Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Bierzmowanie dorosłych Radom

Bierzmowanie Sakramenty Kościół Wiara ksiądz

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 18:40:35

Bierzmowanie dorosłych ratujcie

Nie przyjęłam sakramentu bierzmowania w gimnazjum ze względu na to, że przeżywałam kryzys wiary. Chciałabym przyjąć ten sakrament.  W Radomiu  jest bierzmowanie dorosłych 1 w miesiącu w katedrze, ale, żeby przyjąć tam ten sakrament, muszę mieć dokumenty o przygotowaniu do niego ze swojej parafii. No właśnie. I tu zaczynają się schody. Byłam już w tej sprawie u mnie w kościele w mojej parafii. Problem polega na tym, że bierzmowaniem zajmuje się u mnie w kościele ksiądz, który delikatnie mówiąc za mną nie przepada, a ja za nim i to jest dodatkowe utrudnienie. Ksiądz proboszcz mi powiedział, żebym przyszła jak będą przygotowania gimnazjalistów do sakramentu bierzmowania. Nie byłam. Bo jakoś szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się wcale przygotowywać pod okiem księdza, w dodatku z gimnazjalistami. Nie to, że coś do nich mam, czy coś. Po prostu będę się bardzo dziwnie i głupio czuła w takim towarzystwie. A znając życie wspominany już ksiądz mi w tym nie pomoże. Szkołę już dawno temu skończyłam, więc nie ma mnie kto nawet przepytywać z tych całych pytań z książeczki dla bierzmowanych. Co mogę zrobić i jak to załatwić? Bardzo mi na tym zależy. Może dałoby się przygotować w jakiejś innej parafii, a jeżeli tak, to jak to zrobić? Przecież pewnie też będę potrzebowali jakiegoś zaświadczenia z mojego kościoła. Na ładne oczy mi nie uwierzą. Dodam, że mój ksiądz proboszcz też nie bardzo jest skory do pomocy i nie rozumie tego, że będę się czuła po protu źle, taka upokorzona z gimnazjalistami, którzy będą na mnie patrzeć jak na wariata albo jakieś dziwadło co najmniej, ukradkowe spojrzenia, szepty, głupie miny i uśmieszki. Po prostu nie odnajdę się w tej grupie. A chcę wreszcie przyjąć ten sakrament dla samej siebie. Podpowiedzcie mi coś.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Bierzmowanie, Sakramenty, Kościół, Wiara, ksiądz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych