Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

badania włosów?

włosy badania trycholog zdrowie

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~weronka999~

~weronka999~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 08:29:05

dziewczyny, czy któraś słyszała o badaniach włosów? ja niedawno dowiedziałam się, że istnieje coś takiego i zajmuje się tym trycholog... tylko zastanawiam się na ile takie badania są wartościowe i czy w ogóle jest sens płacić bo może to zwykłe naciągactwo?

#2 ~Paczkowska~

~Paczkowska~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 09:30:10

jeśli trafisz do dobrego trychologa to na pewno nie będzie twój czas ani pieniądze zmarnowane :) a jak chcesz troche oszczędzić to widziałam w hair medica mają teraz bezpłatne badania trychologiczne. Idź i spróbuj :)

#3 ~weronka999~

~weronka999~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 11:36:06

a ty byłaś u nich na badaniach? możesz napisać coś więcej o wizycie jeśli tak?

#4 ~cza-cza~

~cza-cza~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 12:16:33

ja nie byłam nigdy u trychologa, a kiedy miałam problemy z wypadającymi włosami to po prostu brałam skrzyp i pomogło:)

#5 ~shaucha~

~shaucha~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 12:46:31

moja kumpela była jakiś czas temu u pani trycholog. Wypadały jej właśnie włosy i nie mogła sobie z tym poradzić. Podczas badań u trychologa + jakieś dodatkowe okazało się że ma jakiś rodzaj łysienia i teraz się leczy. Także chyba warto iść jak jest okazja

#6 ~Danka~

~Danka~
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 12:04:38

Ja niedawno byłam u trychologa w Kielcach. Przeprowadzono ze mną wywiad, zalecono branie dużej ilości suplementów  oraz  wykonanie badań - oczywiście prywatnie (gdy zaczęłam kalkulować wyszło prawie 300 zł), wykonano mi badanie trychologiczne kamerką, które wykazało ubytki i potwierdziło moje przypuszczenia, że mam problem z łysieniem. Sama wizyta z badaniem - już po refundacji to w sierpniu 2016 roku 80 zł, zatem w Kielcach w HairMedica nie ma czegoś takiego jak bezpłatna wizyta, bo refundowana. Następnie zaproponowano mi kosmetyki: szampon ok. 85 zł za 200ml, ale super wydajny i fajny, peeling do skóry głowy na 2 miesiące do używania raz w tygodniu ok. 150 zł i ampułki do wcierania na cały miesiąc ok. 220 zł.

Koszt wysoki, przyznaję, że kupiłam. Tak jak pisałam, szampon fajny, do peelingu nie mam serca - kilka razy go zrobiłam, ampułki wcierane w skórę pobudzały krążenie, bo skóra mrowiła i była zaczerwieniona. Na kolejnej wizycie miałam mieć ponownie te ampułki na noc i dodatkowe na dzień, więc poza wizytą zapłaciłabym prawie 500 zł. Dlaczego zrezygnowałam? Ponieważ praktycznie nie znalazłam w internecie opinii na temat tych kosmetyków.  Są one zalecane jedynie w gabinetach HairMedica, pojedyncze opinie nie przekonały mnie, choć piszę szczerze, że szampon fajny, a ampułki mrowiły, ale nie za te pieniądze. Cieszę się, że zobaczyłam w trakcie badania trychologicznego stan moich włosów, to mnie mega zmotywowało, w końcu zostawiłam tam ponad 500 zł. Ale teraz chodzę do dermatologa. Fakt, badań też mi nie zapisała, część zrobiłam u lekarza rodzinnego, resztę trzeba by wykonać po wizycie u endokrynologa, ale mam od dermatologa wcierkę do włosów Alpicort E, która rzeczywiście działa. Najpierw wypadły mi chyba wszystkie słabe włosy, teraz czuję, że reszta się fajnie mocno trzyma, już nie wypadają, czekam na babyhairki ;-) Widzę poprawę, biorę Biotynę i inne suplementy na włosy, ale te brałam już wcześniej i bez efektu. Czyli Alpicort E działa, kończę własnie 2 butelkę, czyli 2 miesiąc. Kosztuje w zależności od apteki 50 -65 zł.  Badanie tak, trzeba wykonać, ale czy potrzebuję tak drogich kosmetyków? Ja nie, wolę tańsze medykamenty a nie kosmetyki.

#7 polianna

polianna

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 13 październik 2016 - 07:27:38

Moje koleżanki ostatnio badały sobie włosy, dowiedziały się jakie mają problemy nie tylko z włosami ale i skórą głowy. Po takim badaniu wiesz czy musisz zmienić kosmetyki do włosów czego używasz za mało a czego za dużo.

#8 ~deyne~

~deyne~
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 06:42:34

To w koncu trycholog to kosmetyczka? Chciałam się zapisać ale dochodzę do wniosku, że chyba lepiej jest wybrać się do dermatologa ;/ Przynajmniej taka osoba będzie znała się na tym co poleca.

Swoją drogą to polecicie kogoś z Gdańska? 

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2017 - 08:12:17

Najważniejsze to właśnie wyczaic czy idziesz do kogos po kursie ( a wielu jest takich trychologów, którzy tylko się tak nazywaą) Czy do lekarza. Jest wielu lekarzy specjalizujących się w trychologii, którzy nie będą Ci wciskali jedynie jakichś szamponów ale realnie Ci doradzą co robić oraz będą mieli w gabinecie odpowiednie urządzenia do leczenia wypadania włosów. W Gdańsku bardzo dobra jest clinica dermatologica, w której wizyty są tylko prywatnie, ale pomimo to i tak czasami są długie okrsy oczekiwania. Ale za to jest to najlepsza klinika trychologiczna w pomorskim.

#10 ~Deyne~

~Deyne~
  • Goście

Napisano 17 maj 2017 - 06:28:02

Chodziłaś ta? Jest drogo? 

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 maj 2017 - 06:46:05

Drogo? Zależy jak oceniasz drogo czy tanio. Sama wczesniej tyle wydałam na rózne kosmetyki terapie na wypadanie włosów , ze teraz oceniam że to co wydałam na terapię osoczem bogatopłytkowym na włosy to pikuś. A przynajmniej widziałam róznice. No i wcale nie byłot o takie nieprzyjemne.Bałam się ,ze będzie bolało ale czułam jedynie szczypanie. Miałam wrażenie,że odnowiło to moje cebulki na głowie ponieważ włosy zaczeły o wiele ładniej rosnąć.

#12 ~Deyne~

~Deyne~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 08:35:06

Dasz jakiś numer telefonu? 

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2017 - 08:43:08

Tutaj trzymaj: 513 350 082 . W sieci maja zresztą swoja stronkę. Mozesz wpisać sobie w google i wyskoczy Ci tam mail Jeśli Ci wygodniej to możęsz sie również umówić mailowo. 

#14 ~Macedonka~

~Macedonka~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2017 - 20:06:22

Badania włosów wykonuje się wtedy, kiedy włosy wypadają, my jesteśmy zdrowi, a ogólnodostępne środki nie pomagają. 

Jeżeli zaczniemy stosować naturalne kosmetyki do mycia i pielęgnacji włosów, np. seria G-Synergie, włosy będziemy farbować farbami ekologicznymi, ograniczymy stosowanie prostownic i zaczniemy zdrowo się odżywiać, to włosów nie będą wypadać ;)

#15 m@ra

m@ra

Bywalec

• PipPipPip
  • 64 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 09:32:23

A ile kosztuje wizyta u trychologa? Ktoś był?

#16 ~żarłacz~

~żarłacz~
  • Goście

Napisano 05 marzec 2019 - 13:30:42

Jak dla mnie to wyłudzanie kasy. Po pierwsze trycholog to nie lekarz. Trzeba zrobić podstawowe badania krwi + badania hormonów i wtedy będzie wiadomo czy przyczyną wypadania włosów jest choroba czy np. to stres, zła dieta, łupież etc. Ja proponuje kapsułki z olejem z wiesiołka (Gal najlepszy), picie pokrzywy i suplementacje biotyny i cynku. Włosy w ciągu miesiąca powinny przestać wypadać. 

#17 ~Lilka34~

~Lilka34~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 09:39:13

Uważam, że wizyta u trychologa jest niezbędna jeżeli faktycznie chce się leczyć skórę głowy. Ja najpierw byłam na wizycie a później skorzystałam z zabiegów mezoterapii igłowej. Teraz wreszcie przestały mi wypadać włosy i przede wszystkim zaczęły rosnąć nowe. Polecam salon Laser Delux w Szczecinie! 

#18 ~anna~

~anna~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 08:29:30

Wejdź sobie na link zbadajwlosy.pl/ i poczytaj o zagęszczeniu włosów. Może to będzie coś dla ciebie.

#19 LeKarina

LeKarina

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 09:03:48

Badanie u trychologa jest bardzo pomocne, szczególnie dla osób, które mają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów albo zapaleniem skóry głowy. Ja ostatnio byłam w hurtowni fryzjerskiej na panoramicznej w Kielcach. Panie doradziły mi peeling do skóry głowy i super zestaw kosmetyków do włosów osłabionych. Obsługa super, już dawno nie spotkałam się z takim doradztwem. 

Bardzo polecam

http://tromax.com.pl/

#20 EmiliaN

EmiliaN

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 11:40:38

jak jest problem ze skórą głowy to warto wybrać się do lekarza. a później można się spokojnie zaopatrywać w profesjonalne kosmetyki bo nie będą podrażniać i pogarszać stan. jest wiele hurtowni fryzjerskich. Tromax, antyfryz itd. Ja polecam tromax bo są siecią z falelokikoki http://tromax.com.pl/

widzę, że nie tylko ja polecam tą hurtownie :D 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: włosy, badania, trycholog, zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych