Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
326 odpowiedzi w tym temacie

#161 ~21~

~21~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 10:56:39

Co za bzdura - nie winmy kierowcy!!!!!! A moze zla pogode winmy albo inne bzdury. Oczywiscie ze to byla jego wina! On powinien miec oczy dookola glowy, gnojek jezdzacy 100 km/h po Gruwaldzkiej gdzie ruch jest wie kazdy jaki?! Niedlugo bedziemy wogole przepraszac ze ktos wszedl na ulice albo nie daj Bog pod kola na przejsciu! Jakas paranoja! Ile jest takich mlodzieniaszkow bez wyobrazni pedzacych z nadmierna predkoscia - kazdy takich widzi codziennie w swoich gruchotach typu ascona, opel albo golf!

Oczywiscie nie winmz tez pieszych ktorzy wchodzac na jednie nawet nie popatrza choc tez wlaczajac sie ruchu powinni miec oczy dookola glowy... Ale jesli chodzi o predkosc to rzeczywiscie bzla zbyt duza... i wierze w to ze mloda osobka jaka byla ta dziewczynka napewno spojrzala i zaufala... coz juz zadne slowo i zlosc i zal tego nie zmienia....

#162 ~myszka~

~myszka~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 11:10:45

Nie rozumiem jak niektorzy z Was moga tutaj umniejszac wine kierowcy!!!Jadac samochodem widzial ze kierowcy zatrzymuja sie przed przejsciem dla pieszych,kazdy myslacy kierowca wie iz oznacza to ze na przejsciu ktos jest!!!Powinien sie zatrzymac,to byl jego obowiazek!!Sama bylam swiadkiem takiej bezmyslnosci kierowcy,kiedy ja zatrzymalam sie przed przejsciem dla pieszych,by przepuscic chlopaka z rowerem ,a jadacy drugim pasem wariat nawet nie zwolnil...chlopak na pasach o centymetry uniknal smierci...jestem mieszkanka Czestochowy,kilka lat mieszkalam w Kielcach,czytam o tej tragedii z wielkim bolem...wyrazy najglebszego wspolczucia dla rodziny.

#163 ~Petras~

~Petras~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 11:14:10

Niech policja umieści jego zdjęcie w gazecie, zabierze prawo jazdy dożywotnio i wsadzi do pierdla co najmniej na 10 lat. Był trzeźwy, więc było to zabójstwo przy pełnej poczytalności. Ja też widziałem miejsce wypadku z okna autobusu, tylko już po zmroku (też mieszkam na Ślichowicach).

Proponuję przeprowadzić akcję podobną do tej co była ostatnio, pod hasłem "Pirat drogowy zabił mojego przyjaciela".

A na przyszłość, wiedząc że nigdy nie można na 100% ufać żadnemu kierowcy, przy przechodzeniu przez przejście, dla bezpieczeństwa, warto się przed każdym kolejnym pasem jezdni zatrzymać. Wiem, że to gra kierowcom na nerwach, ale może za którymś razem ocalimy sobie życie. Mój kolega też był kiedyś tak potrącony na Żytniej z drugiego pasa, na szczęście skończyło się na potłuczeniu.

Niech Echo Dnia pomyśli nad zaproponowaną akcją.

Panie świeć nad duszą tej dziewczyny.

#164 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 11:15:05

podobno miała na imię Ewelina...jej mama tak krzyczała...

#165 ~nikt taki~

~nikt taki~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 11:16:11

Zgadzam się z Mariuszem. Współczuję temu kierowcy, bo całe życie będzie myślał o tej dziewczynie. Często jeżdżę w tamtych okolicach i stwierdzam, że piesi (zwłaszcza gdy zapada już zmrok) są tam naprawdę mało widoczni i powinni brać pod uwagę, że gwałtowne wyjście na pasy, prosto pod nadjeżdżający samochód, może się dla nich skończyć tragicznie. Zastanawiam się, czy nie powinno się jakoś "doświetlić" miejsc, w których można przechodzić przez jezdnię. Lub pomyśleć o jakichś innych bezpiecznych rozwiązaniach. Parę miesięcy temu prasa opisywała kierowcę, ktory nawet nie zauważył, że ciągnie pod samochodem pieszego. To było też na Grunwaldzkiej, z tego, co pamiętam. W każdym razie ja na tej ulicy mam zawsze włączone dodatkowe "funkcje kontrolne" i zdarzało mi się hamować przed wybiegającym beztrosko na jezdnię pieszym (poza pasami). Pamiętam pana, który był bardzo z siebie zadowolony, że wybiegł na ulicę i spowodował gwałtowne hamowanie wielu samochodów.
Inną sprawą jest zatrzymywanie się samochodów przed pasami. Po prostu trzeba być czujnym. I ta czujnosć powinna obowiązywać i kierowców, i pieszych.

Racja, znamy sprawce tego zdarzenia ,mysle ze nikt z nas nie chcialby pozbawic kogos zycia ,nie warto teraz doszukiwac sie winy rowniez w drogach kieleckich, przejsciach dla pieszych, instruktorach jazdy itp, jest jak jest i narazie nie da sie tego zmienic, bo nie mamy na to wplywu ludzie dalej beda jezdzic jak szaleni instruktorzy uczyc jak ucza, lubawski z dnia na dzien nie poprawi stanu drog...w przyszlosci moze byc jedynie lepiej jesli to my wszyscy bedziemy uwazac, bo tak naprawde, niby kazdy ma swoja wine, ale naprawde to nikt jej nie ma, bo tak byc poprostu musialo.

#166 elza

elza

Znajomy

• Moderatorzy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 22 listopad 2008 - 11:45:37

Witam Pana .

Zapewne czytał Pan wypowiedzi na tym forum . Chcielibyśmy zorganizować jakąś akcję przeciwko piratom drogowym . Spontanicznie spotykamy się jutro o godzinie 12 koło apteki przy ulicy Grunwaldzkiej . Chciałabym zaprosić Pana na to spotkanie licząc na wsparcie medialne redakcji Echa Dnia .

Na pewno będziemy na miejscu Państwa spotkania. Dziękujemy za informację, sprawę z pewnością będziemy kontynuować. pozdrawiam

Redakcja Echa Dnia

#167 ~Snowflake~

~Snowflake~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 11:45:50

Ta dziewczyna podobno była z Czarnowa i wcześniej chodziła do Gimnazjum nr 9.... ale co do liceum to nie mam pojęcia...

#168 ~ksy~

~ksy~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 11:47:42

Zachowanie kierowców jadących ul. Grunwaldzką to kielecki "złoty standard". Codziennie przechodzę tamtędy do pracy. Przejście w godzinach szczytu graniczy z cudem. Na tym przejściu życie i zdrowie straciło już wielu ludzi. Niestety nikomu nie dało to do myślenia. Na głupotę nie ma rady.

#169 ~kierowca~

~kierowca~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 11:49:48

Warto zwrócić uwagę, że uczestnikami wypadków najczęściej są piesi
jestem kierowcą od wielu lat i to właśnie piesi czują się PANAMI dróg.

#170 ~MAMA-18 LATKI~

~MAMA-18 LATKI~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 11:55:24

Dziękuje za okazane zainteresowanie .
Z poważaniem M.J.

#171 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 12:00:05

Zgadzam się z Mariuszem. Współczuję temu kierowcy, bo całe życie będzie myślał o tej dziewczynie. Często jeżdżę w tamtych okolicach i stwierdzam, że piesi (zwłaszcza gdy zapada już zmrok) są tam naprawdę mało widoczni i powinni brać pod uwagę, że gwałtowne wyjście na pasy, prosto pod nadjeżdżający samochód, może się dla nich skończyć tragicznie. Zastanawiam się, czy nie powinno się jakoś "doświetlić" miejsc, w których można przechodzić przez jezdnię. Lub pomyśleć o jakichś innych bezpiecznych rozwiązaniach. Parę miesięcy temu prasa opisywała kierowcę, ktory nawet nie zauważył, że ciągnie pod samochodem pieszego. To było też na Grunwaldzkiej, z tego, co pamiętam. W każdym razie ja na tej ulicy mam zawsze włączone dodatkowe "funkcje kontrolne" i zdarzało mi się hamować przed wybiegającym beztrosko na jezdnię pieszym (poza pasami). Pamiętam pana, który był bardzo z siebie zadowolony, że wybiegł na ulicę i spowodował gwałtowne hamowanie wielu samochodów.
Inną sprawą jest zatrzymywanie się samochodów przed pasami. Po prostu trzeba być czujnym. I ta czujnosć powinna obowiązywać i kierowców, i pieszych.

Jestem zdania,że wszystkie przejścia na Grunwaldzkiej powinny być przynajmniej mocno oświetlone, pieszy nie zdają sobie sprawy z tego,że ich nie widać.. A kierowca często zauważa pieszego za późno.. Czy nikt odpowiedzialny za organizację dróg i ruchu tego nie widzi? Nikt nie przejeżdza ulicą Grunwaldzką? Na całej jej długości zginęło już wiele osób.. Na pewno wszyscy pamiętają o 2 głośnych przypadkach przy wiadukcie.. Na tej ulicy są 4(albo nawet5) przejścia usytuowane w miejscach bardzo niebezpiecznych i w ogóle nie oświetlonych... Czy ktoś to wreszcie zauważy????????!!!!!!!!!

#172 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 12:07:00

Widać ile osób poruszyła ta tragedia.. W kilka godzin po ... jest nas tu na forum sporo .. Znicze na miejscu wypadku palą się .. Ale one tylko oświetlą jej drogę ... Wiem że działa jakaś grupa osób ,która organizowała akcje po śmierci Marcina Różyckiego , młodego człowieka którego zabił pijany kierowca . Organizowali marsz , były naklejki" Pijany kierowca zabił mojego przyjaciela " pamiętacie ?? Może ktoś by nam pomógł ??

Nie uśmiercaj Marcina, Szczepan Różycki zginął jego brat.

#173 ~MAMA-18 LATKI~

~MAMA-18 LATKI~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 12:11:16

Moje przeprosiny są na tym forum , JESZCZE RAZ NAJMOCNIEJ WSZYSTKICH PRZEPRASZAM za pomyłkę w imieniu ...

#174 ~Pawel30~

~Pawel30~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 12:23:02

Ludzie, przeczytalem cale to forum, wszystkie podstrony, jestem z Gdanska.
W sumie mam lzy w oczach:(

Prawda i fakty sa NIEUBLAGALNE.

SMIERTELNY DLA NIEJH BLAD POPELNILA TA DZIEWCZYNKA, ktora nie popatrzyla w lewo
przechodzac przez przejscie dla pieszy. KTO, pytam sie KTO nie patrzy w lewo bedac
przepuszczanym na przejsciu np na 1 pasie? Odpowiedz jest tylko jedna SAMOBOJCA.

Winnym smierci tej dziewczynki jest DUREN, BANDYTA, ktory ja potracil. Mial zas..ny obowiazek
zatrzymac sie i przepuscic czlowieka. Widzial bezmozg ze jest przejscie dla pieszych!

Jednak... doskonale wiemy, ze czlowiek w starciu z 1.5 tonowym zelastwem jadacym nawet 50 km/h
jest praktycznie bez szans. Samochod moze zabic nawet potracajac 20 km/h gdy sie zle upadnie na asfalt.

Piszecie o tym ,by za... sk...na itd, ze macie nadzieje iz zgnije w pierdlu.

Mozecie byc pewnie, NIESTETY, powtarzam NIESTETY, ze sprawca nie pojdzie siedziec nawet na
6 miesiecy, moze areszt tymczasowy na 3 miesiace MAKSYMALNIE.
Taki durny jest nasz kraj niestety.

Przytocze wam 2 wypadki, straszne wypadki z Trojmiasta.

1 wypadek kilka lat temu:
Tego dnia zginęły dwie dziesięcioletnie dziewczynki, uczennice Szkoły Podstawowej nr 5. Kierujący samochodem renault kangoo, jadąc z kierunku Redy z ogromną prędkością uderzył w dwie uczennice, które czekały na przystanku autobusowym, aby pojechać do szkoły. Dziewczynki poniosły śmierć na miejscu. 20-letni Patryk K., mieszkaniec Redy jechał ul. Gdańską z Redy do Wejherowa. Na drodze dwujezdniowej w Wejherowie-Śmiechowie na wysokości pętli autobusu MZK nr 1, przy przejściu dla pieszych prowadzony przez niego samochód zjechał z lewego pasa jezdni bezpośrednio na pobocze i potrącił dzieci.

2 wypadek:
Na dwa lata więzienia skazał gdański sąd studenta, który spowodował wypadek drogowy, w którym jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Do tragedii doszło dwa lata temu w Gdańsku –Wrzeszczu. Na ulicy obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h - skazany jechał o 30 km/h szybciej.
Tragedia wydarzyła się w listopadzie 2000 roku na ulicy Sobieskiego. Student Paweł Ś. spieszył się na zajęcia. Swoją Toyotą wyprzedzał cztery pojazdy. Wpadł w poślizg i potrącił idące chodnikiem dwie kobiety. Jedna z nich zginęła na miejscu, a druga została ranna. Następnie rozpędzone auto uderzyło w wiatę autobusową. Tam siedziała jeszcze jedna kobieta. Samochód zmiażdżył jej nogę.

ZADEN Z POWYZSZYCH PALANTOW NIE SIEDZIAL W WIEZIENIU. Ani bandyta co rozmawial przez komorke, przekraczal predkosc znacznie i zabil 2 dzieciakow na przystanku, ani koles ktory zabil na sobieskiego studentke, a druga uczynil INWALIDA bez nog w wieku 26 lat.

Wiec znajac zycie mowie wam tak: Ten bydlak nie pojdzie siedziec. NIESTETY. smierdzaca niesprawiedliwa Polska :(

#175 ~21-latka~

~21-latka~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 12:25:29

najbardziej boli fakt,że dziś robi sie koło tego wielki szum a za kikanascie dni,już na prawde mało kto bedzie o tym pamietal...:(
musze też sie zgodzić z przedmówcą że mam wrażenie że cała sprawa jest nagłaśniana tylko dlatego że zginęla tak młoda dziewczyna, okoła miesiąca temu też miało miejsce śmiertelne potrącenie starszego człowieka na ulicy Grundwaldzkiej,i tej sprawy juz nikt nie nagłasniał...
Wariatów na polskic drogach nie brakuje. należałoby zaostrzyć przepisy drogowe,pijani kierowcy,piraci drogowi zabijaja z premedytacja i należałoby ich zamykać do konca życia!!

#176 ~6k6~

~6k6~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 12:28:05

Na pewno będziemy na miejscu Państwa spotkania. Dziękujemy za informację, sprawę z pewnością będziemy kontynuować. pozdrawiam

Redakcja Echa Dnia

Może pani wie kto jest radnym na czarnowie- może niech się weżmie w końcu do roboty-tyle obietnic przedwyborczych.Mieszkam na tym osiedlu to nie jest jedyne śmiertelne potrącenie na tym przejściu w tym jedna osoba do końca życia będzie niepełnosprawna.Przecież tu aż się prosi o światła chociażby na żądanie codziennie przechodzi tam mnóstwo schorowanych ludzi -aż do trzech szpitali, pracownicy i mnóstwo młodzieży na przystanki i naprawdę czasami trzeba ryzykować aby pemieścić się na drugą stronę ulicy. Rok temu byłabym potrącona dokładnie w taki sam sposób co ta biedna dziewczynka - tyle że samochód wolniej jechał i zdążył z piskiem zachamować.

#177 ~Pawel30~

~Pawel30~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 12:30:24

Dodam jeszcze jedno, APELUJE DO WAS LUDZIE.

Wchodzac na jezdnie zachowujcie sie jak w grze komputerowej. GLOWA NA LEWO I PRAWO, NA LEWO I PRAWO,
nie wchodzic na przejscie ufajac ze ktos przepusci jak nadjedzie, tak jak tutaj w tej wielkiej tragedii.
to smiertelny blad, ktorego NIE DA SIE COFNAC.

Zasada calkowitego braku zaufania ma was obowiazywac.

Kto mial racje? jasne ze dziewczynka. kto zginal? ten kto nie mial racji, bo 1.5 tony zelaza
i predkosc zrobilo swoje.

glowa lewo, prawo, lewo prawo i nie ufac nikomu!
dla waszego bezpieczenstwa i zycia!

#178 ~art~

~art~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 12:30:29

czemu nie moze byc tak jak w anglii. kazdy pieszy jest swiety i widzac tylko przejscie dla pieszych z czlowiekiem przy nim od razu hamuje. ja sie stego nauczylem i stosuje to. tylko jeszcze jedna sprawa. tam kazdy pieszy za ustapienie zawsze podziekuje i jest to mile.

#179 ~kleeoo~

~kleeoo~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 12:31:54

Warto zwrócić uwagę, że uczestnikami wypadków najczęściej są piesi
jestem kierowcą od wielu lat i to właśnie piesi czują się PANAMI dróg.

KIerowco z Bozej łaski sam twoj wpis na forum swiadczy cos za kierowca EGOISTA
To ty za kierownica masz myslec za siebie i za tego co jedzie obok jak rowniez za tych co musza przejsc przez ta jezdnie-czyli pieszych. jako kierowca miec zdolnosc przewidywania. Nawet jesli cie tego nie uczono na kursie to sam powinienes ruszyc ta pusta mozgownica. Ja rowniez prowadze samochod i cos na ten temaat wiem z doswiadczenia.

#180 ~Pawel30~

~Pawel30~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2008 - 12:37:29

czemu nie moze byc tak jak w anglii. kazdy pieszy jest swiety i widzac tylko przejscie dla pieszych z czlowiekiem przy nim od razu hamuje. ja sie stego nauczylem i stosuje to. tylko jeszcze jedna sprawa. tam kazdy pieszy za ustapienie zawsze podziekuje i jest to mile.

W Polsce zatrzymanie sie by kogos przepuscic CZESTO konczy sie tak jak w tym przypadku.
Niestety po naszych drogach jezdzi w duzej czesci bezmyslne bydlo.

Pomysl, pomysl jak koszmarnie czuje sie czlowiek ktory zatrzymal sie by przepuscic dziewczynke i na jego oczach
bandyta zabil dzieciaka.

Dlatego w Polsce ja sie nigdy nie zatrzymuje na drodze majacej wiele pasow by kogos przepuscic.
Nie chce meczyc sie do konca zycia, ze gdybym sie nie zatrzymal, to ona by zyla.

Wielu kierowcow w Trojmiescie robi jak ja. Nikt nie chce miec na sumieniu kogos zycia.

jaki kraj takie obyczaje niestety, wiec ODRADZAM CI W POLSCE angielskie uprzejmosci. Chyba ze chcesz
miec zmasakrowana psychike do konca zycia. Tam jest inna mentalnosc i inni kierowcy.

pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych