Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


135 odpowiedzi w tym temacie

#121 Piekoszów Blog

Piekoszów Blog

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 223 postów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 13:05:34

jak to sie zdziwie,przeciez gmina utrzymuje sie z podatków,jak sie wybiera radnych którzy tylko pilnuja swoich wpływów do kieszeni to płacmy i płaczmy


Te pieniądze, którymi powinny zostać zapłacone między innymi rachunki za autobusy i oświetlenie ulic były zagwarantowane w budżecie, czyli powinny mieć pokrycie w podatkach. W takim razie gdzie one są - co się z nimi stało?

#122 ~ulka~

~ulka~
 • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 14:01:57

Myślę, że na sesję trzeba się wybrać i to koniecznie. Pełniący obowiązki wójta rozwiązuje wszystkie umowy jakie tylko są(wyprowadza gminę z zadłużenia). Efekt - wkrótce zostaną zlikwidowane linie autobusowe 26 i 24, a na liniach 18 i 28 zmniejszona zostanie ilość kursów. Latarnie uliczne w nocy już nie świecą. Zapowiedziano, że do końca maja 30 osób zwolnią z urzędu i szkół. Może i dobrze, Tylko kto straci robotę? Ci co mają umowy na czas określony z najniższą krajową. Pozostali co za nic biorą grube tysiące zostaną i będą dalej udawali, że pracują. Głosu Piekoszowa podobno też nie będzie, żeby nie miał kto napisać o tym co się teraz wyprawia w urzędzie. Najpierw zadłużyli gminę do granic możliwości, a teraz chcą byśmy my za to płacili. Zlikwidować autobusy, odciąć nas od cywilizacji, a potem całą gminę zaorać i zgasić światło(przepraszam tego już nie trzeba robić bo latarnie już nie świecą).Jestem za tym ,by zwolnic niepotrzebne,malo wydajne osoby-a szczegolnie te ktore maja "wtyki" i sa chronione przez znajomosci jak "swiete krowy" !!!

#123 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 19:54:43

Te pieniądze, którymi powinny zostać zapłacone między innymi rachunki za autobusy i oświetlenie ulic były zagwarantowane w budżecie, czyli powinny mieć pokrycie w podatkach. W takim razie gdzie one są - co się z nimi stało?

myślę że odpowiedz na to pytanie zna gminna księgowa
niech się teraz tłumaczy

#124 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 12:46:56

Pecunia non olet

pieniadze nie śmierdzą

#125 ~aaaaa~

~aaaaa~
 • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 15:23:24

NIE POMAWIAJ PSL KŁAMCO- WÓJT BYŁ POWIĄZANY Z PO!!!!!DZIADOSTWO TO JESTEŚ TY SKORO NIE WIESZ A PRÓBUJESZ SIĘ MĄDRZYĆ.WCZEŚNIEJ TEN SZACOWNY CZŁOWIEK TADEUSZ D NALEŻAŁ DO PIS!!!NIE NALEŻY I NIE NALEŻAŁ DO PSL-U- BO PSL W PRZECIWIEŃSTWIE DO NIEKTÓRYCH PARTII STOSUJE WERYFIKACJE CZŁONKÓW.

weryfikuje chybe te członki co mają w gaciach, w świętokrzyskim jest plaga na wszystkich szczeblach samorządu

#126 ~olka~

~olka~
 • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 19:54:13

Szanowni mieszkańcy Gminy Piekoszów nie liczmy na naszych Radnych Bezradnych żeby zrobili referendum pokazali na co ich stać na sesji RADY GMINY 29,04.Wezmy sprawę odwowania Rady i WÓJTA W SWOJE RĘCE,niech to będzie koniec z tymi maraczeniami nas

#127 Piekoszów Blog

Piekoszów Blog

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 223 postów

Napisano 01 maj 2013 - 21:10:22

Szanowni mieszkańcy Gminy Piekoszów nie liczmy na naszych Radnych Bezradnych żeby zrobili referendum pokazali na co ich stać na sesji RADY GMINY 29,04.Wezmy sprawę odwowania Rady i WÓJTA W SWOJE RĘCE,niech to będzie koniec z tymi maraczeniami nas


Dokładnie tak! Oni mówili tylko o odwołaniu wójta, a tu trzeba odwołać także radę. Wniosek o referendum, z tego co wiem, już jest złożony. Za około 2 tygodnie będzie wiadomo, ile trzeba zebrać podpisów. Zbierzmy je, a potem uświadamiajmy ludzi, żeby poszli głosować.

Co do radnych - nie rozumiem jednej rzeczy - jak to możliwe, że nic nie wiedzieli o problemach finansowych gminy? A jeśli wiedzieli, to dlaczego nie poinfomowali o tym mieszkańców i odpowiednich instytucji?

#128 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 08:42:23

Myślę, że na sesję trzeba się wybrać i to koniecznie. Pełniący obowiązki wójta rozwiązuje wszystkie umowy jakie tylko są(wyprowadza gminę z zadłużenia). Efekt - wkrótce zostaną zlikwidowane linie autobusowe 26 i 24, a na liniach 18 i 28 zmniejszona zostanie ilość kursów. Latarnie uliczne w nocy już nie świecą. Zapowiedziano, że do końca maja 30 osób zwolnią z urzędu i szkół. Może i dobrze, Tylko kto straci robotę? Ci co mają umowy na czas określony z najniższą krajową. Pozostali co za nic biorą grube tysiące zostaną i będą dalej udawali, że pracują. Głosu Piekoszowa podobno też nie będzie, żeby nie miał kto napisać o tym co się teraz wyprawia w urzędzie. Najpierw zadłużyli gminę do granic możliwości, a teraz chcą byśmy my za to płacili. Zlikwidować autobusy, odciąć nas od cywilizacji, a potem całą gminę zaorać i zgasić światło(przepraszam tego już nie trzeba robić bo latarnie już nie świecą).

No tak, jak zwykle mamy świetne rozwiązania . Cieszmy się z tak wyszukanych pomysłów zaoszczędzania i oddłużania gminy. Naprawdę jestem pełny podziwu, bo mądrość w planowaniu ratowania gminy jest powalająca. I tu dokładnie radni i inni będący teraz odpowiedzialni za losy mieszkańców, okazali się tak samo cyniczni , bo to rozwiązanie dotyka tych najbiedniejszych i właściwie może najuczciwszych ludzi. Bo co może Was to obchodzi, że nasze dzieci wracają wieczorami z zajęć autobusem, a później muszą zasuwać w ciemnościach do domu. Macie to w d...ie , wy wszyscy jeździcie samochodami, to co tam zmniejszyć jeszcze jazdy, tak rzadko kursujące 28, co tam niech ludzie zamiast 45 min , czekają 1,45. Jak zwykle wykazaliście się mądrością , bo przecież Wy na tym nie straciliście. Dobrodzieje!, macie okazje udowodnić , że to mieszkańcy są poszkodowani, i trzeba zrobić coś takiego, żeby poprawić sytuację w gminie nie zabierając im wszystko. Wykażcie się wreszcie, żeby znów uwierzyć w wasze choć troszkę mądre, a nie haniebne rządy!!!! Te posunięcia do tej pory , pogrążają Was coraz bardziej. Na tym polega bycie kimś, żeby umieć wyjść z najgorszych sytuacji , więc macie szanse się wykazać. Zacznijcie szukać oszczędzania przede wszystkim od siebie !!! Po to mieszkańcy na Was głosowali .Przywódcy od siedmiu boleści. :)

#129 ~antypis~

~antypis~
 • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 13:05:58

http://www.echodnia....T0110/130319346

zobaczcie co robi PIS i to sami między sobą... :D :D :D


http://wiadomosci.on...-wiadomosc.html

o tu następny "ideał" z PIS.

#130 ~gosc~

~gosc~
 • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 12:13:08

No tak, jak zwykle mamy świetne rozwiązania . Cieszmy się z tak wyszukanych pomysłów zaoszczędzania i oddłużania gminy. Naprawdę jestem pełny podziwu, bo mądrość w planowaniu ratowania gminy jest powalająca. I tu dokładnie radni i inni będący teraz odpowiedzialni za losy mieszkańców, okazali się tak samo cyniczni , bo to rozwiązanie dotyka tych najbiedniejszych i właściwie może najuczciwszych ludzi. Bo co może Was to obchodzi, że nasze dzieci wracają wieczorami z zajęć autobusem, a później muszą zasuwać w ciemnościach do domu. Macie to w d...ie , wy wszyscy jeździcie samochodami, to co tam zmniejszyć jeszcze jazdy, tak rzadko kursujące 28, co tam niech ludzie zamiast 45 min , czekają 1,45. Jak zwykle wykazaliście się mądrością , bo przecież Wy na tym nie straciliście. Dobrodzieje!, macie okazje udowodnić , że to mieszkańcy są poszkodowani, i trzeba zrobić coś takiego, żeby poprawić sytuację w gminie nie zabierając im wszystko. Wykażcie się wreszcie, żeby znów uwierzyć w wasze choć troszkę mądre, a nie haniebne rządy!!!! Te posunięcia do tej pory , pogrążają Was coraz bardziej. Na tym polega bycie kimś, żeby umieć wyjść z najgorszych sytuacji , więc macie szanse się wykazać. Zacznijcie szukać oszczędzania przede wszystkim od siebie !!! Po to mieszkańcy na Was głosowali .Przywódcy od siedmiu boleści. :)radni powinni zrezygnowac z diet,przeciez nie ma obowiazku je pobierac

#131 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 14:16:00

ludzie przestancie sie klocic czy byl z pis czy z bis,wezcie cos zrobcie,bo ta zaraza lapowkarska rozlezie sie na caly region jak ten czlowiek nie beknie za to co zrobil!!!!!
radnym kopa w tylek
musicie mieszkancy teraz byc razem

#132 ~MIESZKANIEC GMINY~

~MIESZKANIEC GMINY~
 • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 17:01:56

SOŁTYSI CO TAK TEŻ BEZRADNIE SIEDZICIE TO WY W PIERWSZEJ LINII REPREZENTUJECIE MIESZKANCÓW WSI ZA CO WAM PŁACĄ 300ZŁ MIESIĘCZNIE ZA SIEDZENIE I PICIE KAWY NA SESJI WYKARZCIE SIĘ TERAZ

#133 ~mieszkaniec wsi~

~mieszkaniec wsi~
 • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 17:13:58

SOŁTYSI CO TAK TEŻ BEZRADNIE SIEDZICIE TO WY W PIERWSZEJ LINII REPREZENTUJECIE MIESZKANCÓW WSI ZA CO WAM PŁACĄ 300ZŁ MIESIĘCZNIE ZA SIEDZENIE I PICIE KAWY NA SESJI WYKARZCIE SIĘ TERAZzabrać nieudacznym Radnym i Sołtysom te diety to oszczędność około 20tys miesięcznie a ogólnie mówiąc to za co im płacą ,weżmy pod uwagę ostatnią sesję co uchwalili nic i znowu się zbiorą na sesję i znowu nic ,Na ostatniej sesji jednym glosem powinno być
1,odwołanie rady i wójta
2,wstrzymanie wypłat diet sołtysom i radnym
3, zmniejszenie poborów wujtowi
I tu znów wyliczę ze miesięcznie to zysk około35 tys czego my szukamy

#134 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 17:26:06

właśnie,co robią sołtysi???????????????siedzą teraz jak mysz pod miotłą zamiast przejąć inicjatywę
oj za dobrze im za wójta D chyba było,opłakują nieuchronne zmiany

#135 ~renata~

~renata~
 • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 17:58:23

może czas przyjrzeć się poczynaniom samorządowców również w innych gminach ? Np. w gminie Sitkówka -Nowiny aż kipi nepotyzmem,,są układy i układziki!Nie będę się wypowiadać na ten temat ,bo aż się boję że mogę się komuś narazić! A 'swoją drogą ' dobrze ze pewne machloje i układy wyszły na jaw ,co niektórzy wójtowie zapomnieli że to dzięki nam wyborcą piastują tak ciepłe posadki! Wójt Nowin zachowuje się jak Pan na 'prywatnym folwarku' sama się o tym przekonałam.Resztę przemilczę!

#136 ~ciekawy~

~ciekawy~
 • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 18:16:20

Ja również zapraszam do Gminy Gnojno.Zobaczcie jak tu śmierdzi PSLm.
Zatrudnienie wzrosło o 30% ........oczywiście o ludzi z układu!!!!
Gmina bankrutuje a Pani wój zatrudnia <_<


???Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Brawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych