Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

alkomat

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2017 - 10:14:03

pytanie do posiadaczy, warto mieć? Czesto używacie? jakie modele polecacie?

#2 ~tomocoko~

~tomocoko~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2017 - 11:41:10

Mam i używam elektrochemicznego alkohita x50, kupiłem go w zeszlym roku i do tej pory działa jak nowy, przeszedł już jedną kalibrację, w cenie urządzenia, wszystko sprawnei poszło i po paru dniach urządzenie było u mnie z powrotem. Z alkomatu korzystam ja, teść i szwagier, pomiar jest ekspresowy w kilka sekund

#3 ~kornik~

~kornik~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2017 - 09:26:03

U znajomego na grillu sprawdzałem sie takim alkomatem, co nie miał tradycyjnego ustnika, ale taki specjalny lejek. Fajne urządzenie, jak robisz imprezy, bo można bardzo szybko sprawdzić większą ilośc osób. Pewnie w firmach budowlanych czy transportowych to normalka, ale do codziennego użytku również chyba dobre. Niestety nie przyjrzałem się jaka to firma, a coś takiego to też chętnie bym kupił.

#4 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 18:20:53

Alkohit ma modele z lejkami, x50, x60, inne też, wle te są chyba najbardziej popularne.

#5 ~kornik~

~kornik~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 12:27:57

W tamtym alkomacie można było wymienić lejek na zwykły ustnik, który był obrotowy. Choć ja dmuchałem przez lejek. Pomiar był szybki. Może to i byl alkohit.

#6 pawello098

pawello098

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 14:17:19

Alkohit x60, polecam.

#7 ~fulgencjusz~

~fulgencjusz~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2017 - 08:16:52

Coś więcej o tym x60 napiszesz? Długo go masz? Jak często trzeba robić kalibracje?

#8 ~kornik~

~kornik~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 10:17:25

Alkohit x60, polecam.

I to jest taki z lejkiem? Jak to funkcjonuje w praktyce? 

Fktycznie tak szybko idą badania, że może jedna osoba za drugą "dmuchać".

#9 ~kinki~

~kinki~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2017 - 22:45:55

My mamy x50, też ma możliwość używania z lejkiem i alkomat informuje, kiedy można dmuchać kolejny raz. Kiedy nie ma już w nim "oparów" ;)

#10 ~kornik~

~kornik~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 12:19:55

Ile czasu to mniej wiecej zajmuje. Wyobraź osobę kierującą zmianą w MPK i wielu kierowców do sprawdzenia. Będzie długa kolejka czy pójdzie błyskawicznie?

#11 ~qlka~

~qlka~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 20:16:31

Jak do takiego profesjonalnego użytku to jednak lepiej kupić x100 lub jeszcze wyższy w zależności od budżetu. X50 jest super, ale raczej do użytku domowego, na imprezach itp...

#12 ~Rowan~

~Rowan~
  • Goście

Napisano 08 maj 2019 - 12:25:31

Z tego, co wiedziałem, alkohit ma też tańsze modele. Myślałem o x8. czy opłaca się kupić? Czy sięgnąć po wyższy model?

#13 ~Danel~

~Danel~
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 19:46:41

Alkohit sensory ma tak samo dokładne jak przy droższych modelach. Tu największa różnica jest przy ilości pomiarów po jakich należy robić kalibrację. Jak planujesz używać tylko dla siebie i sporadycznie to ten X8 na pewno będzie dobry. 

#14 ~Rowan~

~Rowan~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 10:00:26

A jak to będzie kalibracją? Kiedy trzeba ją wykonywać?

#15 ~Danel~

~Danel~
  • Goście

Napisano 18 maj 2019 - 11:45:02

Raz do roku albo co określoną liczbę pomiarów. Będziesz miał pewnie wszystko dokładnie przedstawione w instrukcji. Na gwarancji przez rok kalibrację masz darmową.

#16 ~maiona~

~maiona~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 23:54:17

Niektóre modele chyba dłużej, bo mój alkohit na przykład w pierwszym roku gwaracji ma nielimitowane kalibracje, w drugim jedną kalibrację, no i tak właśnie go wysyłamy, raz do roku.

#17 ~mini~

~mini~
  • Goście

Napisano 29 maj 2019 - 19:20:51

Niektóre modele chyba dłużej, bo mój alkohit na przykład w pierwszym roku gwaracji ma nielimitowane kalibracje, w drugim jedną kalibrację, no i tak właśnie go wysyłamy, raz do roku.

a którego alkohita masz?? Dużo pomiarów robisz??

#18 ~Danel~

~Danel~
  • Goście

Napisano 30 maj 2019 - 19:02:50

W sumie racja, są różne modele. Najlepiej sprawdzić na ich stronie przed zakupem w razie wątpliwości. Mój miał 1 rok darmowych kalibracji, ale np taki X100 ma tak jak piszesz

#19 ~Miki~

~Miki~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2019 - 12:28:29

Panowie, jak się robi kalibrację i jak często? Na ile duże są przekłamania, jeżeli zapomni się ją zrobić?

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2019 - 09:34:02

Kalibrację należy zrobić przynajmniej raz w roku lub po określonej liczbie pomiarów. Najczęściej alkomat pokaże sam kiedy liczba pomiarów zbliża się do limitu, bo jest licznik. Kalibrację wykonuje się w serwisie na urządzeniach wzorcujących, które sprawdzają dokładność i prawidłowe działanie sensora. Po wykonaniu kalibracji otrzymujesz wydruk zgodności z przyjętymi normami. Natomiast co do przekłamań to nie jest tak, że jak zapomnisz zrobić kalibrację to alkomat zacznie pokazywać bzdury. Może być tak, że wyniki będą dalej dokładne i prawidłowe. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych