Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Afera KNF - tylko w PiS


386 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 15:22:57

Pytanie do miłośników PiS. Jak to jest, że Wasserman chce powiesić Tuska o brak nadzoru nad KNF a Morawieckiemu to uchodzi płazem. Wobec tych rewelacji to Mateuszek miał jakiś nadzór czy mu się tylko wydawało, że ma? I czy Mateuszek nie powinien podać się do dymisji?


Sprawa jest przeciez nadana. Podal sie do dymisji, sprawa w toku. Zobaczymy co dalej.

#22 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 15:32:34

Sprawa jest przeciez nadana. Podal sie do dymisji, sprawa w toku. Zobaczymy co dalej.


I na tyle cię tylko stać? To słabo bronisz swoich.

#23 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 15:43:21

Pod koniec stenogramu rozmowy Chrzanowski-Czarnedki, na str 30, pojawia sie ciekawy watek SKOK. Skad chlopaki ze SKOK, Szewczak i 'Bierek', mieli nagle 60 mln do zdeponowania? Pojawia sie tez temat kasy Skok wyprowadzonej do Luksemburga. Jakis dziennikarz to pociagnie?

#24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 15:47:18

W sumie podoba mi się ludzki stosunek służb do człowieka i fakt, że pozwalają mu posprzątać gabinet, by mieć pewność, że sami już w nim nic nie znajdą. W przeciwieństwie do poprzedniej, nieludzkiej władzy, widać tu szacunek dla osoby ludzkiej.

#25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 15:52:18

-Premier Morawiecki milczy.
-B. Szydło,której człowiekiem był szef KNF,milczy.
-Z. Ziobro nie pozwala sobie zadawać trudnych pytań.
-CBA wchodzi do siedziby KNF kilka godzin po tym,gdy był w niej zdymisjonowany szef KNF.
-TVP w głównym serwisie przekłamuje i upycha materiał o KNF

#26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 15:54:37

Marek Chrzanowski ur. 1981 młody człowiek. W czasie gdy był adiunktem na SGH uzyskał kredyty na łączną kwotę 1,2 mln zł. Głownie w BZWBK. Prezesem wtedy był @MorawieckiM Przypadek?

#27 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 15:59:26

Do osoby, która powiesiła koszulkę z napisem Konstytucja na pomniku policja wpada o 6 rano. Do gościa, który miał ochotę skrobnąć 40 milionów policja nie wchodzi w ogóle. I nadal twierdzicie, że wszyscy są równi wobec prawa, @pisorgpl?

#28 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 16:07:50

Lista osób, które powinny być przesłuchane przez komisję ds. #aferaKNF
1. Morawiecki
2. Szydło
3. Czarnecki
4. Chrzanowski
5. Solorz
6. Glapiński
7. Kowalczyk
8. Ziobro
Jeszcze jakieś propozycje?

#29 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 16:20:30

Ciekawe na kogo miała być ta zrzutka.Na rydzyka czy putina?

#30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 16:46:37

Pytanie: Komu zależało na tym, by zablokować ustawę bankową PiS?#31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 19:56:47

ciekawa analiza  , bardzo inteligentnie ironiczna :

 

Sławomir Metzen: Afera KNF robi się coraz ciekawsza. Otóż stręczony Leszkowi Czarneckiemu prawnik - Grzegorz Kowalczyk twierdzi, że zna Marka Chrzanowskiego ale nie rozmawiał z nim o pracy. Znajomość wynika stąd, że przez 20 lat obsługiwał on prawnie i przyjaźnił się z rodzicami żony Chrzanowskiego. Chrzanowski więc kłamał mówiąc, że nie jest w żaden sposób z Kowalczykiem powiązany.

Co więcej Chrzanowski oprócz mijania się z prawdą musi charakteryzować się też specyficznym poczuciem humoru. Gdyby przyjąć jego wersję za prawdziwą, to polecił Czarneckiemu obcego sobie prawnika, próbował ustalić sposób jego wynagradzania, czas trwania umowy a także to, że prawnik zostawi wszystkie inne zlecenia i zajmie się tylko bankiem. Wszystko to robił bez wiedzy i zgody Kowalczyka. A co najśmieszniejsze, Czarnecki obiecał, że do prawnika zadzwoni, a Chrzanowski i tak o sprawie Kowalczyka nie poinformował. Wisienką na torcie jest to, że Kowalczyk przyznaje, że na restrukturyzacjach się nie zna. Czy potraficie sobie wyobrazić hipotetyczną rozmowę Czarneckiego z Kowalczykiem? To mogłoby pobić słynny skecz o sęku Kabaretu Dudek. Z Chrzanowskiego musi być niezły zgrywus. Ciekawe czy często robi takie kawały swoim petentom i znajomym?

Z Grzegorzem Kowalczykiem wiąże się jeszcze jedna sprawa. Otóż jest on w radzie nadzorczej Plus Banku należącego do Zygmunta Solorza-Żaka, przy czym nie chce powiedzieć kto i na jakich zasadach go tam rekomendował. Oczywiście nie musi ujawniać takich informacji, ale podskórnie czuję, że Pan Kowalczyk ukrywa materiał nadający się na dobry film sensacyjny.

Ale i bez pomocy Kowalczyka materiału nam nie zabraknie. Panowie wprost rozmawiają o tym, że członek KNF Zdzisław Sokal ma plan doprowadzenia do upadłości banków Czarneckiego a następnie oddania ich za złotówkę bankom państwowym. Chrzanowski potrafił się nawet zgodzić z Czarneckim, że taki plan ma wszelkie cechy działalności przestępczej, ale obiecał pozbycie się Sokala tylko i wyłącznie w przypadku zatrudnienia przez Czarneckiego Kowalczyka.

Pamiętajmy jednak, że Chrzanowski lubi sobie robić żarty. W końcu to nie on decyduje o tym, kto będzie przedstawicielem Prezydenta RP w KNF. Decyduje o tym sam Prezydent i tylko on może Sokala odwołać. Dlatego na pewno po raz kolejny Chrzanowski robił Czarneckiego w konia, nie mógł mu przecież obiecać czegoś, na co nie ma wpływu.

Marek Chrzanowski przekazał więc Leszkowi Czarneckiemu następujący komunikat: "Państwo zaraz ukradnie Panu bank, doprowadziwszy go przedtem za pomocą MF i KNF do upadłości. Przeciwko Panu gra Ministerstwo Finansów, KNF i banki państwowe. Ale może się Pan pozbyć wszystkich problemów i uratować majątek, jeżeli tylko zatrudni Pan za grube pieniądze do restrukturyzacji banku nieznanego mi prawnika, który nie zna się na restrukturyzacjach, nie wie nic o naszej rozmowie i nie chce dla Pana pracować".

Rozumiecie to? Szósty największy bank w Polsce, mający 45 mld zł depozytów nie upadnie, jeżeli Leszek Czarnecki zatrudni u siebie mało komu znanego prawnika z prowincji. Tak w praktyce wygląda misja KNF, która w dokumentach oficjalnych brzmi tak:

"Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku finansowego, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku".

A na koniec Małgorzata Wassermann przypomina: "Nadzór nad działalnością KNF sprawuje Prezes Rady Ministrów".

 #32 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 20:22:05

-Premier Morawiecki milczy.
-B. Szydło,której człowiekiem był szef KNF,milczy.
-Z. Ziobro nie pozwala sobie zadawać trudnych pytań.
-CBA wchodzi do siedziby KNF kilka godzin po tym,gdy był w niej zdymisjonowany szef KNF.
-TVP w głównym serwisie przekłamuje i upycha materiał o KNF

...to się nazywa dobra zmiana, a ta zmiana wymaga aby złych wiadomości nie można dopuścić.#33 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 20:54:54

I na tyle cię tylko stać? To słabo bronisz swoich.

Nikogo nie zamierzam bronić i za nikogo się tłumaczyć. Winny musi ponieść karę, ale póki co nikogo nie skazali, więc bacznie będę przyglądał się sprawie. Nikt na pewno nie będzie zamiatał sprawy pod dywan, bo sami powiedzieli, że najbardziej należy pilnować swoich, aby nie ulegali pokusie, a każde uchybienie surowo karać przez wymiar sprawiedliwości.#34 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 21:00:53

„Poprawka Terleckiego” nie może być dalej pchają przez Senat. Oczekujemy natychmiastowego zaprzestania procedowania przez @pisorgpl ustawy o wzmocnieniu nadzory nad rynkiem finansowym. @MorawieckiM kto na kogo wywierał nacisk by wdrożyć tą zmianę?

#35 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 21:04:11

Piasecki:
-dobrze że Ziobro sam się zajął KNF?
Sasin:
-oczywiście że tak!
Piasecki:
-nadzór Ziobry pomoże temu śledztwu?
Sasin:
-oczywiście
Piasecki:
-zna pan takie przypadki z przeszłości, że pomógł?
Sasin:
-oczywiście że tak
Piasecki:
-jakie na przykład?
Sasin:
-nie pamiętam,

#36 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 21:07:10

Piasecki:
-dobrze że Ziobro sam się zajął KNF?
Sasin:
-oczywiście że tak!
Piasecki:
-nadzór Ziobry pomoże temu śledztwu?
Sasin:
-oczywiście
Piasecki:
-zna pan takie przypadki z przeszłości, że pomógł?
Sasin:
-oczywiście że tak
Piasecki:
-jakie na przykład?
Sasin:
-nie pamiętam,

pis to jednak stan umysłu, tam nie ma jednego mądrego człowieka

#37 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 21:14:19

Kto zasluguje na palmę pierwszeństwa w wyścigu głupoty w pis? Sasin, Obatel, Suski czy Mazurek? Jeżeli chodzi o ww konkurencje to grupa śmierci

#38 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 21:16:53

I zawsze na końcu dziennikarze pytajcie @SasinJacek jak to było z organizacja smolenska - bo największymi beneficjentami tej amatorki jest on, duda i dera. Dlaczego nie ubezpieczyli wizyty? Dlaczego ja musiałem się zrzucać na odszkodowania jeśli oni nie dopełnili obowiązków?

#39 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 21:17:16

Nikogo nie zamierzam bronić i za nikogo się tłumaczyć. Winny musi ponieść karę, ale póki co nikogo nie skazali, więc bacznie będę przyglądał się sprawie. Nikt na pewno nie będzie zamiatał sprawy pod dywan, bo sami powiedzieli, że najbardziej należy pilnować swoich, aby nie ulegali pokusie, a każde uchybienie surowo karać przez wymiar sprawiedliwości.

hehehe, obserwuj, obserwuj może coś dojrzysz i zobaczysz że państwo polskie chciało poprzez zalecenia KNF-u dla getin banku  doporwadzić  GETIN bank do upadku żeby potem mógł go przejąć za złotówję  państwowy bank PEKAO. Za 40 mln łapówki może da się od tych zamiarów odejść.  Takie stadardy to są w Rosji, tak Putin dyscyplinuje niezależny kapitał rosyjski, jak się nie zapłaci haraczu  to przejmie jego aktywa. Standardy rosyjskie albo nawet bardziej mafijne. Mafia też tak przejmuje intersy masz płacić haracz bo jak nie to twoj aknajpa pójdzie z dymem. Coraz ciekawiej się robi w Polsce. #40 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 21:23:21

A nie mówiłem, że jeszcze zatęsknimy za czasami gdy 'aferą' była konsumpcja ośmiorniczek albo taśma ujawniająca szokujący fakt, że minister nie ufa w ciemno sojusznikom?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych