Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
326 odpowiedzi w tym temacie

#321 margaret

margaret

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 29 listopad 2008 - 09:50:33

A ja chce gwiazdkę z nieba...

#322 ~~kinga~~

~~kinga~~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2008 - 11:33:27

Ja znałam tą dziewczyne chodziła do gimnazjum.nr 12 a potem przeniosła się do liceum nie wiem jakiego.Mieszkała na osiedlu KSM wczoraj chodziłam z koleżankami i zbierałyśmy podpisy żeby zainstalowano światła

#323 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2008 - 12:25:44

popieram takie akcje jak te ze zorganizowaniem marszu. Myślę, ze dzięki nim i temu forum wiele ludzi zastanowi się wsiadając za kierownicę. Po marszu Pijany kierowca zabił mojego przyjaciela" zauważyłam, ze wiele osób juz inaczej patrzy na soby wsiadające po spożyciu. W jakiś sposób marsz ten przekonał nas, ze nie można na to pozwolic. A własnie przez to, że dzieki rodzinie i rpzyjaciołom poznalismy imie i nazwisko osoby, która zgineła przez pijanego kierowcę to nie był dla nas kimś anonimowym, nie był ofiarą, tylko osoba, która żyła, miała rodzinę, ,marzenia. Wydaje mi się, ze łatwoej do ludzi dociera tragedia konkretnej osoby niz anonima. Ewelinki nie ma już z nami. Gdy zyła miała imię i nazwisko. Dlaczego mielibysmy ja tego pozbawiać teraz, przecież chyba nie przestała dla nas istnieć i pozostanie w pamieci wielu na zawsze. Gdybym nie poznała przez to forum jej imienia myślałabym po prostu, ze zginął KTOS tak jak ginie setki ludzi dziennie. Nie ma sensu ukrywać takich rzeczy. Nie znałam jej a dzięki temu, ze wiem jak ma na imię i widziałam jej zdjecie, to jest mi teraz blizsza i wsiadając za kierownicę i przejedzając przez pasy na pewno będę o niej myśleć.

Co do sprawcy - nie wiem ile miał lat. Myślę, ze zawinił tu brak doświadczenia, jeśli był młody. Niestety zdanie prawa jazdy nie świadczy o umiejetnosciach i o tym, że jesteśmy gotowi wyjechac na polskie drogi. Ja jezdze już ponad 7 lat i uwierzcie, ze nie raz zrobiłam sytuację, która mogłaby skończyć się tragicznie, I nie dlatego, ze jechałam za szybko, nie dlatego, ze byłam nie ostrożna. Po prostu nie umiałam sie w pewnych sytuacjach zachować na drodze. Bo i skąd. Doswiadczeni kierowcy, jeśli pamietają swoje początki doskonale wiedzą o czym mówię. Mam dwóch braci , którzy tez niedawno dostali prawko. Robią masę błędów, nie zdaja sobie sprawy z zagrożeń. Nie wiedzą co moze się wydarzyc. Ale ja wiem i jestem od tego by ich uświadomić. Ta tragedia, która miała miejsce - też kiedyś taką miałam. Na przystanku autobusowym, zza autobusu nagle wyłonił sie pieszy i nawet nie spojarzal czy coś nadjeżdża. Na szczęście nic sie nie stało. Jest wiele takich sytuacji, w których jeśli kierwca sie nie znajdzie to nie będzie wiedział co sie moze wydarzyc. Ale na to potrzeba niestety czasu.
System kursów na prawo jazdy, samego zdawania sie nie sprawdza. Dlaczego nie możemy wziąść przykładu z Kanady na przkład. Gdzie prawo jazdy dostaje się bodajże w wieku lat 16 - mozna jedzić tylko z osobą dorosła. a dopiero później po obyciu sie z samochodem mozna dostac prawko i jezdzic samodzielnie.
Ja z czystym sumieniem moge powiedziec, ze to ja i mój tata nauczyłam moich braci jeżdzic BEZPIECZNIE a przynajmniej zdawać sobie sprawę jakie niebezpieczeństwa czają sie na drogach.
SPRAWCA - to mógł być każdy z nas. Jeśli był trzeźwy nie powinien iść siedzieć i nie pójdzie bo takie mamy prawo. Zresztą nie jest mordercą, zabójcą jest pewnie zwykłym chłopakiem, jakich wielu wokół nas.
Jest winny - to niezaprzeczalny fakt ale na pewno tego nie chciał, pewnie po prostu sie zagapił...

#324 ~rodzina~

~rodzina~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2008 - 09:03:38

witam
Składamy serdeczne podziękowania za tak liczny udział w pożegnaniu Ewelinki
Dziękujemy za Waszą obecność, za wszystkie słowa otuchy które usłyszeliśmy
Dziękujemy za głosy oburzenia i żalu napisane na tym forum
DZIĘKUJEMY

#325 ~neo~

~neo~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2008 - 15:25:02

KŁADKA NA GRUNWALDZKIEJ!!!!!!!!!!!

#326 ~neo~

~neo~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2008 - 15:25:53

KŁADKA NA GRUNWALDZKIEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#327 ~St0ne~

~St0ne~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2008 - 20:06:09

Warto zwrócić uwagę, że uczestnikami wypadków najczęściej są piesi
jestem kierowcą od wielu lat i to właśnie piesi czują się PANAMI dróg.

Sam wypadek jaki jest każdy wie z różnych źródeł. Winny jest oczywiście w tym przypadku kierowca jak najbardziej. Ale szanowni czytelnicy radosna twórczość drogowców powinna zostać rozliczona i to w tym momencie, bo moment jest odpowiedni. Jak wygląda ulica Seminaryjska każdy wie, a czy próbował ktoś przejechać krótki niespełna kilometrowy odcinek od bazarów do skrzyżowania z Krakowską Rogatką uważając na każde z 9-ciu na tym krótkim odcinku przejściu dla pieszych ? Po prostu nie każde miejsce się nadaje żeby walić na nim przejście i o tym powinni wiedzieć głównie drogowcy, którzy są w stanie zmierzyć chociażby takie dane jak natężenie ruchu. Jechał może ktoś Seminaryjską z rana w stronę bazarów ? Ja jechałem i pomimo iż jeżdżę rozważnie jeden raz zdarzyło mi się być w takiej sytuacji jak ten tutaj "kierowca" na szczęście bez konsekwencji. Przejście dla pieszych na zakręcie, pod górę, jadąc równolegle do większego pojazdu typu autobus w dodatku w kierunku wschodzącego słońca świecącego prosto w oczy - panowie drogowcy także nie powinni bezkarnie siedzieć za biurkiem i planować kolejne absurdy. Współczucie dla rodziny, jechałem tamtędy po fakcie, także byłem świadkiem wypadku starszej pani, która zginęła pod kołami autobusu - widoki jakich nikomu nie życzę.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych