Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Budowa piwnicy

piwnica budowa domu nowy dom podpiwniczenie budowa piwnicy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 13:03:49

Witam

Przymierzam się do budowy domu parterowego 120 m2.
Co sądzicie o budowie piwnicy pod takim domem?
Czy w dzisiejszych czasach jeszcze buduje się piwnice? I jakie koszty dodatkowe trzeba ponieść?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 13:38:20

Witam

Przymierzam się do budowy domu parterowego 120 m2.
Co sądzicie o budowie piwnicy pod takim domem?
Czy w dzisiejszych czasach jeszcze buduje się piwnice? I jakie koszty dodatkowe trzeba ponieść?

Jeśli teren jest suchy,nie przewidujesz podsiąków, warto mieć dodatkowe pomieszczenia dostępne bez zakładania butów :D ,a jeśli będzie głęboka to czasem przydaje się stała,troche niższa temperatura,pomieszczenia na warsztacik, generalnie dodatkowe m.kw. do wykorzystania.
Piwnice można wykańczać już po zasiedleniu tak że koszty można rozłożyć w czasie a i samemu można dużo zrobić-super wykończenie nie musi być konieczne.

#3 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 13:47:54

A koszty?

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 15:31:28

A koszty?

Nie znam dobrze dzisiejszych cen,dlatego podaję adresy z Googla,lektura na parę dni :)

http://www.google.pl... piwnicą i bez?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 19:49:13

Nie znam dobrze dzisiejszych cen,dlatego podaję adresy z Googla,lektura na parę dni :)

Piwnica to STROP! A strop i dach, to najdroższe elementy domu.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 19:50:34

A koszty?

A koszty?

Każde podpiwniczenie domu, to znaczący wzrost kosztów ogrzewania domu.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 20:04:12

Ja też wkrótce bede budował dom i na pewno bedzie w nim piwnica może nie pod całym domem ale na pewno pod połową. wiem że to sa koszty ale teren mam suchy ze znacznym spadkiem , a poza tym kotłownia musi być w piwnicy no i jakas niewielka spiżarka, robię to jeszcze z innego względu wszyscy zachwycamy się cudownymi rozwiązaniami odnośnie co, fakt cudownie to wygląda a co bedzie jak zimą śnieżyca zerwie linie energetyczne i nie bedzie energii przez 2 tyg. Ziąb w domu i rob co chcesz bo co bez pompy nie działa i może jestem staroświecki mimo iż mam troszkę ponad 30 lat ale co bedzie w moim domu działało na zasadzie grawitacji a pompa bedzie tylko zbędnym dodatkiem by ciepło szybciej rozprowadzic po domu.

#8 ~brother~

~brother~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 15:29:50

to zależy od działki na której będzie stawiany dom, ogólnie taniej jest postawić dom bez piwnicy, ale wtedy pomieszczenia gospodarcze zajmą powierzchnię parteru, więcej na ten temat przeczytasz np. tutaj http://targibranzybu...-czy-sa-tansze/

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 16:20:53

A koszty?

Koszty duże. Bo piwnice, to dodatkowy strop nośny. Warto się zastanowić, czy musi być pod całym domem? Może tylko nad częścią?

#10 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2015 - 17:00:23

Ja też wkrótce bede budował dom i na pewno bedzie w nim piwnica może nie pod całym domem ale na pewno pod połową. wiem że to sa koszty ale teren mam suchy ze znacznym spadkiem , a poza tym kotłownia musi być w piwnicy no i jakas niewielka spiżarka, robię to jeszcze z innego względu wszyscy zachwycamy się cudownymi rozwiązaniami odnośnie co, fakt cudownie to wygląda a co bedzie jak zimą śnieżyca zerwie linie energetyczne i nie bedzie energii przez 2 tyg. Ziąb w domu i rob co chcesz bo co bez pompy nie działa i może jestem staroświecki mimo iż mam troszkę ponad 30 lat ale co bedzie w moim domu działało na zasadzie grawitacji a pompa bedzie tylko zbędnym dodatkiem by ciepło szybciej rozprowadzic po domu.

Weź jeszcze pod uwagę atak terrorystyczny i plagę szarańczy i miejsce dla teściowej jak Cie odwiedzi
A ogrzewanie w grawitacji doprowadzisz cienkimi rurkami jak przy zastosowaniu pompy?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2015 - 21:03:47

Do C.O super sprawa, i nawet nie chodzi o duże przerwy, Można doładować do pieca i iść drwa rąbać, nie trzeba dodatkowych zabezpieczeń typu akumulator z falownikiem.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: piwnica, budowa domu, nowy dom, podpiwniczenie, budowa piwnicy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych