Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Bolesne ząbkowanie

54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rajdowiec

Rajdowiec

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 23:41:52

Nie wiem czy w dobrym miejscu wpisuje pytanie, ale mam do was prośbę. 

Moja żona i ja mamy śliczną córeczkę ale zaczyna ząbkować no i jak wiecie są nieprzespane noce dla Nas i małej Oli. Staram się jak mogę pomagać żonie, wstaje w nocy do małej bo przecież ona zajmuje się w dzień naszym maleństwem...ale widzę że jest bardzo zmęczona. 

Są tutaj rodzice którzy mieli podobny problem? I może doradzą mi co mogę kupić dla małej żeby ulżyć jej cierpieniom :-( Najlepiej coś w spray łatwe i szybkie w użyciu? 

#2 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 30 kwiecień 2016 - 19:18:54

U nas sprawdził się Dentosept A mini, jest właśnie do psikania na dziąsła, łatwiej go podac dziecku niz maść czy żel.

#3 ~Karolkowa~

~Karolkowa~
  • Goście

Napisano 01 maj 2016 - 15:09:53

My przy ząbkowaniu zarówno synka i jak i teraz córci używaliśmy Dologel. Poleciła nam ten żel pediatra, bo ma 100% naturalnych skłądników: rumianek, propolis i waleriana. Łagodzi ból, radzi sobie też ze stanem zapalnym dziąseł zarówno przy ząbkowaniu jak i przy innych podraznieniach w buzi dziecka. U starszego syna sprawdził się nawet na afty. Warto miec go w apteczce.

#4 Rajdowiec

Rajdowiec

Znajomy

• PipPip
  • 31 postów

Napisano 11 maj 2016 - 23:19:37

@Mariaanna - Przede wszystkim powiedz mi proszę czy jest bez recepty?

#5 ~Róża~

~Róża~
  • Goście

Napisano 14 maj 2016 - 16:30:49

Znam Dentosept A Mini, teraz jest taki spot reklamowy z malinkami na TVN.  Jest świetny, bo w sprayu i nie ma kłopotu z aplikacją nawet w trudno dostępnych miejscach. Moja córka go używa, chociaż ma już 13 lat, ale czasem od noszenia stałego aparatu robią jej się otarcia na dziąsłach i wtedy psika je właśnie Dentoseptem

#6 Rajdowiec

Rajdowiec

Znajomy

• PipPip
  • 31 postów

Napisano 14 maj 2016 - 21:46:06

Aaaa to ja kojarzę tą reklamę. Kupiłem ten spray :) żona się bardzo ucieszyła :-) Córeczka bez problemu dała sobie psiknąć i to nie raz, bo smak jej odpowiada. I po dwóch już dawkach mniej wkładała paluszki do buzi to chyba pomaga :-) dzięki 

#7 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 15 maj 2016 - 21:47:59

@Mariaanna - Przede wszystkim powiedz mi proszę czy jest bez recepty?

tak, spokojnie kupisz w każdej aptece, ale widzę, że juz kupiłeś, sprawdza się?

#8 Rajdowiec

Rajdowiec

Znajomy

• PipPip
  • 31 postów

Napisano 26 maj 2016 - 03:26:01

Tak pomaga. Mała jest bardziej spokojniejsza już tak często nie wkłada raczej do buzi. Przyznam się że sam sobie prysnąłem tym sprayem z ciekawości bo byłem ciekaw jak smakuje :-) i tak fajnie działa chłodząca. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc, co ja bym bez was zrobił :D 

#9 sodka

sodka

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 27 maj 2016 - 15:56:39

u nas świetnie się sprawdzały czopki homeopatyczne Viburkol. no i oczywiście jakiś żel na dziąsła, środek przeciwbólowy Ibum czy Panadol.

#10 Adameos

Adameos

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 27 maj 2016 - 23:25:04

a u mnie ząbkowanie nadejdziedopiero, ale boję się już na zapas, bo Kubusik daje nam czadu i bez tego

#11 ~Róża~

~Róża~
  • Goście

Napisano 28 maj 2016 - 09:06:22

Dasz radę :) Tylko miej w zapasie stopery do uszu :) Żartuję oczywiście :) Na pewno przyda się zapas śliniaczków (ubrania nie będą mokre od śliny), gumowe gryzaki, jakiś lek zmniejszający obrzęk (ten Dentosept z malinkami będzie super) i dużo cierpliwości. Ja nigdy nie podawałam żadnych czopków, ale słyszałam, że dużo mam je stosuje

#12 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 31 maj 2016 - 11:40:10

Polecam dentosept a mini i chłodzące gryzaki, da się przeżyć ;) A może akurat u Was przejdzie łagodnie :)

#13 ~Różą~

~Różą~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2016 - 05:32:29

Dentosept zostaw sobie też na później, jak będą stałe zęby wychodzić, albo aparat założą, też się przyda :)

#14 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 21:07:27

hahaha, to fakt ;) Ja mam aparat od kilku miesięcy i podbieram córce spray, jak mi sie otarcia i afty robią od drutów ;)

#15 ~mama Muminka~

~mama Muminka~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 22:38:46

Daj Viburcol, a gwarantuje, że dziecko prześpi spokojnie całą noc. Jeżeli wystąpi gorączka, to ibum lub paracetamol. 

#16 emencypantka85

emencypantka85

Znajomy

• PipPip
  • 21 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 19:48:32

Daj Viburcol, a gwarantuje, że dziecko prześpi spokojnie całą noc. Jeżeli wystąpi gorączka, to ibum lub paracetamol

Bez Viburcolu każda noc była horrorem. Zaczęłam dawać kropelki na noc przed położeniem się spać. Dziecko spało do rana! Viburcol działa

#17 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2017 - 15:50:18

Bez Viburcolu każda noc była horrorem. Zaczęłam dawać kropelki na noc przed położeniem się spać. Dziecko spało do rana! Viburcol działa

Bierze któraś z Was udział w konkursie Viburcolu? 

Właśnie trwa drugi etap i zastanawiam się nad wzięciem udziału w konkursie :D

#18 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 19:33:07

Dentosept A mini - wybawienie ! Dawałam czopki Viburcol i nic nie pomagały, Camilla też. W końcu po 5 godzinach nieustającego płaczu siegnelam po Nurofen. Mały przestał co prawda płakać ale nadal był marudny. Ten płacz powtarzał się codziennie. Nie można go było uspokoić. Byliśmy z mężem bezradni i bardzo zmęczeni nie mówiąc już o naszym synku, który po prostu bardzo cierpiał. Pani w aptece poleciła mi właśnie dentosept. Podeszlam do niego sceptycznie bo na prawdę próbowaliśmy już wielu preparatów ( Anaftinu, Dentinox N itp.) i jakie było moje zdziwienie gdy mały po chwili przestał płakać, wyciszyl się i po prostu grzecznie zasnął

#19 ~Gleria~

~Gleria~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 17:38:02

U nas Camilia też nie działała, ale Viburcol w czopkach zawsze. Generalnie Viburcol stosowałam często, bo córka potrafiła płakać i marudzić godzinami, szczególnie w środku nocy. 

#20 ~Marzena31~

~Marzena31~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2017 - 10:39:36

Bierze któraś z Was udział w konkursie Viburcolu? 

Właśnie trwa drugi etap i zastanawiam się nad wzięciem udziału w konkursie :D

To nad czym się zastanawiasz? Udział w konkursie jest darmowy - nie musisz specjalnie biec do apteki po Viburcol ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych