Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

11 zł dziennie. Tak żyją polscy emeryci

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~slawo~

~slawo~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 13:43:56

Choć emerytura to około 1200 zł, to jej zdecydowaną większość pochłaniają wydatki na mieszkanie oraz leki. Pozostaje już naprawdę niewiele, a w efekcie polscy seniorzy mają do dyspozycji 11 złotych dziennie. Za tyle można kupić mniej więcej chleb, kilka plastrów sera i szynki oraz butelkę wody

Dane o finansach polskich emerytów prezentuje poniedziałkowy "Super Express". Jak wynika z raportu Szlachetnej Paczki, miesięczny dochód osób starszych korzystających z pomocy nie przekracza 200 zł.

Seniorzy średnio do dyspozycji mają 11 zł dziennie. - Mam 1200 zł emerytury , za mieszkanie płacę 600 zł. Leki to kolejne 200 zł, a telefon - 50. Na przeżycie pozostaje 350 zł, co daje 11 zł dziennie - mówi dziennikowi Irena Grzesiuk, 83-letnia emerytka z Siedlec.

- To znaczy, że tylko tyle mogę wydać każdego dnia i bardzo tego pilnuję. Bo jak kupię coś droższego, to później następnego dnia muszę się obejść smakiem - dodaje seniorka. - Nie wiem jak mam żyć, nieraz przymieram głodem.

Koszty utrzymania ludzi starszych rosną przede wszystkim z powodu drożejących leków i opieki medycznej.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 13:48:43

A PO okradło nawet nieboszczyków obniżając zasiłek z 6 do 4 tysięcy.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 13:55:01

A PO okradło nawet nieboszczyków obniżając zasiłek z 6 do 4 tysięcy.

to pisał ksiadz który zarabiał na nieszczęsciu ludzi i mu Tusk obniżył dochód

#4 slawo

slawo

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 29779 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 15:28:25

Choć emerytura to około 1200 zł, to jej zdecydowaną większość pochłaniają wydatki na mieszkanie oraz leki. Pozostaje już naprawdę niewiele, a w efekcie polscy seniorzy mają do dyspozycji 11 złotych dziennie. Za tyle można kupić mniej więcej chleb, kilka plastrów sera i szynki oraz butelkę wody

Dane o finansach polskich emerytów prezentuje poniedziałkowy "Super Express". Jak wynika z raportu Szlachetnej Paczki, miesięczny dochód osób starszych korzystających z pomocy nie przekracza 200 zł.

Seniorzy średnio do dyspozycji mają 11 zł dziennie. - Mam 1200 zł emerytury , za mieszkanie płacę 600 zł. Leki to kolejne 200 zł, a telefon - 50. Na przeżycie pozostaje 350 zł, co daje 11 zł dziennie - mówi dziennikowi Irena Grzesiuk, 83-letnia emerytka z Siedlec.

- To znaczy, że tylko tyle mogę wydać każdego dnia i bardzo tego pilnuję. Bo jak kupię coś droższego, to później następnego dnia muszę się obejść smakiem - dodaje seniorka. - Nie wiem jak mam żyć, nieraz przymieram głodem.

Koszty utrzymania ludzi starszych rosną przede wszystkim z powodu drożejących leków i opieki medycznej

Niech znajdą pracę i wezmą kredyt...

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 15:59:55

Nie, lepiej niech pis okradnie pracujących i da menelom

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 16:23:41

Nie, lepiej niech pis okradnie pracujących i da menelom

Ty dostajesz, więc ?

#7 Piwopij

Piwopij

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 11244 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 16:39:29

To nie nakradli ?! A z zego kupują lekarstwa ?! Z emerytury ?! PIWOPIJ.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 17:08:20

Balcerowicz i Tusk mówił :

jakie składki ,takie emerytury !

Stąd wniosek :

brak szkoły,lenistwo,nieróbstwo i brak stażu !

Uczciwie pracujący,ma emeryturę uczciwą !

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 17:16:25

11 zł to sporo ,ceny niskie ,promocje i wyprzedaże,można spokojnie przeżyć !

śniadanie,dwa jajka i bułeczka ,1 zł,szklanka mleka do tego 45 gr.

Obiad zupa chińska 79 gr,kotlet schabowy 1 zł 40 gr,ziemniaki 50 gr.

Kolacja serek 90 gr,pomidor 40 gr,bułka 20 gr.

W międzyczasie jabłko 20 gr,pomarańcza 40 gr,ciastko 1 zł .

Herbata 30 gr,kawa 50 gr.

Razem :?

I zostaje na wino marki wino z dino za 3,90 !

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:03:49

11 zł to sporo ,ceny niskie ,promocje i wyprzedaże,można spokojnie przeżyć !

śniadanie,dwa jajka i bułeczka ,1 zł,szklanka mleka do tego 45 gr.

Obiad zupa chińska 79 gr,kotlet schabowy 1 zł 40 gr,ziemniaki 50 gr.

Kolacja serek 90 gr,pomidor 40 gr,bułka 20 gr.

W międzyczasie jabłko 20 gr,pomarańcza 40 gr,ciastko 1 zł .

Herbata 30 gr,kawa 50 gr.

Razem :?

I zostaje na wino marki wino z dino za 3,90 !

PO dba o swój elektorat, tak samo jak Komorowski PO, który przed wyborami podniósł stawke zywieniowa w wiezieniach z 14zł do 22zł... efekt ponad 90% poparcie w wiezieniach. ^_^

#11 ~srawo~

~srawo~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:49:00

slawo, dnia 02 List 2017 - 8:44 PM, napisał:
Dokładnie ! Za 500 plusa kipiłem busa i jestem mega zadowolony.Nie było w tym roku pracy na ciężarówkę
slawo, dnia 30 Gru 2015 - 1:19 PM, napisał:
Aaaa .Zapomniałem o postanowieniu noworocznym.Zaczynam biegać.Więc forma pewnie wróci.Dostałem zaproszenie na siłownie z basenem,sauną pełen pakiecik.Już wdrożyłem dietę.
Jak by były wątpliwości to chętnie na jakąś ustawkę się umówię coby z formy nie wypaść.Pisze się który
slawo, dnia 29 Paź 2016 - 10:34 AM, napisał:
A mnie wpadło 1500 zł 25 na konto na Wszystkich Świętych w sam raz ! Brawo dziadek Jarek.Niech żyje Nasz dobrodziej.Od nowego roku biorę sprintera w leasing
slawo, dnia 29 Paź 2016 - 11:27 AM, napisał:
Ja tam biorę 18000 tyś zł rocznie to jak ma potrwać jeszcze kilka lat to super.Sprintera sobie spłacę
slawo, dnia 06 Kwie 2018 - 11:24 AM, napisał:
Na L-4 i dostaję prawie 3 tysia na konto.Pozdrawiam
Ja tam biorę 18000 tyś zł rocznie to jak ma potrwać jeszcze kilka lat to super.Sprintera sobie spłacę
slawo, dnia 12 Lut 2017 - 2:07 PM, napisał:
To są moje pieniądze i dałem mandat Jarkowi do ich dzielenia i zarządzania
slawo, dnia 02 Kwie 2018 - 3:29 PM, napisał:
36 tyć pękło.A mogłem brać już 10 lat gdyby nie takie zjeby co to aby się dowartościować na peło głosowały.Peło strzygło baranów a barany z mordą w trawie udawały że nic się nie dzieje.
slawo, dnia 02 Kwie 2018 - 4:12 PM, napisał:
A rata leasingowa tylko 1230 zł...Się głosowało .Się ma !Master zostanie na pamiatkę po PIS-ie.A Bóg da to sie i Iveco wezmie...

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:54:05

slawo, dnia 02 List 2017 - 8:44 PM, napisał:
Dokładnie ! Za 500 plusa kipiłem busa i jestem mega zadowolony.Nie było w tym roku pracy na ciężarówkę
slawo, dnia 30 Gru 2015 - 1:19 PM, napisał:
Aaaa .Zapomniałem o postanowieniu noworocznym.Zaczynam biegać.Więc forma pewnie wróci.Dostałem zaproszenie na siłownie z basenem,sauną pełen pakiecik.Już wdrożyłem dietę.
Jak by były wątpliwości to chętnie na jakąś ustawkę się umówię coby z formy nie wypaść.Pisze się który
slawo, dnia 29 Paź 2016 - 10:34 AM, napisał:
A mnie wpadło 1500 zł 25 na konto na Wszystkich Świętych w sam raz ! Brawo dziadek Jarek.Niech żyje Nasz dobrodziej.Od nowego roku biorę sprintera w leasing
slawo, dnia 06 Kwie 2018 - 11:24 AM, napisał:
Na L-4 i dostaję prawie 3 tysia na konto.Pozdrawiam
slawo, dnia 12 Lut 2017 - 2:07 PM, napisał:
To są moje pieniądze i dałem mandat Jarkowi do ich dzielenia i zarządzania
slawo, dnia 02 Kwie 2018 - 3:29 PM, napisał:
36 tyć pękło.A mogłem brać już 10 lat gdyby nie takie zjeby co to aby się dowartościować na peło głosowały.Peło strzygło baranów a barany z mordą w trawie udawały że nic się nie dzieje.
slawo, dnia 02 Kwie 2018 - 4:12 PM, napisał:
A rata leasingowa tylko 1230 zł...Się głosowało .Się ma !Master zostanie na pamiatkę po PIS-ie.A Bóg da to sie i Iveco wezmie...

Brakło argumentów i zaczęła się lewacka agresja w stylu: obśmiać i znieważyć.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:59:00

Brakło argumentów i zaczęła się lewacka agresja w stylu: obśmiać i znieważyć.

Prawda o gaciarzu boli
TŁUSTY WIEPRZ zwany też gaciarz najpierw wkleja foty TŁUSTEGO PODGARDLA a później ma pretensje do całego świata że jest pier***nięty...

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:01:44

gaciarzu obnażony, gaciowy biznesmen żebrakiem?ZAŁOŻENIA: Zjeb pisał kiedyś że bierze pińcetplusa na 3 pińcetplusięta, teraz napisał że ma ich 3.Aby brać 500+ na wszystkie (w tym na pierwsze), dochód na członka jego rodziny musi wynosić poniżej 800zł.5 x 800zł = 4000zł miesięcznie WNIOSEK Zarobki przedsiębiorcy zjeba + zarobki "szefowej" muszą wynosić poniżej 4000zł na miesiąc, tj. poniżej 2000zł średnio na łeb, a pewnie i tak jest tylko to co z MOPSu.PYTANIE Gdzie te niebotyczne zyski z niesamowicie prosperującej gaciarni którymi zjeb się przechwalał? Gdzie master, suzuki, podróże, siłownie itd.?
Pojazdy-Mastera i Suzuki widzi na drodze parkingu itp miejscach.
Podróże-podróżuje do mopsu po zupkę i konserwy.
Siłownia-bida mopsiana w kolejkach do mopsu siłuje się od rana
gaciarz to bida na zasiłku z mopsu co nawet na swoje (???) bachory zarobić nie potrafi
Żywot gaciarza
Jak rządziło peło musiałem pracować, byłem pracownikiem. Pobudka o 4 rano, przed 5 na bazie i cały dzień łaziłem po mieście. Niedziela, świątek i piątek, ostra harówka. Jedni mówią taka praca, według mnie to współczesne niewolnictwo. Ale od czasu 500 plus moje życie się zmieniło, bajka. Zwolniłem się i teraz to bym nie poszedł do roboty nawet za 4 tys. zł na rękę. Żyję z konkubiną i 6 dzieci, jedno chyba moje. Ona zarejestrowana - oczywiście jako samotna matka. Fullsocjal - czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę sprzedaliśmy po 700 zeta za tonę. Po co mi, jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Żarcia tyle, że zjeść się nie da. Makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą - jest opisane "pomoc społeczna - nie na sprzedaż". Co za matoł taki tekst wymyślił – pewnie wróg Polski i Polaków! Bachory mają ciuchy z darów - wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na wakacje "pod gruszą" dzieci dostały z pomocy społecznej po 700 zł kupiłem se nową komórkę, full wypas, teraz telewizora szukam na kredyt, pierwszą ratę pewnie wpłacę, rszte…a się zobaczy, nic nie obiecuję. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam - mogą mi skoczyć. Komornik nie ma mi co zabrać, a zresztą jakby co, to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Żyje się w Polsce dobrze, tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo- wkłułem się w kabel na sieni - od rana piwko, papierosek i Eurosport. Szkoda, ze fajek w MOPSIE nie dają, mam nadzieję, że po następnych wyborach to się zmieni. No, nie będę wam dłużej przeszkadzał - bierzcie się do roboty, bo ktoś musi zarobić na nas biednych, pokrzywdzonych przez los.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:29:22

Kiedy nie było internetu tylko najbliższa rodzina wiedziała że jesteś deb***em. :)

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:33:53

Kiedy nie było internetu tylko najbliższa rodzina wiedziała że jestem gaciarzem deb***em. :)

gaciarzu obnażony, gaciowy biznesmen żebrakiem?ZAŁOŻENIA: Zjeb pisał kiedyś że bierze pińcetplusa na 3 pińcetplusięta, teraz napisał że ma ich 3.Aby brać 500+ na wszystkie (w tym na pierwsze), dochód na członka jego rodziny musi wynosić poniżej 800zł.5 x 800zł = 4000zł miesięcznie WNIOSEK Zarobki przedsiębiorcy zjeba + zarobki "szefowej" muszą wynosić poniżej 4000zł na miesiąc, tj. poniżej 2000zł średnio na łeb, a pewnie i tak jest tylko to co z MOPSu.PYTANIE Gdzie te niebotyczne zyski z niesamowicie prosperującej gaciarni którymi zjeb się przechwalał? Gdzie master, suzuki, podróże, siłownie itd.?
Pojazdy-Mastera i Suzuki widzi na drodze parkingu itp miejscach.
Podróże-podróżuje do mopsu po zupkę i konserwy.
Siłownia-bida mopsiana w kolejkach do mopsu siłuje się od rana

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:37:47

A ile emerytura wynosiła za PO squrwysynu ?

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 15:45:15

Całe szczęście że rząd dał im darmowe leki

#19 ~slawo~

~slawo~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2019 - 05:44:56

Koszty utrzymania ludzi starszych rosną przede wszystkim z powodu drożejących leków i opieki medycznej.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2019 - 09:46:57

Dzieci, które miałyby utrzymywać emerytów, rodzi się coraz mniej.

Co proponuje PiS? Jaki jest program Dobrej Zmiany, żeby temu zaradzić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych