Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Błędne decyzje gospodarza Gminy Burmistrza Andrzeja Chanieciego

89 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 08:29:45

LIKWIDACJA SZKOŁY W BRZEZIU-przeprowadzona wbrew woli rodziców dzieci uczęszczających do tej Szkoły i lokalnej społeczności.Burmistrz nie uwzględnił zaangażowania się rodziców i mieszkańców,którzy założyli Stowarzyszenie "Wiedza To Przyszłość" i zaproponowali Panu Burmistrzowi prowadzenie Szkoły w Brzeziu przez Stowarzyszenie.Pan Burmistrz propozycję tą odrzucił.Z jegoargumentacji można było wywnioskować na jakiej podstawie podjoł taką decyzje a mianowicie: "NIE BO NIE!! TAKĄ DECYZJĘ PODJOŁEM I JEJ NIE ZMIENIE!!

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 08:36:23

A gdzie jest to dobro dzieci??

#3 ~anonim~

~anonim~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 12:13:13

Ciekawe dlaczego nie pozwoli na to stowarzyszenie:(

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 12:38:19

LIKWIDACJA SZKOŁY W BRZEZIU-przeprowadzona wbrew woli rodziców dzieci uczęszczających do tej Szkoły i lokalnej społeczności.Burmistrz nie uwzględnił zaangażowania się rodziców i mieszkańców,którzy założyli Stowarzyszenie "Wiedza To Przyszłość" i zaproponowali Panu Burmistrzowi prowadzenie Szkoły w Brzeziu przez Stowarzyszenie.Pan Burmistrz propozycję tą odrzucił.Z jegoargumentacji można było wywnioskować na jakiej podstawie podjoł taką decyzje a mianowicie: "NIE BO NIE!! TAKĄ DECYZJĘ PODJOŁEM I JEJ NIE ZMIENIE!!

Burmistrz i Rada Gminy nie biorą pod uwagę dobra naszych dzieci, tylko korzyści płynące z wydzierżawienia lub sprzedaży budynku szkoły (który mieszkańcy budowali w czynie społecznym), z przeznaczeniem go na na dom opieki społecznej lub ośrodek resocjalizacyjny dla trudnej młodzieży. Najwięcej się słyszy o drugim wariancie.
A mieszkańcy wsi w większości głosowali na obecnego Burmistrza, który dobro swoich wyborców ma głęboko w nosie.
To nauczka dla nas, mieszkańców Brzezia i okolic aby nie wierzyli w puste obietnice kandydatów...

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 13:14:18

Burmistrz i Rada Gminy nie biorą pod uwagę dobra naszych dzieci, tylko korzyści płynące z wydzierżawienia lub sprzedaży budynku szkoły (który mieszkańcy budowali w czynie społecznym), z przeznaczeniem go na na dom opieki społecznej lub ośrodek resocjalizacyjny dla trudnej młodzieży. Najwięcej się słyszy o drugim wariancie.
A mieszkańcy wsi w większości głosowali na obecnego Burmistrza, który dobro swoich wyborców ma głęboko w nosie.
To nauczka dla nas, mieszkańców Brzezia i okolic aby nie wierzyli w puste obietnice kandydatów...

Tak.coraz wiecej sie słyszy o tym ze powstanie osrodek dla trudnej młodzieży....wiec jak to mowił Burmistrz,ze bedzie to osrodek publiczny...wlasnie bedzie,tylko ze nie taki jakbysmy chcieli:(:(

#6 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 13:21:35

Taraz nie ma wyborow to z glosem wyborcow nikt sie nie liczy.Teraz to beda domy opieki albo poprawczaki,bo jak nie bedziemy uczyc dzieci to kim one beda,jakie przygotowanie do zycia im zapewnimy.Niedlugo bedziemy wiezienia budowac,by byly miejsca dla naszych nastepcow.Burmistrz niech poszuka oszczednosci Urzedzie Miasta,obnizy pobory,zmniejszy ilosc urzednikow,to beda oszczednosci,ciekawe co na to starosta,obronca chlopow.Jak beda wybory to musimy zastanowic sie na kogo odajemy swoj glos.

#7 ~gość.~

~gość.~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 13:34:40

Taraz nie ma wyborow to z glosem wyborcow nikt sie nie liczy.Teraz to beda domy opieki albo poprawczaki,bo jak nie bedziemy uczyc dzieci to kim one beda,jakie przygotowanie do zycia im zapewnimy.Niedlugo bedziemy wiezienia budowac,by byly miejsca dla naszych nastepcow.Burmistrz niech poszuka oszczednosci Urzedzie Miasta,obnizy pobory,zmniejszy ilosc urzednikow,to beda oszczednosci,ciekawe co na to starosta,obronca chlopow.Jak beda wybory to musimy zastanowic sie na kogo odajemy swoj glos.

Zgadzam się w stu procentach z przedmówcą. Bo przyszłość narodu zależy od wychowania i wykształcenia dzieci. Teraz władze postanowiły oszczędzać likwidując szkoły, w samym woj. świętokrzyskim ma zostać zlikwidowane 37 szkół, a co z nauczycielami,i innymi pracownikami, przecież nie znajdą zatrudnienia.

#8 ~Czarny~

~Czarny~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 15:06:53

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Dziwicie się czemu burmistrz nie godzi się na stowarzyszenie? Wydaje mi się, że ktoś nieźle posmarował za ten budynek i dlatego burmistrz mówi stowarzyszeniu "Nie bo nie!"
Poza tym w jakiej klasie więcej wiedzy da się przyswoić 5-6 osobowej, czy 36 osobowej w systemie dwuzmianowym?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 16:15:55

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Dziwicie się czemu burmistrz nie godzi się na stowarzyszenie? Wydaje mi się, że ktoś nieźle posmarował za ten budynek i dlatego burmistrz mówi stowarzyszeniu "Nie bo nie!"
Poza tym w jakiej klasie więcej wiedzy da się przyswoić 5-6 osobowej, czy 36 osobowej w systemie dwuzmianowym?

Onegdaj pewien poseł z PIS`u powiedział, że chłopom się w głowach poprzewracało.Kto Ci broni posłać dziecko do szkoły w której w klasie jest 5-6 osób? Jak poszukasz to znajdziesz. Orientacyjny koszt to od pięciu do ośmiu tysięcy. Miesięcznie.
Miłego dnia życzę.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 16:42:55

W 100% chodzi o kase,wczesniej jakos godził sie na stowarzyszenie,teraz jakos sie nie godzi...cos tu niezle smierdzi....ale coz w Brzeziu widocznie ludzie bardziej zgodni skoro tak latwo odpuszczaja,bo w Opatowie nie chcieli oddac budynku po starym osrodku na poprawczak

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 16:45:49

Zgadzam się w stu procentach z przedmówcą. Bo przyszłość narodu zależy od wychowania i wykształcenia dzieci. Teraz władze postanowiły oszczędzać likwidując szkoły, w samym woj. świętokrzyskim ma zostać zlikwidowane 37 szkół, a co z nauczycielami,i innymi pracownikami, przecież nie znajdą zatrudnienia.

Jak to co z nauczycielami?????Burmistrz im obiecał prace,ciekawe tylko gdzie....moze bedą uczyc trudną młodzież:)

#12 ~vox populi~

~vox populi~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 17:23:01

Ludzie, ogarnijcie się trochę!!!
1.W chwili kiedy rada gminy podejmowała decyzję o likwidacji szkoły w Brzeziu, nie było mowy o żadnym stowarzyszeniu które byłoby zainteresowane prowadzeniem szkoły w Brzeziu.
2. Z tego co wiem, to stowarzyszenie które miałoby przejąć szkołę jeszcze nie istnieje. Proces rejestracji w KRS trwa co najmniej pół roku, a plan dla nauczycieli na następny rok powinien zostać zatwierdzony do połowy maja. Z tego co wiem, na dzień dzisiejszy to stowarzyszenie nie ma nawet statutu a liczba członków (potencjalnych) wynosi 7 (słownie: siedem) osób, podczas gdy do zarejestrowania stowarzyszenia potrzeba minimum 15...
3. Czy ktoś policzył opłacalność takiego projektu przy 28 uczniach? Od nowego roku właśnie tyle byłoby w Brzeziu. Skąd Stowarzyszenie weźmie pieniądze na opał, prąd, płace nauczycieli, obsługi, palacza, pielęgniarki, pomoce naukowe, nie mówiąc już o kosztach utrzymania budynku?
4. Burmistrz już na spotkaniu w Brzeziu przed wyborami (dokładnie w remizie) mówił o tym, że jeśli nie będzie dzieci, to nie będzie też szkoły i wtedy wszyscy obecni to rozumieli. Mówienie o tym, że burmistrz oszukał, jest nadużyciem. Zapytajcie tych, którzy byli na spotkaniu przedwyborczym.

Jeśli porusza się jakiś temat, to trzeba wiedzieć o czym się pisze lub mówi. Inaczej można wyjść na pajaca.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 18:08:50

1.W chwili kiedy rada gminy podejmowała decyzję o likwidacji szkoły w Brzeziu, nie było mowy o żadnym stowarzyszeniu które byłoby zainteresowane prowadzeniem szkoły w Brzeziu.
2. Z tego co wiem, to stowarzyszenie które miałoby przejąć szkołę jeszcze nie istnieje. Proces rejestracji w KRS trwa co najmniej pół roku, a plan dla nauczycieli na następny rok powinien zostać zatwierdzony do połowy maja. Z tego co wiem, na dzień dzisiejszy to stowarzyszenie nie ma nawet statutu a liczba członków (potencjalnych) wynosi 7 (słownie: siedem) osób, podczas gdy do zarejestrowania stowarzyszenia potrzeba minimum 15...
3. Czy ktoś policzył opłacalność takiego projektu przy 28 uczniach? Od nowego roku właśnie tyle byłoby w Brzeziu. Skąd Stowarzyszenie weźmie pieniądze na opał, prąd, płace nauczycieli, obsługi, palacza, pielęgniarki, pomoce naukowe, nie mówiąc już o kosztach utrzymania budynku?
4. Burmistrz już na spotkaniu w Brzeziu przed wyborami (dokładnie w remizie) mówił o tym, że jeśli nie będzie dzieci, to nie będzie też szkoły i wtedy wszyscy obecni to rozumieli. Mówienie o tym, że burmistrz oszukał, jest nadużyciem. Zapytajcie tych, którzy byli na spotkaniu przedwyborczym.

Jeśli porusza się jakiś temat, to trzeba wiedzieć o czym się pisze lub mówi. Inaczej można wyjść na pajaca.

Wie Ty o tym stowarzyszeniu nie wiesz nic,wiec sie nie wypowiadaj,bo 7 osob to liczy komitet zalozycielki,a w stowarzyszeniu moze byc wiecej niz 21 osob i tyle jest,wiec nie wypowiadaj sie jak nie wiesz nic!!!

#14 ~vox populi~

~vox populi~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 18:37:20

Wie Ty o tym stowarzyszeniu nie wiesz nic,wiec sie nie wypowiadaj,bo 7 osob to liczy komitet zalozycielki,a w stowarzyszeniu moze byc wiecej niz 21 osob i tyle jest,wiec nie wypowiadaj sie jak nie wiesz nic!!!

A jest już zarejestrowane w KRS? Bo jeśli nie to w ogóle nie powinno być tematu...

#15 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 18:51:35

Zgodnie z Twoją dedukcją trzeba nazywać Cię teraz "Pajacem"?
Nie siedzę w temacie, ale wiem (nie na podstawie plotek na których Ty bazujesz), że papiery odnośnie rejestracji już od dłuższego czasu są w sądzie. Z planem dla nauczycieli nie zawsze tak jest jak piszesz, zwłaszcza jeżeli szkołę przejmuje stowarzyszenie (proszę uzupełnić trochę swoją wiedzę:). Szkoła spokojnie utrzyma się nawet jeżeli będzie te 28 dzieci (znowu brak Twojej wiedzy, ale ja nie zamierzam Cię dokształcać).
Z Twojego tonu wypowiedzi przypuszczam, iż Ty lub ktoś z Twojej rodziny jest członkiem rady gminy, więc zamiast tu "jojczyć" bez potrzeby, (skoro już wiesz, że zawiązało się stowarzyszenie) możesz zgłosić wniosek na sesji o przerwanie procesu likwidacyjnego szkoły.

#16 ~Czarny~

~Czarny~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 19:13:05

Onegdaj pewien poseł z PIS`u powiedział, że chłopom się w głowach poprzewracało.Kto Ci broni posłać dziecko do szkoły w której w klasie jest 5-6 osób? Jak poszukasz to znajdziesz. Orientacyjny koszt to od pięciu do ośmiu tysięcy. Miesięcznie.
Miłego dnia życzę.

Czy mi się w głowie poprzewracało, chyba nie? Tutaj mam szkołę z warunkami szkoły prywatnej (5-6 osób w klasie) za DARMO(!), gdzie normalnie trzeba by płacić 3tyś. miesięcznie i mam posyłać dziecko na "spęd" 36-osobowy, dla jego "dobra"?
Reasumując, ucząc dziecko w Brzeziu teoretycznie miesięcznie zarabiam 3 tyś. zł.

#17 ~MIESZKANIEC~

~MIESZKANIEC~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 19:15:44

Nie bijcie piany o szkołę w Brzeziu, czy znacie może choć jedną dobrą decyzję Burmistrza ????? Nie i takowych nie będzie, bo czy mądrą decyzją jest budowa targowicy ? NIE bo, skoro wystarcza 3 godziny handlu w tygodniu to po co robić całotygodniową !!!Remont stadionu komu i po co ? Budowa basenu którego koszt utrzymania to około 5% budżetu gminy ? Jak baseny są w Baćkowicach, Ożarowie, Sandomierzu, Ostrowcu Sw.i świecą pustkami Tak, że zapewniam Was to dopiero początek końca Gminy Opatów !!!!!!!!!!!!!!!

#18 ~Miś~

~Miś~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 19:50:00

Trzeba bić pianę! Jest chęć rodziców, jest stowarzyszenie, więc normalny burmistrz powinien szkołę przekazać, bez robienia problemów i buraka z siebie :).
Ot to powiedziałem ja, pozdrawiam.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 20:40:45

Trzeba bić pianę! Jest chęć rodziców, jest stowarzyszenie, więc normalny burmistrz powinien szkołę przekazać, bez robienia problemów i buraka z siebie :).
Ot to powiedziałem ja, pozdrawiam.

dokładnie normalny burmistrz pozwoliłby na to by kształcic nawet ta mała grupe dzieci,a nie zabierac im szkoli i jeszcze in nie pozwolic im prowadzic stowarzyszenie,bo co,pewnie obiecał budynek,a moze jeszcze cos wieciej....

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 20:43:37

DYKTATURA!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych