Niestety, tutaj wciaz nie jest az tak popularne jak na zachodzie, natomiast jest coraz więcej sympatykow.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 15:49:38

Jak zbudowany jest dom szkieletowy - STAN SUROWY BEZ BŁĘDÓW.../watch?v=f709GUGzZUQ

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 16:24:48

A co konkretnie chcesz wiedzieć na temat budowy budynku szkieletowego?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 20:38:46

Koszty budowy łacznie z materialem. Interesuja mnie pojedyncze przyklady.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 22:34:04

Koszty budowy łacznie z materialem. Interesuja mnie pojedyncze przyklady.

Koszt budowy wyższy. Nosiłem się z zamiarem budowy domu w tej wersji kilka lat temu. Rok temu miałem okazje obejżeć dokumentacje domu w wersji eko. Wypełnienie szkieletu - słoma prasowana. Tynki w glinie wewnętrzne. Tylko jest jedno pytanie ?

Jak będzie się zachowywało wypełnienie izolacyjne. Tak słoma jak i wełna jest wodochłonna. Z tego własnie powodu izolowanie poddasza wykonałem ze styropianu 16cm w pełnej folii. Izolacja nie może mieć dostepu do wilgoci. Inaczej będzie kicha. Gdzieś znalazłem stronę gdzie przedstawiono badania w USA na temat ociepleń. Badania trwały około 10 lat i najgorzej wyszły ocieplenia takie jak robimy u nas powszechnie. Najlepiej ocieplenia ze styropianu ryflowanego od strony ściany, gdzie zachowano ciąg powietrzny ściana - styropian.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2020 - 09:10:29

Dom szkieletowy jest raczej hotelem i porodówką dla gryzoni.Cała Ameryka jest zbudowana w stylu szkieletowym .Jedynie centra handlowe  to beton, stal,aluminium i szkło..Mógłbym dać linka do tych konstrukcji a także cen posiadłości zbudowanych w tym stylu.To nie małe kwoty....zależne pewnie od ilości gryzoni zamieszkałych w tych budowlach.Znajomy gość z Alabamy  klął swój dom bo tylko na tępienie termitów wydaje rocznie 1 tys.dolarów.Jego parterowy drewniany dom  70 letni kosztuje 800.000 .na yard-owej działce.Taki typowy szkieletowy dom z calowych desek ,który pofrunie w dal za pierwszym podmuchem  tornada.U nas wykładziana styropianu jest chętnie niszczona przez gryzonie a wata szklana jako wypełnienie przestaje pełnić funkcje izolacyjne kiedy jest zmoczona wodą.Warto przemyśleć...

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 luty 2020 - 23:37:49

Chyba lepiej porozmawiać z fachowcem -tu na forach jest pełno objawień pseudo fachowców wiedzę maja z Google i c.h.u.j. wie skąd

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 luty 2020 - 05:10:00

Chyba lepiej porozmawiać z fachowcem -tu na forach jest pełno objawień pseudo fachowców wiedzę maja z Google i c.h.u.j. wie skąd

...no  faktycznie ...wiedza nikomu się znikąd nie objawiła...musiał  ją znaleźć na Google i YT...a tam Fa c h o w c y...objaśniający <jak i co>Jeśli Twój "c.h.u.j. wie skąd" to go pytaj zawsze masz go pod ręką.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych