Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Brody drugim Bałtowem? :: zobacz komentowany artykuł

242 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~nikt~

~nikt~
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 21:48:54

Szanowny p. Arturze

Na pewno Pański ojciec byłby z pana dumny i bardzo chwali się ,że syn tak wstawia sie za ojcem.Moj równiez nie zyje i wiem,jakibólsprawia wspomnienie o nim.W obronie ojca-wspaniały dobór słow ,logiczna całośc i zapewne włożone w to całe serce dziecka.Panski ojciec pomagał nie tylko rodzinie ale rowniez bardzo wielu ludziom .Wielu znalazlo w nim wsparcie i bezinteresowna pomoc.Ale co dla mnie jest zastanawiajace-puste ławki podczas mszy za śp AŚ .często chodze do kościoła i dziwi mnie fakt a nawet bulwersuje(dodam,ze nie jestem z panem rodzina)że pomagał tak wielu ludziom a w chwili kiedy on potrzebuje pomocy -modlitwy-Ci zapomnieli.A teraz znów przypominaja sobie -wykorzystujac Pana ojca do swoich celów-czyli ratuj bo atakuja!Słowo za słowem a wychodza nienawisć i wypominki.Jest takie powiedzenie-winni sie tłumaczą.Dla szukających pomocyto tylko Ratuj.A dla pana zapewne gorzki żal i ciern w sercu.Dla nich -oby moje było na wierzchu.

Pozdrawiam.

obłuda i zakłamanie

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 09:13:18

Szanowny "Naiwny ale wierzacy'',czytając pana wywód znajduję pod  adresem tzn wyborców p .wójt wiele przykrych słów .

Ja nie jestem osobą naiwną lecz wierzącą i dlatego z głębi serca wybaczam te obelgi.Teraz jest miesiąc pazdziernik a co sie z tym wiąże nabozeństwa rózańcowe.Proponuje uczestnictwo w nich a zapewniam ze szybko minie złość,żal i smutek a co za tym idzie zostanie wewnętrzne wyciszenie.

OOOOO tak! Tylko nabożeństwa dadzą rozum i wszelkie łaski!! CIEMNOGRODZIE WITAJ!!

#43 ~ps Generał~

~ps Generał~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 10:13:28

Panie Arturze  Drodzy Forumowicze Echa Dnia

milo mi, że odpowiedział Pan na mój stonowany komentarz w sposób wyważony i nie złośliwy. Dajmy innym Forumowiczom Echa Dnia przykład, że można rozmawiać z sobą po ludzku, rzeczowo, bez wulgaryzmów i obrażania. Uzasadniać logicznie swoje argumenty, poprawiać błędy, kierować się dobrą wolą a nie chęcią dołożenia rozmówcy. Z tego co Pan Pisze opinia publiczna jest w błędzie, a zatem i ja jestem w błędzie,  że syn Ś.P. Andrzeja Śliwy użytkuje ten budynek. Przekonany byłem że Ś.P. Andrzej ma dwóch synów, w tym starszego od Pana , dlatego w ten sposób to określiłem. Jeżeli to nie jest prawda z tym budynkiem to Pana  bardzo  PRZEPRASZAM ale  będąc dzisiaj w Urzędzie Gminy poproszę Wice wójta o jednoznaczną opinię. Rozumiem Pana  w tej sprawie, bo także na mój temat też krążą fałszywe opinie  i gdy się z takimi opiniami spotkam to jest mi przykro. Mimo, że wygrałem kilka procesów o zniesławienie, dalej w Internecie jak i na tym forum jest wielu którzy starają się mi dołożyć.   Jeszcze raz Pana  tę opinie z punktu 6 przepraszam ale pozwoli Pan ,że dzisiaj to w Urzędzie Gminy sprawdzę. Nie mniej powinien mieć Pan świadomość, że opinii publicznej mieszkańców  gminy taka informacja dominuje.

Co do pozostałych punktów mamy odmienne zdanie ale powinien Pan wiedzieć, że moim celem jest dążenie do kolejnego skoku cywilizacyjnego, na wzór tego co dokonał Pański Ojciec w latach 90-tych. Gmina Bałtów jest takim przykładem na którym powinniśmy się wzorować. Rządów Pańskiego Ojca następcy nie ma co bronić, bo jest to

w porównaniu z innymi dobrymi gminami okres wegetacji.  A propos mojego wystąpienia na forum Rady Gminy to jestem przekonany, że nazwiska Pańskiego ojca i jego następcy nie wymieniałem a wkleiła je redakcja dla lepszego zrozumienia dla czytelników. W nagraniu na pewno się to potwierdzi.

W sprawie „Społecznego Komitetu wspierania wójta Marzeny Bernat w Reformowaniu Gminy Brody” wyraził się Pan lekceważąco jako przykład pomysłu na zagospodarowanie zbędnego czasu.  Panie Arturze ludzie którzy zgłosili swój akces do tego Komitetu są ( a jest ich 136 i dalej się zgłaszają) zdecydowani walczyć o nowe tempo rozwoju Gminy Brody. W pierwszym rzędzie musimy dać oparcie Nowej Pani Wójt, że nie jest osamotniona w zatargach

z nieprzychylną jej Radą Gminy reprezentującą przegraną władzę.

W drugim rzędzie przekonać Radę Gminy aby popierała propozycje pani Wójt i życzliwie współpracowała z nią albo odwołać Radę, bo nie reprezentuje poglądów większości mieszkańców.

Wybrać ludzi nowoczesnych, wykształconych, nieuwikłanych  i mających wolę dążenia do przyśpieszenia rozwoju  Gminy Brody. W tym zwiększenia zatrudnienia w produkcji a nie w urzędach.

Społeczny Komitet Wspierania Wójta Marzeny Bernat  założył czas  swojego rozwijania się do następnych wyborów samorządowych. Na koniec tej Kadencji tak samo jak poprzednie władze będziemy się starali sprawiedliwie  podsumować rządy Pani Marzeny Bernat. Mam nadzieję że będziemy wówczas na kolejnym etapie skoku  cywilizacyjnego.

Panie Arturze, jest Pan jedynym synem Ś.P. Andrzeja Śliwy,(przepraszam, że Pana sklonowałem) człowieka, który

w świadomości większości mieszkańców pozostawił dobry ślad rozwoju cywilizacyjnym  Gminy i większość ocenia go pozytywnie. Aczkolwiek wielu jest innego zdania a Pan Marian Łęcki nawet  stawia mu zarzuty. Jednak sprawiedliwa ocena człowieka polega na zrobieniu bilansu jego zalet i wad i ten bilans wypada bardzo pozytywnie. Sądzę nawet

i mówię to nie pierwszy raz,  że Pański ojciec zasługuje aby jego popiersie stało przed budynkiem Gminy.

Jednak gdy jego jedyny syn będzie utożsamiany z silami wstecznymi a nawet  z „Starą Sitwą „ zaprzeczać to będzie idei Twojego Ojca i odsuwać w czasie jego godne uhonorowanie.

Niech Pan nie traktuje pojęcia „ Stara Sitwa „ jako obraźliwe czy złośliwe ale funkcjonuje ono  od kilku lat w ocenie

i świadomości mieszkańców Gminy Brody a ja jedynie je wyeksponowałem do opisu przeciwników nowej Pani wójt.

Pozdrawiam „ Reformatorów”

Jan G. Grudniewski  ps. „Generał”                        08-10-2015 r.

#44 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 10:55:45

Panie Arturze  Drodzy Forumowicze Echa Dnia

milo mi, że odpowiedział Pan na mój stonowany komentarz w sposób wyważony i nie złośliwy. Dajmy innym Forumowiczom Echa Dnia przykład, że można rozmawiać z sobą po ludzku, rzeczowo, bez wulgaryzmów i obrażania. Uzasadniać logicznie swoje argumenty, poprawiać błędy, kierować się dobrą wolą a nie chęcią dołożenia rozmówcy. Z tego co Pan Pisze opinia publiczna jest w błędzie, a zatem i ja jestem w błędzie,  że syn Ś.P. Andrzeja Śliwy użytkuje ten budynek. Przekonany byłem że Ś.P. Andrzej ma dwóch synów, w tym starszego od Pana , dlatego w ten sposób to określiłem. Jeżeli to nie jest prawda z tym budynkiem to Pana  bardzo  PRZEPRASZAM ale  będąc dzisiaj w Urzędzie Gminy poproszę Wice wójta o jednoznaczną opinię. Rozumiem Pana  w tej sprawie, bo także na mój temat też krążą fałszywe opinie  i gdy się z takimi opiniami spotkam to jest mi przykro. Mimo, że wygrałem kilka procesów o zniesławienie, dalej w Internecie jak i na tym forum jest wielu którzy starają się mi dołożyć.   Jeszcze raz Pana  tę opinie z punktu 6 przepraszam ale pozwoli Pan ,że dzisiaj to w Urzędzie Gminy sprawdzę. Nie mniej powinien mieć Pan świadomość, że opinii publicznej mieszkańców  gminy taka informacja dominuje.

Co do pozostałych punktów mamy odmienne zdanie ale powinien Pan wiedzieć, że moim celem jest dążenie do kolejnego skoku cywilizacyjnego, na wzór tego co dokonał Pański Ojciec w latach 90-tych. Gmina Bałtów jest takim przykładem na którym powinniśmy się wzorować. Rządów Pańskiego Ojca następcy nie ma co bronić, bo jest to

w porównaniu z innymi dobrymi gminami okres wegetacji.  A propos mojego wystąpienia na forum Rady Gminy to jestem przekonany, że nazwiska Pańskiego ojca i jego następcy nie wymieniałem a wkleiła je redakcja dla lepszego zrozumienia dla czytelników. W nagraniu na pewno się to potwierdzi.

W sprawie „Społecznego Komitetu wspierania wójta Marzeny Bernat w Reformowaniu Gminy Brody” wyraził się Pan lekceważąco jako przykład pomysłu na zagospodarowanie zbędnego czasu.  Panie Arturze ludzie którzy zgłosili swój akces do tego Komitetu są ( a jest ich 136 i dalej się zgłaszają) zdecydowani walczyć o nowe tempo rozwoju Gminy Brody. W pierwszym rzędzie musimy dać oparcie Nowej Pani Wójt, że nie jest osamotniona w zatargach

W drugim rzędzie przekonać Radę Gminy aby popierała propozycje pani Wójt i życzliwie współpracowała z nią albo odwołać Radę, bo nie reprezentuje poglądów większości mieszkańców.

Wybrać ludzi nowoczesnych, wykształconych, nieuwikłanych  i mających wolę dążenia do przyśpieszenia rozwoju  Gminy Brody. W tym zwiększenia zatrudnienia w produkcji a nie w urzędach.

Społeczny Komitet Wspierania Wójta Marzeny Bernat  założył czas  swojego rozwijania się do następnych wyborów samorządowych. Na koniec tej Kadencji tak samo jak poprzednie władze będziemy się starali sprawiedliwie  podsumować rządy Pani Marzeny Bernat. Mam nadzieję że będziemy wówczas na kolejnym etapie skoku  cywilizacyjnego.

Panie Arturze, jest Pan jedynym synem Ś.P. Andrzeja Śliwy,(przepraszam, że Pana sklonowałem) człowieka, który

w świadomości większości mieszkańców pozostawił dobry ślad rozwoju cywilizacyjnym  Gminy i większość ocenia go pozytywnie. Aczkolwiek wielu jest innego zdania a Pan Marian Łęcki nawet  stawia mu zarzuty. Jednak sprawiedliwa ocena człowieka polega na zrobieniu bilansu jego zalet i wad i ten bilans wypada bardzo pozytywnie. Sądzę nawet

i mówię to nie pierwszy raz,  że Pański ojciec zasługuje aby jego popiersie stało przed budynkiem Gminy.

Jednak gdy jego jedyny syn będzie utożsamiany z silami wstecznymi a nawet  z „Starą Sitwą „ zaprzeczać to będzie idei Twojego Ojca i odsuwać w czasie jego godne uhonorowanie.

Niech Pan nie traktuje pojęcia „ Stara Sitwa „ jako obraźliwe czy złośliwe ale funkcjonuje ono  od kilku lat w ocenie

i świadomości mieszkańców Gminy Brody a ja jedynie je wyeksponowałem do opisu przeciwników nowej Pani wójt.

Jan G. Grudniewski  ps. „Generał”                        08-10-2015 r.

,,W drugim rzędzie przekonać Radę Gminy aby popierała propozycje pani Wójt i życzliwie współpracowała z nią albo odwołać Radę, bo nie reprezentuje poglądów większości mieszkańców''     zaraz zaraz 136 osób to większość mieszkańców Gminy? to raptem 3-4% :)

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 11:16:56

Panie Arturze Drodzy Forumowicze Echa Dnia
milo mi, że odpowiedział Pan na mój stonowany komentarz w sposób wyważony i nie złośliwy. Dajmy innym Forumowiczom Echa Dnia przykład, że można rozmawiać z sobą po ludzku, rzeczowo, bez wulgaryzmów i obrażania. Uzasadniać logicznie swoje argumenty, poprawiać błędy, kierować się dobrą wolą a nie chęcią dołożenia rozmówcy. Z tego co Pan Pisze opinia publiczna jest w błędzie, a zatem i ja jestem w błędzie, że syn Ś.P. Andrzeja Śliwy użytkuje ten budynek. Przekonany byłem że Ś.P. Andrzej ma dwóch synów, w tym starszego od Pana , dlatego w ten sposób to określiłem. Jeżeli to nie jest prawda z tym budynkiem to Pana bardzo PRZEPRASZAM ale będąc dzisiaj w Urzędzie Gminy poproszę Wice wójta o jednoznaczną opinię. Rozumiem Pana w tej sprawie, bo także na mój temat też krążą fałszywe opinie i gdy się z takimi opiniami spotkam to jest mi przykro. Mimo, że wygrałem kilka procesów o zniesławienie, dalej w Internecie jak i na tym forum jest wielu którzy starają się mi dołożyć. Jeszcze raz Pana tę opinie z punktu 6 przepraszam ale pozwoli Pan ,że dzisiaj to w Urzędzie Gminy sprawdzę. Nie mniej powinien mieć Pan świadomość, że opinii publicznej mieszkańców gminy taka informacja dominuje.

w porównaniu z innymi dobrymi gminami okres wegetacji. A propos mojego wystąpienia na forum Rady Gminy to jestem przekonany, że nazwiska Pańskiego ojca i jego następcy nie wymieniałem a wkleiła je redakcja dla lepszego zrozumienia dla czytelników. W nagraniu na pewno się to potwierdzi.

W sprawie „Społecznego Komitetu wspierania wójta Marzeny Bernat w Reformowaniu Gminy Brody” wyraził się Pan lekceważąco jako przykład pomysłu na zagospodarowanie zbędnego czasu. Panie Arturze ludzie którzy zgłosili swój akces do tego Komitetu są ( a jest ich 136 i dalej się zgłaszają) zdecydowani walczyć o nowe tempo rozwoju Gminy Brody. W pierwszym rzędzie musimy dać oparcie Nowej Pani Wójt, że nie jest osamotniona w zatargach
Wybrać ludzi nowoczesnych, wykształconych, nieuwikłanych i mających wolę dążenia do przyśpieszenia rozwoju Gminy Brody. W tym zwiększenia zatrudnienia w produkcji a nie w urzędach.
Społeczny Komitet Wspierania Wójta Marzeny Bernat założył czas swojego rozwijania się do następnych wyborów samorządowych. Na koniec tej Kadencji tak samo jak poprzednie władze będziemy się starali sprawiedliwie podsumować rządy Pani Marzeny Bernat. Mam nadzieję że będziemy wówczas na kolejnym etapie skoku cywilizacyjnego.
w świadomości większości mieszkańców pozostawił dobry ślad rozwoju cywilizacyjnym Gminy i większość ocenia go pozytywnie. Aczkolwiek wielu jest innego zdania a Pan Marian Łęcki nawet stawia mu zarzuty. Jednak sprawiedliwa ocena człowieka polega na zrobieniu bilansu jego zalet i wad i ten bilans wypada bardzo pozytywnie. Sądzę nawet
i mówię to nie pierwszy raz, że Pański ojciec zasługuje aby jego popiersie stało przed budynkiem Gminy.
Jednak gdy jego jedyny syn będzie utożsamiany z silami wstecznymi a nawet z „Starą Sitwą „ zaprzeczać to będzie idei Twojego Ojca i odsuwać w czasie jego godne uhonorowanie.
Niech Pan nie traktuje pojęcia „ Stara Sitwa „ jako obraźliwe czy złośliwe ale funkcjonuje ono od kilku lat w ocenie
Jan G. Grudniewski ps. „Generał” 08-10-2015 r.

Szanowny Panie. Moim zdaniem Pana ideologia jest trochę inna niż rzexzywistość. Wydaje mi się że jak narazie urzędników kilku nam przybyło. Proszę również o konkretną propozycję zwiększenia zatrudnienia w produkcji. Gdzie mamy ich zatrudniać. Czy mamy jakieś gminne zakłady produkcyjne. Jak zmusić lokalnych przedsiębiorców do otwierania produkcji w gminie Brody. Co mamy produkować. Gmina Brody nie jest gminą produkcyjną. Ilość terenów przeznaczonych pod taki charakter działalności jest niewielka a dodatkowo ograniczają je obostrzenia dotyczące ochrony środowiska jak obszar chroniony doliny rzeki Kamiennej bądź obszary natura2000. Produkcja rolna też nie ma przyszłości ze względu na bonitację gleb jak również niewielkie gospodarstwa o ubogiej mechanizacji. W moim skromnym mniemaniu Wójt cieszący się poparciem społeczeństwa nie potrzebuje komitetów wspoerania albo popierania. Oczywiście nikt nie może zabronić ich organizacji ale może na ten wzór powstanie komitet obrony Rady Gminy? Pozwolę sobie jeszcze na komentarz dot. Referendum. Może połączmy siły i zorganizujmy referendum odwołujące Radę i Wójta. Nie powinien się Pan obawiać skoro Wójta popiera większość społeczeństwa. Najwyżej zostanieodwołana Rada a Wójt nie. Bądź odwrotnie. A wtedy raz na zawsze ucichnie krytyka ponieważ wyjdzie jak LUD chciał. Serdecznie pozdrawiam wszystkich.

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 11:30:24

No i to jest charakterystyczne dla tych czasów w tej gminie. Manipulacja, naciąganie faktów, bezkrytyczność.słowa rzucane i pisane bez pokrycia i sprawdzenia ich rzetelności. Rada Gminy to reprezentacja mieszkańców a zdecydowana jej większość jest przeciwna takim rządom jakie oferuje obecna władza. To odwrócenie ról. Wina nie leży w Radzie tylko w organie wykonawczym / wójt , zastępca, sekretarz /.Mieszkańcy wyraźnie poprzez swoich radnych (11:4) jasno sprecyzowali swoja wolę. WÓJT  NA WYKONYWAĆ WOLĘ " LUDU " A NIE NARZUCAĆ "LUDOWI" WOLI 3 OSÓB. Ciemny czy już nie ciemny ale "lud"  tego już nie kupi.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 20:45:55

O matko!!! skręta chyba walnął i zagubił się człowiek.Będzie chyba trylogia pisana, której w tym wydaniu nie chce się czytać.Klepanie dla klepania klawiszami niczym klekot bocianów, które do Afryki nie odlecą bo im skrzydła połamało.Ale to chyba celowe powielanie tych samych wywodów by zagłuszyć inne wypowiedzi--ta niestrawna i bezproduktywna jest. "LUD" nie kupi bo nie głupi.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 05:06:53

Jak brak argumentów to klepie się jedno i to samo

#49 ~orka~

~orka~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 08:28:11

filozoficzna puenta całego zamieszania w Brodach; to nie bernatowa wygrała tylko przygoda przegrał - to i cala prawda - miernota bez umiejętności i wiedzy czy kompetencji (ze swymi przybocznymi) zastąpiła cieple, ślamazarne kluchy i tyle , a ty LUDZIE wybrałeś i za chwile znów będziesz wybierał hihi..

#50 ~Artur Śliwa~

~Artur Śliwa~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 15:49:27

Witam Państwa

Dziękuję „Naiwnemu ale wierzącemu” oraz „Annie” za ciepłe i życzliwe słowa. Rozważam zamieszczenie w lokalnej prasie stosownego artykułu, ale muszę go na nowo opracować. Decyzji jeszcze nie podjąłem.

Pora na dalszą część polemiki z Panem Grudniewskim. Dla większej czytelności zastosowałem system „ cytat – odpowiedź”

J.G.G: - Dajmy innym Forumowiczom Echa Dnia przykład, że można rozmawiać z sobą po ludzku, rzeczowo, bez wulgaryzmów i obrażania. Uzasadniać logicznie swoje argumenty, poprawiać błędy, kierować się dobrą wolą a nie chęcią dołożenia rozmówcy.

A.Ś.: - Od początku stosuję ten system. Pyskówki, ubliżania, anonimowe ataki itp. nie interesują mnie i nie są w moim stylu.

J.G.G.: - Z tego co Pan Pisze opinia publiczna jest w błędzie, a zatem i ja jestem w błędzie,  że syn Ś.P. Andrzeja Śliwy użytkuje ten budynek. Przekonany byłem że Ś.P. Andrzej ma dwóch synów, w tym starszego od Pana , dlatego w ten sposób to określiłem. Jeżeli to nie jest prawda z tym budynkiem to Pana  bardzo  PRZEPRASZAM ale  będąc dzisiaj w Urzędzie Gminy poproszę Wice wójta o jednoznaczną opinię. (….) Nie mniej powinien mieć Pan świadomość, że opinii publicznej mieszkańców  gminy taka informacja dominuje.

A.Ś.: - Panie Grudniewski, błądzenie jest rzeczą ludzką. Pańskie tłumaczenie i przeprosiny przyjmuję, a urazy nie chowam, bo tak mnie Rodzice nauczyli. Niemniej opieranie się na plotkach i powtarzanie niesprawdzonych informacji nie licuje z Pańskim wiekiem, wykształceniem, statusem społecznym i aspiracjami. Co przystoi plotkarkom w maglu, nie przystoi oficerowi wysokiego stopnia. Powtarzanie takich bzdurnych informacji może wyrządzić wiele krzywdy i nie usprawiedliwia tego powoływanie się na opinię publiczną. Proponuję, żebyśmy na przyszłość opierali się na faktach, a nie plotkach. Temat starego budynku Urzędu Gminy uważam za zakończony.

#51 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 16:37:37

Panowie i Państwo z Brodów !

Dajcie sobie spokój z tymi tłumaczeniami "wzajemnymi"

Fakty są takie , jakie zaserwowało nam codzienne zycie.

Pan św.pamięci wójt Śliwa Andrzej był człowiekiem wielkiej haryzmy , był po prostu jednym

z nas . Nie piszcie , że osiadł na laurach , że dalej nie mógl juz więcej zrobic dla gminy , że nie umial się porozumieć , czy opanować pracy na komputerze.Pan Wałęsa był po zawodówce a został Prezydentem RP ! To nie oto chodzi . Wójt Śliwa pokazał , że można z zaściankowego miejsca

zrobić fajne , nowoczesne środowisko .On był nie tylko w Brodach On był w całym powiecie starachowickim liczącym się włodarzem . Spotykałem się z nim na zebraniach Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji . Dla mnie był wzorem samorządowca i wójta !

Pewien okres w gm.Brody został zamknięty i tak to zostawcie.

A nowa władza napewno nie chce źle dla gminy Brody ale dajmy sobie trochę czasu , by ją ocenić.

Pan Artur syn pana Śliwy widać , że stoi na uboczu i nie nęka nowej władzy , to przyzwoite.

A Pan Grudniewski niech się wyciszy z tego forum tak będzie najlepiej., Pozdrawiam serdecznie

kiedyś podpiszę się nazwiskiem.Napewno nie jestem z gminy Brody.

#52 ~Artur Śliwa~

~Artur Śliwa~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 16:44:49

Przepraszam Państwa - jest jakiś problem z zamieszczeniem całości postu na Forum. Mam nadzieję, że wkrótce uda się ten problem rozwiązać.

Tymczasem pozdrawiam

Artur Śliwa

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 17:05:33

Brawo

#54 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 17:30:25

Panie Arturze widzę ,że się pan zaczyna nakrecać -dać sobie spokój ,przeciez juz wszystko wyjasnione 

Pozdrawiam

#55 ~Artur Śliwa~

~Artur Śliwa~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 17:31:45

Witam Państwa

Dziękuję „Naiwnemu ale wierzącemu” oraz „Annie” za ciepłe i życzliwe słowa. Rozważam zamieszczenie w lokalnej prasie stosownego artykułu, ale muszę go na nowo opracować. Decyzji jeszcze nie podjąłem.

Pora na dalszą część polemiki z Panem Grudniewskim. Dla większej czytelności zastosowałem system „ cytat – odpowiedź”

J.G.G: - Dajmy innym Forumowiczom Echa Dnia przykład, że można rozmawiać z sobą po ludzku, rzeczowo, bez wulgaryzmów i obrażania. Uzasadniać logicznie swoje argumenty, poprawiać błędy, kierować się dobrą wolą a nie chęcią dołożenia rozmówcy.

A.Ś.: - Od początku stosuję ten system. Pyskówki, ubliżania, anonimowe ataki itp. nie interesują mnie i nie są w moim stylu.

J.G.G.: - Z tego co Pan Pisze opinia publiczna jest w błędzie, a zatem i ja jestem w błędzie,  że syn Ś.P. Andrzeja Śliwy użytkuje ten budynek. Przekonany byłem że Ś.P. Andrzej ma dwóch synów, w tym starszego od Pana , dlatego w ten sposób to określiłem. Jeżeli to nie jest prawda z tym budynkiem to Pana  bardzo  PRZEPRASZAM ale  będąc dzisiaj w Urzędzie Gminy poproszę Wice wójta o jednoznaczną opinię.  (….) Nie mniej powinien mieć Pan świadomość, że opinii publicznej mieszkańców  gminy taka informacja dominuje.

A.Ś.: - Panie Grudniewski, błądzenie jest rzeczą ludzką. Pańskie tłumaczenie i przeprosiny przyjmuję, a urazy nie chowam, bo tak mnie Rodzice nauczyli. Niemniej opieranie się na plotkach  i powtarzanie niesprawdzonych informacji nie licuje z Pańskim wiekiem, wykształceniem, statusem społecznym i aspiracjami. Co przystoi plotkarkom w maglu, nie przystoi oficerowi wysokiego stopnia. Powtarzanie takich bzdurnych informacji może wyrządzić wiele krzywdy i nie usprawiedliwia tego powoływanie się na opinię publiczną. Proponuję, żebyśmy na przyszłość opierali się na faktach, a nie plotkach. Temat starego budynku Urzędu Gminy uważam za zakończony.

J.G.G.: - Co do pozostałych punktów mamy odmienne zdanie ale powinien Pan wiedzieć, że moim celem jest dążenie do kolejnego skoku cywilizacyjnego, na wzór tego co dokonał Pański Ojciec w latach 90-tych.

A.Ś.: - Każdy ma prawo do własnego zdania i ja Pana tego prawa nie zamierzam pozbawiać. Nie odniósł się Pan jednak do kwestii rzekomego przepłacenia 2mln zł za budynek UG, kosztów budynku Rehabilitacji, ani kwestii powodzi w Kuczowie. Bądźmy konsekwentni i opierajmy się na faktach. Jeśli podaje Pan niesprawdzone informacje, to proszę je sprostować.

J.G.G.: -  W sprawie „Społecznego Komitetu wspierania wójta Marzeny Bernat w Reformowaniu Gminy Brody” wyraził się Pan lekceważąco jako przykład pomysłu na zagospodarowanie zbędnego czasu.  Panie Arturze ludzie którzy zgłosili swój akces do tego Komitetu są ( a jest ich 136 i dalej się zgłaszają) zdecydowani walczyć o nowe tempo rozwoju Gminy Brody. W pierwszym rzędzie musimy dać oparcie Nowej Pani Wójt, że nie jest osamotniona w zatargach z nieprzychylną jej Radą Gminy reprezentującą przegraną władzę.W drugim rzędzie przekonać Radę Gminy aby popierała propozycje pani Wójt i życzliwie współpracowała z nią albo odwołać Radę, bo nie reprezentuje poglądów większości mieszkańców. Wybrać ludzi nowoczesnych, wykształconych, nieuwikłanych  i mających wolę dążenia do przyśpieszenia rozwoju  Gminy Brody. W tym zwiększenia zatrudnienia w produkcji a nie w urzędach.

A. Ś.: - Panie Grudniewski, wójt to organ wykonawczy, którego zadaniem jest realizowanie uchwał rady. Wybrani w demokratycznych wyborach radni reprezentują mieszkańców i to ich wolę powinien realizować wójt. Dobry wójt powinien ściśle współpracować i doskonale się dogadywać z radą, a nie wchodzić w – jak to pan określa – zatargi. Rada nie ma obowiązku być przychylną wójtowi. Rada ma reprezentować interes ogółu mieszkańców. Proszę nie mówić, że 136 osób to ogół mieszkańców. Ogół liczy coś około 11000, więc te 136 osób to jakieś 1,25% ogółu…

Nikt nie powiedział, że stanowisko wójta to lukratywna synekura. To ciężka praca, polegająca między innymi na umiejętnej współpracy z radą i mieszkańcami. Myślę, że Pani Marzena Bernat ubiegając się o stanowisko wójta doskonale zdawała sobie z tego sprawę. Uważam więc, że nie ma potrzeby powoływania wspierających komitetów. W moim odczuciu taki komitet bardziej szkodzi, niż pomaga Pani Wójt, gdyż sugeruje, że Pani Wójt nie radzi sobie na swoim stanowisku. Powiem Panu, że nie tylko ja tak uważam – spotkałem się z podobnymi głosami ze strony tzw. opinii publicznej, na którą tak chętnie się Pan powołuje. Jeśli zaś chodzi o koncepcję odwołania Rady Gminy jeśli nie będzie popierała Pani Wójt, to świadczy ona o niezrozumieniu zasad funkcjonowania struktur samorządowych. Idąc tym tokiem rozumowania łatwo dojść do wniosku, że jeśli ogół mieszkańców nie popiera Pani Wójt, to należy zmienić mieszkańców…

J.G.G.: - Panie Arturze, jest Pan jedynym synem Ś.P. Andrzeja Śliwy,(przepraszam, że Pana sklonowałem) człowieka, który w świadomości większości mieszkańców pozostawił dobry ślad rozwoju cywilizacyjnym  Gminy i większość ocenia go pozytywnie. Aczkolwiek wielu jest innego zdania a Pan Marian Łęcki nawet  stawia mu zarzuty. Jednak sprawiedliwa ocena człowieka polega na zrobieniu bilansu jego zalet i wad i ten bilans wypada bardzo pozytywnie. Sądzę nawet i mówię to nie pierwszy raz,  że Pański ojciec zasługuje aby jego popiersie stało przed budynkiem Gminy.

A. Ś.: - Mój Ojciec poświęcił Gminie Brody ponad 20 lat ze swojego życia. Jak Pan wcześniej zauważył, pobierał za to wynagrodzenie. Jednak pieniądze, to nie wszystko. Byłem przez te wszystkie lata w pobliżu Ojca i wiem, jak bardzo identyfikował się ze swoją pracą. Ta Gmina była dla Niego jak dziecko, jak rodzina, jak coś najważniejszego. W swoją pracę wkładał serce i nie są to tylko puste słowa. W ciągu kilku kadencji zrobił dużo dobrego dla gminy, o czym wcześniej pisałem. Z pewnością nie ustrzegł się też jakichś błędów, pomyłek, czy niedociągnięć. To oczywiste – nikt nie jest doskonały i Ojciec też nie był ideałem. Nigdy jednak nie zrobił świadomie niczego na niekorzyść gminy i jej mieszkańców.

Nie oczekuję stawiania Ojcu pomników. Chcę tylko, żeby nie szargano Jego imienia, nie ubliżano Mu, nie przedstawiano w złym, kłamliwym świetle, po to, żeby coś osiągnąć na niwie gminnej polityki. Szczególnie teraz, kiedy nie może się bronić. Proszę, pozwólcie Mu spoczywać w miejscu, w którym obecnie przebywa.

J.G.G.: - Jednak gdy jego jedyny syn będzie utożsamiany z silami wstecznymi a nawet  z „Starą Sitwą „ zaprzeczać to będzie idei Twojego Ojca i odsuwać w czasie jego godne uhonorowanie. Niech Pan nie traktuje pojęcia „ Stara Sitwa „ jako obraźliwe czy złośliwe ale funkcjonuje ono  od kilku lat w ocenie i świadomości mieszkańców Gminy Brody a ja jedynie je wyeksponowałem do opisu przeciwników nowej Pani wójt.

A.Ś.: - Proszę Pana, „sitwa” to zgodnie z definicją grupa osób wykorzystujących swoją pozycję społeczną dla osiągnięcia własnych korzyści. Jest to określenie o silnym zabarwieniu pejoratywnym, utożsamiane z takimi pojęciami jak klika, szajka, granda, kolesiostwo a nawet mafia. Jak więc mam traktować używanie tego określenia w stosunku do mojego Ojca i Jego współpracowników? Odbieram to jako określenie obraźliwe, uwłaczające i mocno krzywdzące i nie obchodzi mnie, jakie cele Panu przyświecają przy jego używaniu. A skoro już to określenie padło, to proszę sprecyzować, kogo konkretnie uważa Pan za „starego sitwesa”? Byłych radnych ze szczególnym uwzględnieniem przewodniczących? Sołtysów współpracujących z Urzędem? Wszystkich etatowych pracowników Urzędu Gminy? A może tylko wicewójtów, sekretarzy, skarbników, kierowników referatów? Czy urzędnicy Powiatu, Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego oraz niektórych ministerstw też do tej sitwy należą, skoro wiele pomogli w rozwiązywaniu różnych gminnych problemów? Jak się ma  używanie przez Pana tego określenia do wzniosłych Pańskich słów, cytuję: Dajmy innym Forumowiczom Echa Dnia przykład, że można rozmawiać z sobą po ludzku, rzeczowo, bez wulgaryzmów i obrażania. Uzasadniać logicznie swoje argumenty, poprawiać błędy, kierować się dobrą wolą a nie chęcią dołożenia rozmówcy.?

Panie Grudniewski, jestem osobą apolityczną, nie przynależę do żadnej partii ani innej tego typu organizacji. Zawodowo nie jestem zależny od nikogo. W gminie Brody żyję od 50 lat. Mam tu rodzinę, sąsiadów, kolegów i przyjaciół. Nie mam z nikim zatargów. Czuję się lokalnym patriotą i życzę naszej Gminie jak najlepiej. Nie wiem więc, dlaczego miałbym być utożsamiany z siłami wstecznymi lub jakąkolwiek sitwą.

To tyle, proszę Państwa. Przepraszam, że się rozpisałem, ale uważam, że pewne sprawy należy wyjaśnić.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

Artur Śliwa

#56 ~Artur Śliwa~

~Artur Śliwa~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 18:22:23

To już ostatni akapit. Naprawdę nie wiem, na czym polega problem z zamieszczaniem tekstu. Zgłosiłem sprawę do moderatora Forum.

Pan Grudniewski stwierdził, że powinniśmy się wzorować na gminie Bałtów.

Odpowiadam:

Gmina ta odniosła niewątpliwy sukces. Nie znaczy to jednak wcale, że wystarczy skopiować pomysł, żeby odnieść taki sam sukces. Gdyby tak było, to wszyscy bylibyśmy jak Bill Gates lub Jan Kulczyk.

Oczywistym jest, że należy szukać jak najlepszych strategii rozwoju naszej gminy, ale hasło widniejące w tytule tego wątku, to w mojej ocenie daleko idące uproszczenie i - jak na razie - tylko hasło.

Co to znaczy wzorujmy się ? Co tak naprawdę ma Pan na myśli? Może operujmy konkretami - ja przynajmniej jestem do konkretów przyzwyczajony ze względu na wykształcenie i charakter pracy.

Ma Pan jakąś konkretną wizję tego wzorowania się? Jakieś sprecyzowane koncepcje, projekty techniczne, biznesplany?  Jakieś szacunki kosztów, źródla i sposoby finansowania?

Jeśli posiada Pan coś takiego, to bardzo chętnie bym się zapoznał. Jeśli nie, to Pańskie hasło jest, niestety, tylko populistycznym sloganem.

Pozdrawiam Państwa serdecznie, życzę miłego weekendu i jeszcze raz przepraszam za zdublowanie postów

Artur Śliwa

#57 ~ONA~

~ONA~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 19:16:33

Fajny facet z pana, panie Arturze.

#58 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 20:39:07

P. Artur pisze przynajmniej realnie. Opiera swoje wypowiedzi na faktach a nie marzeniach. Chciałbym aby nasza pani wójt to przeczytała i zrozumiała że bycie wójtem to nie tylko obiecywanie LUDOWI. To też realne działania. I bardzo trafna uwaga. Skoro to są nasi radni to może myślicie jak nas wymienić na tych popierających? Jestem pełen podziwu dla Pana Artura. Oby więcej mądrych ludzi z pomysłem a nie marzycieli. Drugiej Japonii nie udało się stworzyć. Irlandii również. I podobnie będzie z Bałtowem. U nas są Brody i trzeba na te Brody jakiś pomysł mieć. Nie wystarczy mówić tylko o bałtowie. Trzeba brać się za robotę. Bo jak narazie to zero konkretów. Pozdrawiam Pana Panie Arturze.

#59 ~ps Generał~

~ps Generał~
  • Goście

Napisano 10 październik 2015 - 00:56:59

P. Artur pisze przynajmniej realnie. Opiera swoje wypowiedzi na faktach a nie marzeniach. Chciałbym aby nasza pani wójt to przeczytała i zrozumiała że bycie wójtem to nie tylko obiecywanie LUDOWI. To też realne działania. I bardzo trafna uwaga. Skoro to są nasi radni to może myślicie jak nas wymienić na tych popierających? Jestem pełen podziwu dla Pana Artura. Oby więcej mądrych ludzi z pomysłem a nie marzycieli. Drugiej Japonii nie udało się stworzyć. Irlandii również. I podobnie będzie z Bałtowem. U nas są Brody i trzeba na te Brody jakiś pomysł mieć. Nie wystarczy mówić tylko o bałtowie. Trzeba brać się za robotę. Bo jak narazie to zero konkretów. Pozdrawiam Pana Panie Arturze.

Postęp juz widac i interesanci sobie chwala . Teraz w Gminie można zalatwic wszysto bez łaski jak przedtem. Niekturzy mowia Ze nowa wladza nie ma kompetencji. Okazuje sie że wszyscy mają wyższe wyksztalcenie i doswiadczenie przacy w Administracji. Rozwiaztywane sa też probleremy ktory kedys nie można było ruszyc. Dam przyklad Rudnik byl najbardziej zaniedbana wioską przez poprzednią władzę, nie było pobocza na trasie krajowej 9 ani chodnika. Jak mowił poprzedni wojt , chodnik na Rudniku jest na 160 miejscu w kolejce. Naowa Pani wojt byla w Warszawie , stwierdzili że nie maja pieniędzy to nie zrobią chodnika ale w miare cos pomoga. zobaczcie juz od kilku dni utwarszają i poszerzają pobocza aby mozna bylo jechac rowerem czy mogli chodzic ludzie . Kiedyś to bylo niemożliwe. trzecie  poprzednia wladza była odwrocona do zalewu ktory móglby byc dla nas szansą. Zalew należy do Warszawy i nie było można nic ruszyc , Obecna Pani wojt zalatwila w Warszawie nieodplatne użyczenia dla gminy brzegow zalewu i gmina może robic przy nie wlasna infastruktuę i zalew ksztaltowac wg turystcznych planów. Chlocy ze starej sitwy zdejmijcie klapki z oczu i weźcie się z nami do pracy a  przestańcie sypac piasek po oczach ludziom.

Pozdrawiam " reformatorów"

#60 ~ps Generał~

~ps Generał~
  • Goście

Napisano 10 październik 2015 - 01:11:53

Postęp już widać i interesanci sobie chwalą . Teraz w Gminie można załatwić wszystko bez łaski jak przedtem. Niektórzy mówią że nowa władza nie ma kompetencji. Okazuje się, że wszyscy mają wyższe wyksztalcenie i doświadczenie w pracy w administracji. Rozwiązywane są też problemy których kiedyś nie można było ruszyć. Dam przykład Rudnik był najbardziej zaniedbana wioską przez poprzednią władzę, nie było pobocza na trasie krajowej 9 ani chodnika. Jak mówił poprzedni wójt” chodnik na Rudniku jest na 160 miejscu w kolejce”. Nowa Pani wójt była w Warszawie , stwierdzili że nie maja pieniędzy to nie zrobią chodnika ale w miarę cos pomogą. zobaczcie już od kilku dni utwardzają i poszerzają pobocza aby można było jechać rowerem czy mogli chodzić ludzie . Kiedyś to było niemożliwe.  Po trzecie  poprzednia władza była odwrócona do zalewu który mógłby być dla nas szansą. Zalew należy do Warszawy i nie było można nic ruszyć , Obecna Pani wójt załatwiła w Warszawie nieodpłatne użyczenia dla gminy brzegów zalewu i gmina może robić przy nie własna infrastrukturę i zalew kształtować wg turystycznych planów.

Chłopcy ze starej sitwy zdejmijcie klapki z oczu i weźcie się z nami do pracy a  przestańcie sypać piasek po oczach ludziom i marudzić że wam się nie podoba nowa Pani Wójt. Zobaczycie że zakasuje wójta któremu chcemy stawiać pomniki. Tylko przestańcie marzyć o powrocie starych układów bo idzie  szeroką ławą nowe, postęp i reformy.

Pozdrawiam " reformatorów" i Społeczny Komitet wspierania. Już jest 140 osób.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych