Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Afera w Lipsku YouTube

69 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 22:01:16

Komorowski D. napisał 

"2/3 budynku ,jak też 2/3 terenu ,który jest w wieczystym użytkowaniu ,Pani Jasik kupiła od Panów Płucisz .

Piwowarkowie kupili 1/3 od jednego z Synów śp. Pani Płucisz  "

Korzystając ze zdjęć satelitarnych na portalu "geoportal.", zauważyłem że właściwie ( w przybliżeniu ) budynek państwa J. stanowi te 2/3 o których tutaj mowa. A 1/3 budynku to budynek Państwa P. Więc nie rozumie w czym tutaj jest problem.

Teren Biedronki jak idzie zauważyć, to zupełnie inna działka aniżeli działka gdzie stoi budynek jako całość. Proponuje zobaczyć te działki na geoportalu, jest tam też siatka katastralna jak wyglądają granice działek.

Dziwi mnie dlaczego w tych filmikach mamy tylko dwie strony sporu, a nie ma strony trzeciej czyli Państwa P.

Pzdr

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 23:29:15

ja z tego filmu nic nie zrozumiałam :( najpierw tej pani chodzi o grunt (w gminie się okazuje że tam jest wszystko dobrze i ona do nikogo pretensji nie ma prócz starostwa) później o budynek (filmik zablokowany ale podejrzewam że związane to jest z podziałem ktoś zrobił go nie tak) a na koniec wyjeżdża z kredytem który wzięli Państwo P. na jej grunt który ma w użytkowaniu wieczystym. To w końcu o co jej chodzi na filmie widać że ona ma 2/3 wystarczy tylko odseparować tą dobudówkę, którą dostawiono. A budynek należało pokazać ze wszystkich stron a nie tylko z jednej( z resztą całą tą pseudo aferę należało pokazać z dwóch stron a nie z jednej i to jeszcze tej durniejszej) W prokuraturze i w KW ta Pani potrafiła Was wyprosić czyli Wasza obecność była jej nie na rękę.  To wszystko śmierdzi z daleka poczynając od Pani D czy J a kończąc na jąkających się redaktorach. Pozdro

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 23:41:00

Komorowski D. napisał

Są tylko dwie strony , czyli pani Jasik , i Piwowarki !

A jeśli chodzi o obliczanie powierzchni zabudowy na podstawie zdjęć satelitarnych , to POZOSTAWIE tą ocenę pod logiczne rozumowanie , ale dla LUDZI  ........

ha  ha  ha  ......

Właśnie tak to podejrzewam ktoś wcześniej uczynił , i wyszło , co WYSZŁO .......

Ale może u WAS tak jest że PODZIAŁ robi się w ten sposób , ale tylko byle wyszło , wiadomo na czyją korzyść  ........ AJ WAJ ........

Stron jest trzy jak wynika z tematu jest trzy : UMiG . Państwo J. i Państwo P.

Jako że kultura wymaga co nieco, piszemy z małej litery. Pisanie z dużej znaczy że Szanowny Pan krzyczy i to w dodatku na mnie jako osoby która pisze te ostatnie posty. Tym bardziej że jestem osobą w 100% postronną. Jako że temat publiczny, postanowiłem zabrać głos. Nie należy używać też poniżającej formy w stosunku do całej społeczności Lipska, bo niezbyt świadczy o obyciu kulturowym Sz. P. jako "dziennikarza.

Lepszym wyjściem jest na spokojnie wyjaśnić całą sytuacje, osobom nie znającym w całości tematu.

Pomyłki zdarzały się i będą się zdarzać. I niczym wyjątkowym ten przypadek nie jest .

Co się tyczy map na Geoportalu, praktycznie są to najlepsze mapy jakimi dysponujemy na obecną chwilę. O czym mogłem się przekonać praktycznie.

Pzdr

#44 Komorowski Dariusz

Komorowski Dariusz

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 08:17:49

Komorowski D. napisał

A jeśli chodzi o obliczanie powierzchni zabudowy na podstawie zdjęć satelitarnych , to POZOSTAWIE tą ocenę pod logiczne rozumowanie , ale dla LUDZI  ........

ha  ha  ha  ......

Właśnie tak to podejrzewam ktoś wcześniej uczynił , i wyszło , co WYSZŁO .......

Ale może u WAS tak jest że PODZIAŁ robi się w ten sposób , ale tylko byle wyszło , wiadomo na czyją korzyść  ........ AJ WAJ ........

Jako że kultura wymaga co nieco, piszemy z małej litery. Pisanie z dużej znaczy że Szanowny Pan krzyczy i to w dodatku na mnie jako osoby która pisze te ostatnie posty. Tym bardziej że jestem osobą w 100% postronną. Jako że temat publiczny, postanowiłem zabrać głos. Nie należy używać też poniżającej formy w stosunku do całej społeczności Lipska, bo niezbyt świadczy o obyciu kulturowym Sz. P. jako "dziennikarza.

Lepszym wyjściem jest na spokojnie wyjaśnić całą sytuacje, osobom nie znającym w całości tematu.

Pomyłki zdarzały się i będą się zdarzać. I niczym wyjątkowym ten przypadek nie jest .

Co się tyczy map na Geoportalu, praktycznie są to najlepsze mapy jakimi dysponujemy na obecną chwilę. O czym mogłem się przekonać praktycznie.

Pzdr

Chciałbym wierzyć że jest Pan tą w 100% postronną osobą  .......

Wierzę w to lecz ,po tych tekstach Pana (coś mi mówi że to tylko zmiana formy ...)

Ale niech tak będzie , bo może i tak .......

Nie pisał bym tu nawet jednego zdania , robię to tylko z jednego powodu ,aby ci NAPRAWDĘ w 100% postronni zobaczyli co jest GRANE ,,,,,,,,,

A może dojdą do wniosku że warto się bliżej zainteresować co dzieje się dookoła nas !!!

Bo być może niebawem obudzimy się w JUDEOPOLONI ,a my POLACY będziemy we własnym Kraju tylko ŻEBRAKAMI ,bądź SPRZEDAJNYMI PACHOŁKAMI !!!

Pozdrawiam ....

#45 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 08:34:02

Komorowski D. napisał

ha  ha  ha  ......

Pzdr

Dzień Dobry.Nie mam zbyt wiele czasu,aby tutaj codziennie zaglądać.Więc w skrócie tylko przybliżę temat.Odnosząc się do Państwa P. to czytając wypowiedzi, proszę zwrócić uwagę na wypowiedzi Pani Milagros...i jak ktoś, naprawdę postronny tutaj jest, to już sam mógł się domyśleć,że to jest ta trzecia strona,czyli Pani P.(kto tak "strasznie postronny" zna tyle szczegółów,abstrahując od tego,iż w połowie nieprawdziwych) jej poziom wypowiedzi i pisania wskazuje na to w 100%. Ja wiem,bo dostałam od niej list w którym stwierdza ile  "to Wie" na temat naszej rodziny,poza tym macie namiastkę tego, co my mamy na co dzień, nie ma rozmowy na temat tego co się dzieje ważnego czyli działki i jej użytkowania,tylko są z nimi ciągłe kłótnie o rzeczy błahe, tki. nie tak ubrane,mają nogi grube( i tutaj pozwolę sobie dodać komentarz ,bo tak bzdurzy na nogi mojej mamy,kobiety starszej,a mogła by się  wziąć za siebie,bo sama nie jest modelką).Chamskie pyskówki z ich strony,właśnie te głupie teksty,że moja mama niby we Włoszech z kimś się tam sądzi,bzdury takie sama wymyśla,żeby robić z siebie "pokrzywdzoną"  sąsiadkę, jak tu pisze w którymś z postów. Takie metody działań z ich strony właśnie mi są znane. Ta Pani ma czelność nawet,takie te naprawdę postronne osoby,które znają ten spór,a nie chcą się mieszać,nagabywać,podpytywać,i gadać im bajki "wyssane z palca".To samo tyczy się filmiku 4/6.Tu nikt nie usunął go ze względu na tą Panią czy urzędników,został na razie usunięty bo zostało tam wymienione nazwisko właśnie takiej osoby postronnej.Ona o tym dobrze wie i dlatego tak bardzo krzyczy o ten film,ale nie tędy droga Pani P.

A odnosząc się do map,mapa podziału na naszych działkach powstała,jak wykazuje biegły sądowy geodeta za pomocą "linijki i ołówka zza biurka" oczywiście na zlecenie Państwa P,taki z tego wyszedł mu podział, że linie graniczne nie biegną nawet po budynkach,ale biegną w budynkach.Oczywiście Sąd (teraz już nawet nie wiem po co wzywał biegłego, jak i tak nie wziął pod uwagę ani jego zdania,ani opinii którą sporządził) przyjął ten podział gdzie granice biegną w środku budynku.Jak ta Pani mówi"Tu wszyscy się znają,Tu dochodzą ją słuchy",więc czemu nie ma odwagi wystąpić tak jak my,nie ukrywając się pod pseudonimami??? Pozdrawiam i życzę Spokojnego Dnia.

Ps. Będę odpowiadać tylko na posty,dotyczące sprawy konkretnej czyli użytkowania gruntu.Nie wdaję się w potyczki i prowokacje słowne,które nastąpią od tzw. "postronnych",po przeczytaniu tego postu.

#46 ~bania w łeb~

~bania w łeb~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 08:48:13

"bania w łeb"

Nazwałeś się właściwie .......

Tylko pokazanie w całości ,nic nie ukrywając, dochodzi do takiej sytuacji że tacy jak WY pokazujecie swoje OBLICZE  !!!

"KOLOROWYCH SNÓW"

Komorowski  co ty z tymi snami? Prawdopodobnie masz już mokre prześcieradło tak się podniecasz . Kogo nazywasz WY? Mam 17 lat , brak zdolności do czynności prawnych a ty śmieciu próbujesz wrzucic mnie do jednego worka ze złodziejami? Naucz się pisać stylistycznie bo twoich pomyi nie da się czytać. Co do ludzi uwikłanych w tę śmierdzącą sprawę- zachowajcie godność i nie załatwiajcie tej sprawy na forum . Nie tędy droga . 

#47 ~Laik~

~Laik~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 08:57:23

Dzień Dobry.Nie mam zbyt wiele czasu,aby tutaj codziennie zaglądać.Więc w skrócie tylko przybliżę temat.Odnosząc się do Państwa P. to czytając wypowiedzi, proszę zwrócić uwagę na wypowiedzi Pani Milagros...i jak ktoś, naprawdę postronny tutaj jest, to już sam mógł się domyśleć,że to jest ta trzecia strona,czyli Pani P.(kto tak "strasznie postronny" zna tyle szczegółów,abstrahując od tego,iż w połowie nieprawdziwych) jej poziom wypowiedzi i pisania wskazuje na to w 100%. Ja wiem,bo dostałam od niej list w którym stwierdza ile  "to Wie" na temat naszej rodziny,poza tym macie namiastkę tego, co my mamy na co dzień, nie ma rozmowy na temat tego co się dzieje ważnego czyli działki i jej użytkowania,tylko są z nimi ciągłe kłótnie o rzeczy błahe, tki. nie tak ubrane,mają nogi grube( i tutaj pozwolę sobie dodać komentarz ,bo tak bzdurzy na nogi mojej mamy,kobiety starszej,a mogła by się  wziąć za siebie,bo sama nie jest modelką).Chamskie pyskówki z ich strony,właśnie te głupie teksty,że moja mama niby we Włoszech z kimś się tam sądzi,bzdury takie sama wymyśla,żeby robić z siebie "pokrzywdzoną"  sąsiadkę, jak tu pisze w którymś z postów. Takie metody działań z ich strony właśnie mi są znane. Ta Pani ma czelność nawet,takie te naprawdę postronne osoby,które znają ten spór,a nie chcą się mieszać,nagabywać,podpytywać,i gadać im bajki "wyssane z palca".To samo tyczy się filmiku 4/6.Tu nikt nie usunął go ze względu na tą Panią czy urzędników,został na razie usunięty bo zostało tam wymienione nazwisko właśnie takiej osoby postronnej.Ona o tym dobrze wie i dlatego tak bardzo krzyczy o ten film,ale nie tędy droga Pani P.

A odnosząc się do map,mapa podziału na naszych działkach powstała,jak wykazuje biegły sądowy geodeta za pomocą "linijki i ołówka zza biurka" oczywiście na zlecenie Państwa P,taki z tego wyszedł mu podział, że linie graniczne nie biegną nawet po budynkach,ale biegną w budynkach.Oczywiście Sąd (teraz już nawet nie wiem po co wzywał biegłego, jak i tak nie wziął pod uwagę ani jego zdania,ani opinii którą sporządził) przyjął ten podział gdzie granice biegną w środku budynku.Jak ta Pani mówi"Tu wszyscy się znają,Tu dochodzą ją słuchy",więc czemu nie ma odwagi wystąpić tak jak my,nie ukrywając się pod pseudonimami??? Pozdrawiam i życzę Spokojnego Dnia.

Ps. Będę odpowiadać tylko na posty,dotyczące sprawy konkretnej czyli użytkowania gruntu.Nie wdaję się w potyczki i prowokacje słowne,które nastąpią od tzw. "postronnych",po przeczytaniu teg

Ps. Będę odpowiadać tylko na posty,dotyczące sprawy konkretnej czyli użytkowania gruntu.Nie wdaję się w potyczki i prowokacje słowne,które nastąpią od tzw. "postronnych",po przeczytaniu tego postu.

Wiesz na czym polega Twój problem Moniko? Urodziłaś się w Polsce, kraju skorumpowanym, kraju bezprawia, głodnych dzieci i grubych księży . Obejrzyj film układ zamkniety- zrozuiesz ,że juz przepadło

o

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 09:00:24

Mapy powstaly za komuny, a pani jak kupowala to powinna sprawdzić jakie są granice,a nie na gębę kupować, widać z map iż róg pani domu to wlasność Polmosu

#49 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 09:15:08

Odnosząc się do "budki z piwem"  itd.  brak słów  ........

Szczerze mówiąc to człowiek z polem BURAKÓW się nie porozumie  !

Ale zawsze pozostaje jakieś "DOŚWIADCZENIE " , a może i jakiś wniosek  .....

Mam nadzieje tylko że czytają to też LUDZIE mieszkający w Lipsku i okolicach

Pozdrawiam i współczuje dla tych , którzy myślą logicznie

Jakim prawem ubliżasz. kto ci dał taką moc i prawo? Jest takie stare powiedzenie - swój swojego zawsze pozna. Więc kim jesteś - największym z  buraków?

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 09:15:08

Wierzę w to lecz ,po tych tekstach Pana (coś mi mówi że to tylko zmiana formy ...)

Nie pisał bym tu nawet jednego zdania , robię to tylko z jednego powodu ,aby ci NAPRAWDĘ w 100% postronni zobaczyli co jest GRANE ,,,,,,,,,

A może dojdą do wniosku że warto się bliżej zainteresować co dzieje się dookoła nas !!!

Bo być może niebawem obudzimy się w JUDEOPOLONI ,a my POLACY będziemy we własnym Kraju tylko ŻEBRAKAMI ,bądź SPRZEDAJNYMI PACHOŁKAMI !!!

Pozdrawiam ....

JUDEOPOLONI  -- czy ITALOPOLONI, KTO SIĘ SPRZEDAL  ZA KASĘ DO WLOCHA i jest Pacholkiem , a z POLAKÓW we Wloszech robi parobków

#51 Komorowski Dariusz

Komorowski Dariusz

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 09:29:52

Komorowski  co ty z tymi snami? Prawdopodobnie masz już mokre prześcieradło tak się podniecasz . Kogo nazywasz WY? Mam 17 lat , brak zdolności do czynności prawnych a ty śmieciu próbujesz wrzucic mnie do jednego worka ze złodziejami? Naucz się pisać stylistycznie bo twoich pomyi nie da się czytać. Co do ludzi uwikłanych w tę śmierdzącą sprawę- zachowajcie godność i nie załatwiajcie tej sprawy na forum . Nie tędy droga . 

BARANKU ......

Wyprowadź się nazieloną łąkę ........

Albo zamieszkaj na "ZIELONEJ WYSPIE " DONALDA ....

Miłego dnia mieszkańcom Lipska

#52 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 09:32:46

I tutaj właśnie wychodzą luki w tym naszym "Kochanym prawie"(i to nie tylko w Lipsku) niby każdy ma prawo do ponownego rozgraniczenia się ,(bo teraz lepszy sprzęt,lepiej wykwalifikowani ludzie itp.zeznania świadków jak to było użytkowane przez te wszystkie lata) ale spróbuj skorzystać z tego prawa,to i tak jednoosobowy Sąd postanowi jak chce.Oczywiście,granice były nam wskazane przez poprzednich właścicieli, co za tym idzie ja przed kupnem tego budynku,przez rok pracowałam u nich w sklepie i bardzo dobrze wiedziałam jak oni użytkują tę działkę ale co z tego? Zaczęło się niewinnie,od zwykłej sąsiedzkiej prośby,żebym zamknęła sobie naszą furtkę prowadzącą do kotłowni,bo sąsiadom,może ktoś przez nią wynosić materiały z placu budowy Biedronki. i tutaj w pełni zgadzam się z sąsiadami,bo mogłoby dojść do takiej sytuacji,lecz nim zdążyłam kupić kłódkę na w/w furtkę,sąsiadka sama ją zamknęła i stwierdziła,że od tej pory i furtka i to przejście do naszej kotłowni im się należy. I od tego to wszystko się zaczęło,rozgrzebywanie papierów,Sądy itd.

#53 ~Dziennikarka~

~Dziennikarka~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 09:42:26

Odnosząc się do "budki z piwem"  itd.  brak słów  ........

Szczerze mówiąc to człowiek z polem BURAKÓW się nie porozumie  !

Ale zawsze pozostaje jakieś "DOŚWIADCZENIE " , a może i jakiś wniosek  .....

Mam nadzieje tylko że czytają to też LUDZIE mieszkający w Lipsku i okolicach

Pozdrawiam i współczuje dla tych , którzy myślą logicznie

Panie redaktorze Komorowski. W pięciu zdaniach, które raczył pan zwymiotować , odnalazłam jeden błąd gramatyczny, trzy interpunkcyjne i trzy stylistyczne . Nachodzi mnie nieodparta ochota zadać to pytanie: Czy aby na pewno jest Pan dziennikarzem? Niechże pan przestanie WSPÓŁCZUĆ DLA TYCH, KTÓRZY MYSLĄ LOGICZNIE ,a zacznie współczuć TYM,KTÓRZY ZMUSZENI SĄ DO CZYTANIA pańskich pseudodziennikarskich wypocin .Proszę nie nazywac siebie dziennikarzem, gdyż to obraża ludzi, którzy wykonują ten zawód tak jak robię to ja. 

#54 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 09:53:46

BARANKU ......

Wyprowadź się nazieloną łąkę ........

Albo zamieszkaj na "ZIELONEJ WYSPIE " DONALDA ....

Miłego dnia mieszkańcom Lipska

Jak takie coś śmie wszystkich obrażać? 

Olejcie totalnie jego wypociny, bo on się podnieca tym, że jest krytykowany. Nie będzie odzewu to pan się sam skończy.  Widzę ,że to indywiduum jest zwolennikiem jednej "prawdziwej " opcji

#55 Komorowski Dariusz

Komorowski Dariusz

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 09:59:10

Panie redaktorze Komorowski. W pięciu zdaniach, które raczył pan zwymiotować , odnalazłam jeden błąd gramatyczny, trzy interpunkcyjne i trzy stylistyczne . Nachodzi mnie nieodparta ochota zadać to pytanie: Czy aby na pewno jest Pan dziennikarzem? Niechże pan przestanie WSPÓŁCZUĆ DLA TYCH, KTÓRZY MYSLĄ LOGICZNIE ,a zacznie współczuć TYM,KTÓRZY ZMUSZENI SĄ DO CZYTANIA pańskich pseudodziennikarskich wypocin .Proszę nie nazywac siebie dziennikarzem, gdyż to obraża ludzi, którzy wykonują ten zawód tak jak robię to ja. 

ha  ha  ha .....

Szkoda słów dla tzw. dziennikarzy jak TY  ........

ha  ha  ha  ........

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 10:09:14

Komorowski D. napisał

Pozdrawiam ....

Jak trudno uwierzyć że ktoś nie jest z grona zainteresowanych i zamotanych w problem. Ale to czy Szanowny Pan wierzy czy nie to już nie mój problem. Najlepszym podejściem do każdego problemu jest bezstronność, czego jak widać brakuje.

Krzyczenie typu: Jude Polonia, pachołki, żebracy przestało być już chyba modne. 

Trzeba pamiętać że Polacy swój honor mają.

Przechodząc do sedna sprawy - przecież idzie odtworzyć mapy działek itd. Można powołać nowych biegłych sądowych, niekoniecznie związanych z Lipskiem.

Bo jak na razie cały temat przypomina - moja miedza i basta.

Pzdr

#57 Komorowski Dariusz

Komorowski Dariusz

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 10:23:30

Komorowski D. napisał

Pozdrawiam ....

Jak trudno uwierzyć że ktoś nie jest z grona zainteresowanych i zamotanych w problem. Ale to czy Szanowny Pan wierzy czy nie to już nie mój problem. Najlepszym podejściem do każdego problemu jest bezstronność, czego jak widać brakuje.

Krzyczenie typu: Jude Polonia, pachołki, żebracy przestało być już chyba modne. 

Trzeba pamiętać że Polacy swój honor mają.

Przechodząc do sedna sprawy - przecież idzie odtworzyć mapy działek itd. Można powołać nowych biegłych sądowych, niekoniecznie związanych z Lipskiem.

Bo jak na razie cały temat przypomina - moja miedza i basta.

Pzdr

Widzę że nie spotkał się Pan jeszcze z POLSKIMI SĄDAMI ,i ludźmi w tym UKŁADZIE  ....

Życzę ,aby nie spotkał się Pan z tym "ZASZCZYTEM"

Miłego dnia

#58 ~Milagros~

~Milagros~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 13:29:57

Pani Moniko  i  tu  się  rownież  pomyliłaś  . Nie  będę  o  Tobie  piosać  bo  nie  ma  o  czym .

#59 ~Milagros~

~Milagros~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 13:35:34

Witam  wszystkich  tak  wogóle  to  zmieńmy  temat  na  przyjemniejszy , tu  nie  ma  o  czym  pisać  a  te  oczernianie  przez  Nich  tylko  drażni wszystkich czytających  ,  nie  sądzicie . Pozdrawiam  Was.

#60 ~lipszczanaka_anka~

~lipszczanaka_anka~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 16:30:24

ha  ha  ha .....

Szkoda słów dla tzw. dziennikarzy jak TY  ........

ha  ha  ha  ........

I to się nazywa inteligentna odpowiedź, osoby wykształconej, która nosi miano dziennikarza. Czy Pan kiedyś sobie badał IQ bo wydaje mi się, że Doda i Jola Rutowicz mają razem więcej rozumu niż Pan. Pozdrawiam serdecznie Pana, Panie Dariuszu i oby łaskawy Bóg zesłał dla Pana namiastkę płata mózgowego, który jest odpowiedzialny za myślenie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych