Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


44 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 11:58:59

po drugiej stronie sikorskiego są garże włąściciela La mar i 1/3 stoi pusta, wiec widac jak bardzo parking jest potrzebny#2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 12:09:13

Dlaczego nasze wodomierze kosztują 160 zł ?

 

Dlaczego nikt nie sprawdza prac remontowych- naprawa balkonów, tylko wypłaca wykonawcy pieniądze za źle wykonaną pracę ? Do określenia stanu balkonu potrzeba było dwóch fachowców ze spółdzielni, którzy oglądali balkon, robili zdjęcia, potem przysłali mi stosowną mapkę. Diabli mnie biorą, kiedy widzę odpadająca farbę i fragmenty tynku, ogromne zacieki. Zgłosiłam problem do spółdzielni. Jak długo moje pieniądze będą wyrzucane w błoto?

 #3 ~Katarzyna~

~Katarzyna~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 12:24:38

Śmieszny jest ten p. Iwanek. Ja rozumiem że on czerpie spore korzyści finansowe z tego parkingu, ale to nie jest Jego własność tylko dzierżawa (Mała rzecz a robi różnicę). Poza tym chodzą plotki, że sam kupił mieszkanie w pierwszym bloku, a teraz chce uniemożliwić innym kupno mieszkania w drugim bloku. Może zaoferuje możliwość wynajmu samochodu jako noclegu dla 4 osobowej rodziny?? Bo to jest według Niego ważniejsze, gdzie postawić samochód??

Skoro ludzie po 14 godzin stali w kolejce i koczowali całą noc pod Społdzielnią na zapisy, to ja nie nazwałabym tej sytuacji brakiem zainteresowania!!

Według mnie ten Pan ma żenujące argumenty. A to że wszedł do Rady Nadzorczej i walczy tylko o swoje dobro to już świadczy tylko o Jego zachłanności. W Radzie Nadzorczej powinni zasiadać ludzie dbający o dobro całej spółdzielni, a nie o napełnianie portfela sobie, bo tak to w tej chwili wygląda!!

 

Panie Robercie trochę pokory i szacunku dla innych mieszkańców. I nie mówię tu tylko o Pana klientach (najemncach stanowisk postojowych, w jakże "uroczo" zagospodarowanym parkingu).

 

Pozdrawiam

Mieszkanka Kielc

 

 

 

 #4 ~niko~

~niko~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 12:30:36

"27 i 28 czerwca podczas Walnego Zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej mieszkańcy zdecydowali się zmienić Radę Nadzorczą spółdzielni.

Dzierżawca parkingu wszedł w skład komisji rewizyjnej i komisji gospodarki zasobami mieszkaniowymi."

 

 

"- Do spółdzielni i nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej wpłynęła petycja od 164 mieszkańców, którzy proszą o kontynuowanie budowy bloku. Piszą, że wiedzą, że do rady wszedł nielegalny dzierżawca parkingu i robi wszystko żeby do budowy nie dopuścić."

 

 

 

 

 

 

 

A kto go wybrał? Nie mieszkańcy? Ludzie, myślcie trochę, przecież ktoś na niego głosował.#5 ~Sandra~

~Sandra~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:20:30

Zarządzający spółdzielnią Na Stoku poczynają sobie tak ,jak gdyby to był ich prywatny folwark.Wystarczy uważnie przyjrzeć się nowowybudowanym garażom. Podobnie te nowe bloki ,niby Oazy ogrodzone ciasno, a mieszkancy z rodzinami i zwierzątkami  korzystaja swobodnie z terenów za które pozostali blokowcy płacą ciężkie pieniądze prawem kaduka. Właściciele prywatnych posesji nie płacą tak wysokich podatków.

Te place zabaw wciśnięte tuż pod balkony i wrzask dzieci w dzień,a wieczorami -młodzieży to prawdziwy koszmar. Nie ma cienia,nie ma ławek żeby gdzieś odpocząć,po prostu nie ma miejsca tu dla starszych i chorych ludzi. O cenach za wszystko już nie piszę. W artykule jest przykład wodomierzy, tak jest ze wszystkim. KTOŚ sobie dorabia na krzywdzie mieszkańców.

Dlaczego na os.Świetokrzyskim, na Sadach czy innych osiedlach są kluby dla seniorów,czytelnie, są ławki pod drzewami, a co najważniejsze TAM sa drzewa i nie są tak oszpecane jak w Spółdzielni na Stoku, a ponoć jest to specjalny etat osoby z wyższym wykształceniem.Jakoś tej wiedzy nie widać skoro dzrewa ogławia  się bez przestrzegania zasad.

Można formować drzewa,ale trzeba wiedzieć kiedy i jakie.Nade wszystko jednak należy drzewa sadzic,a nie ciąć to co ludzie sami posadzili.

Balkony- niechby ktoś mądry, przeszedł się po osiedlu i popatrzył jak wyglądają.

Czego by się tu nie dotknąć to pachnie zaniedbaniem i oszustwem.

Tylko patrzą  jak mieszkańca oszukać,obłupić za rzekomy wyciek wody ,gazu itp.#6 ~wiem~

~wiem~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:21:14

A co myślicie jakbyście mieli biznes ( czytaj parking ) , gdzie tylko dłubiąc w nosie macie co miesiąc 9 tys.  to oddalibyście go za darmo ? Ten Najemca wg prawa powinien już dawno oddać ten parking a nie oddaje  dlaczego ???? to tłumaczenie że potrzeba miejsc parkingowych to prosta  sciema dla plebsu - liczy się tylko łatwy pieniądz :)#7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:24:31

A czy ten pan iwanek płaci spółdzielni jakieś rozsądne pieniądze za wynajem tego terenu ??????/#8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:26:51

A co myślicie jakbyście mieli biznes ( czytaj parking ) , gdzie tylko dłubiąc w nosie macie co miesiąc 9 tys.  to oddalibyście go za darmo ? Ten Najemca wg prawa powinien już dawno oddać ten parking a nie oddaje  dlaczego ???? to tłumaczenie że potrzeba miejsc parkingowych to prosta  sciema dla plebsu - liczy się tylko łatwy pieniądz :)

policzyć mu samochody na parkingu sfotografować i donosik do US :) zobaczymy czy płaci uczciwie podatki#9 ~mieszkaniec stoku~

~mieszkaniec stoku~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:30:16

Kto go wybrał? Wystarczy zebrać niewielka grupke znajmych i głośno krzyczeć. Ludzie w większości nie chodza na te zgromadzenia, zresztą się nie dziwie. Trwa ono 7/8h w niewobrażalnym hałasie. Wyglądało na to, że 80% osób tam znajdujących się to emeryci, renciści i inne osoby z masą wolnego czasu, dla których taki spektakl to możliwość pokazania się i powiedzenia czegoś od siebie.#10 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:41:12

Zebrał okolicznych żuli i za piwo oddali na niego głos - tak oto się dostał iwanek. Zresztą niezgodnie z prawem bo osoba będąca w sporze ze spółdzielnią nie może zasiadać w jej zarządzie.#11 ~Paweł~

~Paweł~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:41:21

Pan Iwanek plecie brednie.

Cały blok na Orląt Lwowskich jest sprzedany oprócz jednego mieszkania na parterze. Mieszkania w planowanym bloku przy Sikorskiego rozeszły się w 3 godziny i nadal jeszcze sa ludzie na liście rezerwowej.

Jak nie ma potrzeby budowac bloku skoro już jest wpłacone 120 zaliczek...?

Ewidentnie widać że właściciel parkingu robi wszystko żeby tylko swój interes zachować. Parking na pętli 46 stoi w połowie pusty, to znaczy że nie ma zainteresowanych na stawianie aut na parkingach strzeżonych w przeciwieństwie do budowy tego bloku.

 

Jest dobra okazja żeby rodzina (dzieci) mieszkańców spółdzielni nabyły okazyjnie własne mieszkania, to kurde zawsze musi sie znaleźc jakiś baran, któremu to nie pasuje i szuka dziury, żeby tylko jego d*** była na wierzchu.#12 ~wyborca~

~wyborca~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:43:56

Kto go wybrał? Wystarczy zebrać niewielka grupke znajmych i głośno krzyczeć. Ludzie w większości nie chodza na te zgromadzenia, zresztą się nie dziwie. Trwa ono 7/8h w niewobrażalnym hałasie. Wyglądało na to, że 80% osób tam znajdujących się to emeryci, renciści i inne osoby z masą wolnego czasu, dla których taki spektakl to możliwość pokazania się i powiedzenia czegoś od siebie.

jak nie chodzą to do kogo mają pretensje? .....i dokładnie tak jest z każdymi wyborami, frekwencja na poziomie 50% i pretensje do całego świata bo znowu ci sami rządzą, a kto ich wybrał? również ci, którzy nie poszli zagłosować!#13 ~właściciel mieszkania~

~właściciel mieszkania~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:45:52

Prawda jest taka, że Zarząd spółdzielni wprowadził instalowanie urządzeń pomiarowych (wodomierzy) odczytywanych drogą radiową na wniosek (16 mieszkańców) bez zapytania o zgodę pozostałych. W skali Spółdzielni koszt zamontowania tych urządzeń określono na 1 milion zloty zakładając, że koszt jednego będzie wynosił około 160 złoty netto. W każdym mieszkaniu tych urządzeń miało być 4 do 5 sztuk, więc można sobie policzyć 160x5= 800 złoty netto. Do czasu Walnego Zebrania Mieszkańców wyposażono w nie około 60% mieszkań na osiedlu. Zarząd bardzo szybko zawarł z wykonawcą umowę bez ogłoszenia przetargu i bez sprawdzenia jak te urządzenia będą działały. Jeżeli już panowie prezesi tak dbają o mieszkańców to powinni zainstalować takie urządzenia w jednym wybranym budynku i po okresie kilku miesięcy sprawdzić jak te urządzenia będą działać. W tedy można by było przedstawić mieszkańcom taką ofertę do zaakceptowania na Walnym Zebraniu Mieszkańców a nie stawiać wszystkich przed sytuacja dokonaną. Jak to zrobiono w tym przypadku. To był jeden z powodów, że jeden z prezesów nie otrzymał wotum zaufania. Po prawdzie panowie prezesi zrobili wszystko żeby walne wypadło tak jak w poprzednich latach na ich korzyść. A wymyślili to tak: Podzielnie Walnego Zebrania na 2 części - kandydaci do Rady Nadzorczej Spółdzielni byli zgłaszani na miesiąc  wcześniej przed Walnym żeby był czas na urobienie kandydatów. Na Walnym krążyły przygotowane wcześniej karteczki głosuj na swojego a glosowanie nad wotum przesunęli na konie Walnego Zebrania licząc, że połowa głosujących nie wytrzyma długo i pójdzie do domu ( około godz. 23 -ciej). W tedy pozostała urobiona gromadka zagłosuje tak jak oni chcą. Ale niestety tak się nie stało, bo głosujący tych kandydatów z karteczek wykreślali i tak doszło do zmiany członków Rady Nadzorczej.

 

 #14 ~mika~

~mika~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:58:04

A co myślicie jakbyście mieli biznes ( czytaj parking ) , gdzie tylko dłubiąc w nosie macie co miesiąc 9 tys.  to oddalibyście go za darmo ? Ten Najemca wg prawa powinien już dawno oddać ten parking a nie oddaje  dlaczego ???? to tłumaczenie że potrzeba miejsc parkingowych to prosta  sciema dla plebsu - liczy się tylko łatwy pieniądz :)

dokładnie! przecież nie powie wprost, że mu kasa ucieka, będzie robił co tylko się da żeby sprawę budowy bloku opóźnić. Jak mu tak leży na sercu dobro mieszkańców czemu dopiero teraz zgłosił swoją kandydaturę do rady? całe życie mieszka na tym osiedlu.#15 ola

ola

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 14:26:05

Pan Iwanek chce jak najwięcej kasy wyciągnąć jako "odszkodowanie" od spółdzielni. Niestety jest to typ człowieka: sam posiadam, ale innym nie pozwolę.

Niech sąd rozstrzygnie cały spór i wtedy będzie wszystko jasne.

A może Pan Iwanek przestraszył się wszelkich kosztów związanych ze sprawą sądową i wszelkich roszczeń związanych z całą sprawą.

Panie Iwanek bądź pan człowiekiem chociaż odrobinę...

 #16 ~jaa~

~jaa~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 15:07:38

Przeciez ten koles to stary cwaniak podobno teraz chce na jakąś ugodę iść żeby tylko sprawy w sądzie nie było , ludzie przyjdźcie jutro na to spotkanie i nie pozwolcie żeby jeden cwaniak odebrał ludziom mieszkania na które tak czekają !!!

#17 ~pyt~

~pyt~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 15:14:29

Przeciez ten koles to stary cwaniak podobno teraz chce na jakąś ugodę iść żeby tylko sprawy w sądzie nie było , ludzie przyjdźcie jutro na to spotkanie i nie pozwolcie żeby jeden cwaniak odebrał ludziom mieszkania na które tak czekają !!!

 

jutro o 17-tej w świetlicy w siedzibie Spółdzielni Na Stoku#18 ~obserwator~

~obserwator~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 15:26:31

Przeciez ten koles to stary cwaniak podobno teraz chce na jakąś ugodę iść żeby tylko sprawy w sądzie nie było , ludzie przyjdźcie jutro na to spotkanie i nie pozwolcie żeby jeden cwaniak odebrał ludziom mieszkania na które tak czekają !!!

 

bardzo sprytny cwaniak, wszedł do rady, postarał się żeby prezes nie dostał absolutorium i teraz  będzie głosował za jego odwołaniem, a na ugodę pójdzie z nowym zarządem, który nie bedzie sprawiał mu problemów, #19 ~jaaa~

~jaaa~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 15:36:16

a może by tak napisać do Urzędu skarbowego żeby sprawdzili cwaniaka czy płaci podatki za ten parking

#20 ~Sandra~

~Sandra~
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 17:20:23

Prawda jest taka, że Zarząd spółdzielni wprowadził instalowanie urządzeń pomiarowych (wodomierzy) odczytywanych drogą radiową na wniosek (16 mieszkańców) bez zapytania o zgodę pozostałych. W skali Spółdzielni koszt zamontowania tych urządzeń określono na 1 milion zloty zakładając, że koszt jednego będzie wynosił około 160 złoty netto.

To jedna strona medalu,a druga,to że do tej pory odczytu nie dokonano a czas/i woda/ biegnie na niekorzyść mieszkańców. Nie wiadomo też jaki stan będzie zanotowany, więc wygląda to podejrzanie.

Co do pana Iwanka, ,,,, co za różnica iwanek czy diabeł w radzie,

ważne jak jest teraz , a czy uczciwie?

Podatki,,,,nie wiem czy może nie płacić, parking to nie igła, więc się nie schowa,

a mieszkańcom potrzebny bo na garaż rzadko kogo stać.

Plac pod budowę jest tuż obok, stoi od kilku lat niski budynek w którym było kilka sklepów, teraz to prawie pustostan.Z powodzeniem w tym miejscu można wybudować blok i sporu by nie było.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gosc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych