Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Brody drugim Bałtowem? :: zobacz komentowany artykuł

242 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 17:24:24

ciebie gnido nie trzeba straszyć-ciebie trzeba zneutralizować padalcu

To jest mowa nienawisci i grozby którymi powinien zając się prokurator !

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 17:32:43

Jaki poziom wójta taki poziom obrońców

#23 ~ot madralinska~

~ot madralinska~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 17:39:56

teeee generał w krótkich majtkach a kto teraz reprezentuje stara sitwę we władzach gminy jak nie JanKO. na marginesie wieść gminna niesie ze on najwięcej maci. symptomatyczny tez jest jego brak na zebraniach odnośnie panaceum, posiać ferment i jak by co to nie ja, wyprzeć się ot cały nasz JanKO, a te dzieciaki tj. wójtowa i wice słuchają się oj słuchają i bidaki joby zbierają. a JanKo potem na piedestały ......... oj jakie to płytkie i małostkowe .....

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 18:31:54

Mam nadzieję Marcinie że już niedługo odwiedzą Cię Panowie Policjanci w sprawie obrażania osób niebędących osobami publicznymi. Ciekaw jestem jak wtedy będziesz głośno szczekał. 

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 18:39:19

Mam nadzieję Marcinie że już niedługo odwiedzą Cię Panowie Policjanci w sprawie obrażania osób niebędących osobami publicznymi. Ciekaw jestem jak wtedy będziesz głośno szczekał.

Najpierw się podpisz cymbale, potem będziesz dochodził praw. Jako anonim możesz sobie poszczekac nieuku

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 18:42:24

Tzn mozna obrazać tylko os. publiczne:)

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 18:52:03

Najpierw się podpisz cymbale, potem będziesz dochodził praw. Jako anonim możesz sobie poszczekac nieuku

Spokojnie Marcinie. Nie tłumacz się przede mną. Przed Policją się wytłumaczysz. Mam nadzieję że wystarczy Ci odwagi poubliżać wszystkim tym, co ubliżasz na forum, ale prosto w oczy. I nie zabraknie Ci odwagi. Liczę na to bardzo i już nie mogę się doczekać.

#28 ~Artur Śliwa~

~Artur Śliwa~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 21:22:30

Serdecznie Państwu dziękuję za dobre i życzliwe słowa pod adresem mojego Ojca, oraz za mądre, wyważone komentarze w sprawie zaistniałej sytuacji.

Moim zdaniem to bardzo ważne, żebyśmy opierali się na faktach, dyskutowali merytorycznie i z zachowaniem kultury.

Nie dajmy ponosić się nadmiernym emocjom. Nie pozwólmy też sobą manipulować i nie dajmy sobie narzucać ocen i sposobów myślenia.

Pozwólmy sobie natomiast na luksus własnego zdania, opartego na analizie faktów i własnym systemie wartości.

Smutną przypadłością polskiego Internetu jest fakt, że niemal w każdej dyskusji pojawiają się tzw. hejterzy.

Nie mając ŻADNYCH argumentów, uciekają się w swoich wypowiedziach do agresji, chamstwa i wulgarności.

Nie dyskutują z poglądami, tylko atakują oponenta ad personam, starając się go zdyskredytować, ośmieszyć, zastraszyć lub sprawić mu ból.

Charakterystyczną cechą hejterów jest brak odwagi cywilnej i odpowiedzialności za własne słowa. To ludzie, którzy występują anonimowo, gdyż tchórzostwo nie pozwala im się podpisać imieniem i nazwiskiem pod swoimi wypowiedziami.

W cywilizowanym świecie te metody wyszły z użycia, jako zachowania niegodne współczesnego człowieka.

Najzabawniejsze zaś jest to, że hejterzy działają na szkodę osób lub idei, których w prymitywny sposób starają się bronić. Na szczęście nie zdają sobie z tego sprawy.

Tak więc, proszę Państwa, atakując tutaj personalnie mnie, mojego nieżyjącego Ojca, czy też inne osoby (z obydwu stron dyskusji), tak naprawdę szkodzicie tym, których popieracie.

Życzę miłego weekendu i pozdrawiam

Artur Śliwa

#29 ~Oburzona~

~Oburzona~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 22:03:22

DO OBURZONEJ
Widac ,ze jest pani rodzina z AŚ-te samo chamstwo ,wulgaryzm,zarozumiałosc i pycha.

Nie trafiłeś-nie jestem rodziną ani z p. Śliwą ani z p.Przygodą. Jestem zwykłą mieszkanką gminy Brody i poprostu wiem i widzę co było zrobione. Poczytaj człowiecze jeszcze raz wpisy, przeanalizuj i pomyśl troche czyi obrońcy są chamscy, wulgarni, zarozumiali i pyszni! A wy drodzy forumowicze co byście jeszcze chcieli żeby w gminie wam zrobić!? Mało wam jeszcze? A może poprostu taki sztuczny ferment robicie? Ja się pytam- po co tu sidzisz jeden z drugim jak ci tak źle!? Wynocha do stolicy, albo jeszcze lepiej- za granice jak najdalej od Brodów!

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2015 - 11:20:20

Panie Darku Krzewski--prosimy bardzo-ZABIERZ PAN TO ZDJĘCIE ZE SWOJEGO BLOGU. NIE DA SIĘ NA TO PATRZEĆ!!! NA WYMIOTY ZBIERA.CHODZI O TE CZERWONE..........LITOŚCI, RATUJ CZŁOWIEKU, OSZCZĘDZ NAM TEGO  WIDOKU.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2015 - 20:50:57

WALE CYTATA / z bloga/

Jeszcze tylko niewiele ponad miesiąc ma pani wójt na przedłożenie Radzie Gminy projektu budżetu na rok 2016. Czekam z niecierpliwością na ten obiecany "Drugi Bałtów",tak często cytowany przez pana przewodniczącego komitetu wsparcia. Za miesiąc mija rok od wyborów samorządowych, rok zmian....najczęściej personalnych. Teraz to już musi ruszyć "z kopyta" Emotikon smile . Trzymam kciuki?

Z KOPYTA TO RUSZYMY MY I KOPYTEM W D......Ę!

#32 ~Cierń~

~Cierń~
  • Goście

Napisano 05 październik 2015 - 11:06:11

Ten cały Grudniewski to żaden generał tylko zwykły gamoń. To całe towarzystwo wzajemnej adoracji samo sobie nadaje tytuły "generałów" i dziadki przyczepiają sobie plastikowe ordery do mundurów polowych.

#33 ~ps Generał~

~ps Generał~
  • Goście

Napisano 06 październik 2015 - 21:33:47

Szanowni frumowicze Echa Dnia

i Panie Arturze  synu bliskiego mi ze szkolnej ławy Ś.P. Andrzeja Śliwy w Szkole Podstawowej w Krynkach i w Technikum Mechanicznym w Starachowicach. Ojca Pańskiego  jako Naczelnika Gminy Brody a później, po upadku komuny wieloletniego wójta gminy zawsze szanowałem jako dobrego aczkolwiek szorstkiego ( żeby nie powiedzieć grubiańskiego w języku) człowieka i gospodarza.

W czasie jego wieloletnich kadencji gmina przeszła skok  cywilizacyjny: z dostępnością  prądu, gazu, telefonii wodociągów i ścieków. Z tego względu przechodząc na emeryturę,  jako oficer Ministerstwa Obrony Narodowej a następnie  Dowództwa 1 Dywizji  im Tadeusza Kościuszki nie wybudowałem nowego domu w Warszawie obok domu wybudowanego przez mojego syna, gdzie mieliśmy działkę. Lecz w miejscu pochodzenia rodziców,  dziadków i pradziadków itp.. w Rudniku, by zachować ciągłość historyczna rodziny   w regionie  od 1740  r. kiedy  sprowadzili się tu  moi przodkowie.

Powietrze zdrowsze, ceny i koszty utrzymania  niższe a dojazd do Warszawy prosty i po dobrej trasie. Gminy które miały lepszego gospodarza i leżały w lepszym położeniu blisko kolei i  dróg krajowych rozwijały się szybciej. Gminy lezące na poboczu rozwijały się wolniej. Gmina Brody tę szansę dobrego położenia, na owe czasy wykorzystała i chwała ówczesnemu gospodarzowi gminy Ś.P. Andrzejowi Śliwie.  Jednak świat nie stoi w miejscu, wszyscy prą do przodu.

Ostatnia kadencja wójta Śliwy nie była dalszym błyskotliwym rozwojem ale wyraźnym zwolnieniem. Czuło się, że zmęczył się władzą i nie nadąża nad postępem. Nie opanował komputera a coraz więcej operacji administracyjnych było wykonywanych elektronicznie. Ne mógł sprawdzić swoich pracowników a oni go na komputerach bajerowali. Sam się o tym przekonałem , gdyż  jako z nim zaprzyjaźniony byłem świadkiem manipulowania pracownika pozycjami na ekranie monitora. Ostatnia jego kadencja nie była już sukcesem. Gdyby jej nie było stawialibyśmy wójtowi Śliwie pomniki. Narastały pretensje mieszkańców sprzedał w prywatne ręce dobrze prosperujący klub

w Rudniku, wybudowany ze składek rudniczan, którzy kupili drewniany dom na Borze Kunowskim

i złożyli go na terenie gminnym. Mieszkali tam nauczyciele a później był klub wiejski. Chciał sprzedać budynek Szkoły Podstawowej w Rudniku ale mieszkańcy się sprzeciwili i założyli stowarzyszenie,  które prowadzi dalej szkołę w Rudniku. Budował centrum Rehabilitacji z basenem, które teraz porasta krzakami- podobnież włożono tam 2 miliony.

Zbudował piękny Budynek Urzędy Gminy ale przepłacił jak mówiono 2 miliony. Podobieństwo jak nasze autostrady , które są droższe od niemieckich. Stary budynek sprywatyzował na rzecz swego syna , nie pamiętam jego imienia,   który nie potrafił go zagospodarować a teraz chce go sprzedać. Jest to wzorcowy przykład nepotyzmu. Odwrócił się tyłem od zalewu a on jest szansą na rozwój turystyczny gminy. Widział powodzie tam gdzie ich nie było i trafiła kosa na kamień,  radny Łęcki z Lipia doprowadził, że z  wyroku sądu opuścił stanowisko. To jest też część życiorysu.

Tak to się dzieje jak człowiek się chce przyspawać do fotela władzy. Należy wiedzieć kiedy ten fotel samemu opuścić. Wymienia Pan chwalebne osiągnięcia, cześć Mu i chwała ale bądźmy sprawiedliwi. Nie robił to w czynie społecznym, był najlepiej zarabiającym wójtem w powiecie. Coś za te pieniądze musiał robić. Nikt nikomu za darmo wysokiej pensji nie płaci. Za coś władza centralna MU płaciła.  

W tym momencie zaczął się marazm i zastój w gminie, bo nowi wójtowie nie mieli pomysłu ani wiedzy na rozwój gminy. Ostatnie wybory dały wyraźny sygnał, że społeczeństwo już nie chce „starej sitwy” a chce „reform” i postępu. „ Sitwa „ nie chce się jednak  z prawami demokracji pogodzić , robi ferment, bo jej podoba się dzierżawa majątku gminnego po  3 grosze za m2 budynków. Za taką cenę mogę w każdej chwili  „starą gminę” zagospodarować.

Trzeba przestać mącić,  marzyc o referendum i pogodzić się z przegrana wyborczą.  Dać nowej Pani wójt się wykazać.  Takie są prawa demokracji. Gdy radni będą przeszkadzać, to nie będzie innego wyjścia jak odwołać Rade Gminy  i zrobić nowe wybory. W wielu wsiach starzy radni już nie wygrają, bo sprzeciwiają się poglądom większości wyborców. Zostaną wybrani tacy którzy chcą zmian i będą współpracować z nową Panią wójt. „Społeczny Komitet Wspierania wójta Marzeny Bernat

w reformowaniu Gminy Brody”  liczy już 136 prężnych osób i codziennie zgłaszają się nowi. Czyli społeczeństwo gminy Brody liczy na to, że Pani Bernat  wprowadzi nam  w życie praktycznie hasło „ Gmina Brody nowym Bałtowem”. Gdy ktoś tego nie rozumie zapraszam na wycieczkę do Bałtowa , może Pan Krzewski jako utalentowany organizator to zaproponuje.

Z Rudnika zgłosi się  przynajmniej 20 osób. Stare przysłowie mówi „ Zgoda buduje , niezgoda rujnuje” opamiętajmy się w marzeniach o starej władzy i przygotujcie się za 4 lata ale teraz nie przeszkadzajcie nowej Pani wójt, bo będziemy tracić wszyscy. Społeczeństwo chce stabilności i rozwoju.

W sprawach osobistych do mnie złośliwości,  to jeden redaktor naczelny warszawskiej gazety też sugerował w swojej gazecie  mi samozwaństwo . Pokazałem Sądowi dokumenty i dostał 10 tysięcy   grzywny. Już głupot nie pisze. Jak kos chce być następny  to z przyjemnością poznam jego ID komputera.

Pozdrawiam serdecznie  „ Reformatorów” jak też  „ Starą sitwę” i proponuje fajkę pokoju.

Jan G. Grudniewski  ps. „Generał”

#34 ~1~

~1~
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 09:23:45

Szanowni frumowicze Echa Dnia

i Panie Arturze  synu bliskiego mi ze szkolnej ławy Ś.P. Andrzeja Śliwy w Szkole Podstawowej w Krynkach i w Technikum Mechanicznym w Starachowicach. Ojca Pańskiego  jako Naczelnika Gminy Brody a później, po upadku komuny wieloletniego wójta gminy zawsze szanowałem jako dobrego aczkolwiek szorstkiego ( żeby nie powiedzieć grubiańskiego w języku) człowieka i gospodarza.

W czasie jego wieloletnich kadencji gmina przeszła skok  cywilizacyjny: z dostępnością  prądu, gazu, telefonii wodociągów i ścieków. Z tego względu przechodząc na emeryturę,  jako oficer Ministerstwa Obrony Narodowej a następnie  Dowództwa 1 Dywizji  im Tadeusza Kościuszki nie wybudowałem nowego domu w Warszawie obok domu wybudowanego przez mojego syna, gdzie mieliśmy działkę. Lecz w miejscu pochodzenia rodziców,  dziadków i pradziadków itp.. w Rudniku, by zachować ciągłość historyczna rodziny   w regionie  od 1740  r. kiedy  sprowadzili się tu  moi przodkowie.

Powietrze zdrowsze, ceny i koszty utrzymania  niższe a dojazd do Warszawy prosty i po dobrej trasie. Gminy które miały lepszego gospodarza i leżały w lepszym położeniu blisko kolei i  dróg krajowych rozwijały się szybciej. Gminy lezące na poboczu rozwijały się wolniej. Gmina Brody tę szansę dobrego położenia, na owe czasy wykorzystała i chwała ówczesnemu gospodarzowi gminy Ś.P. Andrzejowi Śliwie.  Jednak świat nie stoi w miejscu, wszyscy prą do przodu.

Ostatnia kadencja wójta Śliwy nie była dalszym błyskotliwym rozwojem ale wyraźnym zwolnieniem. Czuło się, że zmęczył się władzą i nie nadąża nad postępem. Nie opanował komputera a coraz więcej operacji administracyjnych było wykonywanych elektronicznie. Ne mógł sprawdzić swoich pracowników a oni go na komputerach bajerowali. Sam się o tym przekonałem , gdyż  jako z nim zaprzyjaźniony byłem świadkiem manipulowania pracownika pozycjami na ekranie monitora. Ostatnia jego kadencja nie była już sukcesem. Gdyby jej nie było stawialibyśmy wójtowi Śliwie pomniki. Narastały pretensje mieszkańców sprzedał w prywatne ręce dobrze prosperujący klub

w Rudniku, wybudowany ze składek rudniczan, którzy kupili drewniany dom na Borze Kunowskim

i złożyli go na terenie gminnym. Mieszkali tam nauczyciele a później był klub wiejski. Chciał sprzedać budynek Szkoły Podstawowej w Rudniku ale mieszkańcy się sprzeciwili i założyli stowarzyszenie,  które prowadzi dalej szkołę w Rudniku. Budował centrum Rehabilitacji z basenem, które teraz porasta krzakami- podobnież włożono tam 2 miliony.

Zbudował piękny Budynek Urzędy Gminy ale przepłacił jak mówiono 2 miliony. Podobieństwo jak nasze autostrady , które są droższe od niemieckich. Stary budynek sprywatyzował na rzecz swego syna , nie pamiętam jego imienia,   który nie potrafił go zagospodarować a teraz chce go sprzedać. Jest to wzorcowy przykład nepotyzmu. Odwrócił się tyłem od zalewu a on jest szansą na rozwój turystyczny gminy. Widział powodzie tam gdzie ich nie było i trafiła kosa na kamień,  radny Łęcki z Lipia doprowadził, że z  wyroku sądu opuścił stanowisko. To jest też część życiorysu.

Tak to się dzieje jak człowiek się chce przyspawać do fotela władzy. Należy wiedzieć kiedy ten fotel samemu opuścić. Wymienia Pan chwalebne osiągnięcia, cześć Mu i chwała ale bądźmy sprawiedliwi. Nie robił to w czynie społecznym, był najlepiej zarabiającym wójtem w powiecie. Coś za te pieniądze musiał robić. Nikt nikomu za darmo wysokiej pensji nie płaci. Za coś władza centralna MU płaciła.  

W tym momencie zaczął się marazm i zastój w gminie, bo nowi wójtowie nie mieli pomysłu ani wiedzy na rozwój gminy. Ostatnie wybory dały wyraźny sygnał, że społeczeństwo już nie chce „starej sitwy” a chce „reform” i postępu. „ Sitwa „ nie chce się jednak  z prawami demokracji pogodzić , robi ferment, bo jej podoba się dzierżawa majątku gminnego po  3 grosze za m2 budynków. Za taką cenę mogę w każdej chwili  „starą gminę” zagospodarować.

Trzeba przestać mącić,  marzyc o referendum i pogodzić się z przegrana wyborczą.  Dać nowej Pani wójt się wykazać.  Takie są prawa demokracji. Gdy radni będą przeszkadzać, to nie będzie innego wyjścia jak odwołać Rade Gminy  i zrobić nowe wybory. W wielu wsiach starzy radni już nie wygrają, bo sprzeciwiają się poglądom większości wyborców. Zostaną wybrani tacy którzy chcą zmian i będą współpracować z nową Panią wójt. „Społeczny Komitet Wspierania wójta Marzeny Bernat

w reformowaniu Gminy Brody”  liczy już 136 prężnych osób i codziennie zgłaszają się nowi. Czyli społeczeństwo gminy Brody liczy na to, że Pani Bernat  wprowadzi nam  w życie praktycznie hasło „ Gmina Brody nowym Bałtowem”. Gdy ktoś tego nie rozumie zapraszam na wycieczkę do Bałtowa , może Pan Krzewski jako utalentowany organizator to zaproponuje.

Z Rudnika zgłosi się  przynajmniej 20 osób. Stare przysłowie mówi „ Zgoda buduje , niezgoda rujnuje” opamiętajmy się w marzeniach o starej władzy i przygotujcie się za 4 lata ale teraz nie przeszkadzajcie nowej Pani wójt, bo będziemy tracić wszyscy. Społeczeństwo chce stabilności i rozwoju.

W sprawach osobistych do mnie złośliwości,  to jeden redaktor naczelny warszawskiej gazety też sugerował w swojej gazecie  mi samozwaństwo . Pokazałem Sądowi dokumenty i dostał 10 tysięcy   grzywny. Już głupot nie pisze. Jak kos chce być następny  to z przyjemnością poznam jego ID komputera.

Pozdrawiam serdecznie  „ Reformatorów” jak też  „ Starą sitwę” i proponuje fajkę pokoju.

Jan G. Grudniewski  ps. „Generał”

Szanowny Panie PS generale nikt nie zaprzecza ze zmiany były konieczne, ze dawna włada sie wypaliła ze jej osiągniecia zmieniły tempo. Protest natmiast budzą dwie rzeczy 1 jezyk którym posługują sie zwolennicy szanownej Pani, oraz sama Pani. Pan jako mieszkaniec gminy z krwi i kosci  a nie dostrzega  że to nie o to walczyliśmy w wyborach. Postawilismy na miernoty które nic nie potrafią i  nie zrobią drugiego  Bałtowa.. Organizowanie wycieczek także im wiedzy nie przysporzy, Trzeba miec  pomysł wiedzę i pieniądze ,tu niema nic tylko sahara. Trwanie w/w układu nic dobrego nie wróży bo to co robi to niszczy to co jako tako funkcjonuje,nie na tym polegają zmiany na lepsze. Proponuję zatem by pan który czuje sie związany z tym regionem przestał popierać nieudaczników i tupnoł wreszcie generalską nogą i zrobił referendum nie z odwołaniem rady a tych co faktycznie udają rządzenie .Historia Panu Tego By Niezapomniała

#35 ~Artur Śliwa~

~Artur Śliwa~
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 11:21:12

Panie Grudniewski, cieszę się, że zdecydował się Pan zabrać jawnie głos na Forum.

Miło mi również przeczytać życzliwie brzmiące słowa o moim Ojcu, ś.p. Andrzeju Śliwie.

Niestety, nie ze wszystkim, co Pan pisze mogę się zgodzić.

Pozwolę sobie zacytować i uporządkować fragmenty Pańskiej wypowiedzi i ustosunkować się do nich.

Cytuję:

1. Ostatnia kadencja wójta Śliwy nie była dalszym błyskotliwym rozwojem ale wyraźnym zwolnieniem. Czuło się, że zmęczył się władzą i nie nadąża nad postępem. Nie opanował komputera a coraz więcej operacji administracyjnych było wykonywanych elektronicznie. Ne mógł sprawdzić swoich pracowników a oni go na komputerach bajerowali. Sam się o tym przekonałem , gdyż  jako z nim zaprzyjaźniony byłem świadkiem manipulowania pracownika pozycjami na ekranie monitora. Ostatnia jego kadencja nie była już sukcesem. Gdyby jej nie było stawialibyśmy wójtowi Śliwie pomniki.

2. Narastały pretensje mieszkańców sprzedał w prywatne ręce dobrze prosperujący klub w Rudniku, wybudowany ze składek rudniczan, którzy kupili drewniany dom na Borze Kunowskim i złożyli go na terenie gminnym. Mieszkali tam nauczyciele a później był klub wiejski

3. Chciał sprzedać budynek Szkoły Podstawowej w Rudniku ale mieszkańcy się sprzeciwili i założyli stowarzyszenie,  które prowadzi dalej szkołę w Rudniku

4. Budował centrum Rehabilitacji z basenem, które teraz porasta krzakami- podobnież włożono tam 2 miliony.

5. Zbudował piękny Budynek Urzędy Gminy ale przepłacił jak mówiono 2 miliony.

6. Stary budynek sprywatyzował na rzecz swego syna , nie pamiętam jego imienia,   który nie potrafił go zagospodarować a teraz chce go sprzedać. Jest to wzorcowy przykład nepotyzmu.

7. Odwrócił się tyłem od zalewu a on jest szansą na rozwój turystyczny gminy.

8. Widział powodzie tam gdzie ich nie było i trafiła kosa na kamień,  radny Łęcki z Lipia doprowadził, że z  wyroku sądu opuścił stanowisko.

9. Wymienia Pan chwalebne osiągnięcia, cześć Mu i chwała ale bądźmy sprawiedliwi. Nie robił to w czynie społecznym, był najlepiej zarabiającym wójtem w powiecie. Coś za te pieniądze musiał robić. Nikt nikomu za darmo wysokiej pensji nie płaci. Za coś władza centralna MU płaciła.  

10. W tym momencie zaczął się marazm i zastój w gminie, bo nowi wójtowie nie mieli pomysłu ani wiedzy na rozwój gminy. Ostatnie wybory dały wyraźny sygnał, że społeczeństwo już nie chce „starej sitwy” a chce „reform” i postępu. „ Sitwa „ nie chce się jednak  z prawami demokracji pogodzić , robi ferment, bo jej podoba się dzierżawa majątku gminnego po  3 grosze za m2 budynków. Za taką cenę mogę w każdej chwili  „starą gminę” zagospodarować.

Odpowiadam:

Ad.1. Ojciec nie zmęczył się władzą, tylko coraz bardziej podupadał na zdrowiu. Sam Mu radziłem, żeby dał sobie spokój z pracą, bo zdrowie jest ważniejsze, ale On chciał dokończyć rozpoczęte inwestycje i zrealizować swój plan. Spowolnienie wynikało z tego, że większość inwestycji została po prostu zakończona i należało się koncentrować na spłacaniu kredytów. Komputerami Ojciec się nie interesował, a czy pracownicy Go oszukiwali, nie wiem. Wiem, że darzył swoich współpracowników zaufaniem i sympatią, choć może nie zawsze to okazywał.

Ad.2. Nie znam sprawy. Nie wiem o jakim klubie Pan mówi, więc nie mogę się ustosunkować.

Ad. 3. Z tego co wiem, utrzymywanie szkoły w Rudniku było nieuzasadnione ekonomicznie, szczególnie kiedy oddano do użytku nową, wspaniałą szkołę w Stawie Kunowskim, gdzie były o niebo lepsze warunki. Ostatecznie szkoła w Rudniku pozostała, tylko zmieniła się jej forma organizacyjna. Uszanowano w ten sposób wolę mieszkańców.

Ad. 4. Budynek, który nazywa Pan Centrum Rehabilitacji był pierwotnie przeznaczony na kotłownię, skład opału i zaplecze techniczne dla kompleksu szkolnego w Krynkach, w skład którego miała wchodzić szkoła, sala gimnastyczna, dom nauczyciela i przedszkole. Plany takie były opracowane zanim Ojciec został wójtem i część robót budowlanych została zrealizowana. Potem zmieniono koncepcję, dostosowując ją do realiów po zmianie ustroju, a w szczególności po reformie szkolnictwa. Niestety, PFRON w którymś momencie wycofał się z finansowania budowy tego „Centrum Rehabilitacji”, w związku z czym przerwano prace budowlane. Skąd Pan wziął kwotę 2mln złotych nie wiem. Proponuję sprawdzić u źródła, a nie używać określeń „podobnież”, bo to niepoważne.

Ad. 5. Znowu używa Pan zwrotów typu „przepłacił” i „jak mówiono”. Na czym Pan się opiera? Kto i gdzie mówił? Skąd Pan ma te kwoty? Nie wiem, czy się Pan orientuje, ale tego typu inwestycje podlegają Ustawie o Zamówieniach Publicznych, więc proszę nie podawać informacji „z magla”, obliczonych na wywołanie taniej sensacji.

Ad. 6. Pan chyba w ogóle zapomina o czym i do kogo mówi… To właśnie ja, Artur Śliwa jestem jedynym synem mojego Ojca, Andrzeja. Raz Pan zwraca się do mnie per „Panie Arturze”, a za chwilę twierdzi Pan, że nie pamięta mojego imienia? Nie wiem, co mam o tym myśleć, natomiast oświadczam, że nie jestem właścicielem starego budynku Urzędu Gminy i nigdy nie byłem. Z tego, co wiem, to jest on w dalszym ciągu własnością Urzędu. To, co Pan napisał jest zwykłym pomówieniem w mediach publicznych i żądam od Pana to sprostowania i przeprosin, bo takie pomówienie to czyn karalny. Jeden z byłych radnych usiłował mnie już kiedyś pomawiać i sprawa skończyła się wyrokiem sądowym. Chce Pan tego samego?

Ad.7. To nieprawda, że Ojciec i ówcześni radni „odwrócili się” od zalewu. Zalew nie jest własnością gminy i z tego, co wiem, były jakieś problemy z „dogadywaniem się” z ODGW. Szczegółów nie znam, wiem tylko, że plany co do zalewu były, ale były też trudności, no i ciągle istniały pilniejsze potrzeby.

Ad. 8. Proszę spytać mieszkańców Kuczowa, czy powódź była, czy też nie. Jeśli nie było, to za co wzięli odszkodowania, za które wybudowano przepusty? Te przepusty istnieją do dzisiaj i nie da się ich ukryć. Całą „winą” Ojca było przeznaczenie pieniędzy z odszkodowań na budowę tychże przepustów. Z formalnego punktu widzenia było to „potwierdzenie nieprawdy” i właśnie za to sąd skazał mojego Ojca. Radny Łęcki podejmował różne działania przeciwko ówczesnym władzom i nie tylko. Nie jest to miejsce na rozwijanie tematu.

Ad. 9. Panie Grudniewski, nigdy i nigdzie nie twierdziłem, że Ojciec pracował charytatywnie. Oczywiście, że pobierał pensję za swoją pracę. Biorąc pod uwagę miejscowe realia, zupełnie przyzwoitą, zresztą. To nie było żadną tajemnicą – co roku składał oświadczenia majątkowe.

Ad.10. Tu już wykraczamy poza temat dotyczący mojego Ojca, więc nie będę się rozpisywał. Jedynym Wójtem po moim Ojcu był Pan Andrzej Przygoda. Za Jego kadencji również sporo zrobiono, a dodatkowo skoncentrowano się na spłacie zaciągniętych kredytów. Prywatnie szanuję i cenię Pana Wójta Przygodę, ale nie jestem upoważniony do wypowiadania się w Jego imieniu. Nie wiem tylko, czemu używa Pan w stosunku do Niego pejoratywnego określenia „stara sitwa”. Ponadto powtarza Pan ewidentną nieprawdę o stawce 3 groszy za metr. Proszę rozróżnić powierzchnię budynków od powierzchni placów, a także wykonać elementarne działanie arytmetyczne, a przekona się Pan, że to przekłamanie.

To tyle, jeśli chodzi o Pańską wypowiedź dotyczącą mojego Ojca.

Proszę o sprostowanie wytkniętych nieścisłości. Mam nadzieję, że nie wynikają one z Pańskiej złej woli. Szczególnie proszę się ustosunkować do sprawy starego budynku Urzędu Gminy. Ponadto, skoro tyle wytknął Pan mojemu Ojcu, to może dla równowagi przedstawiłby Pan swoje zasługi dla naszej Gminy?

Jeśli idzie o dalszą część Pańskiej wypowiedzi, to pozwolę sobie na krótki komentarz.

Każdy ma prawo spędzać swój wolny czas tak, jak lubi. Jedni czytają książki, inni podróżują lub łowią ryby, a jeszcze inni zakładają Komitet Obrony Wójta. Nie wiem przed czym lub przed kim chce Pan bronić Pani Wójt. Przede mną raczej nie, bo ja Jej nie atakuję. W wójcie gminy chciałbym widzieć sprawnego administratora, a nie obiekt wymagający obrony, ale to tylko moje zdanie.

Jeśli zaś chodzi o hasło „Brody drugim Bałtowem”, to – jak na razie – jest to tylko hasło właśnie. Prezydent Wałęsa chciał robić w Polsce drugą Japonię. Premier Tusk – drugą Irlandię. Czemuż by generał Grudniewski nie miał zrobić w Brodach drugiego Bałtowa? Jako lokalny patriota z całego serca życzę naszej Gminie wszystkiego, co najlepsze i kibicuję każdemu pomysłowi, który będzie wspomagał jej rozwój i dobrobyt. Na razie jednak są to tylko chwytliwe hasła, a co z nich wyjdzie – zobaczymy.

Pozdrawiam serdecznie Czytelników

Artur Śliwa

#36 ~NAIWNY ALE WIERZĄCY~

~NAIWNY ALE WIERZĄCY~
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 16:25:08

Wszystko ładnie, pięknie, mądrze, z klasą. Tylko co to da i jaki odniesie skutek Panie Arturze???. Mam szacunek dla Pana, dla Św pamięci Pańskiego Taty, którego znałem i nie raz z Nim rozmawiałem. Również taki szacunek mam dla Pana A. Przygody i ludzi którzy pracowali dla  mieszkańców  Gminy Brody. Mądry, myślący, prawy człowiek skinie głową, przypomni sobie jak było , ile wszystkich kosztowało doprowadzanie każdego aspektu życia do normalności. Teraz  co jest ???. Co się wyrabia, do czego to zmierza i jak ma ludziom służyć?. Nie ma szans by wróciła normalność przy takim składzie kierujących, zarządzających w tej gminie. Stracony czas, energia, intelekt. Mądry się wycofa, machnie ręką, powie......mam do w tyle. Niech się pozagryzają, niech ich szlag trafi. Nie widzę szans na pozostałe 3 lata!!!. Dno, zło, prostactwo, chamstwo, brak wiedzy i wykształcenia wyzwala w "ludziach" pierwotne, prymitywne instynkty. Brać co się da, ile się da, szybko póki mam te 5 minut. Ale życie zawsze wystawia na koniec rachunek. Tym razem będzie tak samo. Jeszcze nie wiadomo czy prędzej czy później zostanie zapłacony rachunek za wszystkie niegodziwości, krzywdy które są obecnie wyrządzane ludziom prawym. Szkoda Pana czasu by na tym forum pełnym kundli tłumaczyć i przypominać jak było i ile to kosztowało. Proszę Pana by to wszystko co Pan raczył już napisać zostało podane do lokalnej prasy. Niech mają do tego dostęp ludzie mądrzy, myślący i wykształceni. To forum nie jest dla takich ludzi!!!! To kraina "generała" , "promila" i tego typu zasrańców.

Szkoda Pańskiej energii, czasu i zdrowia. Pozostaję z szacunkiem dla Pana, dla byłego Wójta Andrzeja Przygody, mądrych i rozsądnych radnych na czele z Panem Stąporkiem. To było! tego już nie będzie bo kto mądry, wykształcony i rozumny macha już ręką na to co obecnie się dzieje, wyrabia i czego końca nie widać. Mamy teraz czasy w których żyją tacy do których pasuje znane określenie " SWÓJ SWOJEGO PALCEM W DU**E NAMACA"!. Pozdrawiam i proszę o rozważenie prośby mojej,  dotarcia z tym co raczył Pan napisać teraz i wcześniej do grupy ludzi innych niż tu obecnych.Tu nie ma miejsca dla rozumu, tu jest miejsce dla cierpiących na jego brak.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 18:14:46

Wszystko ładnie, pięknie, mądrze, z klasą. Tylko co to da i jaki odniesie skutek Panie Arturze???. Mam szacunek dla Pana, dla Św pamięci Pańskiego Taty, którego znałem i nie raz z Nim rozmawiałem. Również taki szacunek mam dla Pana A. Przygody i ludzi którzy pracowali dla  mieszkańców  Gminy Brody. Mądry, myślący, prawy człowiek skinie głową, przypomni sobie jak było , ile wszystkich kosztowało doprowadzanie każdego aspektu życia do normalności. Teraz  co jest ???. Co się wyrabia, do czego to zmierza i jak ma ludziom służyć?. Nie ma szans by wróciła normalność przy takim składzie kierujących, zarządzających w tej gminie. Stracony czas, energia, intelekt. Mądry się wycofa, machnie ręką, powie......mam do w tyle. Niech się pozagryzają, niech ich szlag trafi. Nie widzę szans na pozostałe 3 lata!!!. Dno, zło, prostactwo, chamstwo, brak wiedzy i wykształcenia wyzwala w "ludziach" pierwotne, prymitywne instynkty. Brać co się da, ile się da, szybko póki mam te 5 minut. Ale życie zawsze wystawia na koniec rachunek. Tym razem będzie tak samo. Jeszcze nie wiadomo czy prędzej czy później zostanie zapłacony rachunek za wszystkie niegodziwości, krzywdy które są obecnie wyrządzane ludziom prawym. Szkoda Pana czasu by na tym forum pełnym kundli tłumaczyć i przypominać jak było i ile to kosztowało. Proszę Pana by to wszystko co Pan raczył już napisać zostało podane do lokalnej prasy. Niech mają do tego dostęp ludzie mądrzy, myślący i wykształceni. To forum nie jest dla takich ludzi!!!! To kraina "generała" , "promila" i tego typu zasrańców.

Szkoda Pańskiej energii, czasu i zdrowia. Pozostaję z szacunkiem dla Pana, dla byłego Wójta Andrzeja Przygody, mądrych i rozsądnych radnych na czele z Panem Stąporkiem. To było! tego już nie będzie bo kto mądry, wykształcony i rozumny macha już ręką na to co obecnie się dzieje, wyrabia i czego końca nie widać. Mamy teraz czasy w których żyją tacy do których pasuje znane określenie " SWÓJ SWOJEGO PALCEM W DU**E NAMACA"!. Pozdrawiam i proszę o rozważenie prośby mojej,  dotarcia z tym co raczył Pan napisać teraz i wcześniej do grupy ludzi innych niż tu obecnych.Tu nie ma miejsca dla rozumu, tu jest miejsce dla cierpiących na jego brak.

Szanowny "Naiwny ale wierzacy'',czytając pana wywód znajduję pod  adresem tzn wyborców p .wójt wiele przykrych słów .

Ja nie jestem osobą naiwną lecz wierzącą i dlatego z głębi serca wybaczam te obelgi.Teraz jest miesiąc pazdziernik a co sie z tym wiąże nabozeństwa rózańcowe.Proponuje uczestnictwo w nich a zapewniam ze szybko minie złość,żal i smutek a co za tym idzie zostanie wewnętrzne wyciszenie.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 18:22:12

Szanowny "Naiwny ale wierzacy'',czytając pana wywód znajduję pod  adresem tzn wyborców p .wójt wiele przykrych słów .

Ja nie jestem osobą naiwną lecz wierzącą i dlatego z głębi serca wybaczam te obelgi.Teraz jest miesiąc pazdziernik a co sie z tym wiąże nabozeństwa rózańcowe.Proponuje uczestnictwo w nich a zapewniam ze szybko minie złość,żal i smutek a co za tym idzie zostanie wewnętrzne wyciszenie.

A ja popieram to co napisał "Naiwny ale wierzący". Fajnie napisał. I co teraz? Każdy znajduje i otrzymuje to na co zasługuje.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 18:48:58

Jakie rządy takie słowa o rządzących.Napisał ktoś o różańcach, nabożeństwach itd.To nie ten adres.Tylko radio maryja, toruń i rydzyk.Tam kraina szczęśliwości.

#40 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 21:27:38

Szanowny p. Arturze

Na pewno Pański ojciec byłby z pana dumny i bardzo chwali się ,że syn tak wstawia sie za ojcem.Moj równiez nie zyje i wiem,jakibólsprawia wspomnienie o nim.W obronie ojca-wspaniały dobór słow ,logiczna całośc i zapewne włożone w to całe serce dziecka.Panski ojciec pomagał nie tylko rodzinie ale rowniez bardzo wielu ludziom .Wielu znalazlo w nim wsparcie i bezinteresowna pomoc.Ale co dla mnie jest zastanawiajace-puste ławki podczas mszy za śp AŚ .często chodze do kościoła i dziwi mnie fakt a nawet bulwersuje(dodam,ze nie jestem z panem rodzina)że pomagał tak wielu ludziom a w chwili kiedy on potrzebuje pomocy -modlitwy-Ci zapomnieli.A teraz znów przypominaja sobie -wykorzystujac Pana ojca do swoich celów-czyli ratuj bo atakuja!Słowo za słowem a wychodza nienawisć i wypominki.Jest takie powiedzenie-winni sie tłumaczą.Dla szukających pomocyto tylko Ratuj.A dla pana zapewne gorzki żal i ciern w sercu.Dla nich -oby moje było na wierzchu.

Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych