Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Alkomat na prezent.

105 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 14 maj 2015 - 21:06:44

Mój mąż ma niedługo urodziny. Już jakiś czas temu wspominał, ze chciałby mieć alkomat, więc postanowiłam mu zrobić niespodziankę. Ale kompletnie nie wiem na co zwracać uwagę. Pomożecie?

#2 ~his~

~his~
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 21:31:43

Proponuję dodatkowo pół litra wódki a potem wypróbować

alkomat :)

#3 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 15 maj 2015 - 10:53:58

Wypróbujemy kilka dni później na imprezie urodzinowej ;) No i właśnie kolejna rzecz mi przyszła do głowy, bo na pewno wiecej osób będzie chciało skorzystać z alkomatu, więc chyba lepszy będzie taki bezustnikowy, nie? Ktoś coś?

#4 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 15 maj 2015 - 11:03:21

Mój mąż ma niedługo urodziny. Już jakiś czas temu wspominał, ze chciałby mieć alkomat, więc postanowiłam mu zrobić niespodziankę. Ale kompletnie nie wiem na co zwracać uwagę. Pomożecie?

Na pewno nie kupuj taniochy, bo to są po prostu gadżety. Za ok. 400 - 500 zł. można kupić sensowne alkomaty

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2015 - 10:16:41

Zgadzam się z przedmówcą, nie kupuj najtańszych, mój Mąż kupił sobie alkohita x50, cena właśnie w tym przedziale, ale ma odpowiednie certyfikaty i daje wiarygodne pomiary, te tańsze to wyrzucenie kasy w błoto bo szybko się psują i dają dziwne pomiary.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2015 - 12:32:58

Twój mąż najwyraźniej ma problem alkoholowy.Jako osoba współuzależniona
lepiej zapisz go prywatnie na wizytę do specjalisty lub koła AA!

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2015 - 14:55:37

Twój mąż najwyraźniej ma problem alkoholowy.Jako osoba współuzależniona
lepiej zapisz go prywatnie na wizytę do specjalisty lub koła AA!

Może go "zaszyć"

#8 ~Arkadiusz~

~Arkadiusz~
  • Goście

Napisano 17 maj 2015 - 11:12:41

Wypróbujemy kilka dni później na imprezie urodzinowej ;) No i właśnie kolejna rzecz mi przyszła do głowy, bo na pewno wiecej osób będzie chciało skorzystać z alkomatu, więc chyba lepszy będzie taki bezustnikowy, nie? Ktoś coś?

Jak chcesz kupić alkomat tak żeby kilka osób mogło z niego skorzystać to poszukaj takich z lejkiem zamiast ustnika. Wtedy np wspomnianej imprezie wszyscy goście będą mogli się przebadać. Z tego co wiem taka opcja jest we wspomnianych wyżej alkohitach. pozdrawiam

#9 Kaja M.

Kaja M.

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 18 maj 2015 - 09:40:01

Hmm alkomat? Najlepiej się poradź na policji ;p

#10 Kowy

Kowy

Znajomy

• PipPip
  • 20 postów

Napisano 18 maj 2015 - 20:07:33

Poczytaj opinie. Nie kupuj najtańszych modeli i pamiętaj o atestach.

#11 ~Leszek~

~Leszek~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 21:07:58

Zgadzam się z przedmówcą, nie kupuj najtańszych, mój Mąż kupił sobie alkohita x50, cena właśnie w tym przedziale, ale ma odpowiednie certyfikaty i daje wiarygodne pomiary, te tańsze to wyrzucenie kasy w błoto bo szybko się psują i dają dziwne pomiary.

Dokładnie :) , miałem trochę tańszy i za nic w świecie nie mogłem dojść o co chodzi . Dałem do kalibracji a tam Mi powiedzieli , że się nie nadaje . Teraz mam X50 i nie ma problemu :) .

#12 AdrianCzaja

AdrianCzaja

Znajomy

• PipPip
  • 39 postów

Napisano 19 maj 2015 - 07:49:01

Według mnie trzeba zwrócić uwagę na marki, wiodące to Datech i Sentech, unikać chińskich marek z niewiadomego źródła i dodatkowo poprosić o „Certyfikatem Kalibracji”.

#13 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 24 maj 2015 - 22:39:19

Skąd pomysł z problemem alkoholowym? Czy gdzieś napisałam, że mąż pije codziennie? Upija się do nieprzytomności czy coś? Absolutnie nie! Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem, ale nawet umiar następnego dnia nie da nam pewności, że już jest ok i można jechać bez obaw o utratę prawka (o spowodowaniu wypadku chyba nie muszę mówić). Dla mnie posiadanie alkomatu to poprostu odpowiedzialność,a  nie oznaka alkoholizmu. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, poczytałam opinie i zamówiłam x50, jak dojdzie to dam znać jak się sprawdza :)

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 15:21:38

Ile kosztował?

#15 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 28 maj 2015 - 20:56:29

550 z wysyłką na allegro, do tego 3 lata gwarancji i darmowe kalibracje, była tez aukcja od 1 zł, ale nie miałam czasu czekac do końca :/

#16 hanianow

hanianow

Znajomy

• PipPip
  • 20 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 17:03:35

To i tak spoko cena jak za dobry sprzęt. Jakby nie patrzeć alkomat kupuje się raz na lata, a nie co miesiac :D

#17 ~Rafalski~

~Rafalski~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2015 - 17:11:44

Skąd pomysł z problemem alkoholowym? Czy gdzieś napisałam, że mąż pije codziennie? Upija się do nieprzytomności czy coś? Absolutnie nie! Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem, ale nawet umiar następnego dnia nie da nam pewności, że już jest ok i można jechać bez obaw o utratę prawka (o spowodowaniu wypadku chyba nie muszę mówić). Dla mnie posiadanie alkomatu to poprostu odpowiedzialność,a  nie oznaka alkoholizmu. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, poczytałam opinie i zamówiłam x50, jak dojdzie to dam znać jak się sprawdza :)

Napisałaś.

Jest problem u was w rodzinie bo normalny człowiek nie upija się.

A jeśli wie że ma gdziekolwiek jechać na drugi dzień tym bardziej unika alkoholu.

Chyba że nie może się już powstrzymać.

Sądzę że zamiast alkomatu powinnaś zasponsorować mu poradę psychologa\psychiatry i ewentualnie terapię bo sami sobie z tym nie poradzicie.Problem będzie się pogłębiał i narastał

#18 srokaa

srokaa

Swojak

• PipPipPipPip
  • 229 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 11:56:31

Alkomant na prezent hmm :) W sumie przydatna rzecz, ale może za bardzo sugerująca

Użytkownik srokaa edytował ten post 30 czerwiec 2015 - 12:29:15

#19 Mariaanna

Mariaanna

Swojak

• PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 21:00:22

Rafalski, jakoś nie widzę, zebym napisała o upijaniu się. Bardziej chodziło mi o sytuacje takie jak np. grill wieczorem, 2-3 piwa, a rano pada i nie chce się pieszo iść po bułki, można jechać czy nie? Jest alkomat, to nie ma problemu, proste.

#20 ~Rafalski~

~Rafalski~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2015 - 07:34:30

Rafalski, jakoś nie widzę, zebym napisała o upijaniu się. Bardziej chodziło mi o sytuacje takie jak np. grill wieczorem, 2-3 piwa, a rano pada i nie chce się pieszo iść po bułki, można jechać czy nie? Jest alkomat, to nie ma problemu, proste.

Droga Mariaanno!

Myślę że jako osoba współuzależniona powinnaś iść razem z mężem na terapię.

Kupując mu alkomat ,może odebrać to jako przyzwolenie na picie co pogłębi tylko jego chorobę a potem wasze wspólne relacje jak w każdej rodzinie gdzie występuje ten problem.

Widać nie pojęłaś jeszcze problemu i skali tego  a sam twój mąż jest jeszcze na tzw etapie zaprzeczenia ale eskalacja problemu nędzie się nasilać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych