Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Atak amstaffa! Pogryziona kobieta ma poważne obrażenia :: zobacz komentowany artykuł

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~właściciel psa~

~właściciel psa~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 07:38:27

bezmyślni ludzie nie powinni mieć psów zwłaszcza takich.... teraz ten gość powinien z własnej kieszeni pokryć koszty leczenia i zapłacić odszkodowanie.... co za głupota ludzi i brak odpowiedzialności!

#2 ~Wiesio z Gór Pinczowskich~

~Wiesio z Gór Pinczowskich~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 08:15:24

ale głupia informacja, u nas w Pińcowie to kobieta pogryzła Amstafa i wcale nie napisali w tygodniku ponidzie o tym,jedynie byla wzmianka w gazecie jedrzejowskiej

#3 ~Darek~

~Darek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 08:58:01

Denerwuje mnie ta nagonka na tzw rase grozna czyt. Amstaff. Gdzies w internecie mozna znalesc statystyke atakow psow\pogryzien ludzi. Zobaczcie na ktorym miejscu jest w.w Amstaff. Tylko ze u nas jest tak, ze jak kundel pogryzie to jest cisza, ale jesli Amstaff to juz trzeba miec news dnia. Kazdy kto mial psa wie ze 99,5% jego zachowania\agresywnosci to jest rola wychowania.

#4 ~pik~

~pik~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 09:35:52

DLA POSIASDACZY PSOW W MIESCIE I ICH RODZIN POWINIEN BYC ORGANIZOWANY KURS
W CALEJ POLSCE PSY POWINNY NOSIC CZIPSY

DLACZEGO W KIELCACH POLICJA I STRAZ MIEJSKA NIE ZACZEPIA WLASCICIELI PSOW BEZ SMYCZY I KAGANCA
MOZNA TO ZOBACZYCZ NA OS> SWIETOKRZYSKIE < WICHROWE WZGORZE I NA STOKU /tam JEST POLICJA/
WYSTARCZY PRZEJECHAC SIE.
WIDAC PROBLEM NIE DO ROZWIAZANIA.
PISAC W GAZECIE UKARANA WLASCICIELA PSA < TAK JAK PISZA UKARANO ZALATWIAJAcego potrzeby< rowerzyste <pieszego PO Piwie.
W Polsce wszystkich sie bada przy roznych mozliwosciach na alkohol /wraca z wesela badany, wraca z imieniny badany- to jest chore.Stajemy sie krajem muzułmanskim.
PSIARZE MUSZA WIEDZIEC CO DO NICH NALEZY>
to jest moje zdanie

#5 ~olek~

~olek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 09:40:39

bezmyślni ludzie nie powinni mieć psów zwłaszcza takich.... teraz ten gość powinien z własnej kieszeni pokryć koszty leczenia i zapłacić odszkodowanie.... co za głupota ludzi i brak odpowiedzialności!

i tak wlaśnie będzie .Będzie płacił odszkodowanie koszty leczenia i koszty rechabilitacji oraz koszty sądowe .

#6 ~pik~

~pik~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 09:49:42

DLA POSIADACZY PSOW I ICH RODZIN NALEZY ORGANIZOWAC KURSY.
SA ROZNE KURSY DLACZEGO TAKIE NIE NP. KURS ROBIENIA PIEROGOW.
WYSTARCZY W KIELCACH PRZEJSC OS. SWIETOKRZYSKIM, WICHROWE WZGORZE , NA STOKU /TAM JEST POLICJA/
I ZOBACZYC SPACEROWICZOW Z PSAMI BEZ KAGANCOW LUB BEZ SMYCZY.
PRZECIEZ POLICJA I STRAZ MIEJSKA MOZE SIE ZATRZYMAC OSIAGNIECIE NIE WIELKIE ALE STATYSTYKA JEST A MOZE
INNI SPACEROWICZE MAJA MNIEJ STRESU.

NAJLEPIEJ KAZE SIE PIESZYCH WRACAJACYCH Z WESELA, BADZ IMIENIN I PISZE BYL POD WPLYWEM ALKOHOLU.
WSZYSTKO JEST DLA LUDZI I PSY I WESELE.

ALE NALEZY TWORZYC MADRE PRZEPISY I ICH PRZESTRZEGAC A NIE TWORZYC PROPAGANDY.
KAZDY PIES W MIESCIE Z CZIPSEM A WLASCICIEL Z WORKIEM I LOPATKA P PARAGONEM KIEDY KUPIL BO KUPI JEDEN RAZ NA ROK DLA ZASADY.

#7 ~staszowiak~

~staszowiak~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 09:51:31

Denerwuje mnie ta nagonka na tzw rase grozna czyt. Amstaff. Gdzies w internecie mozna znalesc statystyke atakow psow\pogryzien ludzi. Zobaczcie na ktorym miejscu jest w.w Amstaff. Tylko ze u nas jest tak, ze jak kundel pogryzie to jest cisza, ale jesli Amstaff to juz trzeba miec news dnia. Kazdy kto mial psa wie ze 99,5% jego zachowania\agresywnosci to jest rola wychowania.

Denerwują mnie idioci pokroju Darek. Przecież kobieta została pogryziona, a to czy amstafy częściej gryzą, czy mniej nie ma znaczenia. Pogryzł ją amstaff pijanego scyzoryka a nie miś Uszatek.

#8 ~fcvdcv~

~fcvdcv~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 09:53:42

chyba bardziej chodzi o mozliwe obrazenia taki amstaff ma taka sile w pysku ze jak juz mu odbije to skutki oplakane, kundel chuchro to moze i dziabnie ale latwiej takiego psa obezwladnic

#9 ~człowiek~

~człowiek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 09:54:26

oj, ludzie, ludzie...
a co to za różnica jaki pies? facio poszczół kobitkę.
Gdyby to był jamnik uczony ataku byłoby tak samo.
Piszecie o groźnym psie... a to nie pies jest groźny. Pies to tylko narzędzie.
Gdyby napadł ją z nożem, to napisalibyście że facio zaatakował nożem i poranił. Ale
jak już puścił psa.... aaa to już zmienia postać, to już pies jest winny.
To nie psa trzeba uśpić tylko tych bezmózgów. A z drugiej strony jak widzę
jakich teraz bezstresowo hodujecie deb***i, to za parę lat strach będzie wyjść gdziekolwiek.

#10 ~Ola~

~Ola~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 11:10:10

Niestety, psa nalezałoby uspić, faceta obciązyć kosztami leczenia/i więzienie/ oraz odszkodowanie dla pokrzywdzonej. Głupców należy karać, to jest jedyna metoda !

#11 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 11:25:17

oj, ludzie, ludzie...
Piszecie o groźnym psie... a to nie pies jest groźny. Pies to tylko narzędzie.
Gdyby napadł ją z nożem, to napisalibyście że facio zaatakował nożem i poranił. Ale
jakich teraz bezstresowo hodujecie deb***i, to za parę lat strach będzie wyjść gdziekolwiek.

#12 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 11:27:56

Co Ty opowiadasz jak to bez znaczenia co to za pies, chyba nie chcesz powiedziec ze obrazenia po ugryzieniu przez jamnika bylyby takie same jak te ktorych doznala kobieta po ugryzieniu przez amstafa!! To sa bardzo niebezpieczne psy ktore podczas pobytu na zewnatrz powinny byc w kagancu, sila zacisku ich szczeki jest porazajaca!!

#13 ~Darek~

~Darek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 13:40:31

Denerwują mnie idioci pokroju Darek. Przecież kobieta została pogryziona, a to czy amstafy częściej gryzą, czy mniej nie ma znaczenia. Pogryzł ją amstaff pijanego scyzoryka a nie miś Uszatek.

Nazywając mnie bez podstaw idiotą pokazał Pan swoją kulturę, ale ja już tego Pana nie będę uczył. Wiadomo, że jak człowiekowi dzieje się krzywda to jest źle i nie ważne czy spadła z roweru czy pogryzł ją pies. Oby takich wypadków było jak najmniej. Do sedna. Chodzi mi o to, że media wykreowały amstaffa na zabójce.To nie jest jedyna rasa groźna. Przechodzicie obok dziesiątek takich samych groźnych ras a nawet tego nie wiecie. Zawsze media nagłaśniają gdy tylko pogryzie amstaff, bo jest wtedy zainteresowanie i więcej osób przeczyta. To media tak nasterowały to społeczeństwo. Wiadomo ten co psem szczuje to jest skończonym deb***em. Miałem kiedyś amstaffa i wychowaliśmy go na przyjaciela nie "broń do samoobrony". On nie rozumiał komend szczujących. Jedynie jak mógł komuś zrobić krzywdę to tylko swoim merdającym ogonem. Ktoś może sobie wychować kundla, bernardyna, dobermana itp na agresywnego psa. To nie jest problem.
PS. Jamnik jest psem myśliwskim :)

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 13:48:17

oj, ludzie, ludzie...
Piszecie o groźnym psie... a to nie pies jest groźny.

Co Ty pier***isz chyba słonko przygrzało.. Jamnik co najwyżej wbił by kły i tyle całych konsekwencji.. Amstaff ma ścisk szczęk sięgający kilku ton.. i dlatego też kobieta ma złamaną rękę właśnie od tego ścisku.. Amstaffy są bardzo kurewsko niebezpieczną rasą, mają agresję w psychice!

Pies to tylko narzędzie.

Tu się zgodzę ale z tym porównaniem do ataku nożem troszkę się pomieszałeś...

#15 ~YUKASIA~

~YUKASIA~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 15:29:44

Co Ty opowiadasz jak to bez znaczenia co to za pies, chyba nie chcesz powiedziec ze obrazenia po ugryzieniu przez jamnika bylyby takie same jak te ktorych doznala kobieta po ugryzieniu przez amstafa!! To sa bardzo niebezpieczne psy ktore podczas pobytu na zewnatrz powinny byc w kagancu, sila zacisku ich szczeki jest porazajaca!!

Każdy pies bez wyjątku powinien być na smyczy i w kagańcu!
Zgadzam się z tym że zachowanie psa to kwestia wychowania!

POPROSZĘ O WIARYGODNE ŹRÓDŁO WYWODÓW NA TEMAT RASY [teoretycznie groźniej].

Każdy pies może stanowić zagrożenie, jeżeli osoba chwiejna emocjonalnie, niezdolna, go wychowuje!

#16 ~YUKASIA~

~YUKASIA~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 15:35:10

Prawda jest taka że media nagłaśniają sprawy pogryzień, bo jest to coś co budzi kontrowersje w umysłach ludzi, czytelników. Codziennie dochodzi do pogryzień, winni są ludzie.

Zwierze jest tylko zwierzęciem, ma instynkt a nie rozum. Jesteśmy w stanie unikać pewnych sytuacji, zasada numer 1: nie robić gwałtownych ruchów, nie uciekać itp.

Nie dalej jak wczoraj czytałam o mężczyźnie pogryzionym dotkliwie przez własnego bernardyna - a przecież to taki miły Beethoven - kto by pomyślał?!
T0 ludzie wychowują zwierzęta, ale ostatecznie to zwierze jest przegrane - traci życie - za głupotę właściciela.

#17 ~praw(n)iczka z Buska z.~

~praw(n)iczka z Buska z.~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 15:46:27

z toba

#18 ~Bastian~

~Bastian~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 16:10:58

nieewidencjonowana hodowla takich bydląt powinna być zakazana. Prawdziwi entuzjaści ras niebezpiecznych powinni uzyskiwać na każdą szt. osobne pozwolenie od Państwa. A podstawowymi warunkami uzyskania zezwolenia powinno być odpowiednio zabezpieczone miejsce do hodowli i obowiązkowe szkolenia zwierząt.
Natomiast za takie pogryzienie powinna obowiązywać kara bezwzględnego więzienia oraz niebotyczne odszkodowania dla osób zaatakowanych. Może to przemówiłoby właścicielom do rozsądku - bo cóż zwierzak jak zwierzak taką ma naturę.

#19 ~ehhh~

~ehhh~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 16:21:22

Prawda jest taka że media nagłaśniają sprawy pogryzień, bo jest to coś co budzi kontrowersje w umysłach ludzi, czytelników. Codziennie dochodzi do pogryzień, winni są ludzie.

Zwierze jest tylko zwierzęciem, ma instynkt a nie rozum. Jesteśmy w stanie unikać pewnych sytuacji, zasada numer 1: nie robić gwałtownych ruchów, nie uciekać itp.

Nie dalej jak wczoraj czytałam o mężczyźnie pogryzionym dotkliwie przez własnego bernardyna - a przecież to taki miły Beethoven - kto by pomyślał?!
T0 ludzie wychowują zwierzęta, ale ostatecznie to zwierze jest przegrane - traci życie - za głupotę właściciela.

chora babo, zastanów się. Istnieje coś takiego jak nietykalność cielesna. I mam do niej pełne prawo. I nie ja mam się nie ruszać gdy widzę takiego stwora tylko właściciele nie powinni ich wyprowadzać w jakiekolwiek publiczne miejsce. Jak chcą hodować tych morderców to niech będzie ich stać na zakup działki, szczelne ogrodzenie i budowę kojca. Nie rozumiem czemu nikt do tej pory nie zakazał hodowli tego czegoś!!!
I nie mów że to nie jest wina zwierząt - one poprzez wielopokoleniowe krzyżowanie zostały stworzone do walki i mordowania. I żadne wychowanie, szkolenie czy cokolwiek innego nie zmieni tego. To ich prawdziwa natura.

#20 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 16:38:50

Ty, nie mędrkuj tak. Teorię to sobie w buty wsadź. Ciekawe czy gdyby ciebie pogryzlo takie bydlę, nie bał byś się i nie robił gwałtownych ruchów w panice i ze strachu. Strach jest odruchem bezwarunkowym i nigdy nie wiadomo jak zachowa się człowiek w poczuciu zagrożenia. Wiem coś o tym. Sama zostałam pogryziona przez 2 bydlaki, bo wybiegły z posesji przez otwartą bramę. Stałam jak zamurowana a one i tak zrobiły swoje. Dziś trauma do końca życia, strach nie do opanowania a wszelkie prośby na ulicach by właściciel przytrzymal psa, bo chcę przejść, kończą się wyzwiskami pod moim adresem, bo przecież jego pies nie gryzie. JA nie mam prawa po tak traumatycznych przeżyciach się bać, za to psy głupich włascicieli mają prawo biegać bez smyczy, bez kagańca, bez dozoru w środku miasta, w miejscach rekreacyjnych gdzie bawią się dzieci. Wystarczy przejść się rano i wieczorem po osiedlach, bo psy siku idą zrobić i nie może mieć kagańca i smyczy. Bo będzie mu pzreszkadzać jak sra i przy okazji zanieczyszcza trawnik czy piaskownicę, gdzie za chwilę będą bawić się dzieci. Wystarczy przejść się nad zalew, na kadzielnię, wietrznię, stadion. Pies sobie, właściciel sobie. Przeżyłam swoje i nikomu nie życzę. Zwierzę ma instynkt i nigdy nie wiadomo jak się zachowa. A człowiek ma prawo się bać. A właściciel ma OBOWIĄZEK mieć psa na smyczy!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych