Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Brody drugim Bałtowem? :: zobacz komentowany artykuł

242 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2015 - 22:28:14

Ale jaja!

#2 ~edi~

~edi~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 06:20:35

zacytuje z Potopu "kończ waść wstydu oszczędź" sobie (ty człeku już go nie masz pewnie) i nam Brodowiakom..żałosny megalomański typ .....sam się mianował gen...... toż to kabaret .....

#3 ~gośc~

~gośc~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 07:21:36

Nareszcie ktoś powiedział prawdę o starej sitwie

#4 ~medi~

~medi~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 07:25:34

Radnych ze starej sitwy wywieziemy na taczkach jak bedą przeszkadzać w reformowaniu gminy przez nowa Pania Wójt

#5 ~Gucio~

~Gucio~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 11:37:48

Specjalista od masażu piersi kobiecych. :wub: :P B) :( :( :) :blink: :P :D :lol:

#6 ~MARSZAŁEK~

~MARSZAŁEK~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 13:35:31

Z niego taki GENERAŁ jak z koziej du...y trąbka :) samozwańczy generał ha ha

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 13:58:04

Radnych ze starej sitwy wywieziemy na taczkach jak bedą przeszkadzać w reformowaniu gminy przez nowa Pania Wójt

Możesz im obciągnąć, a na taczkach to gnój możesz wozić bo sie do niczego innego nie nadajesz łosiu

#8 ~AOFI~

~AOFI~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 14:48:26

Jenerał-masażysta hahaha bo spadnę z krzesła i te jego drużyny strzeleckie, banda przebierańców! :D

#9 ~Artur Śliwa~

~Artur Śliwa~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 19:33:42

Dzień dobry Państwu.

Nazywam się Artur Śliwa i jestem synem wieloletniego wójta gminy Brody, nieżyjącego już Ś.P. Andrzeja Śliwy.

Z niedowierzaniem i oburzeniem przeczytałem stwierdzenie Pana Grudniewskiego, że działania byłych wójtów, tj. mojego Ojca i Pana Andrzeja Przygody to „marazm i zastój”.

Szanowni Państwo,albo Pan Grudniewski nie rozumie znaczenia słów „marazm” i „zastój”, albo jest to wypowiedź  celowo kłamliwa i oszczercza, godząca w pamięć i dobre imię mojego Ojca.

Młodsi spośród Państwa nie pamiętają, a starsi być może zdążyli zapomnieć, czego w naszej gminie dokonano za czasów piastowania stanowiska wójta przez mojego Ojca i Jego następcę, Pana A.Przygodę.

Pozwolę sobie możliwie krótko przypomnieć te dokonania:

1. W całej gminie wykonano gazociągi i doprowadzono gaz praktycznie do wszystkich gospodarstw.
  2. Podobnie wybudowano dziesiątki kilometrów wodociągów i doprowadzono wodę do wszystkich gospodarstw domowych, obiektów użyteczności publicznej, celów ppoż itd.
  3. Przeprowadzono kompleksową telefonizację gminy, co w czasach wszechobecnych komórek może się wydawać śmieszne, ale w latach 90-tych było dużym osiągnięciem.
  4. Zbudowano od podstaw lub rozbudowano, albo zmodernizowano bazę oświatową na terenie gminy. Powstały wspaniałe szkoły w Krynkach, Rudzie, Stawie Kunowskim i Dziurowie. Rozbudowano szkoły w Lipiu, Adamowie, Stykowie i Brodach. Wybudowano sale gimnastyczne w Krynkach, Brodach, Lubieni i Stykowie.
  5. Wybudowano ośrodek Zdrowia w Stykowie, a ośrodki w Brodach i Lubieni zmodernizowano i wyremontowano.
  6. Zbudowano od podstaw sieć kanalizacyjną w niemal całej gminie wraz z oczyszczalniami ścieków, przepompowniami itp.
  7. Zorganizowano od podstaw tzw. „gospodarkę śmieciową” na terenie całej gminy
  8. Wyremontowano i zmodernizowano strażnice OSP oraz utworzono świetlice wiejskie w Brodach, Krynkach, Stykowie i Kuczowie
  9. Wybudowano lub wyremontowano dziesiątki kilometrów dróg. Wybudowano chodniki, wykonano oświetlenie uliczne, przystanki autobusowe itp.
  10. Wybudowano od podstaw nowy budynek Urzędu Gminy w Brodach
  11. Wszystkie obiekty użyteczności publicznej poddano kompleksowej termomodernizacji – wykonano energooszczędne i ekologiczne ogrzewania, wyremontowano dachy, wykonano elewacje
  12. Wykonano setki drobniejszych inwestycji, remontów, modernizacji dróg, placów, budynków i innych obiektów użyteczności publicznej.
  13. Przez cały czas zajmowano się oczywiście wszelkimi sprawami związanymi z administracją, prowadzeniem szkół, bibliotek, opieki społecznej i bieżącym funkcjonowaniem gminy w tych niełatwych czasach transformacji ustrojowej, reform szkolnictwa i administracji itp., Ponadto opracowywano strategię rozwoju, plany zagospodarowania itp
  14. Wszelkie ww inwestycje wymagały ogromnych nakładów finansowych, na które niezbędne było zaciąganie kredytów. Kredyty te zostały w ogromnej większości spłacone i obecnie gmina ma bardzo nieznaczne zadłużenie (jedno z najmniejszych w województwie).

Oczywiście, wszystkie powyższe osiągnięcia nie były zasługą tylko mojego Ojca, czy Pana Wójta Przygody.

Złożyła się na nie praca mądrych i oddanych sprawie radnych i sołtysów, kompetentnych i sumiennych pracowników Urzędu, oraz setek innych, życzliwych, mądrych i odpowiedzialnych ludzi dobrej woli z Gminy, z władz wojewódzkich a nawet władz szczebla centralnego

Jeśli to są oznaki „marazmu i zastoju”, to ja się pytam, Panie Grudniewski, jak wygląda dynamika i rozwój?

Panie Grudniewski, jeśli jest Pan oficerem, to powinien Pan mieć oficerski honor, rozsądek oraz poczucie odpowiedzialności za słowo.

Swoimi wypowiedziami krzywdzi Pan ludzi, którzy poświęcili kawał swojego życia, pracując dla tej gminy.

Uważam, że to nie jest w porządku, bez względu na cel, jaki przyświecał pańskim wypowiedziom.

Dziękuję Państwu za poświęcony czas i serdecznie pozdrawiam mieszkańców Gminy Brody i wszystkich Czytelników Echa Dnia

Z poważaniem

Artur Śliwa 

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 20:27:47

CYTATA!

38 lat żyję w tej gminie, ale takich cudów jak od 10 miesięcy to nigdy wcześniej się nie naoglądałem. Wąchock przy nas to pikuś Emotikon smile . Fajnie, bo gdzie tam jeszcze do końca. Tam na jednym z forów widzę wpis że ludzie byłego wójta mnie zniszczyli i że komuś jest mnie szkoda.W imię obecnych wydarzeń rodem z serialowych Wilkowyj oświadczam, że się nie gniewam na " ludzi" byłego wójta Emotikon smile. Fakt, różnie bywało. Należało się spodziewać kiedy około 6 lat wszedłem w świat miejscowej polityczki, że nie będzie łatwo trwać w opozycji wobec władzy. Przyznaję, nie było, bo polityczka to wciągająca , ale i niebezpieczna dyscyplina sportu. Dziś jest 6 lat potem i jeśli mam odnieść się do ubiegłej kadencji Rady, to powiem tak: Mogliśmy się różnić poglądami na różne tematy, mogliśmy się ostro spierać na komisjach, bywało tak, przyznaję, ale na sesję zawsze wchodziliśmy z podniesionymi głowami by razem sprostać potrzebom mieszkańców. Na sali była polityczka, ale nie przypominam sobie chamstwa. Każdy znał swoje miejsce w szeregu, a sesję prowadził przewodniczący, do którego nawet ja, ten niepokorny miałem szacunek wynikający z pełnionego przez niego urzędu. Bywało tak ,że ponad podziałami i żeby było jasne , za własne pieniądze wsiadaliśmy wszyscy w autokar i jechaliśmy na dwudniową wycieczkę, a tam w ogóle zapominaliśmy o dwóch stronach barykady.Gdzieś to teraz wszystko się pogmatwało i jedno słowo ciśnie mi się na usta...chaos. Szkoda, bo nie tak to miało być. Dobrej nocy.

Panie Darku!! Szacunek dla Pana za tą wypowiedz. Ma Pan racje chaos i niekompetencja ogarnia wszystko.Dziś dyskusja jest o zdrowiu i to przyćmiewa to co dzieje się w oświacie-tam są dopiero perełki jakich świat nie widział. To ujrzy światło dzienne i wyjdzie jak kurz po sprawie Panaceum opadnie. Oświata ginie w oczach-dno. Porozmawia Pan z dziewczynami z ZOEAS jeśli strach ich nie sparaliżuje.Jest czego słuchać i "podziwiać"

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 20:51:31

Dzień dobry Państwu.

Nazywam się Artur Śliwa i jestem synem wieloletniego wójta gminy Brody, nieżyjącego już Ś.P. Andrzeja Śliwy.

Z niedowierzaniem i oburzeniem przeczytałem stwierdzenie Pana Grudniewskiego, że działania byłych wójtów, tj. mojego Ojca i Pana Andrzeja Przygody to „marazm i zastój”.

Szanowni Państwo,albo Pan Grudniewski nie rozumie znaczenia słów „marazm” i „zastój”, albo jest to wypowiedź  celowo kłamliwa i oszczercza, godząca w pamięć i dobre imię mojego Ojca.

Młodsi spośród Państwa nie pamiętają, a starsi być może zdążyli zapomnieć, czego w naszej gminie dokonano za czasów piastowania stanowiska wójta przez mojego Ojca i Jego następcę, Pana A.Przygodę.

1. W całej gminie wykonano gazociągi i doprowadzono gaz praktycznie do wszystkich gospodarstw.
  2. Podobnie wybudowano dziesiątki kilometrów wodociągów i doprowadzono wodę do wszystkich gospodarstw domowych, obiektów użyteczności publicznej, celów ppoż itd.
  3. Przeprowadzono kompleksową telefonizację gminy, co w czasach wszechobecnych komórek może się wydawać śmieszne, ale w latach 90-tych było dużym osiągnięciem.
  4. Zbudowano od podstaw lub rozbudowano, albo zmodernizowano bazę oświatową na terenie gminy. Powstały wspaniałe szkoły w Krynkach, Rudzie, Stawie Kunowskim i Dziurowie. Rozbudowano szkoły w Lipiu, Adamowie, Stykowie i Brodach. Wybudowano sale gimnastyczne w Krynkach, Brodach, Lubieni i Stykowie.
  5. Wybudowano ośrodek Zdrowia w Stykowie, a ośrodki w Brodach i Lubieni zmodernizowano i wyremontowano.
  6. Zbudowano od podstaw sieć kanalizacyjną w niemal całej gminie wraz z oczyszczalniami ścieków, przepompowniami itp.
  8. Wyremontowano i zmodernizowano strażnice OSP oraz utworzono świetlice wiejskie w Brodach, Krynkach, Stykowie i Kuczowie
  9. Wybudowano lub wyremontowano dziesiątki kilometrów dróg. Wybudowano chodniki, wykonano oświetlenie uliczne, przystanki autobusowe itp.
  11. Wszystkie obiekty użyteczności publicznej poddano kompleksowej termomodernizacji – wykonano energooszczędne i ekologiczne ogrzewania, wyremontowano dachy, wykonano elewacje
  12. Wykonano setki drobniejszych inwestycji, remontów, modernizacji dróg, placów, budynków i innych obiektów użyteczności publicznej.
  13. Przez cały czas zajmowano się oczywiście wszelkimi sprawami związanymi z administracją, prowadzeniem szkół, bibliotek, opieki społecznej i bieżącym funkcjonowaniem gminy w tych niełatwych czasach transformacji ustrojowej, reform szkolnictwa i administracji itp., Ponadto opracowywano strategię rozwoju, plany zagospodarowania itp
  14. Wszelkie ww inwestycje wymagały ogromnych nakładów finansowych, na które niezbędne było zaciąganie kredytów. Kredyty te zostały w ogromnej większości spłacone i obecnie gmina ma bardzo nieznaczne zadłużenie (jedno z najmniejszych w województwie).

Oczywiście, wszystkie powyższe osiągnięcia nie były zasługą tylko mojego Ojca, czy Pana Wójta Przygody.

Złożyła się na nie praca mądrych i oddanych sprawie radnych i sołtysów, kompetentnych i sumiennych pracowników Urzędu, oraz setek innych, życzliwych, mądrych i odpowiedzialnych ludzi dobrej woli z Gminy, z władz wojewódzkich a nawet władz szczebla centralnego

Jeśli to są oznaki „marazmu i zastoju”, to ja się pytam, Panie Grudniewski, jak wygląda dynamika i rozwój?

Panie Grudniewski, jeśli jest Pan oficerem, to powinien Pan mieć oficerski honor, rozsądek oraz poczucie odpowiedzialności za słowo.

Swoimi wypowiedziami krzywdzi Pan ludzi, którzy poświęcili kawał swojego życia, pracując dla tej gminy.

Uważam, że to nie jest w porządku, bez względu na cel, jaki przyświecał pańskim wypowiedziom.

Dziękuję Państwu za poświęcony czas i serdecznie pozdrawiam mieszkańców Gminy Brody i wszystkich Czytelników Echa Dnia

Z poważaniem

Artur Śliwa 

Panie Arturze. Podziwiam Pana opanowanie, rozsądek i spokój wypowiedzi.Takim ludziom jak Pana OJCIEC szacunek okazywać trzeba nie dlatego że byli ale za to, że całe swoje życie poświęcali innym ludziom i tej Gminie którą kochali i dla niej pracowali. To co przylazło teraz siedzi w dobrobycie gówniarstwo i niszczy po kolei wszystko co można zniszczyć. Szkoda, że już są inne czasy ale zawsze można dać w MORDĘ I KOPA W DUPĘ tym co te niegodziwości czynią.

#12 ~Wiesław~

~Wiesław~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 22:17:20

Szanowni Państwo. Analizując wypowiedź Pana Grudniewskiego doszedłem do pewnego wniosku. W dzisiejszych czasach słowa rozwój i reformowanie oznaczają brak akceptacji zdania 10 na 14 radnych. Słowa te oznaczają, że nie należy się liczyć z głosem mieszkańców, którzy wyrazili swoje stanowisko w sprawie służby zdrowia na zebraniach ogólnowiejskich oraz poprzez radnych. Wielkim rozwojem jest również zatrudnienie do urzędu bądź jednostek podległych niedoszłych radnych ze swojego komitetu. Domyślam się, że marazm jakim były wszelkiego rodzaju inwestycje (od dróg, szkół, gazociągów, kanalizacji, placów zabaw po chodniki) źle wpłynął na rozwój całej gminy. Z Pana wypowiedzi wnioskuję, że wzyscy, którzy pracowali na rzecz gminy (niektórzy nadal pracują) i mieli styczność z poprzednimi wójtami nie mieli i nie mają kompetencji do wykonywania swojej pracy. Pana zdaniem jedynym słusznym rozwiązaniem jest władza nowej pani wójt, której osiągnięciami, głośno opisywanymi w prasie lokalnej, są m.in. nowe okładki dyplomów, wkopanie i wykopanie słupów oświetleniowych w Dziurowie ze względu na brak wymaganych zgłoszeń i pozwoleń, wymówienie jedynemu świadczeniodawcy opieki zdrowotnej umowy najmu lokalu bez chęci dalszej współpracy, a jednocześnie nie przedstawiając żadnych konkretów co w zamian. Na szczególną uwagę zasługuje również zewnętrzna firma od wszystkiego, pobierająca z budżetu spore pieniądze. Minęło dokładnie 10 miesięcy nowej władzy. Nareszcie większość radnych stanęła na wysokości zadania i pokazała kto tak naprawdę podejmuje w gminie decyzje. Nie ugięli się pod presją, że będą niemal "wytykani palcami" w pismach sygnowanych przez panią wójt, które można znaleźć w sklepach. Poświęciłem sporo wolnego czasu na odszukanie drugiej gminy w Polsce, w której został powołany komitet obrony wójta/prezydenta/burmistrza. W chwili obecnej gmina Brody jest pionierem w tej dziedzinie. Mam nadzieję że członkowie w/w komitetu, którzy zaczną komentować tą wypowiedź będą potrafili zachować kulturę dyskusji. Serdecznie pozdrawiam wszystkich.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 22:47:53

CYTATA!

38 lat żyję w tej gminie, ale takich cudów jak od 10 miesięcy to nigdy wcześniej się nie naoglądałem. Wąchock przy nas to pikuś Emotikon smile . Fajnie, bo gdzie tam jeszcze do końca. Tam na jednym z forów widzę wpis że ludzie byłego wójta mnie zniszczyli i że komuś jest mnie szkoda.W imię obecnych wydarzeń rodem z serialowych Wilkowyj oświadczam, że się nie gniewam na " ludzi" byłego wójta Emotikon smile. Fakt, różnie bywało. Należało się spodziewać kiedy około 6 lat wszedłem w świat miejscowej polityczki, że nie będzie łatwo trwać w opozycji wobec władzy. Przyznaję, nie było, bo polityczka to wciągająca , ale i niebezpieczna dyscyplina sportu. Dziś jest 6 lat potem i jeśli mam odnieść się do ubiegłej kadencji Rady, to powiem tak: Mogliśmy się różnić poglądami na różne tematy, mogliśmy się ostro spierać na komisjach, bywało tak, przyznaję, ale na sesję zawsze wchodziliśmy z podniesionymi głowami by razem sprostać potrzebom mieszkańców. Na sali była polityczka, ale nie przypominam sobie chamstwa. Każdy znał swoje miejsce w szeregu, a sesję prowadził przewodniczący, do którego nawet ja, ten niepokorny miałem szacunek wynikający z pełnionego przez niego urzędu. Bywało tak ,że ponad podziałami i żeby było jasne , za własne pieniądze wsiadaliśmy wszyscy w autokar i jechaliśmy na dwudniową wycieczkę, a tam w ogóle zapominaliśmy o dwóch stronach barykady.Gdzieś to teraz wszystko się pogmatwało i jedno słowo ciśnie mi się na usta...chaos. Szkoda, bo nie tak to miało być. Dobrej nocy.

Panie Darku!! Szacunek dla Pana za tą wypowiedz. Ma Pan racje chaos i niekompetencja ogarnia wszystko.Dziś dyskusja jest o zdrowiu i to przyćmiewa to co dzieje się w oświacie-tam są dopiero perełki jakich świat nie widział. To ujrzy światło dzienne i wyjdzie jak kurz po sprawie Panaceum opadnie. Oświata ginie w oczach-dno. Porozmawia Pan z dziewczynami z ZOEAS jeśli strach ich nie sparaliżuje.Jest czego słuchać i "podziwiać"

Odpieprzcie się od Wąchocka. To teraz wzorcowa gmina w powiecie starachowickim, a nawet w województwie. 

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 22:51:05

Odpieprzcie się od Wąchocka. To teraz wzorcowa gmina w powiecie starachowickim, a nawet w województwie.

Masz rację. Chociaż do niedawna wzorcową gminą były Brody. Ale to już nie tak odległe ale jakże piękne czasy rozwoju

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 23:23:23

Dzień dobry Państwu.

Z poważaniem

Artur Śliwa 

Zgadzam się w 100 % !!!! Pan "Generał" trochę się zagalopował i niestety wyszły takie bzdury  ...  ale cóż się dziwić, w tym wieku, śmiało można to tłumaczyć pewną przypadłością .

#16 ~gocha~

~gocha~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 06:59:48

oj mój Boże ten "żołnierzyk" jak masuje ludzi to mózg powinien sobie wymasować...... toż to paranoik jest

#17 ~oburzona~

~oburzona~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 07:41:02

Witam panie Arturze. Tylko osoby podle, beszczelne, bez kultury i ogłady moga wypisywac takie rzeczy o ś.p. Wójcie Śliwie! Co za pier....e chamy. Jak mozna mówic cos na osobe ktora tyle zrobila w gminie. Jak sie komus to wszystko nie podoba, to wyp......ć! No kur... mać- drogi, chodniki, szkoly, gaz, kanalizacja itd. porobione, a skur..... jeszcze malo! Co za glupi, pusty naród! Uprzejmie prosze, żeby pan upublicznił swoją wypowiedź w Gazecie Starachowickiej lub w dodatku starachowickim do piątkowego Echa Dnia, bo nie wszyscy co powinni maja dostęp do internetu i nie wszyscy czytaja forum. Jeśli pan tego nie zrobi, to chyba pozwolę sobie ja to zrobić.
Pozdrawiam

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 09:31:17

Witam panie Arturze. Tylko osoby podle, beszczelne, bez kultury i ogłady moga wypisywac takie rzeczy o ś.p. Wójcie Śliwie! Co za pier....e chamy. Jak mozna mówic cos na osobe ktora tyle zrobila w gminie. Jak sie komus to wszystko nie podoba, to wyp......ć! No kur... mać- drogi, chodniki, szkoly, gaz, kanalizacja itd. porobione, a skur..... jeszcze malo! Co za glupi, pusty naród! Uprzejmie prosze, żeby pan upublicznił swoją wypowiedź w Gazecie Starachowickiej lub w dodatku starachowickim do piątkowego Echa Dnia, bo nie wszyscy co powinni maja dostęp do internetu i nie wszyscy czytaja forum. Jeśli pan tego nie zrobi, to chyba pozwolę sobie ja to zrobić.
Pozdrawiam

Oburzona po co urzywasz wulgaryzmów nawet kiedy same na usta się cisną są nie na miejscu. Nie walcz tą samą bronią co Komitet Poparcia Wójta Gminy Brody ,,JEDYNY W POLSCE"

Agresja zawsze przegrywa idz do Urzędu i spróbój z jakimś pracownikiem porozmawiać zobaczysz jak bardzo są zastraszeni, Oni teraz nic nie wiedzą do tego stopnia że o ostatniej sesji też nie wiedzieli czy to jest normalna sytuacja przecież działalność Urzędu jest jawna a nie tajna i takie rzeczy są ogłaszane a nie po tajniaku rozgrywane! Popieram propozycję dla Pana Artura o zamieszczenie w całej lokalnej prasie tej informacji a nasi rodzice, dziadkowie będą mogli wrócić do tych czasów kiedy to jawnie wspólnie budowali naszą gminę! Pozdrawiam Heniek

#19 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 09:46:52

Dzień dobry Państwu.

Z poważaniem

Artur Śliwa 

Panie Arturze gratuluję bardzo mądrej i taktownej wypowiedzi. Popieram poprzedników proszę zamieścić to w prasie i na portalach społecznościowych.

#20 ~oburzona~

~oburzona~
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 10:52:16

Do Heńka,
Przepraszam za wulgaryzmy, ale rzeczywiście same cisną się na usta. Nie powinnam zniżać sie do poziomu niektórych wypowiadających sie na forach, ale nerwy biorą górę nad zdrowym rozsądkiem i kulturą wypowiedzi :) Obiecuje poprawe!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych