Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

43 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 17:38:31

Tak, a rozbiorką budynku zająby się  p. Iwanek, zgodnie z charakterem firmy jaką posiada? Te sklepy z pewnością by odżyły, gdyby stanął obok blok. Ale afera, bo niby parking (zbite deski i blachy) na którym stoi 50/60 samochodów, a tak naprawde zmieściłoby się tam dwa/ trzy razy więcej. Faktycznie, potrzebny ten (tak duży) parking...

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 17:56:15

i TO JEST NASZE SPOŁECZEŃSTWO. ZAMIAST SIĘ ZEBRAĆ DO KUPY, SPOTKAĆ COŚ ZDZIAŁAĆ TO SIEDZĄ I PISZĄ JAKIEŚ DYRDYMAŁY. JESZCZE MYŚLĄ, ŻE TO IM  W CZYMŚ POMOŻE. LUDZIE, ZACZNIJCIE SIE ORGANIZAOWAĆ

#23 ~jakaka~

~jakaka~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 20:26:33

Ja jestem pracujaca matka i poswiecilam sie aby pojsc na to cale walne, ktore trwalo do prawie 2 w nocy. Poszlam bo wiedzialam ze beda dzialybsie cyrki i sie nie mylilam. Bylo sporo osob w kwestii obrony naszego placu zabaw ktory istnieje od zawsze. Ale rok temu tez na walnym tuz przed koncem pewna pani z rady nadzorczej wniosla wniosek o jego likwidacje. A codziennie na placu bawi sie ponad 30 dzieci. Dla mnie tam wiele osob ma swoj interes. Dlatego poswiecilismy swoj czas aby tak byc i oczywisxie tak jak ktos juz tu napisamal, wszstko co wazne, istotne dzieje sie na koncu dla paru raptem osob....porazka. a sam prezes od dawna ne szczyci sie dobrym zdaniem i wiele sob jest przeciwko niemu.

#24 ~CIEKAWY~

~CIEKAWY~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 09:01:05

Ja jestem pracujaca matka i poswiecilam sie aby pojsc na to cale walne, ktore trwalo do prawie 2 w nocy. Poszlam bo wiedzialam ze beda dzialybsie cyrki i sie nie mylilam. Bylo sporo osob w kwestii obrony naszego placu zabaw ktory istnieje od zawsze. Ale rok temu tez na walnym tuz przed koncem pewna pani z rady nadzorczej wniosla wniosek o jego likwidacje. A codziennie na placu bawi sie ponad 30 dzieci. Dla mnie tam wiele osob ma swoj interes. Dlatego poswiecilismy swoj czas aby tak byc i oczywisxie tak jak ktos juz tu napisamal, wszstko co wazne, istotne dzieje sie na koncu dla paru raptem osob....porazka. a sam prezes od dawna ne szczyci sie dobrym zdaniem i wiele sob jest przeciwko niemu.

Jesli pisze Pani, że prezes nie cieszy się dobrą opinia to może jakiś przykładzik...?

#25 ~?~

~?~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 09:03:35

Prawda jest taka, że Zarząd spółdzielni wprowadził instalowanie urządzeń pomiarowych (wodomierzy) odczytywanych drogą radiową na wniosek (16 mieszkańców) bez zapytania o zgodę pozostałych. W skali Spółdzielni koszt zamontowania tych urządzeń określono na 1 milion zloty zakładając, że koszt jednego będzie wynosił około 160 złoty netto. W każdym mieszkaniu tych urządzeń miało być 4 do 5 sztuk, więc można sobie policzyć 160x5= 800 złoty netto. Do czasu Walnego Zebrania Mieszkańców wyposażono w nie około 60% mieszkań na osiedlu. Zarząd bardzo szybko zawarł z wykonawcą umowę bez ogłoszenia przetargu i bez sprawdzenia jak te urządzenia będą działały. Jeżeli już panowie prezesi tak dbają o mieszkańców to powinni zainstalować takie urządzenia w jednym wybranym budynku i po okresie kilku miesięcy sprawdzić jak te urządzenia będą działać. W tedy można by było przedstawić mieszkańcom taką ofertę do zaakceptowania na Walnym Zebraniu Mieszkańców a nie stawiać wszystkich przed sytuacja dokonaną. Jak to zrobiono w tym przypadku. To był jeden z powodów, że jeden z prezesów nie otrzymał wotum zaufania. Po prawdzie panowie prezesi zrobili wszystko żeby walne wypadło tak jak w poprzednich latach na ich korzyść. A wymyślili to tak: Podzielnie Walnego Zebrania na 2 części - kandydaci do Rady Nadzorczej Spółdzielni byli zgłaszani na miesiąc  wcześniej przed Walnym żeby był czas na urobienie kandydatów. Na Walnym krążyły przygotowane wcześniej karteczki głosuj na swojego a glosowanie nad wotum przesunęli na konie Walnego Zebrania licząc, że połowa głosujących nie wytrzyma długo i pójdzie do domu ( około godz. 23 -ciej). W tedy pozostała urobiona gromadka zagłosuje tak jak oni chcą. Ale niestety tak się nie stało, bo głosujący tych kandydatów z karteczek wykreślali i tak doszło do zmiany członków Rady Nadzorczej.

zaoytaj Pan Prezesa Staniszewskiego, on odpowiada za sprawy techniczne

#26 ~wiem~

~wiem~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 09:13:11

Dlaczego nasze wodomierze kosztują 160 zł ?

Dlaczego nikt nie sprawdza prac remontowych- naprawa balkonów, tylko wypłaca wykonawcy pieniądze za źle wykonaną pracę ? Do określenia stanu balkonu potrzeba było dwóch fachowców ze spółdzielni, którzy oglądali balkon, robili zdjęcia, potem przysłali mi stosowną mapkę. Diabli mnie biorą, kiedy widzę odpadająca farbę i fragmenty tynku, ogromne zacieki. Zgłosiłam problem do spółdzielni. Jak długo moje pieniądze będą wyrzucane w błoto?

Prezes Staniszewki na pewno zna odpowiedź, a wygląda na to, że z nową radą się ułożył i bedzie współpracował bo wspólpracowac to on lubi...

#27 ~POLA~

~POLA~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 13:09:50

JEST PAN ŚMIESZNY DZIERŻAWCO GRUNTU POD PARKING.   JAK TAK MOŻNA , ABY TO PAN DYKTOWAŁ WARUNKI. JEST PAN DZIERŻAWCĄ, A NIE WŁAŚCICIELEM I JEŚLI PANU WYPOWIADAJĄ UMOWĘ, A TEREN MA BYĆ PRZEZNACZONY NA UŻYTEK PUBLICZNY CZYLI BLOK TO WYNOCHA.. NO WŁAŚNIE KASA SIĘ SKOŃCZY I POMIMO GŁUPIEGO GADANIA JUŻ PAN SIĘ ULOKOWAŁ W ZARZĄDZIE.  ---WIELKI SPOŁECZNIK.   CIEKAWE CZY GDYBY PAN Z TEGO KASY NIE MIAŁ SAM, TO TEŻ TAK STRASZNIE BYŁBY PAN PRZECIWKO BUDOWIE.

#28 ~lol~

~lol~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:24:28

Umowa najmu wygasla czyli ktos BEZPRAWNIE zajmuje dzialke gruntu a wy sie temy przygladacie??? I jeszcze ktos mowi o prawie ???

#29 ~kupująca mieszkanie~

~kupująca mieszkanie~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2013 - 09:19:03

Kto Go czyt. Iwanka wybrał??? Ludzie którym posmarował co nieco. Takie jest moje zdanie. A te podpisy które zebrał - śmiech na sali -większość osób nie wiedziała o co chodzi i podpisała. Śmieszny jest sam fakt że ktoś chce odwołania uchwały zatwierdzonej przez poprzedni zarząd. Przecież to jest nie możliwe. Równie dobrze ja bym chciała mieć gwaizdkę z nieba. Był przetarg, spółdzielnia zapłaciła za plany zagospodarowania, firmie za projekty mieszkań i inwestor tylko czeka aż teren będzie wolny. Za tym idą grube pieniądze!!! Nie da się tak po prostu czegoś odwołać bo jednej osobie się to nie podoba.Poza tym nieźle mi tu śmierdzi sprawa dostepu p. Iwanka do akt przetargu. I nikt inny o tym nie mówi tylko On, żaden  inny członek się nie wychyla. Nam odmówiono wglądu w sprawę budowy bloku która odbędzie się w sądzie. Niech pan Iwanek uważa bo spółdzielnia obciązy Go jeszcze kosztami opóźnień w budowie i pójdzie z takimi torbami że się nie ogarnie.

Parodia polega na tym że pani prawnik która z ramienia zarządu będzie pania Iwanka skarżyć w sądzie we wtorek siedziała wczoraj naprzeciwko niego w radzie!!! Przecież to jest śmieszne i karygodne. A my - osoby zainteresowane nie damy się zbyć- ja pójdę w tej sprawie nawet do Prezydenta jak będzie trzeba. Tak może się tylko dziać w naszym "państwie prawa".

A w bloku przy Orląt Lwowskich kupiła mieszkanie matka p. Iwanka która zasiadała w poprzednim zarządzie i optowała za budową bloku.  O planach więc wiedział już wcześniej i to co robi jest tylko i wyłącznie złośliwością z jego strony, wczoraj przyznał się że nie ma żony i wcale się nie dziwię...

Co do podatków - nie bardzo bo czerpie korzyści majątkowe z nie swojego terenu, już my znajdziemy na niego haka....

Parking - otoczony podupadającą siatką i zarośnięty trawą teren na którym połowa samochodów to samochody  którymi pan Iwanek handluje. Mąż kiedyś tam podszedł a w budce siedział narąbany facet "pilnujący" samochodów. Parę metrów dalej jest drugi parking "strzeżony" więc o co chodzi??? A miejsca na parkowanie jest dosyć bo przez 

25 lat tam mieszkałam i wiem co mówię.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2013 - 09:23:37

Kto Go czyt. Iwanka wybrał??? Ludzie którym posmarował co nieco. Takie jest moje zdanie. A te podpisy które zebrał - śmiech na sali -większość osób nie wiedziała o co chodzi i podpisała. Śmieszny jest sam fakt że ktoś chce odwołania uchwały zatwierdzonej przez poprzedni zarząd. Przecież to jest nie możliwe. Równie dobrze ja bym chciała mieć gwaizdkę z nieba. Był przetarg, spółdzielnia zapłaciła za plany zagospodarowania, firmie za projekty mieszkań i inwestor tylko czeka aż teren będzie wolny. Za tym idą grube pieniądze!!! Nie da się tak po prostu czegoś odwołać bo jednej osobie się to nie podoba.Poza tym nieźle mi tu śmierdzi sprawa dostepu p. Iwanka do akt przetargu. I nikt inny o tym nie mówi tylko On, żaden  inny członek się nie wychyla. Nam odmówiono wglądu w sprawę budowy bloku która odbędzie się w sądzie. Niech pan Iwanek uważa bo spółdzielnia obciązy Go jeszcze kosztami opóźnień w budowie i pójdzie z takimi torbami że się nie ogarnie.

Parodia polega na tym że pani prawnik która z ramienia zarządu będzie pania Iwanka skarżyć w sądzie we wtorek siedziała wczoraj naprzeciwko niego w radzie!!! Przecież to jest śmieszne i karygodne. A my - osoby zainteresowane nie damy się zbyć- ja pójdę w tej sprawie nawet do Prezydenta jak będzie trzeba. Tak może się tylko dziać w naszym "państwie prawa".

A w bloku przy Orląt Lwowskich kupiła mieszkanie matka p. Iwanka która zasiadała w poprzednim zarządzie i optowała za budową bloku.  O planach więc wiedział już wcześniej i to co robi jest tylko i wyłącznie złośliwością z jego strony, wczoraj przyznał się że nie ma żony i wcale się nie dziwię...

Co do podatków - nie bardzo bo czerpie korzyści majątkowe z nie swojego terenu, już my znajdziemy na niego haka....

Parking - otoczony podupadającą siatką i zarośnięty trawą teren na którym połowa samochodów to samochody  którymi pan Iwanek handluje. Mąż kiedyś tam podszedł a w budce siedział narąbany facet "pilnujący" samochodów. Parę metrów dalej jest drugi parking "strzeżony" więc o co chodzi??? A miejsca na parkowanie jest dosyć bo przez 

A jaka jest pewność, że sprawa w sądzie się odbędzie? W poniedziałek nowy zarząd może ją wycofać z sądu 

k

#31 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2013 - 14:01:23

Pan Iwanek używa stwierdzeń " na moim parkingu" pomimo, że jest jedynie dzierżawcą terenu i nie respektuje jako członek Spółdzielni wypowiedzenia mu umowy dzierżawy. Po wyborach został członkiem Rady Nadzorczej i nie przeszkadz mu, że prowadzi działalność na terenie spółdzielni co wyklucza jego udział  jakop członka Rady Nadzorczej. Prawo Spółdzielcze nie obowiązuje jednak tego byzmesmena który działa na szkodę członków Spółdzielni blokując budowę.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2013 - 14:06:27

Pan Iwanek używa stwierdzeń " na moim parkingu" pomimo, że jest jedynie dzierżawcą terenu i nie respektuje jako członek Spółdzielni wypowiedzenia mu umowy dzierżawy. Po wyborach został członkiem Rady Nadzorczej i nie przeszkadz mu, że prowadzi działalność na terenie spółdzielni co wyklucza jego udział  jakop członka Rady Nadzorczej. Prawo Spółdzielcze nie obowiązuje jednak tego byzmesmena który działa na szkodę członków Spółdzielni blokując budowę.

to wy nie jesteście członkami spółdzielni ? komunizm się skończył socjalizm jest ale bez przesady !!!

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2013 - 16:26:15

Pewnie jest notowany...na 100%

#34 ~stokowicz~

~stokowicz~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2013 - 12:00:03

czy może ktoś wie czy odbyła się rozprawa? z jakim skutkiem?

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2013 - 15:25:28

Pan Iwanek nie wstawił się na sprawie sprawa została odroczona na inny termin... było to do przewidzenia że tak zagra.

#36 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2013 - 20:48:14

uważam,że odwołani powinni zostać obaj prezesi.Zarząd składa sie z dwóch osób,i zarówno jedna jak i druga odpowiadają przed mieszkańcami za zarządzanie spółdzielnią. Wybory do Rady Nadzorczej były ustawione przez Pana Staniszewskiego i w większości to jego ludzie weszli do Rady ponieważ obiecał załatwić im konkretne sprawy. Jeżeli ludzie mieszkajż\ący na tym osiedlu nie przjrzą na oczy,to może się okazać, że wszystkie pieniądze zostaną z niej wyprowadzone. Te pieniądze są nasze i nikt nie ma prawa ich marnotrawić, Czynsze coraz wyższe, przetargi ustawiana, pracownicy zatrudniani po znajomości, a my patrzmy na to wszystko i cieszmy sie, że jest dobrze. Zobaczymy tylko jak długo.Po walnym już została zatrudniona pani znajoma prezesa.Zresztą nie ma co strzępić sobie języka. Pan Staniszewski bierze kupę naszej kasy i śmieje się mieszkańcom proso w nos.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 10:59:52

Pan Iwanek nie wstawił się na sprawie sprawa została odroczona na inny termin... było to do przewidzenia że tak zagra.

co cwaniak i krętacz więc zagrywa na czas , każdy kolejny miesiąc to kasa z parkingu w kieszonce - a te troski o spółdzielnię to kit dla ciemniaków

#38 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 16:35:21

Pan Iwanek podpisał porozumienie ze spółdzielnią że do 31 sierpnia opuści działkę na której ma być budowany blok. Pozwolenie na budowę bloku powinno być w 2 połowie sierpnia. Potem przetarg na wykonawcę, ogłoszenie zwycięzcy przetargu i mogą zacząć budowę. Będzie zwołane spotkanie wszeystkich osób, które zapisały się na budowę bloku tylko jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy. Osobiście myślę że spotkanie odbędzie się jak będzie już pozwolenie na budowę.

#39 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 17:38:16

Pan tzw.'Prezes' na szczęście już były, to bardzo wyniosły i butny człowiek. Nie liczy się z mieszkańcami osiedla i traktuję ich z góry. Osiedlem rządzi jakby to był jego prywatny interes. Całe szczęście nastąpił już kres jego rządów. A tak na marginesie to jestem za wymianą całego personelu pracującego w spółdzielni, wszyscy robią łaskę ,że udzielą jakiejś informacji, zapominają,że wypłatę mają z tego, że mieszkańcy płacą czynsz!!!!

#40 ~ola2~

~ola2~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2013 - 15:46:54

Ludzie duzo wiedzą ale nic nierobią w tym temacie. Rada jest Staniszewskiego , zobaczymy co zrobi komisja wybrana do nowego statutu, ale co może zrobić jeżeli w jej kład wszedł Iwanek . On będzie " naprawiał" statut, ciekawe co zrobi a może zostawi wszystko jak do tej pory po jest mu to na rękę. Staniszewski robi to co on chce i rada też. Może jeszcze dadzą mu nowy parking .

Ludzie chcieli jedno zebranie i jednego prezesa ( duże oszczędności - bo prezesowi dużo płacimy) czy nas na to stać? trzeba ograniczyć liczbę pracownikw a szczególnie tych w pokoju 10 , nigdy ich nie ma i nic nie można załatwić. W pokoju nr 8  siedzą bardzo ważne panie , które nic nie mogą i niechcą. Trzeba wreszcie zrobić porządek. Jaskóła też się dobrał do Staniszewskiego nic nie wie nic nie robi.Ludzie w naszym osiedlu rządzi SLD.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gosc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych