Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

BĄDŹMY WDZIĘCZNI NAUCZYCIELOM!


124 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 20:23:29

Nauczyciele! Nie dajcie się zastraszyć! Walczcie. Jestem z Wami!
Trzymajcie się!

#22 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 20:30:51

Nauczyciele! Nie dajcie się zastraszyć! Walczcie. Jestem z Wami!
Trzymajcie się!

Darku nikt takiego dziadka nie bierze na serio.

#23 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 21:03:58

Nauczyciele! Nie dajcie się zastraszyć! Walczcie. Jestem z Wami!
Trzymajcie się!

A kto zastrasza maturzystów.??? Oni się nie liczą??? Maturzyści karma wraca!!! Trzymajcie się.!!!

#24 ~Żenada i wstyd~

~Żenada i wstyd~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 00:57:37

Co to zq sprawiedliwosc,przecież niemalo maja wyplaty za pare godzin prafy,ja pracuje 10 godz za 100 zl narobić się muszecjak wół. Wroce do domu i do wieczora z corkami przy lekcjach siedze. Czasami i w nocy musze jej cos zrobic albo narysować bo dostanie jedynke. Nikt nie widzi trudu dziecka i rodziców. Którzy zarabiajac niewiele musza oplacic korepetycje. Pedagodzy pokory trochę trzeba się nauczyc,prosze isc za pare groszy ba uboj,odlewnie badz w rolnictwie pracowac. To sie dopiero nazywa praca!!!!!

#25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 06:43:54

Nauczyciele! Nie dajcie się zastraszyć! Walczcie. Jestem z Wami!
Trzymajcie się

Mam nadzieję że w końcu ten rzad nie odpuści, i przetrzebi to towarzystwo wzajemnej adoracji.#26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 07:02:12

Mam nadzieję że w końcu ten rzad nie odpuści, i przetrzebi to towarzystwo wzajemnej adoracji.


Jak nie będzie matur to Wam tego nie darujemy darmozjady.

#27 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 10:01:26

A kto kazał Ci posyłać dziecko do państwowej szkoły i stresować się czy egzamin maturalny się odbędzie? Trzeba było wysłać do prywatnej bądź katolickiej szkoły, zapłacić czesne i bez problemu, tam jest wysoki poziom nauczania. Jeśli Cię nie stać, to zawsze można zmienić pracę na lepiej płatną np. w kasie w Biedronce lub w odlewni.

#28 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 10:07:16

A kto kazał Ci posyłać dziecko do państwowej szkoły i stresować się czy egzamin maturalny się odbędzie? Trzeba było wysłać do prywatnej bądź katolickiej szkoły, zapłacić czesne i bez problemu, tam jest wysoki poziom nauczania. Jeśli Cię nie stać, to zawsze można zmienić pracę na lepiej płatną np. w kasie w Biedronce lub w odlewni.

I wice w... To ty zmień pracę na lepszą i więcej płatną. kto Cię trzyma na państwowej posadzie?? Tylko kto by cię chciał w prywatnej, tam się trzeba wykazać wiedzą .

#29 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 10:19:32

Wiadomo?ci Gazeta.pl
Wiadomości Polityka - Informacje Sławomir Broniarz zdradził nowe propozycje nauczycieli. Ruszają kolejne rozmowy z rządem
Sławomir Broniarz zdradził nowe propozycje nauczycieli. Ruszyły kolejne rozmowy z rządem
as
18.04.2019 09:52
Strajk nauczycieli trwa już od 10 dni, w czwartek ponownie ruszyły rozmowy między związkami a rządem. Sławomir Broniarz powiedział, że "kruszenie" się strajku źle rzutuje na rząd oraz zdradził jakie nowe propozycje mają nauczyciele.
W centrum: Sławomir Broniarz, szef ZNP
Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
REKLAMA
Podziel się
Nauczyciele i rząd po prawie dwóch tygodniach przerwy wrócili do rozmów. W czwartek o godzinie 10 ponownie zasiedli w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" do rozmów o warunkach pracy nauczycieli.
Nauczyciele mają nowe propozycje: Kalendarz i negocjacje
Przed rozpoczęciem Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego powiedział, że nie wie jeszcze, jak potoczą się rozmowy, ale jak zawsze jest optymistycznie nastawiony. Tłumaczył również, że komitety strajkowe w poszczególnych szkołach mają prawo do podejmowania decyzji o kontynuowaniu lub przerywaniu strajku. Dodał, że większość nauczycieli podejmuje decyzję o przerwaniu strajku przez "ogromną presję psychiczną i polityczną, którą wywierają samorządy".
Tam gdzie jesteśmy traktowani jako wrogowie publiczni, jako przyczynę wszystkich nieszczęść lokalnych społeczność, tam jest trudno
REKLAMA
- mówił Sławomir Broniarz.
Prezes ZNP dodał także, że "kruszenie" się strajku źle rzutuje na rząd: - Rząd walczy uczniami i zarzuca nam, że ich zostawiliśmy. Próbuje przeciwstawić przeciw sobie uczniów i nauczycieli.
Już wcześniej mówiło się o tym, że związki nauczycielskie przyniosą na czwartkowe rozmowy nowe propozycje, które mają ułatwić dojście do porozumienia z rządem. Sławomir Broniarz zdradził, że chodzi "o kalendarz oraz formy negocjacyjnej".
Michał Dworczyk: Mamy pewne propozycje dla nauczycieli
REKLAMA
Przed rozpoczęciem rozmów dla prasy wypowiedział się również Michał Dworczyk,szef kancelarii premiera. Unikał odpowiedzi na pytanie o to, czy rząd rozważa możliwość zmiany przepisów dotyczących warunków przystąpienia do matury.
Mamy pewne propozycje wychodzące naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli, ale najistotniejsze jest wspólne stanowisko, aby strajk został zawieszony po to, aby maturzyści mogli przystąpić do egzaminu. Wszystko w rękach związkowych
- mówił szef kancelarii premiera. Dodał, że rząd z zaniepokojeniem i smutkiem obserwuje "działanie niektórych polityków i związkowców. - Prosimy o to, aby nie wykorzystywać nauczycieli instrumentalnie i cynicznie - dodał. Podkreślił, że rząd zrobi wszystko, aby "każdy tegoroczny maturzysta mógł kontynuować naukę i wstąpić na uczelnię wyższą".
Mamy ze sobą porozumienie i będziemy namawiać związkowców, aby je podpisali, bo to dobry krok we właściwym kierunku. Nie jest wystarczający, ale w dobrym kierunku
- zakończył.
Strajk nauczycieli w Polsce
REKLAMA
Strajk nauczycieli rozpoczął się w ubiegły poniedziałek. Według danych ZNP, przystąpiło do niego 75 procent szkół i przedszkoli, według ministerstwa edukacji - niespełna połowa.
W ubiegłym tygodniu, mimo nauczycielskiego strajku, przeprowadzono egzamin gimnazjalny, w tym egzamin ósmoklasisty. Po świętach z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego ma się odbyć okrągły stół poświęcony oświacie.
Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych chcą 30-procentowej podwyżki wynagrodzenia dla nauczycieli w tym roku. Wiceprzewodniczący ZNP Krzysztof Baszczyński mówi, że związkowcy odrzucają propozycje rządu. - To jest niedobre porozumienie, nie o takie porozumienie nam chodziło, w związku z czym czekamy, aż ktoś poważnie potraktuje strajkujących pracowników oświaty - dodaje Krzysztof Baszczyński.
REKLAMA
WIĘCEJ O:
FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH
STRAJK NAUCZYCIELI
SŁAWOMIR BRONIARZ
ZNP
ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO
WEŹ UDZIAŁ W DYSKUSJI(136)
POLECAMYWIĘCEJ TEMATÓW
Zgadnij tytuł ekranizacji polskich dzieł po jednym kadrze
Pytanie 1 z 15
To kadr z filmu:
"Noce i dnie"
"Panny z Wilka"
"Znachor"
"Nad Niemnem"
Nauczyciele z byłego liceum Agaty Dudy piszą do niej list. 'Rozgoryczenie brakiem solidaryzmu'
Agata Duda zajmie stanowisko w sprawie nauczycieli? Kancelaria Prezydenta wydała oświadczenie
Strajk nauczycieli w ZSO nr 20 we Wrocławiu
Strajk nauczycieli. MEN twierdzi, że "poparcie dla akcji strajkowej spada". ZNP ma inne dane
Kilkaset osób zebrało się w poniedziałek wieczorem przed lubelskim ratuszem w ramach akcji wsparcia dla strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty. Mieli ze sobą transparenty, flagi Polski i Unii Europejskiej oraz latarki potzebne do utworzenia 'łańcucha światła'. Kilkadziesiąt osób trzymało w rękach czerwone kartki z symbolizującym protest czarnym wykrzyknikiem, inne - plakaty z hasłami m.in. 'Zalewska, nie zdałaś. Pała!', 'Men mnie mnie!', 'Politycy do tablicy' czy 'Dojnej zmiany kalkulacje lekceważą edukację'. Nie zabrakło przemów uczniów i rodziców, w których podkreślano solidarność ze strajkującymi nauczycielami i sprzeciw wobec obecnej polityki edukacyjnej w Polsce. Manifestacja pod hasłem 'Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem' zakończyła się ok. godziny 20.
Nauczyciele przegrywają z PiS-em. I to na własne życzenie ich związków [ANALIZA]
Reklamy pomagają nam rozwijać tę stronę
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, wstępnie wybrane firmy mogą odczytywać i korzystać z określonych informacji zapisanych na Twoim urządzeniu, aby wyświetlać odpowiednie reklamy bądź spersonalizowane treści.
Informacje jakie mogą być używane.
Cele przechowywania informacji.
Zobacz więcej
Akceptuję
Komentarze (136)
Sławomir Broniarz zdradził nowe propozycje nauczycieli. Ruszają kolejne rozmowy z rządem
SKOMENTUJ
najnowsze popularne
bojowniczka_hybrydowa pół godziny temu
Rząd bardzo głośno wysyła trollom przekazy dnia na temat tego, że nauczyciele mają pracować (czyli spędzać w miejscu pracy) 40h/tyg., ale jakoś nie kwapi się z egzekwowaniem. Należy rządowi POMÓC. Wystarczy w sierpniu zrobić stosowny regulamin wewnętrzny (w placówce). Nauczyciele spędzają w miejscu pracy czas codziennie od 7.30 do 15.30. Nie potrzeba niczego więcej, 40-godzinny tydzień pracy jest już przecież tu i tam zapisany, wystarczy zastosować.
Zero sponsoringu pracodawcy w temacie papierów, drukarek, własnych komputerów.
Nie ma dostępu do komputera? Będzie dziennik papierowy.
Nie ma dostępu do ksero? Nie będzie kserowania kart pracy czy zadań - uczniowie przepiszą je z tablicy.
Wycieczki czy zielone szkoły? Nie ma mowy, bo trzeba opiekunom zapłacić nadgodziny, budżetu na to nie stać. A poza tym szkołą jest od UCZENIA a nie od jeżdżenia na wycieczki.
Rekolekcje? Odrabiamy. Szkoła jest od uczenia a nie wędrowania po okolicznych kościołach.
Koło teatralne? Zatrudnić profesjonalistę, "Pani od polskiego" ma uczyć POLSKIEGO, a nie prowadzić koło teatralne.
Przygotowanie do konkursu? Bardzo proszę, w godzinach pracy nauczyciela, tam gdzie akurat będzie miejsce. W świetlicy, w toalecie? Nieistotne.
Posiedzenie Rady Pedagogicznej? W godzinach pracy (odwołujemy zajęcia tym samym) albo nadgodziny.
Spotkania z rodzicami? W godzinach pracy albo nadgodziny. I tak dalej.
Nauczyciele dla własnego dobra powinni to zrobić. Aha, i dopisać taki punkt, że jeśli regulamin placówki zakazuje korzystania z telefonu komórkowego w trakcie lekcji to za jednokrotne złamanie regulaminu kara pieniężna, drobna, powiedzmy 5 PLN, zasili konto tzw. "Rady Rodziców". Skoro rodzica stać na to, by opłacał latorośli srajfona a nie potrafi wytłumaczyć, co to jest złamanie regulaminu - powinno być go też stać na tę karę. Będą dla placówki dodatkowe pieniądze i to spodziewam się - zupełnie przyzwoite.
Za złapanie na ściąganiu, uczeń ponosi karę ustanowioną w kodeksie karnym - próba oszustwa.
Pasuje taka koncepcja?

#30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 10:20:46

Co to zq sprawiedliwosc,przecież niemalo maja wyplaty za pare godzin prafy,ja pracuje 10 godz za 100 zl narobić się muszecjak wół. Wroce do domu i do wieczora z corkami przy lekcjach siedze. Czasami i w nocy musze jej cos zrobic albo narysować bo dostanie jedynke. Nikt nie widzi trudu dziecka i rodziców. Którzy zarabiajac niewiele musza oplacic korepetycje. Pedagodzy pokory trochę trzeba się nauczyc,prosze isc za pare groszy ba uboj,odlewnie badz w rolnictwie pracowac. To sie dopiero nazywa praca!!!!!

Żenada i wstyd to fakt, ze zgodziłeś się pracować za 10 zł kiedy najniższa stawka to 12. Nie prowokuj. Nie musisz płacić za korepetycje dla dziecka, które nie jest bystre, masz wolne weekendy wiec popracuj z nim i wszystko. Nie wierzę, że nauczyciel nie chce nauczyć, po prostu nie wszyscy są zdolni.#31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 15:04:44

Wiadomo?ci Gazeta.pl
Wiadomości Polityka - Informacje Sławomir Broniarz zdradził nowe propozycje nauczycieli. Ruszają kolejne rozmowy z rządem
Sławomir Broniarz zdradził nowe propozycje nauczycieli. Ruszyły kolejne rozmowy z rządem
as
18.04.2019 09:52
Strajk nauczycieli trwa już od 10 dni, w czwartek ponownie ruszyły rozmowy między związkami a rządem. Sławomir Broniarz powiedział, że "kruszenie" się strajku źle rzutuje na rząd oraz zdradził jakie nowe propozycje mają nauczyciele.
W centrum: Sławomir Broniarz, szef ZNP
Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
REKLAMA
Podziel się
Nauczyciele i rząd po prawie dwóch tygodniach przerwy wrócili do rozmów. W czwartek o godzinie 10 ponownie zasiedli w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" do rozmów o warunkach pracy nauczycieli.
Nauczyciele mają nowe propozycje: Kalendarz i negocjacje
Przed rozpoczęciem Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego powiedział, że nie wie jeszcze, jak potoczą się rozmowy, ale jak zawsze jest optymistycznie nastawiony. Tłumaczył również, że komitety strajkowe w poszczególnych szkołach mają prawo do podejmowania decyzji o kontynuowaniu lub przerywaniu strajku. Dodał, że większość nauczycieli podejmuje decyzję o przerwaniu strajku przez "ogromną presję psychiczną i polityczną, którą wywierają samorządy".
Tam gdzie jesteśmy traktowani jako wrogowie publiczni, jako przyczynę wszystkich nieszczęść lokalnych społeczność, tam jest trudno
REKLAMA
- mówił Sławomir Broniarz.
Prezes ZNP dodał także, że "kruszenie" się strajku źle rzutuje na rząd: - Rząd walczy uczniami i zarzuca nam, że ich zostawiliśmy. Próbuje przeciwstawić przeciw sobie uczniów i nauczycieli.
Już wcześniej mówiło się o tym, że związki nauczycielskie przyniosą na czwartkowe rozmowy nowe propozycje, które mają ułatwić dojście do porozumienia z rządem. Sławomir Broniarz zdradził, że chodzi "o kalendarz oraz formy negocjacyjnej".
Michał Dworczyk: Mamy pewne propozycje dla nauczycieli
REKLAMA
Przed rozpoczęciem rozmów dla prasy wypowiedział się również Michał Dworczyk,szef kancelarii premiera. Unikał odpowiedzi na pytanie o to, czy rząd rozważa możliwość zmiany przepisów dotyczących warunków przystąpienia do matury.
Mamy pewne propozycje wychodzące naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli, ale najistotniejsze jest wspólne stanowisko, aby strajk został zawieszony po to, aby maturzyści mogli przystąpić do egzaminu. Wszystko w rękach związkowych
- mówił szef kancelarii premiera. Dodał, że rząd z zaniepokojeniem i smutkiem obserwuje "działanie niektórych polityków i związkowców. - Prosimy o to, aby nie wykorzystywać nauczycieli instrumentalnie i cynicznie - dodał. Podkreślił, że rząd zrobi wszystko, aby "każdy tegoroczny maturzysta mógł kontynuować naukę i wstąpić na uczelnię wyższą".
Mamy ze sobą porozumienie i będziemy namawiać związkowców, aby je podpisali, bo to dobry krok we właściwym kierunku. Nie jest wystarczający, ale w dobrym kierunku
- zakończył.
Strajk nauczycieli w Polsce
REKLAMA
Strajk nauczycieli rozpoczął się w ubiegły poniedziałek. Według danych ZNP, przystąpiło do niego 75 procent szkół i przedszkoli, według ministerstwa edukacji - niespełna połowa.
W ubiegłym tygodniu, mimo nauczycielskiego strajku, przeprowadzono egzamin gimnazjalny, w tym egzamin ósmoklasisty. Po świętach z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego ma się odbyć okrągły stół poświęcony oświacie.
Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych chcą 30-procentowej podwyżki wynagrodzenia dla nauczycieli w tym roku. Wiceprzewodniczący ZNP Krzysztof Baszczyński mówi, że związkowcy odrzucają propozycje rządu. - To jest niedobre porozumienie, nie o takie porozumienie nam chodziło, w związku z czym czekamy, aż ktoś poważnie potraktuje strajkujących pracowników oświaty - dodaje Krzysztof Baszczyński.
REKLAMA
WIĘCEJ O:
FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH
STRAJK NAUCZYCIELI
SŁAWOMIR BRONIARZ
ZNP
ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO
WEŹ UDZIAŁ W DYSKUSJI(136)
POLECAMYWIĘCEJ TEMATÓW
Zgadnij tytuł ekranizacji polskich dzieł po jednym kadrze
Pytanie 1 z 15
To kadr z filmu:
"Noce i dnie"
"Panny z Wilka"
"Znachor"
"Nad Niemnem"
Nauczyciele z byłego liceum Agaty Dudy piszą do niej list. 'Rozgoryczenie brakiem solidaryzmu'
Agata Duda zajmie stanowisko w sprawie nauczycieli? Kancelaria Prezydenta wydała oświadczenie
Strajk nauczycieli w ZSO nr 20 we Wrocławiu
Strajk nauczycieli. MEN twierdzi, że "poparcie dla akcji strajkowej spada". ZNP ma inne dane
Kilkaset osób zebrało się w poniedziałek wieczorem przed lubelskim ratuszem w ramach akcji wsparcia dla strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty. Mieli ze sobą transparenty, flagi Polski i Unii Europejskiej oraz latarki potzebne do utworzenia 'łańcucha światła'. Kilkadziesiąt osób trzymało w rękach czerwone kartki z symbolizującym protest czarnym wykrzyknikiem, inne - plakaty z hasłami m.in. 'Zalewska, nie zdałaś. Pała!', 'Men mnie mnie!', 'Politycy do tablicy' czy 'Dojnej zmiany kalkulacje lekceważą edukację'. Nie zabrakło przemów uczniów i rodziców, w których podkreślano solidarność ze strajkującymi nauczycielami i sprzeciw wobec obecnej polityki edukacyjnej w Polsce. Manifestacja pod hasłem 'Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem' zakończyła się ok. godziny 20.
Nauczyciele przegrywają z PiS-em. I to na własne życzenie ich związków [ANALIZA]
Reklamy pomagają nam rozwijać tę stronę
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, wstępnie wybrane firmy mogą odczytywać i korzystać z określonych informacji zapisanych na Twoim urządzeniu, aby wyświetlać odpowiednie reklamy bądź spersonalizowane treści.
Informacje jakie mogą być używane.
Cele przechowywania informacji.
Zobacz więcej
Akceptuję
Komentarze (136)
Sławomir Broniarz zdradził nowe propozycje nauczycieli. Ruszają kolejne rozmowy z rządem
SKOMENTUJ
najnowsze popularne
bojowniczka_hybrydowa pół godziny temu
Rząd bardzo głośno wysyła trollom przekazy dnia na temat tego, że nauczyciele mają pracować (czyli spędzać w miejscu pracy) 40h/tyg., ale jakoś nie kwapi się z egzekwowaniem. Należy rządowi POMÓC. Wystarczy w sierpniu zrobić stosowny regulamin wewnętrzny (w placówce). Nauczyciele spędzają w miejscu pracy czas codziennie od 7.30 do 15.30. Nie potrzeba niczego więcej, 40-godzinny tydzień pracy jest już przecież tu i tam zapisany, wystarczy zastosować.
Zero sponsoringu pracodawcy w temacie papierów, drukarek, własnych komputerów.
Nie ma dostępu do komputera? Będzie dziennik papierowy.
Nie ma dostępu do ksero? Nie będzie kserowania kart pracy czy zadań - uczniowie przepiszą je z tablicy.
Wycieczki czy zielone szkoły? Nie ma mowy, bo trzeba opiekunom zapłacić nadgodziny, budżetu na to nie stać. A poza tym szkołą jest od UCZENIA a nie od jeżdżenia na wycieczki.
Rekolekcje? Odrabiamy. Szkoła jest od uczenia a nie wędrowania po okolicznych kościołach.
Koło teatralne? Zatrudnić profesjonalistę, "Pani od polskiego" ma uczyć POLSKIEGO, a nie prowadzić koło teatralne.
Przygotowanie do konkursu? Bardzo proszę, w godzinach pracy nauczyciela, tam gdzie akurat będzie miejsce. W świetlicy, w toalecie? Nieistotne.
Posiedzenie Rady Pedagogicznej? W godzinach pracy (odwołujemy zajęcia tym samym) albo nadgodziny.
Spotkania z rodzicami? W godzinach pracy albo nadgodziny. I tak dalej.
Nauczyciele dla własnego dobra powinni to zrobić. Aha, i dopisać taki punkt, że jeśli regulamin placówki zakazuje korzystania z telefonu komórkowego w trakcie lekcji to za jednokrotne złamanie regulaminu kara pieniężna, drobna, powiedzmy 5 PLN, zasili konto tzw. "Rady Rodziców". Skoro rodzica stać na to, by opłacał latorośli srajfona a nie potrafi wytłumaczyć, co to jest złamanie regulaminu - powinno być go też stać na tę karę. Będą dla placówki dodatkowe pieniądze i to spodziewam się - zupełnie przyzwoite.
Za złapanie na ściąganiu, uczeń ponosi karę ustanowioną w kodeksie karnym - próba oszustwa.
Pasuje taka koncepcja?

Nauczyciele też w większości korzystają z telefonu na lekcjach. Oni bogatsi, kara po 10zł. Pasuje taka koncepcja? A na wywiadówki nie musimy chodzić, w sumie niekoniecznie rodzice się kwapią bo szkoda czasu. Lepiej ten czas po pracy spędzić z dzieckiem. Coś się komuś przegrzało jeśli śni, że będziemy się z pracy zwalniać aby was zobaczyć. Kartki z ocenami przyniesie dziecko. Mam nadzieję jak większość rodziców szczególnie maturzystów, że poniesiecie konsekwencje nieodpowiedzialności i zachłanności. Młodzież już dziś mówi o was w samych "superlatywach".#32 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 15:05:58

Wiadomo?ci Gazeta.pl
Wiadomości Polityka - Informacje Sławomir Broniarz zdradził nowe propozycje nauczycieli. Ruszają kolejne rozmowy z rządem
Sławomir Broniarz zdradził nowe propozycje nauczycieli. Ruszyły kolejne rozmowy z rządem
as
18.04.2019 09:52
Strajk nauczycieli trwa już od 10 dni, w czwartek ponownie ruszyły rozmowy między związkami a rządem. Sławomir Broniarz powiedział, że "kruszenie" się strajku źle rzutuje na rząd oraz zdradził jakie nowe propozycje mają nauczyciele.
W centrum: Sławomir Broniarz, szef ZNP
Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
REKLAMA
Podziel się
Nauczyciele i rząd po prawie dwóch tygodniach przerwy wrócili do rozmów. W czwartek o godzinie 10 ponownie zasiedli w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" do rozmów o warunkach pracy nauczycieli.
Nauczyciele mają nowe propozycje: Kalendarz i negocjacje
Przed rozpoczęciem Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego powiedział, że nie wie jeszcze, jak potoczą się rozmowy, ale jak zawsze jest optymistycznie nastawiony. Tłumaczył również, że komitety strajkowe w poszczególnych szkołach mają prawo do podejmowania decyzji o kontynuowaniu lub przerywaniu strajku. Dodał, że większość nauczycieli podejmuje decyzję o przerwaniu strajku przez "ogromną presję psychiczną i polityczną, którą wywierają samorządy".
Tam gdzie jesteśmy traktowani jako wrogowie publiczni, jako przyczynę wszystkich nieszczęść lokalnych społeczność, tam jest trudno
REKLAMA
- mówił Sławomir Broniarz.
Prezes ZNP dodał także, że "kruszenie" się strajku źle rzutuje na rząd: - Rząd walczy uczniami i zarzuca nam, że ich zostawiliśmy. Próbuje przeciwstawić przeciw sobie uczniów i nauczycieli.
Już wcześniej mówiło się o tym, że związki nauczycielskie przyniosą na czwartkowe rozmowy nowe propozycje, które mają ułatwić dojście do porozumienia z rządem. Sławomir Broniarz zdradził, że chodzi "o kalendarz oraz formy negocjacyjnej".
Michał Dworczyk: Mamy pewne propozycje dla nauczycieli
REKLAMA
Przed rozpoczęciem rozmów dla prasy wypowiedział się również Michał Dworczyk,szef kancelarii premiera. Unikał odpowiedzi na pytanie o to, czy rząd rozważa możliwość zmiany przepisów dotyczących warunków przystąpienia do matury.
Mamy pewne propozycje wychodzące naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli, ale najistotniejsze jest wspólne stanowisko, aby strajk został zawieszony po to, aby maturzyści mogli przystąpić do egzaminu. Wszystko w rękach związkowych
- mówił szef kancelarii premiera. Dodał, że rząd z zaniepokojeniem i smutkiem obserwuje "działanie niektórych polityków i związkowców. - Prosimy o to, aby nie wykorzystywać nauczycieli instrumentalnie i cynicznie - dodał. Podkreślił, że rząd zrobi wszystko, aby "każdy tegoroczny maturzysta mógł kontynuować naukę i wstąpić na uczelnię wyższą".
Mamy ze sobą porozumienie i będziemy namawiać związkowców, aby je podpisali, bo to dobry krok we właściwym kierunku. Nie jest wystarczający, ale w dobrym kierunku
- zakończył.
Strajk nauczycieli w Polsce
REKLAMA
Strajk nauczycieli rozpoczął się w ubiegły poniedziałek. Według danych ZNP, przystąpiło do niego 75 procent szkół i przedszkoli, według ministerstwa edukacji - niespełna połowa.
W ubiegłym tygodniu, mimo nauczycielskiego strajku, przeprowadzono egzamin gimnazjalny, w tym egzamin ósmoklasisty. Po świętach z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego ma się odbyć okrągły stół poświęcony oświacie.
Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych chcą 30-procentowej podwyżki wynagrodzenia dla nauczycieli w tym roku. Wiceprzewodniczący ZNP Krzysztof Baszczyński mówi, że związkowcy odrzucają propozycje rządu. - To jest niedobre porozumienie, nie o takie porozumienie nam chodziło, w związku z czym czekamy, aż ktoś poważnie potraktuje strajkujących pracowników oświaty - dodaje Krzysztof Baszczyński.
REKLAMA
WIĘCEJ O:
FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH
STRAJK NAUCZYCIELI
SŁAWOMIR BRONIARZ
ZNP
ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO
WEŹ UDZIAŁ W DYSKUSJI(136)
POLECAMYWIĘCEJ TEMATÓW
Zgadnij tytuł ekranizacji polskich dzieł po jednym kadrze
Pytanie 1 z 15
To kadr z filmu:
"Noce i dnie"
"Panny z Wilka"
"Znachor"
"Nad Niemnem"
Nauczyciele z byłego liceum Agaty Dudy piszą do niej list. 'Rozgoryczenie brakiem solidaryzmu'
Agata Duda zajmie stanowisko w sprawie nauczycieli? Kancelaria Prezydenta wydała oświadczenie
Strajk nauczycieli w ZSO nr 20 we Wrocławiu
Strajk nauczycieli. MEN twierdzi, że "poparcie dla akcji strajkowej spada". ZNP ma inne dane
Kilkaset osób zebrało się w poniedziałek wieczorem przed lubelskim ratuszem w ramach akcji wsparcia dla strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty. Mieli ze sobą transparenty, flagi Polski i Unii Europejskiej oraz latarki potzebne do utworzenia 'łańcucha światła'. Kilkadziesiąt osób trzymało w rękach czerwone kartki z symbolizującym protest czarnym wykrzyknikiem, inne - plakaty z hasłami m.in. 'Zalewska, nie zdałaś. Pała!', 'Men mnie mnie!', 'Politycy do tablicy' czy 'Dojnej zmiany kalkulacje lekceważą edukację'. Nie zabrakło przemów uczniów i rodziców, w których podkreślano solidarność ze strajkującymi nauczycielami i sprzeciw wobec obecnej polityki edukacyjnej w Polsce. Manifestacja pod hasłem 'Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem' zakończyła się ok. godziny 20.
Nauczyciele przegrywają z PiS-em. I to na własne życzenie ich związków [ANALIZA]
Reklamy pomagają nam rozwijać tę stronę
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, wstępnie wybrane firmy mogą odczytywać i korzystać z określonych informacji zapisanych na Twoim urządzeniu, aby wyświetlać odpowiednie reklamy bądź spersonalizowane treści.
Informacje jakie mogą być używane.
Cele przechowywania informacji.
Zobacz więcej
Akceptuję
Komentarze (136)
Sławomir Broniarz zdradził nowe propozycje nauczycieli. Ruszają kolejne rozmowy z rządem
SKOMENTUJ
najnowsze popularne
bojowniczka_hybrydowa pół godziny temu
Rząd bardzo głośno wysyła trollom przekazy dnia na temat tego, że nauczyciele mają pracować (czyli spędzać w miejscu pracy) 40h/tyg., ale jakoś nie kwapi się z egzekwowaniem. Należy rządowi POMÓC. Wystarczy w sierpniu zrobić stosowny regulamin wewnętrzny (w placówce). Nauczyciele spędzają w miejscu pracy czas codziennie od 7.30 do 15.30. Nie potrzeba niczego więcej, 40-godzinny tydzień pracy jest już przecież tu i tam zapisany, wystarczy zastosować.
Zero sponsoringu pracodawcy w temacie papierów, drukarek, własnych komputerów.
Nie ma dostępu do komputera? Będzie dziennik papierowy.
Nie ma dostępu do ksero? Nie będzie kserowania kart pracy czy zadań - uczniowie przepiszą je z tablicy.
Wycieczki czy zielone szkoły? Nie ma mowy, bo trzeba opiekunom zapłacić nadgodziny, budżetu na to nie stać. A poza tym szkołą jest od UCZENIA a nie od jeżdżenia na wycieczki.
Rekolekcje? Odrabiamy. Szkoła jest od uczenia a nie wędrowania po okolicznych kościołach.
Koło teatralne? Zatrudnić profesjonalistę, "Pani od polskiego" ma uczyć POLSKIEGO, a nie prowadzić koło teatralne.
Przygotowanie do konkursu? Bardzo proszę, w godzinach pracy nauczyciela, tam gdzie akurat będzie miejsce. W świetlicy, w toalecie? Nieistotne.
Posiedzenie Rady Pedagogicznej? W godzinach pracy (odwołujemy zajęcia tym samym) albo nadgodziny.
Spotkania z rodzicami? W godzinach pracy albo nadgodziny. I tak dalej.
Nauczyciele dla własnego dobra powinni to zrobić. Aha, i dopisać taki punkt, że jeśli regulamin placówki zakazuje korzystania z telefonu komórkowego w trakcie lekcji to za jednokrotne złamanie regulaminu kara pieniężna, drobna, powiedzmy 5 PLN, zasili konto tzw. "Rady Rodziców". Skoro rodzica stać na to, by opłacał latorośli srajfona a nie potrafi wytłumaczyć, co to jest złamanie regulaminu - powinno być go też stać na tę karę. Będą dla placówki dodatkowe pieniądze i to spodziewam się - zupełnie przyzwoite.
Za złapanie na ściąganiu, uczeń ponosi karę ustanowioną w kodeksie karnym - próba oszustwa.
Pasuje taka koncepcja?

Nauczyciele też w większości korzystają z telefonu na lekcjach. Oni bogatsi, kara po 10zł. Pasuje taka koncepcja? A na wywiadówki nie musimy chodzić, w sumie niekoniecznie rodzice się kwapią bo szkoda czasu. Lepiej ten czas po pracy spędzić z dzieckiem. Coś się komuś przegrzało jeśli śni, że będziemy się z pracy zwalniać aby was zobaczyć. Kartki z ocenami przyniesie dziecko. Mam nadzieję jak większość rodziców szczególnie maturzystów, że poniesiecie konsekwencje nieodpowiedzialności i zachłanności. Młodzież już dziś mówi o was w samych "superlatywach".#33 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 15:09:40

Żenada i wstyd to fakt, ze zgodziłeś się pracować za 10 zł kiedy najniższa stawka to 12. Nie prowokuj. Nie musisz płacić za korepetycje dla dziecka, które nie jest bystre, masz wolne weekendy wiec popracuj z nim i wszystko. Nie wierzę, że nauczyciel nie chce nauczyć, po prostu nie wszyscy są zdolni.

Ci zdolni nie potrzebują nauczycieli, wystarczą podręczniki i trochę chęci. Ale są i tacy, którym jednak nauczyciel coś pomoże choć niestety coraz słabiej uczycie.#34 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 15:50:42

Nauczyciele też w większości korzystają z telefonu na lekcjach. Oni bogatsi, kara po 10zł. Pasuje taka koncepcja? A na wywiadówki nie musimy chodzić, w sumie niekoniecznie rodzice się kwapią bo szkoda czasu. Lepiej ten czas po pracy spędzić z dzieckiem. Coś się komuś przegrzało jeśli śni, że będziemy się z pracy zwalniać aby was zobaczyć. Kartki z ocenami przyniesie dziecko. Mam nadzieję jak większość rodziców szczególnie maturzystów, że poniesiecie konsekwencje nieodpowiedzialności i zachłanności. Młodzież już dziś mówi o was w samych "superlatywach".

Bardzo dobrze, zero zainteresowania dzieckiem, jakiego mnie zrobielas takiego mnie mosz...

#35 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 16:11:15

A co z nauczycielami z plebanii? Czy ta krytyka odnosi się również do nich????
Dlaczego ich nie obowiązują żadne szkolne reguły?

#36 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 16:11:51

A co z nauczycielami z plebanii? Czy ta krytyka odnosi się również do nich????
Dlaczego ich nie obowiązują żadne szkolne reguły?

#37 ~Jola~

~Jola~
 • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 15:56:20

I tu się mylisz. I to bardzo. W mojej szkole wszystkie łamistrajki, których byłes łaskaw nazwać,,pozostali z młodzieżą", to są nauczyciele, którzy na co dzień olewają równo i są wystawiani do wszystkich nagród, bo donoszą. Chyba trochę zburzyłem  Twoją koncepcję

Potwierdzam u mnie to samo!#38 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 16:08:56

Tak jak byś ty wiecej robila. Dzieci może ocenia a nie ty i twoje wyniki

#39 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 17:58:52

Nauczyciele! Nie dajcie się zastraszyć! Walczcie. Jestem z Wami!
Trzymajcie się!

#40 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 18:20:44

[quote name="gość" post="4520347" timestamp="1555693132"]
Nauczyciele! Nie dajcie się zastraszyć! Walczcie. Jestem z Wami!
Trzymajcie się![/qu
Ale doping. Tylko brak imienia i nazwiska żeby później wyegzekwować dobre słowa i nagrodzić.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych